صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 83

موضوع: سفرنامه و تجربه مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۵ - EDV Selection 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سفرنامه و تجربه مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۵ - EDV Selection 2015

سلام. من برادرم ٢٣ اكتبر ويزاش باطل مى شه. مى خواد هم آخراش بره، يعنى حدودا ٢٠ اكتبر. مى خواد فعلا بره يك ايالت ارزون.آقايى هست اينجا كه هم اتاقى يا هم خونه بخواد برا ٢٠ اكتبر تا آخر نوامبر؟
    پيام خصوصى بدين لطفا.

Junior Member

سلام .از دوستانی که با تجربه اند سوالی داشتم اینکه کارمند دولتی بودن و داشتن سابقه کار دولتی مثلا 18 سال البته در وزارت بهداشت هنگام مصاحبه که حتما پرسیده میشه خوب هست یا بد! یعنی بگیم بیکار بودم یا کار خصوصی داشتم بهتره ؟ به افراد کارمند دولتی بد نگاه نمیکنند؟ این رو به خاطر این میگم که حتی افراد در تجربه خودشون حتی وقتی گفتن که سربازیشون تو سپاه بودن براشون بد شده . در یک مورد دوستم که هم اسم و فامیلی یکی از فرماندهان سپاه بود و با تور میخاست بره امریکا بعد از مدتهای طولانی و تماسهای مکرر ایشان جواب رد بهش داده بودن! کلا نظرتون راجع به خوب یا بد بودن کارمند دولتی رو بگید . تشکر و ممنون

Junior Member votary آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهمدسی عمران دانشگاه ازاد تبریز

کار دولتی جزو مواردیه که منجر به خوردن AP میشه.ولی این به منزله ی ریجکت شدن نیست.بهتره خونسرد باشین و با صداقت جواب بدین هیچ چیز بهتر از صداقت نیست.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان ما جزو برندگان 2016 هستيم و مصاحبمون رو 5 اكتبر 2015 در سفارت انكارا انجام داديم اينجا چكيده اي از مراحل رو مينويسم انشالا كه بتونم كمك كوچكي بهتون كرده باشم اول در مورد مديكال زماني كه وقت مصاحبمون مشخص شد ما وقت مديكال از دكتر انگان از طريق سايتش گرفتيم اول وقت رو روز جمعه 2 اكتبر گرفتيم ولي با حساب اينكه دكتر سفارت شنبه ها فقط تا ساعت ١٢ بازه و يكشنبه تعطيله و ممكنه جواب تا روز مصاحبه دستمون نرسه يه وقت ديگه واسه 5 شنبه 1 اكتبر گرفتيم بدون اينكه وقت جمعمون رو كنسل كنيم وقت 5 شنبمون واسه من ساعت ١١/١٠ دقيقه بود و