صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 72

موضوع: آرشیو شده: مباحث مربوط به ارسال کپی (گذرنامه-شناسنامه-کارت ملی) به Studera (تا 2010)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای دانشگاه های سوئد (گذرنامه-شناسنامه-کارت ملی)

ببينيد در سايت گفته تمام مدارك بايد تاييد رسمي(notary) داشته باشه پس روزه شك دار نگيريد هيچ كاري هم نداره كه اينقدر در موردش بحث مي كنيد كافيه پاسپورتتون رو ببريد دارالترجمه براتون برابر اصل كنه و تاييد دادگستري ميشه دوستان ميشه بگين چه صفحاتي از پاسپورت لازمه؟ همش يا بعضي هاش ؟ تاييد وزارت خارجه هم لازم داره؟

با ویرایش عنوان توسط m0h3n
    ویرایش توسط m0h3n : January 6th, 2010 در ساعت 12:01 PM دلیل: ویرایش عنوان

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarsa نمایش پست ها
    ببينيد در سايت گفته تمام مدارك بايد تاييد رسمي(notary) داشته باشه پس روزه شك دار نگيريد هيچ كاري هم نداره كه اينقدر در موردش بحث مي كنيد كافيه پاسپورتتون رو ببريد دارالترجمه براتون برابر اصل كنه و تاييد دادگستري ميشه دوستان ميشه بگين چه صفحاتي از پاسپورت لازمه؟ همش يا بعضي هاش ؟ تاييد وزارت خارجه هم لازم داره؟
    من بردم دارالترجمه گفت تا صفحه 11 اگه بعد از 11 مهر دارین اون ها رو هم بگیرین.
    این هم چیزی هست که سایت chalmers گفته واستون می زارم
    Relevant pages of your passport (or other valid identification document)
    Copies of your valid identification papers should contain personal data such as both names, birthdate and a photo.

نه کافی هست که فقط کپی برابر اصل بشه. وزارت دیگه نمی خواد

ویرایش توسط m0h3n : January 6th, 2010 در ساعت 12:09 PM دلیل: ویرایش عنوان

من امروز رفتن كپي پاسپورت بگيرم، گفتم رنگي باشه ولي گويا دستور اومده از پاسپورت رنگي نگيرن! به هر حال يكي رو پيدا كردم كپي رنگي گرفت و يك مهري زد روش كه اين كپي رنگي است، بعد هم بردم دفتر اسناد رسمي برابر اصل كردمش، حالا يك سوالي كه هست اينكه برابر اصل مهر فارسي هستش! چه فايده اي برا اونا داره؟ فارسي كه نمي تونند بخونن!

نگيد لازم نيست برابر اصل كني! چون نوشته استودرا:

https://www.studera.nu/studera/1736.html

All documents, copies and scanned documents supporting your application must be stamped and signed by the issuing institution, or a notary public. If this is not done, your application will not be processed

فقط صفحه اول رو كپي كردم، و مسافرت ها نيست توش...چون فقط هدف از اين كار ارائه كارت شناسايي هست...

ویرایش توسط m0h3n : January 6th, 2010 در ساعت 12:10 PM دلیل: ویرایش عنوان

در جواب سوال خودم: تاييد دفتر خانه اسناد رسمي هيچ فايده اي نداشت! بايد دارلترجمه كپي برابر اصل بكندش.

ویرایش توسط m0h3n : January 6th, 2010 در ساعت 12:12 PM دلیل: ویرایش عنوان

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

پیش فرض پاسخ : مدرک تحصیلی لازم برای پذیرش از سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط S.Giant نمایش پست ها

All documents, copies and scanned documents supporting your application must be stamped and signed by the issuing institution, or a notary public. If this is not done, your application will not be processed
    در این زمینه نه تنها امسال بلکه از اون زمانی که من توی این فروم عضو بودم اونقدر صحبت شده که فکر کنم حداقل 200 تا پست در موردش در جاهای مختلف بشه پیدا کرد...
    من نظری در این مورد نمیدم...
    فقط سوال فلسفیم اینه که دوستانی که کپی مدرک آیلتس رو ارسال میکنند آیا مهر و امضای تایید توسط issuing institution میزنن پای کپی کارنامه شون؟! پس قاعدتاً اون هم باید جزو مدارکی باشه که چون تایید نشه باعث بشه که applicant کلاً مدارکش بررسی نشه... دوستانی که مخالف نظر من هستند ممکنه بفرمایند که IELTS رو خودشون آنلاین چک میکنند و به همین خاطر از این قاعده مستثنی هستش ولی من به دو دلیل نظرشون رو قبول ندارم:

