نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: تجربیات آزمون 25sep 2014

پیش فرض تجربیات آزمون 25sep 2014

من دیروز این آزمون رو دادم و خواستم تجاربم رو بیان بکنم و اگر دوستان نظر دارن بیان کنن.
    طبق معمول زود رسیدم و مرکز سنجش امتحان بود. گفتن تا 9 سالن پشت درب اصلی که محل پاسخگویی به سوالات مراجعین خود سازمانه استراحت کن تا 9 که مسولان مربوط بیان. 9 بود که اجازه ورود به ساختمان اصلی رو دادن و زمانی که جمعیت زیادتر شد اومدن راهنمایی کردن برای ورود به جلسه. کاغذی هم بود که مشخص میکرد اسم و شماره ی LAB ی که هرشخص اونجا باید میرفت. میتونیم همه وسیله ای با خودمون ببریم اما اونجا در یک کمد مخصوص همه رو باید گذاشت و فقط با مدرک شناسایی و یک خودکار اجازه ورود میدن البته آب در شیشه شفاف و دستمال کاغذی هم اشکال نداره. پیشنهاد میکنم مدرکی جز کارت ملی رو همرا ببرین چون معمولا اون خیلی معتبر نیست و یا عکسش قدیمی و ... پاسپورت و گواهینامه عالیه. یک تفتیش کوچیک میکنن و وارد سالن میشین. اونجا پشت سیستمی مشخصاتتون چک میشه و عکسی جلوی وبکم ازتون میگیرن و همون لحظه شماره کابینتون رو میدن به همراه 3برگ چرکنویس و یک تعهدنامه که باید متنی رو عینا یادداشت کنین و امضا میرین توی کابین با شماره مخصوص. و اما بعد:
    خیلی کاری به رفت و آمد دیگران نداشته باشید به محضی که فرم رو پر کردین و آماده بودین شخصی میاد و رمزی میزنه تا آزمونتون شروع بشه. اجبارا همه همزمان شروع نمیشه و در نظر داشته باشین که امتحات شخصی و کاری به صداهای اطراف نداشته باشین.
    مانیتر گویای همه چیز هست و دستورالعملها رو بیان میکنه اصلا مثل من استرس نداشته باشین.
    اولین بخش writing بعد 2یا3 next و continue زدن شروع میشه که تایم رو هم بالا سمت راست مانیتور دارین. خیلی دقت کنین که زمان فرای تصور زود سپری میشه حتما قبلا تمرین سخت داشته باشین.
    بلافاصله بعد از اتمام بخش اول یعنی 30دقیقه اول صفحه خود به خود منتقل میشه و ازتون میخواد که برای ادامه continue بزنید در حد یک نفس عمیق مکث کنید و برین برای argument که به مراتب برام راحتتر بود. نکته منفی اینه که الان دیگه همه به شدت روی کیبورد میکوبن و شما باید بیخیال باشین.
    به همین ترتیب بخش بعدی شروع میشه و بین هر بخش یک دقیقه زمان تنفس دارین و واقعا فقط تنفس هست و خیلی هم مفیده.
    بین بخش 3و4 یک ستراحت 10دقیقه دارین که باید گزینه مربوطه رو در صفحه ای که باز میشه اون لحظه ok کنین و زمانش شروع میشه، از دری خارج میشین و برای دست به آب آقایون به طبقه اول و خانمها به طبقه دوم میرن! یک کیک و آب میوه انتظارتون رو میکشه درست کنار کمدی که وسایلتون هست میل میکنید و دوباره وسایل همه در کمد بازرسی و ورود. سعی بشه تا 2دقیقه زودتر پشت کابینتون باشن تا هم آزمون شروع نشه هم تمرکز کنید.
    قسمتهای بعدی به ترتیب قبل اجرا میشن و شما با دشوارترین سوالها روبرو خواهید شد و باید با تمرکز و زمان مناسب پاسخ بدین.
    موردی که در جواب دادن به سوالات وربال باید دقت کرد این هست که فرض اولیه بر این هست که معانی کلیه لغات رو شما میدونید و از زمان فقط برای
    . فهم کلی سوال
    . ارتباط بین جملات
    . تشخیص گزینه یا گزینه ها
    . تیک اون یا اونه
    . و کلیک بر روی next
    استفاده باید بکنید. بنابراین پیشنهادی که بنده دارم برای دوستانی که وربال بخش حیاتی براشون به حساب میاد این هست که باید دقت بسیار و قدرت تحلیل بالا داشته باشن وگرنه برای هر سوال زمان زیادی صرف درک ارتباط جملات و تفسیر گزینه ها میشه. شاید بهتر باشه 10 سوال رو با دقت بیشتر خوند و زد تا 20 سوال رو ریسکی جواب داد.
    در قسمت کوانت توجه داشته باشید که برای دوستان مهندس و افرادی که پایه ریاضیات قوی دارن:
    کلیت سوالها مفهوم ساده داره و بعضا راه حل بسیار ساده اما باز هم مدیریت زمان مهم میشه و نباید خیلی چرکنوس رو پر کنیم چون در این بخش زمان بسیار سریع سپری میشه در حالی که شما همچنان سوال هشتم هستین! بنابراین باز هم پیشنهاد ینده برای دوستانی که کوانت براشون اهمیت داره:
    هرچی لغت بخونی بازهم کمه و کم میاری و شاید اصلا نتونی تحلیل کنی اما اگر چند منبع خوب برای کوانت بخونی و تست رو با زمان در منزل تمرین کنی حتما بالای 165 خواهی شد.
    قابل توجه دوستانی که البته زمان کم برای خوندن gre دارن.
    یک توصیه هم برای writing:
    اگر مقدور بود لیست موضوعات issue رو از سایت باز کنید و فقط هر کدوم رو سریع بخونید و چند دقیقه در موردش فکر کنید که کلیتش در ذهنتون باشه نیاز نیست یا ممکنه وقت نداشته باشین برای همش مطلب بنویسید اما مهم اینه که یکبار اون موضوع رو دیده باشین. همیشه as short as possible.

