صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 83

موضوع: سفرنامه و تجربه مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۵ - EDV Selection 2015

پیش فرض پاسخ : سفرنامه و تجربه مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۵ - EDV Selection 2015

سلام دوستان و همراهان عزيز
    شماره كيس نامبر ٣٢٣٨
    سابميت فرم ٢٦٠: ١٩ مي
    دريافت نامه دوم:٢٤ نوامبر
    تاريخ مصاحبه: ١٢ ژانويه
    تعداد افراد كيس يك نفر
    تحصيلات كارشناسي حسابداري و كارشناسي ارشد ام بي اي
    من بعد از دريافت نامه دوم از فرم csc پر كردم پست yenishehir رو انتخاب كردم مداركم رو از طريق ت ان ت و با مبلغ ١٠٧٠٠٠ ارسال كردم ، از طريق سايت هواپيمايي ماهان دو فقره بليط براي خودم و پدرم گرفتم به مبلغ ١٥٣٥٠٠٠ تومان و از طريق سايت booking.com هتل دمورا را انتخاب كردم از تاريخ ٨ الي ١٨ ژانويه با احتساب گرفتن ويزا ده روز طول ميكشيد موندنم.
    روز ٥شنبه پرواز به موقع و بدون تاخير انجام شد دم فرودگاه سوار اتوبوسهاي belkoair شديم كه تا ميدون kizilay مياره و ميلغ بايط اتوبوس نفري ٨ لير ميشود و حدود ٤٠ دقيقه به طول مي انجامد. از ميدون كيزيلاي تا هتل ١٠ دقيقه طول كشيد له قيمت ٨ لير.براي جمعه ساعت ٩ صبح وقت دكتر گرفته بودم ٤٧.٥ دلار هزينه ازمايش و عكس قفسه سينه دادم و ويزيت توسط همسر دكتر اونگان انجام شد كه پرسيد تا حالا جراحي داشتي، بيماري كليه و قلب و كبد و اسم داشتي؟ جواب سوالها نه بود. كارت واكسن پاستور را برده بودم و تمامي واكسنامو تزريق كرده بودم با اين وجود ٢ تا واكسن بهم زد و ٢٣٠ دلار دادم و شنبه ساعت ١١ جواب حاضر بود شامل يك بسته و يه سي دي.
    دوشنبه ساعت ٧.٥ صبح دم در سفارت بودم و نفر سوم وارد سالن شديم بازرسي بدني بعد رفتيم reception كه يه خانمي بعد از ديدن پاسپورتم و چك كردن فرم گفت عكس بده كه عكس دادم گفت قبول نيست بايد گوشهات پيدا باشه برو عكاسي يه عكس ديگه بگير بگير بيا. اومدم بيرون ته اون خيابون يه عكاسي بود تا ٨.٥ واستادم تا باز بشه اومد عكس گرفت ٢٠ لير دادم و برگشتم سفارت رفتم تو عكسمو قبول كردن و رفتم وارد سالن انتظار شدم. شماره هاي ايرانيان از ١٤٠٠ شروع ميشه و من شماره ١٤٠٥ بودم رو تابلو شماره رو اعلام كردن رفتم براي تحويل مدارك پارسپورت دو قطعه عكس اصل شناسنامه اصل ديپلم و پيش دانسگاهي و فرم تعهد single بعد اثر انگشت گرفتن و دوباره تو سالن نشستم تا شماره رو براي واريز پول اعلام كردن و بعد حدود ١٠ دقيقه نوبت مصاحبه رسيد. آفيسر يه مرد بود و فارسي صحبت ميكرد ازم خواست قسم بخورم كه راست بگم بعد ازم پرسيد درس چي خوندي كه گفتم حسابداري و ام بي اي گفت كارت چيه گفتم حسابدار شركت ... هستم( اين شركت اينترنشنال هست) پرسيد قبلش چي كار كردي گفتم تو شركت ... حسابدار بودم گفت واسه دولت كار كردي گفتم نه گفت مسافرت به چه كشورهايي رفتي؟ گفتم تركيه و مالزي. پاسپورتمو گذاشت و پوشه مدارك يه برگه بهم داد كفت ٤ روز ديگه ويزات حاضره.
    و اينگونه من ويزاي يك ضرب گرفتم. خدا قسمت همه دوستان بكنه ايشالله

Junior Member

كيس نامبر:**٧
    تعداد نفرات كيس: ١ نفر
    مشخصات برنده اصلي : آقا ٢٦ ساله و مجرد
    مقطع تحصيلي:ليسانس معماري
    شغل : آزاد(پرورش ماهي)
    وضعيت نظام وظيفه:معافيت پزشكي

در ماهه اكتبر كارنت شدم با توجه به كيس پايينم شروع كردم به تزريق واكسن ها ترجمه مداركم و پرينت مالي ولي از اونجايي كه امسال اولين سال الكترونيكي شدن فرم ds 260 بود و با سال هاي قبل فرق داشت همه چيز جور ديگه اي رقم خورد و نامه دوم من نزديك به ٤ ماه طول كشيد اما بالاخره
    وقت مصاحبه من٣ فوريه شد، و دقيقا يك ماهه قبل از مصاحبه ميل برام زدند و تاريخو اعلام كردند . ٢٥ روز مانده به مصاحبه مدارك رو ارسال كردم (اصل ترجمه ها که به هرکدوم یک نسخه از کپی اصل مدرک توسط خود دارالترجمه الصاق شده بود) طبق چک لیست اعلام شده ، توسط پست DHL ارسال کردم که خوشبختانه به موقع به دستشون رسیده بود (4 روز کاری طول کشید) . دوستان يه نكته كه خيلي مهم كه امروز خوندم اصلا با پسته TNT نفرستيد گويا تحريم هست و پاي يه شركت واسطه در ميان هست كه اصلا معلوم نيست بسته شما برسه يا نه ولي من به شخصه از پسته DHL واقعا راضي بودم در ضمن براي ارساله مدارك حتما به پست مركزي بريد كه خود من به پست خيابان مفتح رفتم اونجا باجه DHL داره و قيمتش خيلي از شعبه خود DHL پايين تره دليلشم به خاطر اينه كه وقتي پست ايران با DHL قرارداد ميبنده موظفه كه قيمتشو پايين بياره چون هزينه افتتاحه باجه در پست نداره واکسن هایی که در تهران زدیم شامل ؛ هپاتیت (هر سه نوبت البته كه من از قبل زده بودم حدوده ٣ ساله پيش و كارتشو داشتم كه برام در كارت زرد وارد كردن ) TD، MMR( دو نوبت به فاصله یک ماه) ،آنفولانزا. آبله مرغان هم گرفته بودم در بچگي و فقط يك آزمايش تیتر آبله مرغان در پاستور دادم وجوابش روهم وارد کرد.

برای گواهی تمکن مالی از بانک سامان پرينت يكساله و برگه گواهي تمكن مالي ( فقط موجودی ) گرفتم ،كه لازم به ذكره فقط برگه تمكن مالي رو فرستادم و پرينت رو با خودم بردم كه اصلا لازم نشد مبلغ تمكن حدوده ١٠٠ ميليون تومان.

وقت مدیکال رو اینترنتی ٣١ ژانويه از سایت دکتر اونگان گرفتم
    در مورد بليط من يه خوش شانسي آوردم يكي از دوستان دقيقا يك روز قبل از من مصاحبه داشتن و بعد از كلي پرس و جو در روزنامه ها و تماس با آژانس هاي مختلف بالاخره آژانس راهواري رو پيدا كردم، من با اين دوستم تماس گرفتم و جريان رو توضيح دادم در نهايت هتل آنكارا پلازا (٤ ستاره تاپ) رو گرفتيم با بليط رفت و برگشت ماهان كه به قيمته ١،٦٦٠،٠٠٠ تومان نفري تمام شد ولي قيمته سينگل بالاتر بود در حدوده ٢،٦٠٠،٠٠٠ تومان
    روز جمعه با پرواز ماهان به فرودگاه آنكارا رسيديم خوشبختانه تور ما ترنسفر داشت .در كل از هتل خيلي راضي بودم تميز با امكانات، سيستم گرمايشي عالي صبحانه فوق العاده و برخورد گرم،از هتل ٥ دقيقه تا سفارت پياده راه بود و ١٥ دقيقه تا مديكال. صبح شنبه عازم مديكال شديم اول به طبقه چهارم رفتيم منشي از من پاسپورت و نامه اي كه فقط نشون دهنده كيس نامبرم باشه خواست بعد از ٥ دقيقه نشستن گفت برو به طبقه پنجم در طبقه پنجم از شما عكس قفسه سينه و آزمايشه خون ميگيرن ، فقط توجه كنيد كه حتما صبح زود بريد اصلا زمان براشون مهم نيست ،بعد از گرفتن خون و آزمايش قفسه سينه به طبقه چهارم برگشتم اينبار كمي بيشتر طول كشيد خانم منشي اسم من رو صدا كرد رفتم داخل دكتر ازم پرسيد قد؟ وزن؟ سيگار ميكشي؟ آيا قرصي مصرف ميكني ؟ كه با توجه به اينكه من يك هفته قبل از رفتن سرما خورده بودم و قرص استفاده ميكردم دكتر رو در جريان قرار دادم بعد گفت روي تخت دراز بكش شكمم رو فشار داد بعد گفت بشين گوشيرو پشت قفسه سينم گذاشت و گفت چند نفس عميق بكش ،با دست زدن به گلوم غده تيروئيد رو چك كرد بعد هم از اتاقه بغلي ٢ عدد آمپول اورد و تمام .رفتم پيش منشي گفت ٣٥٠$ و فردا ساعته ٣ جوابت حاضره. دوستان چند نكته به هيچ وجه برای گرفتن جواب زودتر از ساعتي كه ميگن نريد چون بد جوري عصباني ميشن بعد هم سر قيمت پول مديكال بحث نكنيد البته نظر شخصيه منه. فردا ساعت ٣ رفتم جواب رو گرفتم جواب شما شامل يك پاكت در بسته يك كاغذ و يك سي دي است كه شما بايد سي دي و كاغذ رو جدا كنيد و پاكت رو با خودتون به مصاحبه ببريد پاكت رو به هيچ وجه باز نكنيد،از كاغذ خودتون كه در حقيقت جواب مديكاله چند كپي بگيريد چون بعدا در آمریکا حتما نياز خواهيد داشت.