1. لغت ALL یک لغت جامع و مانع هست و در نتیجه هیچ استثنایی رو شامل نمیشه
    2. هیچ جایی از سایت studera.nu صحبتی در این زمینه نشده (اگر شده لطفاً لینکش رو ارائه کنید)

همه ی اینها رو گفتم که در نهایت بگم بعضی اوقات وسواس اضافی در هر زمینه ای کار رو بهتر که نمیکنه هیچی، باعث میشه کلی از وقت و هزینه ی شما هم بیهوده هدر بشه...
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    در این زمینه نه تنها امسال بلکه از اون زمانی که من توی این فروم عضو بودم اونقدر صحبت شده که فکر کنم حداقل 200 تا پست در موردش در جاهای مختلف بشه پیدا کرد...
    من نظری در این مورد نمیدم...
    فقط سوال فلسفیم اینه که دوستانی که کپی مدرک آیلتس رو ارسال میکنند آیا مهر و امضای تایید توسط issuing institution میزنن پای کپی کارنامه شون؟! پس قاعدتاً اون هم باید جزو مدارکی باشه که چون تایید نشه باعث بشه که applicant کلاً مدارکش بررسی نشه... دوستانی که مخالف نظر من هستند ممکنه بفرمایند که IELTS رو خودشون آنلاین چک میکنند و به همین خاطر از این قاعده مستثنی هستش ولی من به دو دلیل نظرشون رو قبول ندارم:

1. لغت ALL یک لغت جامع و مانع هست و در نتیجه هیچ استثنایی رو شامل نمیشه
    2. هیچ جایی از سایت studera.nu صحبتی در این زمینه نشده (اگر شده لطفاً لینکش رو ارائه کنید)

همه ی اینها رو گفتم که در نهایت بگم بعضی اوقات وسواس اضافی در هر زمینه ای کار رو بهتر که نمیکنه هیچی، باعث میشه کلی از وقت و هزینه ی شما هم بیهوده هدر بشه...
    منطقا حق با شماست ولي اگه يك كپي ساده هم از كارنامه بفرستي مشكلي نيست .اين را دوستاي من كه الان تو kth هستن به من گفتن .يعني حداقل تا پارسال كه با يك كپي براي كسي مشكل بوجود نيامده

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط zamyad نمایش پست ها
    منطقا حق با شماست ولي اگه يك كپي ساده هم از كارنامه بفرستي مشكلي نيست .اين را دوستاي من كه الان تو kth هستن به من گفتن .يعني حداقل تا پارسال كه با يك كپي براي كسي مشكل بوجود نيامده
    عرض من هم در واقع همینه... اینکه در مواردی که به تجربه چیزی اثبات شده (مثل ارسال کپی ساده از کارنامه ی IELTS و گذرنامه) نیازی به مته به خشاش گذاشتن بیش از حد نیست.
    Winners are simply willing to do what losers won't

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط S.Giant نمایش پست ها
    فقط صفحه اول رو كپي كردم، و مسافرت ها نيست توش...چون فقط هدف از اين كار ارائه كارت شناسايي هست...
    دارالترجمه واسه من تا صفحه 11 كپي برابر اصل كرد به نظرم شما هم اگه تو پاسپورتت مهر ويزا و سفر خارجي نداري بده تا صفحه 11 براتون برابر اصل كنن

البته جناب buiscuitpolo درست ميگن پارسال هم بعضي ها فقط كپي معمولي فرستادند و مشكلي هم پيش نيومد من ترجيح مي دهم به استودرا اقتدا كنم و احتياط رو رعايت كنم (آيلتس به علت اينكه مي تونن صحتش رو چك كنن نياز به تاييد نداره و كلا قضيه اش متفاوته )