شوهرم ١١/٣٠ ولي وقتها خيلي دقيق نيست ما چهارشنبه با پرواز ايران اير رسيديم انكارا رفتيم هتل گلد يه هتل ٣ ستاريت با قيمت مناسب كه به نظر من شرايطش با توجه به قيمتش عالي بود هتل كوچيك و نقلي ولي خيلي تميز جاشم خيلي خوب بود و پياده كمتر از 10 دقيقه با سفارت و 15 دقيقه با دكتر فاصله داشت روز 5 شنبه رفتيم دكتر اصلا و ابدا واسه مطب دكتر خودتونو مقيد به پوشيدن لباس خاصي نكنيد اصلا با شلوارك و دمپايي بريد مطب خيلي خلوته چون فقط متقاضيان گرين كارت ميرن اونجا وارد كه شدين يه خانومي اونجاست كه دستو پا شكسته فارسي بلده نامه برنده شدن و پاسپورتو ازتون ميگيره برخلاف اينكه گفته ٢ قطعه عكس ميخوان ازتون عكس تحويل نميگيره همونجا با دوربين ازتون عكس ميگيره و همون عكس پرونده پزشكيتون ميشه بعد يكي يكي صدامون كرد من رفتم تو يه اتاقي اول قد و وزنم رو اندازه گرفتن بعد ازم خواستن لباسامو در بيارم و روپوشي كه اونجا بود رو واسه معاينه بپوشم بعد يه دكتر اومد كه خانم بود فشارم رو گرفت و با گوشي ضربان قلبمو چك كرد نميدونم چرا روپوش ميدن واقعا با لباساي معمولي هم ميشه اينكارارو كرد اها راستي كارت واكسنامونم اون اول گرفتن بر خلاف اينكه تو سايت دكتر نوشته واكسناي ايران قبول نيست ولي تمام واكسنارو ايران بزنيد و كارت زرد و بياريد همه رو قبول ميكنن من همه واكسنارو زده بودم ولي ديدم دكتر بعد معاينه يه واكسن باز كرد منم پرسيدم چيه گفت ابله مرغون منم گفتم گرفتم گفت پس بايد تست بدي تا لباسامو عوض كنم چنتا سوال پرسيد كه از همه همونا رو ميپرسه كه ميخواد بدونه مشكل عصبي خودكشي و خودزني و حمله و اينا داشتين يا نه سوالاش همش هميناست بعد ميريد همون سالن اول وًبه خاطر همين هيچكاريا اگه مثل من هيچ واكسني نخوريد 100 دلار مي ديد اگرم واكسن برنه هر مبلغي دوست داشته باشه ميگيره اصلا قيمتش مبنا خاصي نداره بعد ميفرستنتون طبقه پايين ازمايشگاه اونجا 50 دلار بايد پرداخت كنيد من چون تست انتي بادي هم داشتم 22 دلار هم بابت تست دادم يه ازمايش خون ميگيرن بعد ميريد تو يه اتاق ديگه يه عكس از قفسه سينه و كارتون تموم ميشه بعد بر ميگرديد طبقه بالا يه برگه بهتون ميدن و ميگن فردا فلان ساعت بياين و جواب رو بگيريد اين قسمت مديكال بود مصاحبه رو هم چون ميخوام با جزئيات بذارم در فرصت مناسب واستون مينويسم

