صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 83

موضوع: سفرنامه و تجربه مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۵ - EDV Selection 2015

پیش فرض پاسخ : سفرنامه و تجربه مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۵ - EDV Selection 2015

نقل قول نوشته اصلی توسط hasanhasan نمایش پست ها
    مرد
    مجرد
    سی سال
    لیسانس حسابداری
    کارمند بانک
    محل مصاحبه ابوظبی

دوستان من توضیح بدم اصلا بابت هیچی استرس نداشته باشین

خب شروع داستان
    توی فرودگاه ابوظبی یه کوچولو اذیت شدیم
    اشتباه کردیم از خود فرودگاه تاکسی نگرفتیم
    با شخصی اومدیم. گرون شد که البته مهم نبود
    هزینه تاکسی مثل تهرانه تقریبا
    فرداش رفتم واسه مدیکال چک بیمارستان nmc در ابوظبی
    نیازی به تعیین وقت قبلی نیست. برین طبقه دوم خودشون به احتمال زیاد میفرسنتون پیش خانم دکتر shetty که مورد تایید سفارت امریکاست
    خیلی سریع و راحت کارم تموم شد
    هزینه تست خون پنجاه درهم
    هزینه عکس از سینه صد و بیست و پنج درهم
    هزینه معاینه سیصد و پنجاه درهم
    امیدوارم نیازی به تزریق واکسن نداشته باشید اگه نه اونم هزینه داره
    خیلی بیمارستان خوبیه و خیلی راحت کاراتون انجام میشه و هیچ معطلی هم ندارید
    اصل و کپی پاستورت
    پنج قطعه عکس که امضاتون پشتش باشه
    نامه تعیین وقت سفارت
    اصل و کپی کارت واکسن
    آدرس ایران و آدرس آمریکاتون هم داشته باشین که ازتون میخوان
    فرداش هم جوابشو گرفتم. پاکت قهوه ای رو باید بدین به سفارت، پاکت بزرگ سفید رو باید ببرین امریکا،وپاکت کوچیک سفید که درش بازه مال خودتون
    روز مصاحبه هم رفتم سفارت، خیلی مرتب و راحت کارها انجام میشه، فقط چون دیر رسیدم، خیلی منتظر شدم تا نوبت مصاحبم بشه.
    اونجا هم نمیپرسن مصاحبه ایرانی باشه یا انگلیسی، بفهمه ایرانی هستی شروع میکنه فارسی حرف زدن. دوست داشتید میتونید انگلیسی صحبت کنین. خیلی هم خانوم مهربون و خوش اخلاقی بود. من کلیر خوردم توی برگه ابی نوشته پنج روز کاری ولی توی سایت نوشته شاید شش ماه و یا بیشتر طول بکشه نیازی هم نیست خودتون برین بگیرین میتونین اگه کسی رو دارین ابوظبی پاسپورت رو بفرستین واسش بره ویزا رو بگیره. البته من همه چیزم اوکی بود و نقص مدرک نداشتم خود افسر هم گفت که هیچ مشکلی نداری. فقط باید مراحل اداری طی بشه. اونم به خاطر سربازی.
    اقایونی که رفتن سربازی خودشونو واسه کلیر اماده کنن، چون اونجا همه دخترها و خاونمها چه مجرد و چه متاهل ویزای یک ضرب گرفتن ولی همه مردا طفلکیها کلیر خوردن و دلیلشو خود افسرها خدمت سربازی عنوان کردن.
    دوستان، من یه توضیح بدم، لطفا الکی نرین کلی هزینه کنین ترجمه رو به تایید دادگستری برسونین. اصلا هم نگران مدارک تحصیلیتون نباشین که موقته و یا اصله. مدارک من به شرح زیر بود:
    نامه سفارت
    برگه تاییدیه فرم 260
    پاسپورت و کپی صفحه اول
    شناسنامه و ترجمه
    کارت ملی و ترجمه
    کارت پایان خدمت و ترجمه
    دیپلم، فوق دیپلم موقت و لیسانس موقت بهمراه ترجمه ها
    تمکن مالی
    پوشه مدیکال چک
    دو قطعه عکس پنج در پنج
    ترجمه ها هم هیچ کدوم تایید دادگستری نداشت. کلا هم دویست و پنجاه و پنج نومن در اومده بود
    هیچ مدرکی رو لازم نیست پست کنین