مصاحبه:
    مصاحبه من ٨ صبح بود قبل از رفتن به سمت سفارت يك صبحانه كوچيك خوردم بهتون پيشنهاد ميكنم حتما اين كارو بكنيد تا نيروی كافي برای تمركز داشته باشيد راهيه سفارت شدم ساعت ٧:٢٠ جلو درب سفارت بودم نفر سوم، بعد از ده دقيقه يه آقاي ترك اومد گفت بياين داخل البته دم در يكي يكي ميرفتيم داخل، چون هوا سرد بود من كاپشن داشتم كه گفت كاپشنتو باز كن يك كاغذ لاي مداركم ماليد كه فكر كنم برا چك كردن مواد شميايي بود بعد از اون منتظر آقايي شدم كه پاسپورتم رو گرفته بود و داشت اسم من وكيسم رو با چك ليست خودش مطابقت ميداد بعد وارد قسمتي شدم كه بايد كمربند و كاپشن و كفشم رو تو دستگاه ميزاشتم ( دوستان تا اونجايي كه ميتونيد از بردن ساعت ،موزيك پلير، گوشي ، كيفه دستي خوداري كنيد چون فقط وقت خودتون رو ميگيره و بايد همه رو تحويل بديد ، در مورد ظاهر هم كاملا راحت باشين ) بعد هم صداي هميشگي در ،تق دقيقا وقتي وارد شدين دست چپ خانمي نشسته كه كاملا فارسي صحبت ميكنه به من گفت ميتونم عكستونو چك كنم بعد شماره داد گفت مصاحبتون فارسي باشه يا انگليسي من گفتم فارسي در ضمن داخل سفارت کمی سرده اگه با بچه هستيد لباس گرم ببريد ، من نشستم بعد شمارم اعلام شد رفتم اول از همه مدارك خواست طبق همون ايميلي كه از سفارت اومده بود، سلام كردم و دونه دونه مدارك رو گرفت بعد نشستم بعد از ٥ دقيقه دوباره رفتم اثر انگشت، بعد هم باجه ديگه پرداخت $330 ، بعد ديگه نشستم منتظر مصاحبه واقعا اين قسمت سخترين زمان برای من بود بعد از ١٥ دقيقه شماره ١ رو صدا كرد بعد از ١٥ دقيقه شماره ٢ من كه آماده بودم بعدش برم شد شماره٤،با خودم گفتم يعني چي؟!!!!! اين روند تا شماره ٢٠ ادامه داشت ١٠ بار بلند شدم برم بگم چي شد ولي اين اجازه رو به خودم ندادم و فقط تلويزيون تماشا ميكردم من كه ديگه از استرس سر شده بودم بالاخره شمارم خونده شد و بلند شدم و رفتم جلو باجه سلام كردم و صبح بخير گفتم آفيسر هم سلام كرد صبح بخير گفت و گفت خوبي؟( يه آقاي ٣٠ ساله قد بلند و چشم آبي)

آفيسر: شما فرده برنده هستيد؟
    من: بله
    آفيسر : پاسپورت لطفا
    آفيسر: دستت رو بزار رو اسكنر
    برگه صورتي رو همون لحظه تو پروندم ديدم
    بعد از گذاشتن پاسپورتم تو يه كيسه زيپ دار تو پروندم جلوي من وايساد و گفت : من از طرف خودم و آمريكا به شما تبريك ميگم با ويزاي شما موافقت شده اميدوارم در تمامي مراحل موفق باشين من كه خشك شده بودم و آفيسر از قيافه من خندش گرفته بود گفت؟
    Are you ok?
    منم گفتم بله بله بعد گفت چند لحظه وايسا الان برميگردم من كه واقعا از اين اتفاق شكه شده بودم يكم به خودم اومدم و فكر كردم مگه ميشه بي هيچ سوال؟
    بعد برگشت گفت من ميخوام چندتا سوال بپرسم فقط ميخوام وارده سيستم كنم ميتوني انگليسي صحبت كني؟
    گفتم بله حتما گفت استرس نداري؟ گفتم نه ، گفت خوب معلومه ويزاتو گرفتي( با حالت خنده)
    شغلت چيه؟
    تو پرورش ماهي پدرم جاي پدرم كار ميكنم
    چرا پدرت كار نميكنه؟
    ايشون نظارت دارن
    چيكار ميكني اونجا ؟
    كجا ماهيارو ميفروشيد؟
    مشتري هاتون كين؟
    بازم جايي كار ميكني؟
    بله يه شركته خصوصي كه توليد فيلم... نميخواد ديگه احتياجي نيست ادامه بدي كافيه
    بعدم گفت روز خوبي داشته باشي منم بلافاصله گفتم فقط يه سوال ديگه؟
    اونم با لهجه بامزه فارسي انگليسي گفت ديگه چه شده است؟ من گفتم من بليطم جمعه ساعت ١١ صبحه بليطمو كنسل كنم يا نه با توجه به اينكه امروز سه شنبس؟
    گفت نگران نباش ان شاالله مياد ان شالله))))))
    پنج شنبه به پست رفتم و بستمو گرفتم اونجا بود كه برق زيباي ويزا چشمامو خيره كرد
    انشالله همه دوستان تجربه كنن اين حس قشنگ رو
    تجربه شخصي : ممكنه مصاحبه شما با همه سفرنامه هايي كه خوندين فرق كنه، پس خودتون رو به خدا بسپارين ،تو سفارت ترجيحا با كسي حرف نزنين جز افزايش استرس چيزي نداره، تو مديكال از بحث سر پول خودداري كنيد، براي خريد حتما و حتما جايي به غير از nata vega نريد.

جا داره از دوستاي خوبم ،امين عزيز . حسين جان ، رضا و همسرشون تشكر كنم

در آخر خودتون رو رها كنيد و به قدرت خداوند ايمان داشته باشيد هيچ نيرويي قدرتمندتر از اذن او نيست

ویرایش توسط Patt : February 10th, 2015 در ساعت 03:14 PM

Junior Member

به نام خدا
    كيس نامبر:**34
    تعداد نفرات كيس: 1 نفر
    مشخصات برنده اصلي : آقا 28 ساله و مجرد
    مقطع تحصيلي:دانشجوفوق ليسانس زمین شناسی
    شغل :دانشجو
    وضعيت نظام وظيفه:معافيت

در ماهه دسامبر كارنت شدم ولی از اواخر تابستانشروع كردم به تزريق واكسن ها ترجمه مداركم
    وقت مصاحبه من9 فوريه بود، 25 روز مانده به مصاحبه مدارك رو ارسال كردم از پست صدر باجه دی اچ ال که هزینش 65 هزار تومان شد
    برای گواهی تمکن مالی از بانک پاسارگاد پرينت يكساله و برگه گواهي تمكن مالي ( فقط موجودی ) گرفتم ،كه لازم به ذكره فقط برگه تمكن مالي رو فرستادم و پرينت رو با خودم بردم كه اصلا لازم نشد.
    وقت مدیکال رو اینترنتی 9 ژانويه از سایت دکتر اونگان گرفتم.
    بليط ماهانوهتل آنكارا پلازا (٤ ستاره تاپ) رو گرفتيم با بليط رفت و برگشت كه به قيمته2100000 تومان نفري تمام شد(آژانس دلتابان)
    هتل بسیار خوب بودم،از هتل 5 دقيقه تا سفارت و 10 دقيقه تا مديكال. صبح جمعه عازم مديكال شديم اول به طبقه چهارم رفتيم منشي از من پاسپورت و نامه اي كه فقط نشون دهنده كيس نامبرم باشه خواست بعد از30 دقيقه نشستن گفت برو به طبقه پنجم در طبقه پنجم از شما عكس قفسه سينه و آزمايشه خون ميگيرن ، ،بعد از گرفتن خون و آزمايش قفسه سينه به طبقه چهارم برگشتم اينبار كمي بيشتر طول كشيد خانم منشي اسم من رو صدا كرد رفتم داخل دكتر ازم پرسيد قد؟ وزن؟ آيا قرصي مصرف ميكني ؟ كه با توجه به اينكه من يك هفته قبل از رفتن سرما خورده بودم و قرص استفاده ميكردم دكتر رو در جريان قرار دادم بعد گفت روي تخت دراز بكش شكمم رو فشار داد بعد گفت بشين گوشيرو پشت قفسه سينم گذاشت و گفت چند نفس عميق بكش ،سپس آنتی بادی آبله در طبقه 5و در آخر گفتند که و فردا ساعته 11 جوابت حاضره.البته من نزدیک به 6 ساعت معطل شدم که بسیار خسته کننده بود. فردا ساعت11 رفتم جواب رو گرفتم جواب شما شامل يك پاكت در بسته يك كاغذ و يك سي دي است كه شما بايد سي دي و كاغذ رو جدا كنيد و پاكت رو با خودتون به مصاحبه ببريد پاكت رو به هيچ وجه باز نكنيد،از كاغذ خودتون كه در حقيقت جواب مديكاله چند كپي بگيريد چون بعدا در آمریکا حتما نياز خواهيد داشت
    مصاحبه
    مصاحبه من 8.30 صبح بود قبل از رفتن به سمت سفارت يك صبحانه خوردم ساعت 8 جلو درب سفارت بودم ، بعد از 45دقيقه رفتيم داخل، بعد از گیت وروددی وقتي واردسالن اصلی شدين دست چپ خانمي نشسته كه كاملا فارسي صحبت ميكنه به من گفت ميتونم عكستونو چك كنم بعد شماره داد گفت مصاحبتون فارسي باشه يا انگليسي من گفتم فارسي در ضمن داخل سفارت کمی سرده اگه با بچه هستيد لباس گرم ببريد ، من نشستم بعد شمارم اعلام شد رفتم اول از همه مدارك خواست طبق همون ايميلي كه از سفارت اومده بود، سلام كردم و دونه دونه مدارك رو گرفت بعد نشستم بعد از5 دقيقه دوباره رفتم اثر انگشت، بعد هم باجه ديگه پرداخت $330 ، بعد ديگه نشستم منتظر مصاحبه بعد از45 دقیقه بالاخره شمارم خونده شد و بلند شدم و رفتم جلو باجه سلام كردم و صبح بخير گفتم آفيسر هم سلام كرد وصبح بخير
    يه آقاي جوان قد بلند و بسیار خوش اخلاق
    آفيسر: دستت رو بلند کن و قسم بخور که هر چه در فرم ها گفتی و الان میگی حقیقت باشه
    برگه صورتي رو همون لحظه تو پروندم ديدم
    بعد از قسم خوردن از رشته تحصیلیم پرسید.سپس ازسابقه کار و بعد از علت معافیت و در آخر اینکه در آمریکا کجا میخوام زندگی کنم.(حتما حقیقت رو بگید و سعی کنید که ریلکس باشید)
    بعد افیسرگفت با ويزاي شما موافقت شده كه من دیگه اون لحظه تو ابرا بودم.از آفیسر تشکر و خدافظی کردم و از سفارت خارج شدم(لازم به ذکر که مصاحبه انگلیسی برگزار شد و فقط در قسمتی از مصاحبه من فارسی توضیح دادم)
    و در آخر آرزوی موفقیت برای همه از جمله اون آقای آفیسرخوش اخلاق