با سلام
    از برندگان لاتری 2015 هستم و با تاخیر زیاد سفرنامم رو خدمت شما ارائه میدم امیدوارم براتون مفید باشه.

قسمت اول:

توجه داشته باشید که تجربیات هر فرد ممکنه با دیگران متفاوت باشه و نمیشه به آن ها عمومیت بخشید، در اینجا من هم فقط تجربیات خودم رو بیان کردم.
    در ابتدا قبل از هر چیز از جناب مقدم عزیز که با کمک های بدون چشم داشتشان این مسیر رو برای من و سایرین هموارتر کردند تشکر میکنم و برای خودشون و همسر گرامیشون مثل همیشه آرزوی سلامتی و سعادت دارم .
    در این یک سال و نیم - دو سال ، تجربیاتی به دست آوردم که تصمیم دارم در اینجا به طور خلاصه به ذکر یک سری مسائل بپردازم .
    اشتباه اول من ترک زود هنگام شغلم بود... البته برای خودم هم دلایلی داشتم اما این پروسه طولانی انتظار وقتی آدم بیکار هم باشه خیلی اثر مخرب تری داره...
    دلایل من برای ترک شغلم :
    نیمه دولتی بودن موسسه آموزشی که در اون شاغل بودم و تذکر بعضی از اطرافیان که نامی از موسسه نبرم و ...( در ابتدا من هم از ترس در فرم 260 اشاره ای به این شغلم نکردم اما انقدر استرس گرفتم بابت این کارم که فرمم رو آنلاک کردم و این بخش رو هم اضافه کردم و هیچ مشکلی هم پیش نیومد )
    اطمینان نداشتن خودم از زمان تقریبی مصاحبم و نگرانی از اینکه زمانش بد جور با شرایط شغلیم تداخل پیدا کنه و ... البته این استرس خیلی کمتر از استرسی میشد که از بیکاری گریبانم رو گرفت .
    اشتباه دیگری که مرتکب شدم اقدام همزمان برای دو ویزای مهاجرتی و تحصیلی بود.
    البته بهتره اسمش رو بگذارم عدم آگاهی کافی از قوانین، چون قبل از گرفتن وقت مصاحبه تحصیلیم ، از طریق ایمیل از کنسولگری پرسیدم که امکانش هست برای هر دو ویزا اقدام کرد و جوابشون مثبت بود. البته این رو هم اضافه کنم که من یک سال قبل از اینکه برای لاتاری اقدام کنم در حال مکاتبه با کالج مورد نظرم بودم و همه مراحل انجام شده بود غیر از پرداخت شهریه .
    محل مصاحبم دبی بود.
    در جواب سوال آفیسر که از من پرسیدند بعد از پایان این دوره چه تصمیمی دارم من باز یکی از مواردی رو که مدام گوشزد میکنند رو زیر پا گذاشتم و اون ( ندادن توضیح اضافیست ! )
    من در جواب ایشون گفتم که چون لاتاری هم برنده شدم اگر ویزاش جور بشه خب دوست دارم بمونم و تجربه کسب کنم اگر نه که برمیگردم کشور خودم . و این جوری شد که همه چی بهم ریخت ...
    نامه لاتاری رو از من خواستند و بهم گفتند منتظر بمونم تا ایشون برگردند و رفتند بخشی که من اصلا دیگر دیدی نداشتم،سخن رو کوتاه کنم من در کمال ناباوری ریجکت شدم و کلمه به کلمه حرف های آفیسر :
    تو ویزای تحصیلی باید ثابت کنی که میخواهی به کشورت برگردی و الان با قضیه لاتاری داری به من علاقت رو به موندن در امریکا نشون میدی
    اگر قبلا سفرهای رفت و برگشتی به امریکا میداشتی یا اگه مثلا متاهل بودی و میدونستم که در ایران همسر داری من ویزاتو بهت میدادم اما الان دلیل محکمی برای برگشتن نداری و متاسفانه نمی تونم موافقت کنم .
    وقتی برگشتم دوباره فرمم رو آنلاک کردم و در بخشی که پرسیده بود آیا تا حالا اقدام برای ویزای امریکا کرده اید یا نه همه چیز رو با ذکر تاریخ و دلیل ریجکت شدن و سایر جزییات نوشتم.
    واکسن ها رو مرکز بهداشت زدم و به جز برای واکسن آنفولانزا هزینه ای بابت سایرشان نپرداختم ، کارت واکسیناسیون بچگیم رو هم گم کرده بودم و خیلی نگران بودم،آموزش پرورش رفتم بهم گفتند وقتی تو پروندت نیست پیش ما هم نیست، حتی رفتم نامه هم از یک پزشک گرفتم اما اصلا احتیاجی نشد چون بهم گفتند اون کارت بیشتر مربوط به فلج اطفاله و برای افراد زیر 16 سال لازمه.