پلیسها و مامورین امنیتی جلوی سفارت خوش اخلاق و خوش برخوردن و مطمئنا همراهانتون که نمیتونن بیان داخل و باید منتظر باشن، اذیت نخواهند شد حتی براشون توی هوای ازاد کولر روشن میکنن که گرمی هوا اذیتشون نکنه.

باز هم تاکیید میکنم استرس نداشته بشین و نگران هیچی نباشین، اینقدر اینجا همه چی مرتبه، کارهاتون اتوماتیک وار انجام میشه

هر سئوالی داشتین با کمال میل بهتون پاسخ میدم

سلام، ایشالا که نتیجه ی ویزات برات تایید میشه، فقط یه سوال!
    میشه موقع ارسال نامه اولمون، فقط ابوظبی رو انتخاب کنیم که ارمنستان یا ترکیه نیفتیم؟ چون من علاقه دارم برم اونجا بیشتر!! (چون ظاهرا از قبل خودشون از طرف سفارت و با میل میگن کجا بریم)

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladpolaris نمایش پست ها
    میشه موقع ارسال نامه اولمون، فقط ابوظبی رو انتخاب کنیم که ارمنستان یا ترکیه نیفتیم؟ چون من علاقه دارم برم اونجا بیشتر!! (چون ظاهرا از قبل خودشون از طرف سفارت و با میل میگن کجا بریم)
    با سلام

بله . در فرم ۲۶۰ ، سفارت قابل انتخاب هست !

موفق باشید
    شماره کیس:2015AS22XX ، رویت قبولی:2014/May/02 ، سفارت:ANKARA ، تعداد:2 ، سابمیت فرمهای DS-260:تاریخ 2014/Aug/02 ، کارنت شدن: 2014/Aug/12 ، نامه دوم: 2015/Jan/23 ، مدیکال: 2015/Feb/27 ، مصاحبه: 2015/Mar/02 ، نتیجه: AP ، کلیر همراه: 2015/Apr/10 ، کلیر برنده: 2015/Jul/01 ، تمدید مدیکال: 2015/Jul/21 ، ویزا: 2015/Jul/24 ، اولین ورود: ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladpolaris نمایش پست ها
    همونطوری که جناب ahr گفتن می تونید توی فرم 260 محل رو تعیین کنید اما مشکلی که هست ممکنه در عمل، محل مصاحبتون همونجایی نشه که خودتون خواستید.
    من سفارت ترکیه رو انتخاب کرده بودم اما پس از دریافت نامه دوم متوجه شدم محل مصاحبه ابوظبی خورده.
    پس اگه ابوظبی رو انتخاب می کنید این احتمال رو بدید که شاید محل مصاحبه جای دیگه تعیین شد

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hasanhasan نمایش پست ها
    مرد
    مجرد
    سی سال
    لیسانس حسابداری
    کارمند بانک
    محل مصاحبه ابوظبی