ApplyAbroad Hero

سفرنامه امین - قسمت اول
    مراحل پیش از سفر

داستان از اونجا شروع میشه که من صبح روز دوم ماه می ، سایت EDV رو (۱) چک کردم و در اوج ناباوری ، نامه برنده شدن همسرم رو در سایت دیدم . کیس ۲۲۰۰ برای سفارت آنکارا .
    داخل نامه یک لینک بود از سایت وزارت امور خارجه امریکا (۲) برای راهنمایی منتخبین در مورد مراحل و کارهایی که باید انجام بدن که یک مطالعه سطحی کردم و دیدم که نوشته منتخبین برنامه ۲۰۱۵ باید فرم DS-260 رو (۳) تکمیل کنند ، اونم آنلاین
    در حالیکه تمام سالهای قبل فرم تقاضای ویزای مهاجرتی برای منتخبین لاتاری کاغذی بود در قالب فرم های DS-230 & DSP-122 که باید از روی سایت دانلود میکردیم و تکمیل و سپس با پست ارسال میکردیم
    با ماهیت فرم های سال های قبل آشنا بودم اما در مورد DS-260 هیچی نمیدونستم
    برای اینکه مطمین بشم وقتی وارد فرم بشم ، خرابکاری نخواهم کرد ، شروع کردم توی اینترنت سرچ کردن دنبال یک نمونه از این فرم
    خیلی سریع نمونه فرم رو پیدا کردم که یه شخص خارجی که از کیس های NVC بود در اینترنت به اشتراک گذاشته بود و البته توی سایت خود وزارت امور خارجه (۴) هم توضیحات لازم در مورد این فرم داده شده بود که اونا رو مطالعه کردم و فهمیدم قضیه از چه قراره
    چند روز بعد برای اولین بار وارد فرم شدم و یه مقدار از اطلاعات اولیه رو تکمیل کردم ولی چون میخواستم اطلاعات اظهار شده توی فرم ها دقیقا مطابق مدارک باشه ، دست نگه داشتم و از فرم خارج شدم و به جاش شروع کردم به جمع و جور کردن و مرتب کردن مدارک لازم که بدم برای ترجمه
    لیست مدارک لازم برای مصاحبه (۵) در سایت وزارت امور خارجه اومده بود که اون مدارکی که برای من لازم بود رو شروع کردم به گردآوری :
    الف. اول از همه مدارک تحصیلی
    از اونجایی که فقط مدارک تحصیلی همسرم نیاز بود اونم فقط دیپلم و پیش دانشگاهی ، رفتیم دانشگاه برای گرفتن اصل مدارک که توی پرونده مونده بود
    اما دانشگاه گفت باید اول تاییدیه تحصیلی از آموزش و پرورش بیارید تا مدارک رو بدیم بهتون و ما رو ارجاع داد به دفاتر پست
    در دفتر پست چند تا فرم دادن که آدرس دقیق و کد پستی دانشگاه رو هم میخواست و ۱۰۰۰۰ تومان هم هزینه گرفت و گفت که یک هفته دیگه تاییدیه ها میرسه دانشگاه و میتونید برید دانشگاه برای گرفتن مدارکتون که همین اتفاق هم افتاد
    بعد از گرفتن مدارک چون میدونستم که وقتی بخوام بدم ترجمشون کنن ، اول مهر تاییدیه میخوان ، مدارک رو بردم اداره کل آموزش و پرورش - اداره سنجش و ارزیابی که یکی یه مهر پشت مدارک زد و امضا کرد و سپس بردم پیش مدیر کل و ایشون هم امضا کرد و مهر زد و همون لحظه مدارک رو تحویل داد
    ۲. شناسنامه
    که به علت فرسوده بودن و تفاوت خیلی زیاد سن عکس شخصا ترجیح دادم برای تعویضش اقدام کنم که اون هم بردم اداره ثبت احوال و بعد از پر کردن فرم های مربوط و پرداخت ۱۰۰۰۰ تومان ، مسیولش گفت یک هفته دیگه آمادس و همین هم شد
    خلاصه مدارکم رو که جمع و جور کردم ، بردم پیش مترجمی که قبلا کارهای ترجمم رو بهشون میدادم و همیشه هم راضی بودم
    آدرس دارالترجمه : اراک - میدان دروازه تهران - مجتمع پارس - دارالترجمه مهراد
    چون من قبلا همه دارالترجمه های اراک رو تست کرده بودم ، میدونستم که هم کیفیت ترجمه این مترجم از سایرین بالاتر هست و هم به لحاظ قیمت از بقیه منصف تر
    خلاصه مدارک رو دادم ترجمه و بعد از یک هفته که ترجمه ها آماده شده بود ، رفتم و مدارک رو تحویل گرفتم و نشستم به تکمیل فرم ۲۶۰
    اما بخاطر مشغله زیاد ، خودم زیادی طولش دادم و در نهایت فرم رو دوم آگوست سابمیت کردم
    البته دو نکته هم اینجا قابل ذکره :
    اول اینکه در اون ماه های اول هیچ کس فکر نمیکرد که KCC برای ماه اول (اکتبر) یکدفعه ۲۵۰۰ کیس رو از آسیا اعلام کارنت کنه (کیس ما که ۲۲۰۰ بود همون اکتبر کارت شد)
    دوم اینکه در اون ماه های اول هیچ کس فکر نمیکرد قراره بررسی KCC روی فرم های ۲۶۰ از زمان سابمیت ۵ ماه طول بکشه (طبق مشاهده و تجربه ، سالهای قبل KCC بررسی روی فرم های کاغذی رو حداکثر سه ماهه انجام میداد)
    ...
    بعد که خیالم از فرم راحت شد ، رفتم سراغ گرفتن کارت واکسن بین المللی (کارت زرد) و پیدا کردن واکسن هایی که باید برای مدیکال زده میشد تا ترجیحا در روز مصاحبه مدیکال تا حد ممکن هزینه کمتری بپردازم ، اونم به دلار
    لیست واکسن های لازم در سایت مدیکال (۶) سفارت آنکارا اومده بود ولی معمولا افرادی که تهران ساکن هستند ، خیلی سریع میرن انستیتو پاستور و دکتر اونجا هم هر چی گفت ، میگن چشم
    ولی من اول از همه برای اینکه بدونم تا حالا چه واکسن هایی رو زدم و چه واکسن هایی رو نزدم ، رفتم سراغ کارت واکسن نوزادیم (همه ایرانی ها این کارت رو دارن . پدر و مادرهاتون در جریانن) که توی پرونده تحصیلی دبیرستانم بود و بعد با مقایسه واکسن هایی که تا به حال زدم با لیست لازمه ، فهمیدم چی کمه و شروع کردم به پیدا کردن مراکزی که با کمترین هزینه این واکسن ها رو تزریق میکنن که در زیر تیتروار خواهم گفت :

واکسن Hepatitis B ، سه مرحله ، دریافت هر سه مرحله رایگان در مرکز بهداشت حسینی ، اراک - خیابان ادبجو
    http://www.immunize.org/vis/hepatitis_b.pdf

واکسن TD ، یک مرحله ، دریافت رایگان در مرکز بهداشت حسینی ، اراک - خیابان ادبجو
    http://www.immunize.org/vis/td.pdf

واکسن MMR ، دو مرحله به فاصله یک ماه ، دریافت هر دو مرحله رایگان در مرکز بهداشت حسینی ، اراک - خیابان ادبجو
    http://www.immunize.org/vis/mmr.pdf