    کارت زردم هم نسبت به نمونه کارت هایی که دوستان تو گروه فرستاده بودن مهرهاش کمتر بود با دست هم تاریخ ها پر شده بود و من خیلی نگران بودم اما باز هم خدارو شکر مشکلی پیش نیومد و ظاهرا هر استان برای صدور کارت زرد شیوه های خودش رو داره بعضی در ردیف واکسن ها مهر خود اون واکسن رو هم میزنند بعضی نمیزنند ، مهم مهر اصلی دو طرف کارت هست.در ضمن این کارت رو هم همون مرکز بهداشت برام صادر کرد.
    واکسن آنفولانزا به خاطر فصل گرم هنوز به بازار نیومده بود تا دقیقا یک هفته قبل از سفرم که منم زود گرفتم و زدم .
    مدیکالم بیمارستان NMC دوبی بود،با وجودی که میگویند احتیاج به گرفتن وقت نیست ترجیح دادم وقت بگیرم چون اینجوری خیال خودم راحت تر بود،اما واقعا افراد بدون وقت قبلی هم میان و کارهاشون انجام میشه.
    سابقه جراحی داشتم و نامه ای که خود بیمارستان داده بود و به انگلیسی نوشته شده بود با خودم بردم،فقط اونجا از من خواستند اسم و تاریخ رو که به فارسی نوشته شده بود براشون تبدیل کنم که خدارو شکر تقویم همراهم بود.
    مصاحبم پنجشنبه ساعت 8 بود،دوشنبه بعد از ظهر بیمارستان رسیدم،دکتر 4:30 -5:00 به بعد میرسیدند، ما چون زودتر رسیده بودیم همه کارا به جز ویزیت دکتر قبل از رسیدنشون انجام شد، پزشکم هم دکتر شوکلا بودند،فارسی یه سری سوال پرسیدند،واکسنام هم گفتند مشکلی نداره فقط td باید سه نوبت باشه من دو نوبت داشتم ویکی اونجا بهم زدند.
    جواب مدیکالم رو هم بهم گفتند چهارشنبه 10 به بعد حاضر میشه ولی قبل از اومدن تماس بگیر.
    راجع به سیم کارت من هر دو سفرم از سیم کارت خودم استفاده کردم، هزینه رومینگ زیاده حدودا دقیقه ای 5000 تومن مکالمه (3 ثانیه هم همون 1 دقیقه حساب میشه ) و 500 تومن هر اس ام اس، ضمنا کسی اگه باهاتون تماس بگیره یا مسج بده هزینش با شماست .
    اما من چون مکالمات اضافیم رو حذف میکنم برام به صرفه تر میشه که از همین سیستم رومینگ استفاده کنم تا اینکه سیم کارت اونجا رو بگیرم،هتلم رو هم جوری انتخاب کردم که حتما تو اتاقش هم سرویس رایگان اینترنت داشته باشه تا از طریق وایبر و واتس اپ و ... صحبت های غیر ضروریم رو در قالب مسج انجام بدم فقط متوجه نشدم چرا نمیتونستم از طریق واتس اپ یا وایبر مکالمه تلفنی برقرار کنم !
    فقط بدیش اینه که بیرون از هتل اینترنت نداشتم ( البته تو هتل تمام آدرس های لازم رو برای خودم مینوشتم ) در صورتی که با سیم کارت خودشون اینترنت هم دارید و در مال ها یا مترو هم با سیم کارت خود امارات اینترنت رایگان دارید، چون قبل از اتصال به اینترنت شماره موبایل رو میخوان که اون چند جایی که من تست کردم فقط شماره موبایل امارات رو قبول میکرد.
    و اما ... چی بگم براتون از گوگل مپ !
    به هیچ عنوان صد در صد بهش اعتماد نکنید. دلایل :
    توضیح قسمت های پیادش خیلی بده! قطب نمای گوشیم رو راه مینداختم وسط خیابون ببینم شمال غرب شمال شرقی که گوگل مپ جان میگه کدوم طرفه ! به جای این کار اگه بیرون از هتل اینترنت ندارید تو هتل بخش های مربوط به پیاده روی یا تعویض ایستگاه اتوبوس رو کامل زوم کنید تا اسم کوچه ها یا فروشگاه ها مشخص بشه و به هر طریقی که براتون امکانش هست نقشه اون قسمت رو برای خودتون سیو کنید اینجوری کمتر به مشکل میخورید.
    بخش هایی که در حال ساخت و ساز هستند و در واقع تعطیل هستند همچنان با آدرس قبلیشون تو گوگل براتون میاد یعنی میروید اونجا میبینید از وسط یه پروژه ساخت و ساز سر در آوردید ، مثل ساحل عمومی جمیرا که آدرسی که گوگل میده الان بسته هست و دارند ساخت و ساز میکنند و اگر بپرسید بهتون میگویند که ورودیش کجا رفته، پارک ساحلی جمیرا هم یک سالی هست که به خاطر ساخت و ساز ظاهرا تعطیله اما خب اسمش همچنان تو لیست جاذبه های دبی هست و گوگل مپ هم آدرسش رو بهتون میده !