دوستان من توضیح بدم اصلا بابت هیچی استرس نداشته باشین

خب شروع داستان
    توی فرودگاه ابوظبی یه کوچولو اذیت شدیم
    اشتباه کردیم از خود فرودگاه تاکسی نگرفتیم
    با شخصی اومدیم. گرون شد که البته مهم نبود
    هزینه تاکسی مثل تهرانه تقریبا
    فرداش رفتم واسه مدیکال چک بیمارستان nmc در ابوظبی
    نیازی به تعیین وقت قبلی نیست. برین طبقه دوم خودشون به احتمال زیاد میفرسنتون پیش خانم دکتر shetty که مورد تایید سفارت امریکاست
    خیلی سریع و راحت کارم تموم شد
    هزینه تست خون پنجاه درهم
    هزینه عکس از سینه صد و بیست و پنج درهم
    هزینه معاینه سیصد و پنجاه درهم
    امیدوارم نیازی به تزریق واکسن نداشته باشید اگه نه اونم هزینه داره
    خیلی بیمارستان خوبیه و خیلی راحت کاراتون انجام میشه و هیچ معطلی هم ندارید
    اصل و کپی پاستورت
    پنج قطعه عکس که امضاتون پشتش باشه
    نامه تعیین وقت سفارت
    اصل و کپی کارت واکسن
    آدرس ایران و آدرس آمریکاتون هم داشته باشین که ازتون میخوان
    فرداش هم جوابشو گرفتم. پاکت قهوه ای رو باید بدین به سفارت، پاکت بزرگ سفید رو باید ببرین امریکا،وپاکت کوچیک سفید که درش بازه مال خودتون
    روز مصاحبه هم رفتم سفارت، خیلی مرتب و راحت کارها انجام میشه، فقط چون دیر رسیدم، خیلی منتظر شدم تا نوبت مصاحبم بشه.
    اونجا هم نمیپرسن مصاحبه ایرانی باشه یا انگلیسی، بفهمه ایرانی هستی شروع میکنه فارسی حرف زدن. دوست داشتید میتونید انگلیسی صحبت کنین. خیلی هم خانوم مهربون و خوش اخلاقی بود. من کلیر خوردم توی برگه ابی نوشته پنج روز کاری ولی توی سایت نوشته شاید شش ماه و یا بیشتر طول بکشه نیازی هم نیست خودتون برین بگیرین میتونین اگه کسی رو دارین ابوظبی پاسپورت رو بفرستین واسش بره ویزا رو بگیره. البته من همه چیزم اوکی بود و نقص مدرک نداشتم خود افسر هم گفت که هیچ مشکلی نداری. فقط باید مراحل اداری طی بشه. اونم به خاطر سربازی.
    اقایونی که رفتن سربازی خودشونو واسه کلیر اماده کنن، چون اونجا همه دخترها و خاونمها چه مجرد و چه متاهل ویزای یک ضرب گرفتن ولی همه مردا طفلکیها کلیر خوردن و دلیلشو خود افسرها خدمت سربازی عنوان کردن.
    دوستان، من یه توضیح بدم، لطفا الکی نرین کلی هزینه کنین ترجمه رو به تایید دادگستری برسونین. اصلا هم نگران مدارک تحصیلیتون نباشین که موقته و یا اصله. مدارک من به شرح زیر بود:
    نامه سفارت
    برگه تاییدیه فرم 260
    پاسپورت و کپی صفحه اول
    شناسنامه و ترجمه
    کارت ملی و ترجمه
    کارت پایان خدمت و ترجمه
    دیپلم، فوق دیپلم موقت و لیسانس موقت بهمراه ترجمه ها
    تمکن مالی
    پوشه مدیکال چک
    دو قطعه عکس پنج در پنج
    ترجمه ها هم هیچ کدوم تایید دادگستری نداشت. کلا هم دویست و پنجاه و پنج نومن در اومده بود
    هیچ مدرکی رو لازم نیست پست کنین

پلیسها و مامورین امنیتی جلوی سفارت خوش اخلاق و خوش برخوردن و مطمئنا همراهانتون که نمیتونن بیان داخل و باید منتظر باشن، اذیت نخواهند شد حتی براشون توی هوای ازاد کولر روشن میکنن که گرمی هوا اذیتشون نکنه.