واکسن Meningitis ACYW یا همون مننژیت چهار ظرفیتی ، یک مرحله ، دریافت با هزینه ۳۳۵۰۰ تومان در هلال احمر استان ، اراک - خیابان شهید بهشتی
    http://www.immunize.org/vis/meningococcal.pdf

واکسن آنفولانزا هم هست که در قسمت بعدی سفرنامه توضیح خواهم داد چون این واکسن رو باید در نزدیکترین زمان به مصاحبه (حداکثر تا یک ماه قبل از مصاحبه باید تزریق شود) دریافت کرد که دکتر مدیکال دبه نکنه
    بعد از اینکه کارهای واکسنم رو هم انجام دادم ، کاری نداشتم جز انتظار برای اومدن نامه مصاحبه که از اونجایی که فرم ۲۶۰ ام رو دیر سابمیت کرده بودم ، انتظار دیر اومدن نامه هم داشتم
    نکته : از اونجایی که لاتاری ۲۰۱۵ اولین سالی بود که فرم های تقاضای ویزا به DS-260 تغییر پیدا کرده بود ، بعدها با مشاهده روند مشخص شد که از زمان سابمیت فرم تا اومدن نامه دعوت به مصاحبه (پروسه بررسی KCC) پنج ماه زمان میبره

ارجاعات :

(۱) :
    https://www.dvlottery.state.gov/ESC
    (۲) :
    http://travel.state.gov/content/visa...-selected.html
    (۳) :
    https://ceac.state.gov/ceac/
    (۴) :
    http://travel.state.gov/content/visa...questions.html
    (۵) :
    http://travel.state.gov/content/visa...documents.html
    (۶) :
    http://www.doctorun.com/en

موفق باشید
    ویرایش توسط ahr270 : March 12th, 2015 در ساعت 02:05 AM
    شماره کیس:2015AS22XX ، رویت قبولی:2014/May/02 ، سفارت:ANKARA ، تعداد:2 ، سابمیت فرمهای DS-260:تاریخ 2014/Aug/02 ، کارنت شدن: 2014/Aug/12 ، نامه دوم: 2015/Jan/23 ، مدیکال: 2015/Feb/27 ، مصاحبه: 2015/Mar/02 ، نتیجه: AP ، کلیر همراه: 2015/Apr/10 ، کلیر برنده: 2015/Jul/01 ، تمدید مدیکال: 2015/Jul/21 ، ویزا: 2015/Jul/24 ، اولین ورود: ؟

ApplyAbroad Hero

سفرنامه امین - قسمت دوم
    دعوت به مصاحبه

در قسمت قبل سفرنامم توضیح دادم که چون فرم ۲۶۰ ام رو دیر سابمیت کردم ، نامه دعوت به مصاحبمون هم دیر اومد
    یعنی بعد از ۵ ماه تاخیر و انتظار و اینکه پانزدهم به بعد هر ماه میلادی کارم شده بود سایت EDV رو (۱) برای رویت نامه دوم چک کنم ، بالاخره ۲۳ ژانویه حدود ساعت ۸ شب ، نامه دوممون (نامه دعوت به مصاحبه) جایگزین نامه اول (نامه قبولی) شد
    داخل نامه توضیح داده بود که باید در تاریخ دوم مارچ (دوشنبه) بریم سفارت واسه مصاحبه
    ترتیب کارها رو میدونستم چیه فلذا استرس نداشتم . اول تیتوار میگم و سپس توضیح میدم :

۱. تهیه بلیط هواپیما
    ۲. زدن آخرین واکسن ها
    ۳. تهیه کارت زرد
    ۴. گرفتن وقت مدیکال از سایت دکتر معتمد سفارت آنکارا (۳۰ روز قبل از مصاحبه سفارت)
    ۵. ارسال ترجمه ها برای سفارت (۱۵ تا ۲۰ روز قبل از مصاحبه سفارت)

توضیح :

۱. تهیه بلیط هواپیما :
    از اونجایی که من کلا علاقه خاصی به خرید اینترنتی دارم ، شروع کردم به سرچ قیمت بلیط تهران-آنکارا که یکدفعه متوجه شدم شرکت ماهان یه تخفیف گذاشته روی پروازهای سیستمیش
    بلیط رفت و برگشت ۶۹۹ هزار تومن به ازای هر نفر با هواپیمای ایرباس ۳۱۰ و کلاس اکونومی Y .

نکات این بخش :
    * به شخصه خرید بلیط چارتر رو برای مصاحبه رفتن کار زیاد مطمینی نمیدونم فلذا ترجیح دادم بگردم و ارزونترین بلیط سیستمی رو برای تاریخ مورد نظرم پیدا کنم
    * همیشه یادتون باشه خرید اینترنتی و مستقیم بلیط سیستمی هواپیما از هر ایرلاینی ارزونتر از خرید اون بلیط از آژانس ها و نمایندگی هاست
    * تاریخ بلیط رفت "به" مدیکال افراد بستگی داره (۲) . در آنکارا مدیکال افراد مجرد و افراد متاهل بدون فرزند ۲ تا ۱۵ سال ، ۲ روز "کاری" زمان میبره و افراد متاهل با فرزند ۲ تا ۱۵ سال ، ۴ روز "کاری" زمان میبره
    یعنی برای افراد مجرد و افراد متاهل بدون فرزند : روز اول افراد میرن معاینه میشن و آزمایش میدن و ... ، و فرداش میرن گزارش مدیکال رو میگیرن
    ولی برای افراد متاهل با فرزند : روز اول همگی میرن معاینه میشن و آزمایش میدن و ... ، و ۲ روز بعدش (حداقل) میرن گزارش مدیکال رو میگیرن که خیلی وقت ها هم میشه ۳ روز
    دوستان توجه کنند که تعطیلات مثل یکشنبه ها و ... جزو روز "کاری" محسوب نمیشه
    *تاریخ بلیط برگشت به نتیجه مصاحبه بستگی داره . از اونجایی که نتیجه مصاحبه مشخص نیست و ایرانی هم اکثرا AP میخورن یعنی اینکه نیاز به موندن زیاد بعد از مصاحبه نخواهد بود
    فلذا تاریخ بلیط برگشت رو در اولین زمان ممکن بعد از تاریخ مصاحبه بگیرید . منتها اولین زمانی که در صورت درخواست جابه جایی تاریخ ، هزینه خسارت زیاد نخواید بدید
    یعنی چی ؟ یعنی اینکه شاید خدا براتون خواست و ویزای یکضرب گرفتید و لازم شد که ۴-۵ روز بیشتر بمونید تا ویزاتون صادر بشه

۲. زدن آخرین واکسن ها
    از اونجایی که من و همسرم تمام واکسن های لازم برای مهاجرت به امریکا رو قبلا زده بودیم (در پست قبل اشاره شده) ، فقط واکسن آنفولانزا مونده بود
    از اونجایی که فصل سرد سال رو به اتمام بود ، یه مقدار واکسن آنفولانزا سخت گیر میومد و مجبور شدیم چند تا داروخانه رو دنبال واکسن بگردیم
    که در نهایت واکسن رو در یه داروخانه پیدا کردیم و به مبلغ ۲۳۵۰۰ تومان به ازای هر عدد ، خریداری کردیم
    آدرس داروخانه : اراک - خیابان مخابرات - مجتمع تجاری مرکزی - داروخانه شبانه روزی مرکزی
    واکسن ها رو بردیم مرکز بهداشت که برامون تزریق کردن (رایگان)
    آدرس مرکز بهداشت : اراک - خیابان ادبجو - مرکز بهداشت حسینی
    بعد از اینکه واکسن ها رو برامون زدن ، خواهش کردم که روی یه برگه سفید برامون گواهی کنن که انجام دادن

نکات این بخش :
    * دوستانی که در شهرهایی غیر از تهران ساکن هستند ، میتونن ابتدای فصل پاییز ، واکسن آنفولانزا رو از داروخانه بخرن و در یخچال منزل نگه داری کنند تا در ماه های بهمن و اسفند به بعد ، به مشکل نخورن.
    * اکثر مراکز بهداشت مستقر در محله های مسکونی که یکی از وظایفشون انجام واکسیناسیون نوزادان و اطفال هست ، همکاری خوبی در این موضوعات واکسن و تزریق و ... (رایگان) با شما خواهند داشت.

۳. تهیه کارت زرد
    حالا که دریافت تمام واکسن ها انجام شده بود ، نوبت به دریافت کارت زرد (کارت بین المللی ایمنی سازی) بود
    از اونجایی که موقع زدن واکسن مننژیت MCV4 ، هلال احمر کارت زرد بهمون داده بود و تمام فیلدهاش خالی بود ؛ خودم از روی مبدل اینترنتی تایم (۳) ، شروع کردم به تبدیل تاریخ های دریافت واکسنمون به میلادی .
    اول همه رو تبدیل کردم ، سپس روی یک کاغذ سفید همه رو مرتب نوشتم و در نهایت خودم با خودکار همه رو توی کارت زرد طبق فرمت تاریخ موجود در خود کارت نوشتم
    در نهایت هم طبق هماهنگی قبلی که با مسیول واکسیناسیون مرکز بهداشت مرکزی استان انجام داده بودم ، کارت ها رو بردم و ایشون هم همه تاریخ ها رو بعد از چک کردن ، مهر (انگلیسی) و امضا (انگلیسی) کرد به صورت کاملا رایگان
    آدرس مرکز بهداشت استان : اراک - خیابان هپکو - بعد از شهرداری اراک - مرکز بهداشت استان . آقای احمدی

نکات این بخش :
    * دوستان عزیز پولتون رو بیخودی در انستیتو پاستور دور نریزید وقتی میشه رایگان این کار رو در مراکز بهداشت و هلال احمر انجام داد
    * راهنماهای مدیکال سفارت مد نظرتون و راهنماهای CDC ، بسیار واضح و گویا هستن و به راحتی و بدون نیاز به کمک و نظر مشورتی هر شخص ثالثی میتونین خودتون از پس کارهای مدیکالتون بر بیاید
    * از لحاظ "اعتبار" بین المللی و میزان پذیرفته شدن ، کارت و مهر هلال احمر و کارت و مهر علوم پزشکی "با" کارت و مهر انستیتو پاستور هیچ تفاوتی نداره اگر نخوام بگم معتبرتر هستن
    پس هر جا با حداقل هزینه تونستید ، کارت زردتون رو بگیرید (چه علوم پزشکی ، چه هلال احمر ، چه پاستور).