ویرایش توسط Ghazal2014 : October 27th, 2015 در ساعت 11:21 AM

قسمت دوم :

مراقب ایستگاه هایی که گوگل مپ بهتون پیشنهاد میکنه باشید،به این دلایل :

من به کمک اطلاعاتی که از طریق گروه و سفرنامه سایر دوستان به دست آوردم متوجه شدم که میتونم کارت اتوبوس و مترو تهیه کنم چون هزینه تاکسی برای بیرون رفتن زیاد مقرون به صرفه نیست . حتما وقتی سوار تاکسی میشید پول خرد هم همراهتون باشه.
    تو فرودگاه که وارد شدید میتونید با دنبال کردن تابلوی مترو برای تهیه کارت مترو اقدام کنید، همان طور که دوستان قبلا اشاره کردند کارت نقره ای هم برای اتوبوس هم برای مترو قابل استفادست.
    غیر از فرودگاه و خود ایستگاه های مترو، تو بعضی از ایستگاه های اتوبوس هم دستگاه برای شارژ کارتتون هست،همیشه حواستون به باقیمانده شارژتون و مسیری که قراره طی کنید باشه.
    داخل اتوبوس ها مانیتوری هست که معمولا ایستگاه فعلی و ایستگاه های بعدی رو مینویسه اما برای ما دو دفعه پیش اومد که سیستم قطع بود ، سعی کنید ایستگاه مقصدتون رو با خود راننده چک کنید. ( راستی تو اتوبوس بخش جلو مربوط به خانم هاست ، تو مترو هم آقایون مراقب باشند به اشتباه کابین مربوط به خانم ها رو سوار نشوند که جریمه داره )
    خب گوگل مپ مسیرهای اتوبوس یا مترو رو با اسم ایستگاهاشون میگه ، اسامی عزیز ایستگاه های اتوبوس روی تابلوهای کوچکی نوشته شده و انقدر ریزهست که باید بچسبید به تابلو تا بتونید بخونیدشون،تابلوهای مفیدی هستند چون مبدا و مقصد و شماره تمام اتوبوس هایی که به ایستگاه میان را نوشتند .
    هزینه رفتن به ابوظبی با اتوبوس 25 درهم هست ، حدود 20 تا 25 درهم هم هزینه تاکسی برای ایستگاه اصلی اتوبوس تا سفارت هست ، تو محوطه سفارت هم تاکسی رفت و آمد میکنه نگران نباشید . بنابراین هزینه رفت و برگشت برای هر نفر چیزی حدود 100 درهم میشه، اما نکته :
    مقدار زمانی که گوگل برای مسیر اتوبوس دبی به ابوظبی میده حدود 3 ساعته، برگشت ما از 3 ساعت هم بیشتر شد چون هم ترافیک بود هم تصادف شده بود و یه جا مسیر بسته شده بود.
    ( راستی اتوبوس ها همه تمیز و راحت و خنک هستن ، نگران نباشید، ایستگاه های اتوبوس هم در بسته و خنکه )
    من برای رفتن به مصاحبه ریسک اتوبوس رو نکردم چون هر جور حساب کردم با حساب 3 ساعت راه تازه 8 میرسیدم چون ظاهرا ساعت 5 شروع کارشون هست.
    با آقای سعید هماهنگ کردم و 4:45 ایشون دم در هتل آمدن ،رفت و برگشت نفری 150 درهم، واقعا راضی بودم و از تمامی افرادی که از دوبی اومده بودن سفارت هزینم کمتر شده بود ، تاکسی که فقط هزینه رفتش به دوبی 250 درهم میشه ، خیلی ها هم با ترنسفر آمده بودن رفت و برگشت زیر 400 درهم نتونسته بودن راننده رو راضی کنند.
    من نفر اول رسیدم یک ساعتی منتظر شدم اما خوشحال بودم که دیر نرسیدم، تو خود سفارت هم کلا یک ساعت بیشتر معطل نشده بودم گرچه خودم فکر میکردم دو سه ساعتی شده.
    سری دوم رفتن به سفارت چون عجله نداشتم تصمیم گرفتم با اتوبوس برم، از ایستگاه هایی که گوگل مپ عزیز بهم معرفی کرد Al Jafiliya رو انتخاب کردم چون میخواستم یه بخشش رو با مترو برم چون با مترو تو زمان واقعا صرفه جویی میشه، اما یک ساعت و نیم صبر کردیم اتوبوس E100 نیومد که نیومد ، رو برد مدام اسمش میومد که داره به ایستگاه نزدیک میشه اما دوباره اسمش میرفت قبل از بقیه اتوبوس ها...