انتهای آزمون از شما پرسیده میشه که آیا نمراتتون ریپورت بشه؟
    بهتره که اسم 4 دانشگاه رو فقط در ذهن داشته باشین اونجا سرچ میکنید کامل خودش کدشون رو میاره و انتخاب میکنید دپارتمان مربوط رو.
    در آخر با دیدن پیجی که نوشته: آزمون تموم شد سریع سازمان رو ترک کن مواجه میشین نمرتون رو به خاطر بسپارین و برین ناهار...
    موفق باشین

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 25sep 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط gharibenazdik نمایش پست ها
    من دیروز این آزمون رو دادم و خواستم تجاربم رو بیان بکنم و اگر دوستان نظر دارن بیان کنن.
    طبق معمول زود رسیدم و مرکز سنجش امتحان بود. گفتن تا 9 سالن پشت درب اصلی که محل پاسخگویی به سوالات مراجعین خود سازمانه استراحت کن تا 9 که مسولان مربوط بیان. 9 بود که اجازه ورود به ساختمان اصلی رو دادن و زمانی که جمعیت زیادتر شد اومدن راهنمایی کردن برای ورود به جلسه. کاغذی هم بود که مشخص میکرد اسم و شماره ی LAB ی که هرشخص اونجا باید میرفت. میتونیم همه وسیله ای با خودمون ببریم اما اونجا در یک کمد مخصوص همه رو باید گذاشت و فقط با مدرک شناسایی و یک خودکار اجازه ورود میدن البته آب در شیشه شفاف و دستمال کاغذی هم اشکال نداره. پیشنهاد میکنم مدرکی جز کارت ملی رو همرا ببرین چون معمولا اون خیلی معتبر نیست و یا عکسش قدیمی و ... پاسپورت و گواهینامه عالیه. یک تفتیش کوچیک میکنن و وارد سالن میشین. اونجا پشت سیستمی مشخصاتتون چک میشه و عکسی جلوی وبکم ازتون میگیرن و همون لحظه شماره کابینتون رو میدن به همراه 3برگ چرکنویس و یک تعهدنامه که باید متنی رو عینا یادداشت کنین و امضا میرین توی کابین با شماره مخصوص. و اما بعد:
    خیلی کاری به رفت و آمد دیگران نداشته باشید به محضی که فرم رو پر کردین و آماده بودین شخصی میاد و رمزی میزنه تا آزمونتون شروع بشه. اجبارا همه همزمان شروع نمیشه و در نظر داشته باشین که امتحات شخصی و کاری به صداهای اطراف نداشته باشین.
    مانیتر گویای همه چیز هست و دستورالعملها رو بیان میکنه اصلا مثل من استرس نداشته باشین.
    اولین بخش writing بعد 2یا3 next و continue زدن شروع میشه که تایم رو هم بالا سمت راست مانیتور دارین. خیلی دقت کنین که زمان فرای تصور زود سپری میشه حتما قبلا تمرین سخت داشته باشین.
    بلافاصله بعد از اتمام بخش اول یعنی 30دقیقه اول صفحه خود به خود منتقل میشه و ازتون میخواد که برای ادامه continue بزنید در حد یک نفس عمیق مکث کنید و برین برای argument که به مراتب برام راحتتر بود. نکته منفی اینه که الان دیگه همه به شدت روی کیبورد میکوبن و شما باید بیخیال باشین.