۴. گرفتن وقت مدیکال از سایت دکتر معتمد سفارت آنکارا (۳۰ روز قبل از مصاحبه سفارت)
    در بین مدیکال های سه سفارت آنکارا ، ابوظبی و ایروان تنها مدیکالی که نیاز به رزرو قبلی هست ، مدیکال سفارت آنکاراست
    روند هم خیلی سادس . به این صورت که فرد باید ۳۰ روز قبل از مصاحبه سفارتش (۴) به سایت دکتر اونگان (۵) مراجعه کنه و از طریق لینک ایجاد قرار ملاقات (۶) ، برای هر عضو خانواده به صورت مجزا وقتی رو رزرو کنه تا در نهایت یک شماره پیگیری به او داده بشه . که البته بعد از گذشت ۱۲ تا ۷۲ ساعت بعد از این رزرو اولیه ، ایمیلی از طرف دکتر میاد جهت اعلام قطعی شدن وقت مصاحبه مدیکال شما .

نکات این بخش :
    * قبل از گرفتن وقت مدیکال ، راهنماهای سایت رو خوب مطالعه کنید
    * در خانواده هایی که فرزند دارن ، رزرو رو از بچه های ۲ تا ۱۵ سال شروع کنید
    * خانواده هایی که فرزند ۲ تا ۱۵ سال دارن ، جهت آزمایش سل فرزندان باید وقت مدیکالشون رو ۴ روز "کاری" قبل از مصاحبه سفارت بگیرن
    * افراد مجرد و افراد متاهل بدون فرزند ۲ تا ۱۵ سال ، ۲ روز "کاری" کفایت میکنه

۵. ارسال ترجمه ها برای سفارت (۱۵ تا ۲۰ روز قبل از مصاحبه سفارت)
    در بین سه سفارت آنکارا ، ابوظبی و ایروان تنها سفارتی که نیاز به ارسال ترجمه ها قبل از مصاحبه هست ، سفارت آنکاراست
    در سایت سفارت آنکارا و راهنماهای DV این سفارت ذکر شده که متقاضیان ویزا برخی مدارکشون رو برای این سفارت ۱۵ روز قبل از قرار مصاحبشون ارسال کنند
    مدارکی هم که سفارت آنکارا برای ارسال میخواد به شرح زیره (۷) :

* کپی از صفحه بیوگرافی پاسپورت تمام اعضای کیس
    * رسید ثبت نام محل دریافت پاسپورت (رسید CSC)
    * پرینت صفحه تاییده سابمیت فرم DS-260 تمام اعضای کیس
    * ترجمه اصل مدرک دیپلم + پیش دانشگاهی شخص برنده (فقط) "یا" سابقه کار وی (صرفا برای کسانی که دیپلم یا پیش دانشگاهی ندارن)
    * ترجمه شناسنامه تمام اعضای کیس
    * دو نسخه اصل ترجمه از سند ازدواج (برای افراد متاهل)
    * ترجمه سند طلاق یا فوت (برای افرادی که طلاق گرفته اند یا همسرشون فوت کرده)
    * ترجمه گواهی عدم سوپیشینه (برای ایرانیانی که در خارج از کشور اقامت طولانی مدت داشتند)
    * ترجمه کارت پایان خدمت "یا" معافیت دایم "یا" معافیت موقت برای آقایان
    * ترجمه هرگونه سابقه محکومیت و زندان (برای افرادی که قبلا مرتکب جرم شده اند)
    * کپی برگه مالی (گواهی تمکن ، اسپانسر و ...)
    * دو قطعه عکس ۵ در ۵
    * صفحه کانتکت تکمیل شده برای تمام اعضای کیس

من هم که این مدارک و ترجمه ها رو از قبل آماده داشتم ، فقط مونده بود تصمیم در مورد اینکه مدارک رو با چه پستی ارسال کنم
    با دفتر مرکزی DHL ، TNT و Aramex تماس گرفتم و آدرس و شماره دفاتر شهر اراکشون رو گرفتم
    به هر سه مراجعه کردم و قیمت ارسال و زمان رسیدن بستم رو ازشون پرسیدم
    آرامکس ، ۱۱۰ هزار تومان ، یک هفته ای
    تی ان تی ، ۹۶۳۰۰ تومان ، سه روزه
    دی اچ ال ، ۶۸ هزار تومن ، یک هفته ای
    قیمت DHL از همه بهتر بود و ضمنا این شرکت از خوش نامی خاصی در بین رقبا برخورداره ، اما متاسفانه DHL نماینده ای در اراک نداشت و باید بسته رو تحویل پست اراک میدادم تا به دست دفتر تهران برسونه که وقتی برای این کار مراجعه کردم ، با برخورد مسئولانه ای مواجه نشدم فلذا نتونستم اعتماد کنم که بسته ای با این اهمیت رو تحویل DHL بدم
    انتخاب دومم خب طبعا TNT بود
    اما
    وقتی که نماینده TNT ، با چرب زبونی بالاخره تونست بسته رو ازم بگیره و کار تحویل بسته تموم شد و من هم پول رو دادم ، نماینده TNT یه رسید بهم داد که بالای قبض نوشته بود TPG ، (گروه پیشتاز تهران)
    وقتی ازش دلیل رو پرسیدم ، ایشون توضیح داد که به علت تحریم های موجود ، ما فقط اسم بالای رسید رو عوض کردیم که مشکلی نباشه . اولش به نظرم مهم نیومد اما بعدا متوجه شدم داستان چیه
    با توجه به اینکه من بستم رو سه شنبه تحویل TNT دادم و نماینده اش هم ادعا کرده بود که سه روز کاری مدارک من رو میرسونه ، شنبه با کد رهگیری که روی قبض بود رفتم داخل سایت و با تعجب دیدم که بسته من هنوز ایرانه
    گفتم شاید سایت آپدیت نیست و با شماره پشتیبانی روی قبض تماس گرفتم و خانمی بهم پاسخ داد که برخی مشکلات بوده که رفع شده و فردا بسته میرسه
    یکشنبه تماس گرفتم و همون خانم گفت که بسته توی گمرک دبی گیر کرده
    دوشنبه تماس گرفتم و همون خانم در کمال بی ادبی گفت که هنوز نرسیده و معلوم هم نیست تا کی توی گمرک دبی بمونه . اعتراض کردم که چرا به من قول سه روزه داده شده و حالا اینطور پاسخ داده میشه و ایشون بعد از چند پاسخ بی ربط ، گوشی رو روی من قطع کرد
    سه شنبه تماس گرفتم که بسته من چی شد ، همون خانم گفت که توی راهه . من که از عصبانیت داشتم منفجر میشدم و ایشون که کاملا خونسرد و راحت بود . دیدم بحث کردن با این خانم بی ادب فایده ای نداره
    با دفتر مرکزی TNT تماس گرفتم و خواستم که پاسخگو باشن اما تازه فهمیدم داستانِ نوشته ی بالای قبض (TPG) چیه و چه اشتباهی کردم . سوپروایزر TNT پشت تلفن خیلی راحت به من گفت که شما بستت رو تحویل "گروه پیشتاز تهران ، TPG" دادی و به شرکت TNT هیچ ربطی نداره و من هر چقدر به ایشون توضیح دادم که بسته رو تحویل نماینده ی شما (با آرم شما و ...) در اراک دادم فایده ای نداشت و من فقط در کمال ناراحتی دعا میکردم که بستم برسه و در نهایت بسته من پنجشنبه رسید به سفارت یعنی بعد از گذشت ۹ روز به جای ۳ روز و البته تحمل کلی استرس و نگرانی و ...

نکات این بخش :
    * تا حد ممکن مدارکتون رو با DHL ارسال کنید چون :
    ۱. وقتی میگه یک هفته ، یک هفته ای میرسونه
    ۲. قیمتش نسبت به رقباش بهتره
    ۳. اپراتورهای مودب و پاسخگویی داره

ارجاع :
    (۱) :
    https://www.dvlottery.state.gov/ESC/
    (۲) :
    http://www.doctorun.com/en/medical-e...tion-procedure
    (۳) :
    http://www.time.ir
    (۴) :
    http://www.doctorun.com/en/making-appointment
    (۵) :
    http://www.doctorun.com/en
    (۶) :
    http://www.doctorun.com/en/make-an-appointment
    (۷) :
    http://photos.state.gov/libraries/tu...JAN%202015.pdf

موفق باشید
    ویرایش توسط ahr270 : March 17th, 2015 در ساعت 03:01 AM
    شماره کیس:2015AS22XX ، رویت قبولی:2014/May/02 ، سفارت:ANKARA ، تعداد:2 ، سابمیت فرمهای DS-260:تاریخ 2014/Aug/02 ، کارنت شدن: 2014/Aug/12 ، نامه دوم: 2015/Jan/23 ، مدیکال: 2015/Feb/27 ، مصاحبه: 2015/Mar/02 ، نتیجه: AP ، کلیر همراه: 2015/Apr/10 ، کلیر برنده: 2015/Jul/01 ، تمدید مدیکال: 2015/Jul/21 ، ویزا: 2015/Jul/24 ، اولین ورود: ؟

