صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: مقايسه زندگي در كانادا و امريكا

Senior Member fanta آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مقايسه زندگي در كانادا و امريكا

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    البته در روستای کلگری بیشتر کاناداییهای جوونی که من میشناسم هم علاقه ای به آمریکا ندارند و یه طورایی دوست دارند در ده خودشون کار کنند
    من توی افراد دورو برم حداقل 5 تا جوون کانادایی رو میشناسم که برای کار رفتن آمریکا و هیچ فرد مسنی رو در این زمینه سراغ ندارم و بالعکس دو نفر کانادایی مسن رو میشناسم که چندین ده سال تو آمریکا کار کرده اند و حالا برگشتن کانادا برای بقیه زندگی. اما بازم میگم جامعه آماری من کجا و جمعیت بیشتر از یک میلیون نفری روستای کلگری کجا؟ (حالا خود کانادا رو فاکتور گرفتم)

از نظر امنیت و نژاد پرستی و racial profiling کانادا خیلی خیلی بهره. امروز 2 تار ویدیو دیدم برای همین چند وقته پیش بود. توی هر دوش پلیس بیخود به دوتا مرد سیاهپوست شلیک کرد. توی یکیش طرف تفتگ اسباب بازی شبیه به واقعی از قفسه فروشگاه برداشته بود به قصد خرید که کشتنش و اون یکی هم پلیس بهش گفت گواهی نامه بده سیاهه برگشت که از تو ماشینش گواهی نامه بیاره پلیسه بلافاصله زدش که نمرد.

Junior Member

دوستان بالاخره چیشد؟ آمریکا بهتره یا کانادا ؟ البته من ویزای تحصیلی نمیگیرم چون از پس هزینش برنمیام و زبانم در حد نرماله. من دارم پناهندگی میگیرم، ک بعدا بتونم با هزینه کمتر ادامه تحصیل بدم. البته آمریکا برای پناهنده ها تسهیلاتی نداره برخلاف کانادا و کشوراهای اسکاندیناوی. ولی بطور کلی کدوم بهتره؟ من همه پست هاتونو خوندمو آخرش گیج شدم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pari66 نمایش پست ها
    دوستان بالاخره چیشد؟ آمریکا بهتره یا کانادا ؟ البته من ویزای تحصیلی نمیگیرم چون از پس هزینش برنمیام و زبانم در حد نرماله. من دارم پناهندگی میگیرم، ک بعدا بتونم با هزینه کمتر ادامه تحصیل بدم. البته آمریکا برای پناهنده ها تسهیلاتی نداره برخلاف کانادا و کشوراهای اسکاندیناوی. ولی بطور کلی کدوم بهتره؟ من همه پست هاتونو خوندمو آخرش گیج شدم.
    برای چه کاری بهتره؟

Junior Member

مجموع پارامترهارو ک درنظر بگیری( آسایش ، امنیت، کاریابی، و...). چون من با ویزای تحصیلی یا تخصصی اقدام نمیکنم و مثل هر پناهنده ای چندین سال میبایست تن به کارهای چیپ بدم تا بتونم فقط خرج شکمم و اجارمو در بیارم. برای کسی که با پناهندگی وارد میشه و بعد از چن سال که زبانش بهتر میشه و کار پیدا میکنه و تحصیل میکنه بعد از همه اینا امریکا جای زندگیه یا کانادا.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pari66 نمایش پست ها
    مجموع پارامترهارو ک درنظر بگیری( آسایش ، امنیت، کاریابی، و...). چون من با ویزای تحصیلی یا تخصصی اقدام نمیکنم و مثل هر پناهنده ای چندین سال میبایست تن به کارهای چیپ بدم تا بتونم فقط خرج شکمم و اجارمو در بیارم. برای کسی که با پناهندگی وارد میشه و بعد از چن سال که زبانش بهتر میشه و کار پیدا میکنه و تحصیل میکنه بعد از همه اینا امریکا جای زندگیه یا کانادا.
    از نظر مجموع که قابل مقایسه نیست چون اگر یک جا کلا از جای دیگر بهتر بود همه به همان جای دیگر میرفتند و اولی از سکنه خالی میشد! هر کدام مزیتهای خودش را دارد. بطور کلی برای درآمدهای پایین کانادا جای بهتری است از نظر اینکه پوشش های حمایتی دولتی بیشتر است. ولی شما بعنوان پناهنده که قدرت انتخاب ندارید. هرجایی که اداره پناهندگان سازمان ملل بفرستدتان باید بروید.

Junior Member

نه من یجور دگ پناهندگی میگیرم. و قصد اومدن ب امریکا رو دارم. یعنی حق انتخاب دارم. ممنون از پاسختون

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)