    دوستان ایستگاه Al Jafiliya ایستگاه اصلی اتوبوس های ابوظبی نیست و ما هم در نهایت مجبور شدیم با تاکسی بریم و 250 درهم تا سفارت گرفت، ولی تو ایستگاه Al Ghubaida مدام اتوبوس های ابوظبی هست.
    راجع به امنیت دوبی هم خیالتون راحت باشه احساس امنیتی که اونجا داشتیم تو کشور خودمون نداریم.
    راجع به اینکه قبل مصاحبه ابوظبی باشم یا دبی خیلی تو سفرنامه ها سرچ کردم و پرس و جو کردم، به نظرم کاملا یه امر شخصیه و کسی دقیقا نمیتونه نظر بده که کدام بهتره،کاملا بستگی به شرایط خودتون داره و هر کدام خوبی ها و بدی های خودش رو داره، به عنوان مثال:
    هزینه هتل های ابوظبی به نسبت بالاتره دوستانی که رفته بودند از کیفیت هتل ها هم راضی بودند ، نزدیک به سفارت هم هتل هست ، اما من نتونستم هتلی پیدا کنم که تو اتاقاش هم اینترنت رایگان داشته باشه.
    مکان های دیدنی ابوظبی نسبت به دوبی کمتره و بیشتر شبیه یه مکان کاری هست تا توریستی اما برای کسی که بخواد تو هتل نمونه جا واسه رفتن تو دوبی خیلی زیاده.
    هتل های کم هزینه تر با کیفیت مناسب تو دبی راحت تر پیدا میشه.
    باز هم بستگی به شرایط خودتون داره ، مجرد بودن ، متاهل بودن ، بچه داشتن یا نداشتن همه در انتخاب تاثیر گذار هستن ، اما من دوبی موندم و از تصمیم راضی هستم.
    نکته : هتل رو از طریق آژانس گرفته بودیم اما وقتی خواستیم تمدید کنیم یکم گرونتر شد چون آژانس آنلاین رزرو کرده بود و خب ارزون تر شده بود...
    و در نهایت مصاحبه :
    بعد از تحویل دادن ترجمه مدارک اصلی ( شناسنامه و کارت ملی ، 2 عکس پشت نویسی شده ، دیپلم و پیش ، تاییدیه سابمیت فرم 260، نامه دعوت به مصاحبه، پاکت مدیکال و نامه تمکن)
    پرداخت هزینه
    و در نهایت انگشت نگاری نوبت به مصاحبه رسید و بعد از قسم خوردن سوالات بدین ترتیب بودند :
    در امریکا فامیل داری ؟
    در ایران چه کار میکردی ؟
    تا حالا خارج از ایران زندگی کردی ؟
    سپس یه کارت کوچک صورتی برداشتند و گفتند دوشنبه بیا پاسپورتت رو ببر و من هم خدارو شکر ویزام رو گرفتم.
    در نهایت برای تمامی عزیزانی که به هرعلتی از بقیه جا موندن آرزوی خوشبختی و سعادت دارم ، متاسفانه امسال خیلی ها حتی بهشون این فرصت داده نشد که به مصاحبه بروند، خیلی مواقع ما حمکت بعضی مسائل رو بعدها متوجه میشیم ولی ایمان دارم خداوند چیزی جز خیر و برکت برای بندگانش نمیخواهد ...

Junior Member

من اینجا هر کی دیدم بالای لیسانسه نکنه به مدرک توجه میکنن ؟

با سلام
    یعنی ممکن هست که اینطوری باشه ؟
    لطفا دوستان با تجربه نظرشون رو بگن ؟
    سال 2015 = HAS NOT BEEN SELECTED
    سال 2016 = مسافرت بودم و نشد ثبت نام کنم
    سال 2017 = به امید خدا دیگه امسال You have been randomly selected

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

دلیلش اینه که اکثرا توی ایران لیسانس رو دارن حداقل. بیتشر کسایی که ثبت نام میکنن جوان هستن و الان من هر کسی از هم سن و سال های خودم رو میشناسم لیسانس گرفته. افرادی که توی این سایت میان هم بیشترشون دانسجو هستن. واسه همینه که به نظر میاد هر کی قبول شده لیسانس به بالا داشته.

Junior Member

سلام میشه خواهش کنم به من بگید صفحه کانتکت تکمیل شده برای تمام اعضای کیس را از کجا باید پیدا کنم و دقیقا کجاست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)