Junior Member

مشخصات کلی : پسر / 25 سال / تحصیلات در مقطع فوق لیسانس / معافیت تحصیلی / مجرد / بدون تجربه کار رسمی و دولتی در ایران
    محل انتخابی برای مصاحبه : کانادا
    محل تغییر یافته توسط سفارت : امارات - ابوظبی
    تاریخ مصاحبه : 10 مارچ ساعت 8:30
    شماره کیس : 3920
    نتیجه : ویزا یکضرب
    مدارک ارسال شده 20 روز قبل از مصاحبه به سفارت :
    کپی صفحات پاسپورت (شامل مهرهای ورود و خروج و ویزا های کشور ها) - فرم کانتکت مربوط به سفارت ابوظبی
    مدارک ارایه شده در روز مصاحبه :
    پاسپورت و کپی صفحه اول - ترجمه شناسنامه - ترجمه کارت ملی - ترجمه مدرک مشخص کننده معافیت تحصیلی - ترجمه دیپلم - ترجمه پیش دانشگاهی - ترجمه لیسانس - مدرک تمکن مالی - مدرک پزشکی (تنها یکی از پوشه ها) - فرم سو پیشینه از کشور کانادا - فرم مربوط به افراد زیر 25 سال جهت معرفی به ارتش آمریکا - دو قطعه عکس 5 در 5
    نکات مربوط به مدارک :
    1- تنها ترجمه مدارک درخواست شد ولی بهتر است اصل مدرک و یک کپی از آن همراه داشته باشید
    2- سو پیشینه کانادا بخاطر زندگی بیش از 6 ماه در کانادا ارایه شد
    3- پوشه مربوط به عکس قفسه سینه را نخاستند
    شرح سفر:
    بلیط از کشور کانادا به دوبی خریداری کردم و از ایران برای ویزای امارات اقدام کردم (لطفا حتما 7 روز زود تر اقدام کنید تا به مشکل گرفتن ویزا برای دوبی برخورد نکنید). تاریخ 5 مارچ به دوبی وارد شدم و در هتل پریمیر در نزدیکی برجمان ساکن شدم. از همین جمع دوستان یک شماره مربوط به آقای بازرگان را پیدا کردم و تماس گرفتم ایشان آقای معصومی رو بمن معرفی کردن

شماره آقای معصومی :
    00971503431522
    00971556160021
    آقای معصومی بسیار محترم و عالی بودند در تمام رفت و آمد ها همراهی کردند هزینه بردن و آوردن مدیکال و گرفتن جواب و بردن و آوردن ابوظبی 400 درهم. و ایشالا اگه دوباره برا ویزای یکضرب برید ابوظبی 400 درهم دیگه باید بپردازید.
    روز 5 ام برای مدیکال اقدام کردم ولی 5 شنبه مرکز مربوطه تا ساعت 1 دایر بود. در نتیجه روز 7 ام مارچ - شنبه مجدد به مرکز مدیکال رفتم . (نکته بسیار مهم : در دوبی دو مرکز مدیکال تایید شده آمریکا وجود دارد

1-New Medical Center
    2-Mideast Polyclinic
    من برای مدیکال به نزدیک ترین مرکز رفتم یعنی
    2-Mideast Polyclinic
    طبق اطلاعات قبلی هزینه مدیکال (بدون واکسن ) در دوبی 520 درهم و در ابوظبی 475 درهم هست هر واکسن 220 درهم .
    به دوستان اکیدا توصیه می کنم به مرکز
    1-Mideast Polyclinic
    مراجعه نکنند کادر این مرکز تلفیقی از افراد عرب و ایران هست و بسیار دزد هستند !!
    از هر نفر 1000 درهم برای مدیکال گرفتند و 220 درهم هم برای واکسن. در صورتی که همین هزینه برای مرکز اول 520 درهم هست و 220 درهم برای هر واکسن.
    - مدارک مورد نیاز برای روز مدیکال :
    پاسپورت - 6 عکس 5 در 5 پشت نویسی شده (اسم کامل - کیس نامبر - تاریخ تولد - امضا ) - کارت واکسن
    ابتدا عکس از قفسه سینه گرفته شد سپس آزمایش خون و در نهایت ویزیت دکتر (بدون هیچ معاینه ای - البته قطعا بخاطر این بود که مرکز مورد نظر بسیار تازه کار و کلاهبردار بود)
    نتیجه مدیکال روز 8 ام ساعت 7 شب حاضر شد. روز 10 ام مارچ ساعت 5 صب بسمت ابوظبی رفتم و نفر اول رسیدم دم سفارت (خوش قولی و تجربه آقای معصومی باعث شد سر وقت به همه جا برسم واقعا اگر ابوظبی هستید و در دوبی ساکن میشید از ایشون برا کارا کمک بگیرید).
    ساعت 8 همه به صف بودیم در در سفارت در ورودی نامه دوم و پاسپورت و خواستند و چک کردند و پس دادند . قسمت بعدی بازرسی بدنی بود بعد وارد فضای بعدی میشدیم به نوبت وارد حیاط و ساختمان اصلی شدیم. شماره گرفتیم و نشستیم. مثل بانک باجه باجه بود شماره من شد رفتم یه خانوم ایرانی فقط گفت مدارک رو بدید منم همه مدارکی که بالا گفتم و دادم. بعد باجه بعدی 330 دلار آمریکا پول دادم نقد و بعد باجه بعدی اثر انگشت (همه باجه ها به نوبت و راهنمایی افراد اونجا جلو میره) . بعد نشستیم تا نوبت مصاحبه ها بشه. من نفر اول بودم رفتم تو یه اتاق یه آقایی که ایرانی حرف میزد شروع کردن به مصاحبه :
    1- کجا ساکن هستید ؟
    2- چه دانشگاهی و چند وقت هست ؟
    3- نوع معافیت چی هست ؟
    4- پدرتون چیکاره هستند ؟
    5- آمریکا فامیل دارید ؟
    6- زن داشتید ؟
    با ویزای شما موافقت شد. یکشنبه 15 مارچ بیاید بگیرید. خداحافظ . در همین جا من گفتم ممنون و گفتم من میخام گزارش یک مرکز مدیکال رو بدم وایشون یکم تعجب کرد و رفت یک فرم آورد خیلی دقیق هزینه ها رو نوشت درباره دزدی اون مرکز مدیکال و بعد هم تمام.
    در نهایت از آقای مقدم عزیز برای این اطلاع رسانی ها همه چی واقعا تشکر میکنم امیدوارم همیشه تو زندگی آدم های مثل ایشون باشند که خالصانه کمک میکنند. واین که دوستان هرجا هر کلاهبرداری دیدید حتما گزارش بدید و اطلاع رسانی کنید سعی کنید استرس هم اگر دارید نزارید کسی با نامردی پول رو از شما بیشتر بگیره. ایشالا همه به خاسته هاشون برسند و هر سوالی بود لطفا تو خصوصی بمن پیغام بدید.

عید همه مبارک

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

من در تاپيك مربوط به عكس ويزا در مورد عكس باحجاب توضيح داده بودم. ديدم اينحا هم موردش مطرح شده، لينك اون پست رو اينجا ميذارم

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post909513

در هيچ جاي آيين نامه گفته نشده گوشها "بايد" بيرون باشه. اتفاقا توي صفحاتي از وبسايت وزارت خارجه كه تمپليت عكس قابل قبول رو گذاشته، اون خانومه گوشهاش زير موي سرش مخفي شده. يعني معلوم نبودن گوشها مشكلي نداره. مهم اينه كه صورت از بالاي پيشوني تا نوك چونه بايد كامل ديده بشه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

بنام خدا
    سفرنامه قسمت اول :

شماره کیس نامبر: **41
    تعداد نفرات کیس :3 نفر
    مشخصات نفر اصلی : آقا 40 ساله / خدمت ارتش
    تاریخ رویت قبولی :19 می 2014
    سابمیت فرم 260 : 8 آگوست 2014
    رویت نامه دوم ( دعوت به مصاحبه ): 19 ژانویه 2015
    تاریخ و محل مصاحبه :23 مارچ 2015- ایروان

سلام دوستان
    بعد از رویت نامه دوم اولین شوک عوض شدن محل مصاحبه از آنکارا به ایروان بود که البته من اون رو به فال نیک گرفتم و با کمک ahr270 عزیز بزودی استرسها نیز برطرف شد .29 دیماه نامه دومم رو دیدم و چون تجربه مسافرت در ایام عید و نبود بلیط را زیاد داشتم حدودا تا 15 بهمن هم هتل و هم بلیط هواپیما را تهیه کردم . هتل انتخابی من هتل آرارت بود واقع در خیابان گریگور لاساوریچ . فاصله 10 دقیقه پیاده روی تا میدان جمهوری .هتلی 4 ستاره تمیز و ساکت بود و دارای wifi مجانی که نعمتی بزرگ محسوب میشد ولی مانند بقیه هتلهای ارمنستان با معیارهای هتلهای همتراز خودش از لحاظ ستاره ای در دیگر کشورها کمی پایینتر بود. برای 10 شب در ایام عید نفری 2 میلیون و پانصد هزار تومان هزینه هتل شد.(یعنی شبی250 هزار تومان که کمی از 100 دلار کمتر است) البته میشد هتل ارزانتر هم پیدا کرد و همینطور هاستلهای مختلف هم در دسترس بود . پرواز هم ماهان گرفتم که خوشبختانه برای ایروان به تازگی راه اندازی شده . من و همسرم نفری 1065000 تومان و برای پسر هشت سالم 765000 تومان شد . بلیط برگشت را دو روز بعد مصاحبه گرفتم ساعت 8 شب .