واقعا بهتره اين بحث رو تموم كنيم

ویرایش توسط m0h3n : January 6th, 2010 در ساعت 12:07 PM دلیل: ویرایش عنوان

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarsa نمایش پست ها
    دارالترجمه واسه من تا صفحه 11 كپي برابر اصل كرد به نظرم شما هم اگه تو پاسپورتت مهر ويزا و سفر خارجي نداري بده تا صفحه 11 براتون برابر اصل كنن

البته جناب buiscuitpolo درست ميگن پارسال هم بعضي ها فقط كپي معمولي فرستادند و مشكلي هم پيش نيومد من ترجيح مي دهم به استودرا اقتدا كنم و احتياط رو رعايت كنم (آيلتس به علت اينكه مي تونن صحتش رو چك كنن نياز به تاييد نداره و كلا قضيه اش متفاوته )

واقعا بهتره اين بحث رو تموم كنيم
    البته من بیشتر موافق اینم که دیگه در این مورد اینقد بحث نشه، و به نظر من هم یه کپی معمولی از صفحه اول کافیه.
    اما راجع به اینکه دارالترجمه تا صفحه 11 کپی برابر اصل کرد باید بگم آخه چرا؟؟؟
    خب دارالترجمه فکر جیبشه، این کار از این نظر بده که فرض کنین کل 11 صفحه رو میفرستین استودرا، در این صورت 10 صفحه به مدارکتون اضافه تر میشه، و هم افرادی که میخان این مدارک رو اسکن کنن و هم افرادی که این مدارک رو میخان بررسی کنن با 10 صفحه بیشتر مواجه میشن و این احتمال خطا و احتمال خسته شدن اون افراد رو بیشتر میکنه....
    همون طور که مثلا واسه sop نباید خیلی طولانی بنویسیم اینم همون طوره دیگه.....
    در ضمن به نظر من شما با این کارتون باعث میشین فکر کنن میخاین اونا رو مجاب کنین که شما رو قبول کنن، این هم به نظرم بده.....
    شما خودت رو بذار جای اون افرادی که مدارکتون رو نگاه میکنن، 1 صفحه مدرک زبان، یه صفحه دانشنامه ، فرضا 4 صفحه ریز نمره، 2 صفحه cv و ...... بعد 11 صفحه پاسپورت؟؟؟؟؟ D:
    البته نظر منه هااااا یکمم طولانی شد...

ویرایش توسط m0h3n : January 6th, 2010 در ساعت 12:05 PM دلیل: ویرایش عنوان
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط spt نمایش پست ها
    البته من بیشتر موافق اینم که دیگه در این مورد اینقد بحث نشه، و به نظر من هم یه کپی معمولی از صفحه اول کافیه.
    اما راجع به اینکه دارالترجمه تا صفحه 11 کپی برابر اصل کرد باید بگم آخه چرا؟؟؟
    خب دارالترجمه فکر جیبشه، این کار از این نظر بده که فرض کنین کل 11 صفحه رو میفرستین استودرا، در این صورت 10 صفحه به مدارکتون اضافه تر میشه، و هم افرادی که میخان این مدارک رو اسکن کنن و هم افرادی که این مدارک رو میخان بررسی کنن با 10 صفحه بیشتر مواجه میشن و این احتمال خطا و احتمال خسته شدن اون افراد رو بیشتر میکنه....
    همون طور که مثلا واسه sop نباید خیلی طولانی بنویسیم اینم همون طوره دیگه.....
    در ضمن به نظر من شما با این کارتون باعث میشین فکر کنن میخاین اونا رو مجاب کنین که شما رو قبول کنن، این هم به نظرم بده.....
    شما خودت رو بذار جای اون افرادی که مدارکتون رو نگاه میکنن، 1 صفحه مدرک زبان، یه صفحه دانشنامه ، فرضا 4 صفحه ریز نمره، 2 صفحه cv و ...... بعد 11 صفحه پاسپورت؟؟؟؟؟ D:
    البته نظر منه هااااا یکمم طولانی شد...

تو استودرا گفته كپي پاسپورت نگفته چند صفحه باشه درسته؟ بعدش هم پاسپورت چه ربطي به مجاب كردن داره؟
    به هر حال هركسي بايد كاري كه فكر ميكنه درسته انجام بده فكر كنم ديگه در موردش بحث نكنيم بهتره
    ویرایش توسط niloofarsa : January 6th, 2010 در ساعت 05:01 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)