    به همین ترتیب بخش بعدی شروع میشه و بین هر بخش یک دقیقه زمان تنفس دارین و واقعا فقط تنفس هست و خیلی هم مفیده.
    بین بخش 3و4 یک ستراحت 10دقیقه دارین که باید گزینه مربوطه رو در صفحه ای که باز میشه اون لحظه ok کنین و زمانش شروع میشه، از دری خارج میشین و برای دست به آب آقایون به طبقه اول و خانمها به طبقه دوم میرن! یک کیک و آب میوه انتظارتون رو میکشه درست کنار کمدی که وسایلتون هست میل میکنید و دوباره وسایل همه در کمد بازرسی و ورود. سعی بشه تا 2دقیقه زودتر پشت کابینتون باشن تا هم آزمون شروع نشه هم تمرکز کنید.
    قسمتهای بعدی به ترتیب قبل اجرا میشن و شما با دشوارترین سوالها روبرو خواهید شد و باید با تمرکز و زمان مناسب پاسخ بدین.
    موردی که در جواب دادن به سوالات وربال باید دقت کرد این هست که فرض اولیه بر این هست که معانی کلیه لغات رو شما میدونید و از زمان فقط برای
    . فهم کلی سوال
    . ارتباط بین جملات
    . تشخیص گزینه یا گزینه ها
    . تیک اون یا اونه
    . و کلیک بر روی next
    استفاده باید بکنید. بنابراین پیشنهادی که بنده دارم برای دوستانی که وربال بخش حیاتی براشون به حساب میاد این هست که باید دقت بسیار و قدرت تحلیل بالا داشته باشن وگرنه برای هر سوال زمان زیادی صرف درک ارتباط جملات و تفسیر گزینه ها میشه. شاید بهتر باشه 10 سوال رو با دقت بیشتر خوند و زد تا 20 سوال رو ریسکی جواب داد.
    در قسمت کوانت توجه داشته باشید که برای دوستان مهندس و افرادی که پایه ریاضیات قوی دارن:
    کلیت سوالها مفهوم ساده داره و بعضا راه حل بسیار ساده اما باز هم مدیریت زمان مهم میشه و نباید خیلی چرکنوس رو پر کنیم چون در این بخش زمان بسیار سریع سپری میشه در حالی که شما همچنان سوال هشتم هستین! بنابراین باز هم پیشنهاد ینده برای دوستانی که کوانت براشون اهمیت داره:
    هرچی لغت بخونی بازهم کمه و کم میاری و شاید اصلا نتونی تحلیل کنی اما اگر چند منبع خوب برای کوانت بخونی و تست رو با زمان در منزل تمرین کنی حتما بالای 165 خواهی شد.
    قابل توجه دوستانی که البته زمان کم برای خوندن gre دارن.
    یک توصیه هم برای writing:
    اگر مقدور بود لیست موضوعات issue رو از سایت باز کنید و فقط هر کدوم رو سریع بخونید و چند دقیقه در موردش فکر کنید که کلیتش در ذهنتون باشه نیاز نیست یا ممکنه وقت نداشته باشین برای همش مطلب بنویسید اما مهم اینه که یکبار اون موضوع رو دیده باشین. همیشه as short as possible.