تا تاریخ 20 بهمن با دکتر کریستسن از طریق این ایمیل : kristinekhachatryan@ymail.com تماس گرفتم . در نامه تاریخ مصاحبه و اینکه بچه 8 ساله دارم را ذکر کردم و ایشون بمن تاریخ 17 مارچ وقت مصاحبه دادند . یعنی دقیقا 6 روز قبل مصاحبه .

** فرودگاه ایروان **

آن نقشه تقریبا فرودگاه ایروان را نشان میدهد .محل ورود از فلشهای آبی رنگ است و 2 دستگاه Exchange بانک ABS در کنار باجه Converse bank قرار دارند . در کنار دو دستگاه یک پلیس ایستاده که کمکتون میکنه اون مقدار دلاری که می خواین رو چنج کنید.چون دستگاه بزبان ارمنی هست .
    نرخ چنج دلار در فرودگاه هر دلار = 480 درام بود. فقط 100 دلار چنج کردم . بعد به قسمت visa form رفتم و 3 برگ فرم درخواست ویزا را پر کردم .( این فرم را بمحض ورود به ایران اسکن و درهمین سفرنامه قرار میدم تا دوستان فرم پرکرده به قسمت بنفش رنگ و درخواست ویزا بروند) صف درخواست خیلی طولانی و مارپیچ شد . فرم پر کرده را بهمراه پاسپورت ونفری 3000 درام پول میخواهند. دوستان دقت کنید در فرم محل عکس داره که اصلا نیازی به عکس نیست.در فرم همچنین محل اقامت ؛ تاریخ ورود و خروج ؛ مدت اقامت (چند روز) و آدرس و تلفن ایران را می خواهند.
    نرخ ویزاها :
    120 روزه = 15000 درام
    21 روزه = 3000 درام
    ترانزیت 3 روزه = 10000 درام
    افراد زیر 18 سال مجانی

بعد از چسباندن ویزا در پاستون بسمت پاس کنترل میروید و بعد از داخل یک فروشگاه کوچک رد میشید و بسمت درب خروج . دقت کنید که برداشتن ترولی حمل بار در ارمنستان پولی هستش . پس حتی الامکان از چمدانهای دارای چرخ استفاده کنید.

** سیم کارت **

سیم کارتی که ما استفاده کردیم beeline بود . قیمت هر سیم کارت 900 درام بود که با کپی پاسپورت هم قابل خرید هست . من چون می خواستم اینترنت تبلتم فعال باشه به ازای هر روز 50 درام اضافه دادم تا بتونم از اینترنت نامحدود استفاده کنم .یعنی کلا 1400 درام دادم و 10 روز کامل هم اینترنت رو سیم کارتم داشتم . البته هتل دارای wifi با سرعت 1 mb بر ثانیه بود ولی برای بیرون این سیم کارت بدرد میخورد.
    شارژ beeline با #کد*101* انجام میشد
    چک کردن شارژ : #102*
    برای تماس با ایران هم کد : *88* هزینه را کمتر میکند . که البته با وجود وایبر و واتس آپ و دیگر برنامه ها احتیاج به تماس با سیم کارت نبود .
    ویرایش توسط Mostafa_CM : April 2nd, 2015 در ساعت 07:27 AM دلیل: حذف لینک نامرتبط

Junior Member

سفرنامه قسمت دوم :

** مدیکال **

برای رفتن به بیمارستان موراتسان من آدرس زیر را که توسط ایمیل از منشی دکتر گرفته بودم پرینت گرفتم و به تاکسی نشان می دادم :

114Մուրցան հիվանդանոց, Նոր Արեշ

تاکسی ها اگر تاکسیمتر را بزنند حدودا از حوالی میدان جمهوری یا هتل آرارات 600 درام میپردازید . اگر که نزدند مطمئنا 1000 درام می خواهند . بنظر من بهتره از هتل براتون زنگ بزنند تا تاکسی بیاد چون همیشه در این حالت تاکسیمتر را روشن میکردند.
    روز سه شنبه وقت مدیکال بود به بیمارستان رسیدیم . در مقایسه با بیمارستانهای ایران بسیار کوچک است و کلا 3 طبقه بیشتر نیست . از درب که وارد میشوید سمت راست اطلاعات هستش و شما به طرف چپ و تا انتها میروید از پله ها بالا میرید و الان در طبقه دوم هستید . کلا یک درب در سمت راست هست وارد میشید و باز در طرف راستتون یک راهرو طولانی . اون راهرو را تا انتها که برید یک راهرو کوچک در سمت راستتون هست که اتاق دکتر کریستین (222 معروف) در آنجا قرار داره . دقت کنید در انتهای راهرو اصلی هم یک اتاق 222 هست که تابلو دکتر انوش در زیر آن هست . ایشان هم دکتر معتمد سفارت هستند ولی مطب دکتر کریستین در راهروی جانبی در انتهای راهروی اصلی قرار دارد .
    منشی دکتر خانم جنیس هستند (0037494408992 ) که بسیار بلیغ و شیوا فارسی را صحبت میکند .قبل از ورود به مطب پیش ما آمد و گفت که پشت کلیه عکسهای 3*4 را اسم و فامیل به انگلیسی طبق پاسپورت بنویسید و امضا کنید . (نه کیس نامبر و نه شماره پاسپورت لازم نیست)
    بعد از من و همسرم راجع به بستریهای بیمارستانی در طول عمر پرسید و یاد داشت میکرد. صرع و حساسیتهای پوستی و غیره را تک تک سوال کرد.در مورد نحوه زایمان و وزن بچه هم حتی اطلاعات گرفت و یاد داشت کرد.
    بعد به داخل رفتیم . دکتر کارت زردها را دید و فقط کپی آنها را برداشت و کارتها را پس داد .بغیر از دکتر و جنیس یک خانم دیگری آنجا مسئول گرفتن وزن ؛ قد ؛ فشار خون و تشخیص نمره چشم بودند .
    خود دکتر که تخصص اصلیش در قلب هست : فیزیک بدن و رفلکس پاها را چک میکنه و در پایان 3 برگه به ما داد . یکی برگه ای که باید به طبقه پایین و برای قفسه سینه بدهیم . دوم برگه آزمایش خون درطرف دیگر ساختمان و برگه آخر هم تست سل پسرم در طبقه سوم اتاق 322.
    مبلغ 35000 درام نفری برای من و همسرم و 31500 درام برای پسرم دریافت کرد.
    در طبقه پایین بعد از اطلاعات درب دوم سمت چپ محلی هست که عکس از ریه میگیرند. این اتاق خیلی شلوغ بود و زیاد معطل شدیم.بعد از گرفتن عکس نفری 8000 درام هم اونجا میگیرند و بهمراه 2 CD شما را به اتاق بغل میفرستند تا گزارش کامل و تشریحی از عکسها تهیه شود. دکتر کریستین بما گفته بود که 2 CD را روز جمعه که قرار بود دست پسرم را برای نتیجه تست سل معاینه کند بهمراه خودمان به مطبش ببریم .
    برای آزمایش خون هم دقیقا جلوی درب اطلاعات یک راهروی کوتاه است که درب سمت راست انتهای آن به حیاط پشتی راه دارد و ساختمان آزمایش خون در کنار خشکشویی بیمارستان کاملا مشخص است . برای آزمایش خون نفری 2000 درام بابت من و همسرم دریافت کردند و در مجموع همان 45000 درام شد که دکتر در PDF ارسالی در ایمیل نوشته بود.جواب آزمایش خون و گزارش عکس سینه را خودشان برای دکتر میفرستند.
    روز جمعه ساعت 11 دکتر را دیدیم دست پسرم را دید و CD را گرفت آنها را بهمراه چند برگه از وضعیت واکسنها در یک بسته داد که با خود به آمریکا ببریم . و پاکت سفارت را هم چسب زد و تحویل داد.