باز هم تاکیید میکنم استرس نداشته بشین و نگران هیچی نباشین، اینقدر اینجا همه چی مرتبه، کارهاتون اتوماتیک وار انجام میشه

هر سئوالی داشتین با کمال میل بهتون پاسخ میدم
    دوست عزیز
    مدارک تحصیلی شما شامل فوق دیپلم هم بود . میخوام بدونم شما دیپلم فنی داشتید ؟ منظورم اینه که شما پیش دانشگاهی رفتید یا نه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط crackestan نمایش پست ها
    دوست عزیز
    مدارک تحصیلی شما شامل فوق دیپلم هم بود . میخوام بدونم شما دیپلم فنی داشتید ؟ منظورم اینه که شما پیش دانشگاهی رفتید یا نه ؟
    من مدرک سوم دبیرستان در رشته ریاضی فیزیک رو داشتم. (مدرک پیش دانشگاهی نداشتم)
    مدرک فوق دیپلم داشتم
    مدرک لیسانس هم داشتم.
    اتفاقا کسی که مدارک رو ازم می گرفت یه خورده تعجب کرد که چرا هم مدرک فوق دیپلم و هم مدرک لیسانسم موقت هستن! که من بهش توضیح دادم که هنوز اصلاش نیومده اونم قبول کرد و خیلی راحت مدرک فوق دیپلم رو بهم پس داد و فقط دیپلم دبیرستان و لیسانس رو پیش خودش نیگه داشت (هیچ ایرادی هم در مورد اینکه چرا مدرک دیپلمم سه ساله هست، نگرفت). همچنین همونطور که قبلا گفتم، توی برگه کلیر، گزینه کمبود مدرک تیک نخورد. حتی کسی که باهام مصاحبه کرد گفت همه مدارک و اسنادت کامله و هیچ مشکلی نداری.

Junior Member

سلام جناب
    الان 4 ماه گذشت ؟
    خبری شد؟

Junior Member

با سلام به همه دوستان و عزیزان ؛
    خوشحالم که من هم به این قسمت رسیدم و بنا به رسم دیرینه سفرنامه خودم رو به صورت خلاصه و مفید می نویسم امیدوارم مفید دوستان واقع بشه و اگر سوال و یا راهنمایی خواسته بشه خوشحال میشم در حد توانم کمک کنم ؛ و از بقیه عزیزان که با نوشتن سفرنامه شون این سفر رو برای من راحت تر کرده بودن تشکر می کنم ( مخصوصاً عزیزانی که مطالب رو مفید ، کوتاه و بدون غرض ورزی نوشته بودن ) .
    ابتدا شرایط کیس من :
    شماره کیس : 2015AS47** ( محل مصاحبه آنکارا - زمان مصاحبه 6 May - چهارشنبه ) ؛ وضعیت تأهل : مجرد ؛ مدرک تحصیلی : کارشناسی کامپیوتر - نرم افزار ؛ شغل : شرکت خصوصی .
    · تاریخچه واکسیناسیون : 1- MMR دو نوبت ؛ 2- TD یک نوبت ؛ 3- هپاتیت سه نوبت ؛ 4- منژیت یک نوبت ؛ 5- آنفولانزا . (که اصولاً یک ماه قبل از زمان مصاحبه نباید واکسنی زده بشه ) .
    · تهیه ترجمه تنها با مهر دارالترجمه رسمی ؛ که مدارکی لازم شد به ترتیب : 1- شناسنامه ؛ 2- کارت معافیت از خدمت وظیفه ؛ 3- دیپلم ( از من آخرین مدرک تحصیلی خواسته شد ) ، که علاوه بر اینها من کارت ملی ؛ مدرک دیپلم + پیش دانشگاهی + کاردانی به همراه ریزنمره هاشو هم ترجه کرده بودم که برای مصاحبه لازم نشد .
    · ارسال مدارک از طریق پست DHL 20 روز قبل از زمان مصاحبه که مدارک شامل : 1 – ترجمه : شناسنامه + کارت معافیت از خدمت + کارت ملی ؛ 2- ترجمه : دیپلم + پیش دانشگاهی + کاردانی + کارشنانسی ؛ 3- نامه تمکن مالی از بانک پارسیان ؛ 4- دو قطعه عکس 5*5 ؛ 5- فرم Contact information Sheet ؛ 6- پرینت نامه های اول و دوم به همراه فرم DS-260 . ( که در روز مصاحبه مدارک ترجمه کارت ملی ، دیپلم ، پیش دانشگاهی ، کاردانی و مورد 5 و 6 در بالا رو به عنوان مدارک اضافی عودت دادند ) .
    · تعیین وقت مدیکال از دکتر اونگان از طریق سایت دکتر یک ماه قبل مصاحبه ؛
    · تهیه بلیط رفت و برگشت هواپیما از هواپیمایی داخلی ترکیه Anadulijet از شهر وان به آنکارا و برعکس . ( بلیط برگشت رو به شهر Igdir تغییر دادم ) .
    · گرفتن هتل حضوری ( Ozilhan سه روز اول + Atlanta Deniz سه روز دوم )
    · مراجعه برای مدیکال 4May ( آزمایش خون و عکس قفسه سینه 47.5$ = 126 TL ) ؛ معاینه توسط خانم دکتر اونگان ( بدون تزریق واکسن ) 100$ ؛
    · دریافت جواب معایناات پزشکی بعد از ظهر مورخ 5May ؛
    · مصاحبه 6May ؛
    - ارائه اصل مدارک شناسنامه + کارت معافیت از خدمت وظیفه + آخرین مدرک تحصیلی ؛
    - پرداخت 330$ ؛
    - مصاحبه توسط آفیسر :
    قسم ! ؛ شغل ؟ ؛ تحصیلات ؟ ؛ علت معافیت از خدمت ؟
    تبریک دریافت ویزا توسط آفیسر محترم ؛
    · 7May ؛ Issued شدن وضعیت کیس در سایت https://ceac.state.gov ؛
    · 7May ؛ دریافت ایمیل برای دریافت ویزا ؛
    · 8 May ( جمعه ) ساعت 13 حضور در پست Yeni shehir و دریافت پاسپورت دارای ویزا از پست محترم کشور ترکیه ؛