انتهای آزمون از شما پرسیده میشه که آیا نمراتتون ریپورت بشه؟
    بهتره که اسم 4 دانشگاه رو فقط در ذهن داشته باشین اونجا سرچ میکنید کامل خودش کدشون رو میاره و انتخاب میکنید دپارتمان مربوط رو.
    در آخر با دیدن پیجی که نوشته: آزمون تموم شد سریع سازمان رو ترک کن مواجه میشین نمرتون رو به خاطر بسپارین و برین ناهار...
    موفق باشین
    سلام. ممنون از گزارش مفصل تان. فقط اگر امکان داره لطفا درباره بخش کوانت بیشتر توضیح بدید. سوالات چطور بود و بخش اول و دوم چه فرقی داشتند. اگر از سوالای کوانت چیزی در ذهن تون مونده ، اینجا لطف کنید بنویسید.

Member mohammadmm64 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic engineering

سلام دوست عزیز سطح سوالات کوانت چقدر از سطح شبیه ساز powerprep II بالاتر بود ؟ منم روز یکشنبه ششم مهر سنتر دیباگران آزمون دارم.
    ممنونم.

من فقط یک کتاب رو خونده بودم و با شبیه ساز کار نکردم چون اصلا زمان نداشتم. با این حال خیلی انتظار بالاتری داشتم اما مدیریت زمانم خوب نبود شاید به دلایل زیر که ممکنه به درد شما هم بخوره:
    اول کمی با شرایط آزمون آشنا نبودم و دوم نتونستم خیلی سریع عمل بکنم.
    این آزمونی که من دادم برام کوانتش به نظر سخت نبود اما پیچیده بود کمی، مثلا جدول دوتایی داشت که توضیحاتشون زیاد بود و سوال رو دقیق باید بررسی میکردم. این باعث میشد زمان کمی برای جواب داشته باشم. سوالات هندسه خوب بود راحت بود اما احتمالات و نسبت رو بیشتر تمرین کنین چون هم سوالات بیشتر بود هم آسونیشون دل آدمو میسوزونه اگه سریع نباشین در تشخیص راه حل.
    دو مورد رو حتما بخونین: آرک در هندسه مربوط به دایره، محیط و حجم دایره. و دوم جایگشتی و مسایل مربوط به 4تا چیز داریم 2تاشو به چند نحو میتونیم انتخاب کنیم و جایی که احتمال با این مسایل قاطی میشه. یا جایی که احتمال با درصد دارایی و سود مطرح میشه.
    سوالات جبر هم خوب بود دقت کنید به بازه ی اعدادی که میده سعی کنین هر سه حالت اعداد منفی مثبت و بین صفر و یک رو در نظر داشته باشین.
    5تا سوال اول اهمیت زیادتری دارن در هر بخش که برا من از comparison و probability شروع شده بود.
    ی سوالاتی هم بود که باید جواب رو دستی وارد میکردین که معمولا آخرینا بودن.
    نکته ای که فهمیدم این بود که نباید سوای رو مارک میزدم چون دیگه وقت نمیکنم بهش برگردم باید جوابش بدم و بعد مارک کنم اگر وقت شد (که نمیشه) برگردم ببینمش.
    باز هم میگم برای دوستان ریاضی اگز زمان رو مدیریت کنن راحت بالای 165 میشن

این متن پایین رو در جواب دوستی نوشته بودم که گفتم شاید بد نباشه اینجا هم بیانش کنم البته فقط برای اون دسته از دوستان که وقت محدود دارن و فقط روی کوانت میخوان بیشتر زمان بزارن:

سلام
    منم از امتحان کاغذی بیشتر استقبال میکنم اما خوب چه میشه کرد. منم آیلتس به همین دلیل امتحان میدم. اما کاغذی gre حساب کتاب نداره توی ایران.
    بهترین راه اینه که مطالعه و تست زنیتون کامپیوتری باشه که عادت کنین. از هروقت شروع کردین 3چهارم زمانتون رو بخونین فقط و تست بدون زمان بزنین و یک چهارم آخر رو حتما تست با زمان بزنین. برای تمرین نرم افزار تمرینی ای که توی سایت gre یا همون ets هست عالیه اما:
    برای وربال منم اعتقاد دارم در وقت کم هرچی بخونی فایده نداره تمرکز باید روی کوانت باشه اما نمیشه وربال رو کنار گذاشت. ی کتابی هست به اسم big book متن و تست داره اونو پیشنهاد میدم. کلا یک منبع رو انتخاب کن که باهاش راحتتری. متن خوندن رو بیشتر از لغت صرف پیشنهاد میدم اینجوری تمرین تندخوانی میشه که خیلی مهمه.
    برای کوانت هم بهتره یک منبع رو کامل بخونی و 2 منبع دیگه تست کار کنی با زمان. سایت ets رو دانلود کن. کتاب mathbible هم نکات مختصر مفید بسیاری گفته و من اونو خوندم. Kaplan و باقی رو من نخوندم اما بسته به زمانت گفتم یک منبع رو انتخاب کن اگر تموم کردی حتما تست منبع دوم یا سوم رو بزن.
    نکته اینجاست که کاغذ چرکنویس در امتحان میدن و مشکلی از این بابت نیست فقط خوبه اگر کار با موس و کیبوردتو در انتخاب گزینه تمرین کنی و سریع باشی.
    در مورد رایتینگ خوندن دست کم 50 موضوع از موضوعات سایت ets رو به همراه تفکر و تامل کافی روی هر کدوم توصیه میکنم و بعد دست کم 20 تاپیک رو براش چند پاراگراف تایپ کن و در نهایت فرصت داشتی بقیه تاپیک ها رو فقط سرسری بخون تا موضوعات در ذهنت باشه.
    به طور کلی وقت زیادی برای مطالعه باید بزاری هر چقدر تایم بگی بازم کمه اما من در طول 3ماه دست و پا شکسته با سطح آیلتس 7 تونستم کوانت 156 وربال 141 رو بزنم البته تمرین وقت خوبی نداشتم وگرنه خیلی بهتر میشدم.
    من خوندن و آماده شدن برای امتحان gre رو پس از شروع مهرماه کلا پیشنهاد نمیکنم چون زمان خیلی کمی هست برای آماده شدن برای اپلای و اونهمه مواردش. کسانی که هیچ اقدامی نکردن و اکسپتی ندارن خیلی کارشون سخت میشه. بسته به زمان و سطح خود فرد مدت خوندن متفاوته اما واقعا چیزی که میدونم این هست که تا لحظه امتحان باید خوند و تفکر کرد و تمرکز داشت.
    در جواب دادن به سوالات مخصوصا وربال فرض شده که لغات رو فرد کامل بلده و فقط زمان برای آنالیز جمله و جوابها در نظر گرفته شده پس سختی به این شکل هست که ما باید انگلیسی دقیقا مثل فارسی برامون باشه بعد به تکنیکهای آزمون دهی فکر کنیم برای نمرات خیلی بالاتر.
    موفق باشی

ApplyAbroad Senior Veteran
    nilo0far آواتار ها

سلام،

دوستان گرامی تاپیگ تجربیات امتحان برای بیان تجربیات امتحان در یک تاریخ مشخص هست و سوالاتی نظیر نحوه ثبت نام و ریپورت نمرات تاپیک های جداگانه ای دارند که در مورد هر سوال به دفعات در تاپیک های مربوطه بحث شده. لطفا برای استفاده بهتر بقیه کاربرها و همچنین حفظ انسجام تاپیک ها سوال ها رو در تاپیک های مرتبط مطرح کنید. به همین دلیل تعدادی از پست های اخیر منتقل و یا حذف شدند.

ممنون از همکاریتون،
    موفق باشید
    تولستوی: همه می خواهند بشریت را عوض کنند، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند ...

Junior Member Christacular27 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    British Studies | University of Tehran

سلام،
    می خواستم بپرسن چقدر طول کشید که نتیجه آزمون 25 سپتامبر بیاد؟ آزمون من دقیقا یک ماه بعد، یعنی 25 اکتبر بوده، اما هنوز نتیجه رسمی آزمون نیومده در صورتی که 16 روز گذشته و من واقعا کلافه شدم!
    می خواستم ببینم طبق تجربه شما، این طبیعیه؟
    Feeling so blue / Out-of the-blue / Feeling so black / Oh off-the-track
    So vague so lost / A Tear, a frost / Feels so dense / So hard and tense
    Severe, so grave / yet s e d a t e __ s t a i d / Afraid, afraid, afraid, afraid
    June, 2012 © Chris Anders

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)