** روز مصاحبه **

بالاخره روزی که تقریبا 11 ماه منتظرش بودیم رسید. وقت مصاحبه ساعت 9 بود . ما ساعت 8:20 دقیقه درب سفارت بودیم . یک درب ماشینروی بزرگ که یک افسر داخل کابین و یک افسر پیش روی شما ایستاده. تک تک پاسپورتها را میدید و در لیست اسمها را خط میزد. بعد از آن حدود 50 متر جلوتر جاییست که در صف باید بایستید تا افسر مربوطه با دست اشاره کند و جلو بروید . خانواده ما 3 نفری جلو رفتیم وگفت که موبایلها باید خاموش شود. بعد از داخل اولین دستگاه بازرسی بدنی رد شدیم . پشت درب ایستادیم تا افسری از داخل اشاره کرد که درب را باز کنیم. به داخل رفتیم ؛ دستگاه Xray اصلی آنجا بود . کلا موبایل و ساعتها را گرفت و شماره داد . کیفها و کت و کمربند را از داخل دستگاه رد کرد و مارا به داخل حیاط پشتی هدایت کرد .
    در حیاط پشتی از درب سمت راست که Entrance بود وارد شدیم ( بسیاری از دوستان ارامنه به اشتباه از آن یکی در وارد میشدند که افسری که داخل نشسته بود آنها را به دری که عرض کردم راهنمایی میکرد).بعد از ورود افسر مربوطه یک برگه داد که رویش به فارسی نوشته بود مدارک زیر را آماده داشته باشید . اصلا نگران نباشید چون آن مدارک کیسهای لاتاری نیست.
    داخل تا ساعت 9 صبح حدودا 80 نفری میشدیم . فقط من کیس لاتاری بودم و کلا 3 خانواده ایرانی دیگر فقط برای درخواست ویزا آمده بودند. مابقی هم از ارامنه محترم بودند . شلوغ بود ولی دارای نظم کامل.اسم من را باجه 8 خواند . یک خانم جوان که براحتی و شیوا فارسی صحبت میکرد سلام کرد و بمن گفت 3 تا پاسپورت را بدهم . بعد از چک کردن پاسپورتها با سیستم پاسپورت من را به همسرم برگرداند و گفت با 990 دلار پول به باجه 3 برود و پرداخت کند .بعد رو بمن گفت فقط 2 قطعه عکس خودتون رو بدید بعد شناسنامه خودم و ترجمه آن و بعد از آن بترتیب آخرین مدرک تحصیلی ( دیپلم را نخواست ) بهمراه ترجمه ؛ کارت پایان خدمت و ترجمه ؛ سند ازدواج و 2 نسخه ترجمه اش ؛ تمکن مالی ؛ کپی پاسپورت ؛ گواهی عدم سوء پیشینه کشوری که زندگی میکردم (گواهی ایران را با اینکه پرسیدم ولی نخواست) و پاکت مدیکال را خواست .تک تک مدارک را در لیستی که جلویش بود تیک میزد . بعد به یکباره ازمن شروع کرد سوال پرسیدن : که کجا کار میکنی و داشت با سیستم تطابق میداد . 2- کدام کشور زندگی میکردی ؟ 3-شغل قبلیت چی بوده ؟ و چند سوال دیگر. (حقیقتش خیلی تعجب کردم انتظار نداشتم هنوز به کابین نرفته اینهمه سوال جواب بدم). بعد از من نوبت به مدارک همسرم شد که با عکس شروع شد و غیره. مدرک تحصیلی ایشون را نخواستند .و باز هم چند سوال راجع به شغلشون (ایشون خانه دار هستند ولی باز هم پرسید) و تحصیلاتشون و محل تولد پسرم که در خارج از کشور است پرسید.
    بعد هم مدارک پسرم را گرفتند . کارتهای ملی را هم اصلا نخواستند .بعد جلوی همان کابین اثر انگشت را میگیرند که بصورت راهنمای تصویری هم روی شیشه نحوه گذاشتن دستها مشخص است .بعد رفتیم نشستیم و بعد از 2 نفری که به نوبت داخل اتاق شماره 11 رفتند نوبت ما شد. عرض کردم اتاق چون کابینها فقط تا شماره 10 بود و شماره 11 یک اتاق 2*1.5 کوچک است با 3 صندلی که اگر شما نوع مصاحبه را در باجه 8 به زبان فارسی انتخاب کنید قطعا به اتاق شماره 11 میروید . داخال اتاق شدیم یک آقای لباس شخصی ؛ با ریش و خنده رو اونجا نشسته بود . قبل از قسم خوردن 2 مورد بود که باید میگفتم بهش گفتم خندید و گفت مشگلی نیست . بعد من و همسرم قسم خوردیم و پرسید 1- کار شما چی هست 2- خدمت کجا بودی ارتش یا سپاه ؟ و بعد از همسرم راجع به شغلش پرسید . و در پایان هم یک برگ آبی از پشتش سرش آورد و گفت ما پرونده شما را بررسی میکنیم و شما میتونید با این شماره کیس در آدرس سایتی که در برگه آبی نوشته تا تاریخ 30 سپتامبر پیگیر جواب باشید . http://armenia.usembassy.gov/admin_processing_iv.html
    کلا مصاحبه 10 دقیقه طول نکشید و بازهم خندید و بیرون آمدیم.

** چند تا نکته **

محل اقامتتان را نزدیک میدان جمهوری بگیرید . هم غذا خوریهای خوبی در نزدیکی آن قرار دارد هم بسیار شبهای زیبایی برای قدم زدن دارد.

در میدان جمهوری به سمت شمال که میروید داخل خیابان نعلبندیان (Nalbandyan st.) یک پارک سمت راستتون هست که داخل پارک روزهای شنبه بازار ورنیساژ تشکیل میشه. بازاری در فضای بازبصورت سنتی با قیمتهای مناسب و جا برای چانه زنی.

پولهاتون را در صرافی واقع در سوپرمارکتهای SAS چنج کنید بنسبت بهتر از بقیه جاها چنج میکنند .این سوپر مارکت سر یک چهار راه داخل خیابان امیریان (Amirian st.) که از میدان جمهوری منشعب میشه هستش. تو همین خیابان امیریان اگر با دقت نگاه کنید نرسیده به سوپر مارکت 2 صرافی هست که حتی از SAS هم بهتر پول را چنج میکنند .

برای خرید ما یحتاج اصلا از SAS خرید نکنید . یک فروشگاه بزرگ در ضلع جنوبی خیابان تیگران متس (tigran mets) که از میدان جمهوری منشعب میشه هست که بسیار ارزان تر از مابقی جاهاست .

شهر ایروان 2 تا مال بزرگ داره برای خرید اجناس برند میتونید آنجا برید :Yerevan mall و dalma mall

امیدوارم این سفر نامه برای دوستان مفید واقع شود. اگر سوالی بود در خدمتم .

به امید دریافت ویزای همه قبول شدگان لاتاری . موفق باشید و التماس دعا
    ویرایش توسط Abdi53 : March 23rd, 2015 در ساعت 10:53 PM

Junior Member

مرد
    مجرد
    سی سال
    لیسانس حسابداری
    کارمند بانک
    محل مصاحبه ابوظبی

دوستان من توضیح بدم اصلا بابت هیچی استرس نداشته باشین

خب شروع داستان
    توی فرودگاه ابوظبی یه کوچولو اذیت شدیم
    اشتباه کردیم از خود فرودگاه تاکسی نگرفتیم
    با شخصی اومدیم. گرون شد که البته مهم نبود
    هزینه تاکسی مثل تهرانه تقریبا
    فرداش رفتم واسه مدیکال چک بیمارستان nmc در ابوظبی
    نیازی به تعیین وقت قبلی نیست. برین طبقه دوم خودشون به احتمال زیاد میفرسنتون پیش خانم دکتر shetty که مورد تایید سفارت امریکاست
    خیلی سریع و راحت کارم تموم شد
    هزینه تست خون پنجاه درهم
    هزینه عکس از سینه صد و بیست و پنج درهم
    هزینه معاینه سیصد و پنجاه درهم
    امیدوارم نیازی به تزریق واکسن نداشته باشید اگه نه اونم هزینه داره
    خیلی بیمارستان خوبیه و خیلی راحت کاراتون انجام میشه و هیچ معطلی هم ندارید
    اصل و کپی پاستورت
    پنج قطعه عکس که امضاتون پشتش باشه
    نامه تعیین وقت سفارت
    اصل و کپی کارت واکسن
    آدرس ایران و آدرس آمریکاتون هم داشته باشین که ازتون میخوان
    فرداش هم جوابشو گرفتم. پاکت قهوه ای رو باید بدین به سفارت، پاکت بزرگ سفید رو باید ببرین امریکا،وپاکت کوچیک سفید که درش بازه مال خودتون
    روز مصاحبه هم رفتم سفارت، خیلی مرتب و راحت کارها انجام میشه، فقط چون دیر رسیدم، خیلی منتظر شدم تا نوبت مصاحبم بشه.
    اونجا هم نمیپرسن مصاحبه ایرانی باشه یا انگلیسی، بفهمه ایرانی هستی شروع میکنه فارسی حرف زدن. دوست داشتید میتونید انگلیسی صحبت کنین. خیلی هم خانوم مهربون و خوش اخلاقی بود. من کلیر خوردم توی برگه ابی نوشته پنج روز کاری ولی توی سایت نوشته شاید شش ماه و یا بیشتر طول بکشه نیازی هم نیست خودتون برین بگیرین میتونین اگه کسی رو دارین ابوظبی پاسپورت رو بفرستین واسش بره ویزا رو بگیره. البته من همه چیزم اوکی بود و نقص مدرک نداشتم خود افسر هم گفت که هیچ مشکلی نداری. فقط باید مراحل اداری طی بشه. اونم به خاطر سربازی.
    اقایونی که رفتن سربازی خودشونو واسه کلیر اماده کنن، چون اونجا همه دخترها و خاونمها چه مجرد و چه متاهل ویزای یک ضرب گرفتن ولی همه مردا طفلکیها کلیر خوردن و دلیلشو خود افسرها خدمت سربازی عنوان کردن.
    دوستان، من یه توضیح بدم، لطفا الکی نرین کلی هزینه کنین ترجمه رو به تایید دادگستری برسونین. اصلا هم نگران مدارک تحصیلیتون نباشین که موقته و یا اصله. مدارک من به شرح زیر بود:
    نامه سفارت
    برگه تاییدیه فرم 260
    پاسپورت و کپی صفحه اول
    شناسنامه و ترجمه
    کارت ملی و ترجمه
    کارت پایان خدمت و ترجمه
    دیپلم، فوق دیپلم موقت و لیسانس موقت بهمراه ترجمه ها
    تمکن مالی
    پوشه مدیکال چک
    دو قطعه عکس پنج در پنج
    ترجمه ها هم هیچ کدوم تایید دادگستری نداشت. کلا هم دویست و پنجاه و پنج نومن در اومده بود
    هیچ مدرکی رو لازم نیست پست کنین

پلیسها و مامورین امنیتی جلوی سفارت خوش اخلاق و خوش برخوردن و مطمئنا همراهانتون که نمیتونن بیان داخل و باید منتظر باشن، اذیت نخواهند شد حتی براشون توی هوای ازاد کولر روشن میکنن که گرمی هوا اذیتشون نکنه.

باز هم تاکیید میکنم استرس نداشته بشین و نگران هیچی نباشین، اینقدر اینجا همه چی مرتبه، کارهاتون اتوماتیک وار انجام میشه

هر سئوالی داشتین با کمال میل بهتون پاسخ میدم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)