Junior Member

سلام دوستان من برنده 2016شدم و توی فرم ds260 درباره واکسیناسیون و سابقه تحصیلم اشتباه کردم از مدارک تحصیلم فقط دانشگاه رو وارد کردم و برای واکسیناسیون هم جواب منفی دادم ضمنا میخوام محل مصاحبم رو هم تغییر بدم تا بحال کسی این فرم رو انلوک کرده ؟ چون بعضیها میگن این کار زمان انتظار مصاحبه رو بالامیبره و تغییر محل مصاحبه چطور اون هم باعث طولانی تر شدن روند میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط SDFGHZ نمایش پست ها
    سلام دوستان من برنده 2016شدم و توی فرم ds260 درباره واکسیناسیون و سابقه تحصیلم اشتباه کردم از مدارک تحصیلم فقط دانشگاه رو وارد کردم و برای واکسیناسیون هم جواب منفی دادم ضمنا میخوام محل مصاحبم رو هم تغییر بدم تا بحال کسی این فرم رو انلوک کرده ؟ چون بعضیها میگن این کار زمان انتظار مصاحبه رو بالامیبره و تغییر محل مصاحبه چطور اون هم باعث طولانی تر شدن روند میشه؟
    من ۸ می فرم رو فرستادم... ۱۱ می تقاضای آنلاک دادم، ۱۳ می آنلاک شد. ۱ ساعت بعدش اشکالات رو درست کردم و دوباره سابمیت کردم یعنی تاریخ سابمیتم شد ۱۳ می. همین الان بهشون ایمیل بزن، ۳ روز کاری بعد آنلاک میکنند. نذار دیر بشه

Junior Member

سلام کسی هست مصاحبه توی ارمنستان داشته باشه میخوام محل مصاحبه ام رو ارمنستان انتخاب کنم اگر تجربه یا نطری دارید راهنماییم کنید لطفا.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)