صفحه 1 از 90 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 900

موضوع: لاتاری 2016

Thumbs up لاتاری 2016

سلام

ثبت نام برای لاتاری 2016 از تاریخ 9مهر 1393 شروع میشه
    این تاپیک برای پاسخ دهی به سوالات دوستان ایجاد میشه

کاربران برای بدست آوردن اطلاعات کلی برای ثبت نام و... ابتدا به تاپیک های لاتاری 2015 و 2014 مراجعه کنند

باتشکر

Junior Member

پیش فرض لاتاری 2016

سلام برای ثبت نام فقط عکس 5*5 لازمه برای اسکن یا چیزه دیگه ای هم باید آماده کنیم؟

دوستان یه سوال دیگه من الان 23 سالمه که خودم می تونم تنها ثبت نام کنم که هیچ یکبار هم با مادرم به عنوان سرپرست. یک مساله ای که هست اینه که اگر مادرم ثبت نام کنه نمی خواد پدرم حساب بشه (فقط من و خواهرم رو می خواد زیرگروه بیاره) امکانش هست یا مدرک طلاق رسمی می خوان؟

دوستان من هرچی بیشتر می خونم بیشتر سردرگم می شم لطفا راهنمایی کنید. این شرایط خانواده من:
    پدر - مادر - خودم 23 سال - خواهرم 18 به چند روش می تونیم ثبت نام کنیم؟ اگر نخواییم پدرمو ثبت نام کنیم چطور می شه؟
    آخه ما سال 2006 یکبار با سرپرستی مادرم برنده شدیم ولی قبل از اینکه مدارک بفرستیم گفتم چون پدرم بیماره و جانباز جنگ صدر در صد رد می شیم ماهم اقدام نکردیم. نمی خواییم دوباره ریسک کنیم.
    ویرایش توسط Mostafa_CM : September 28th, 2014 در ساعت 06:36 PM دلیل: همه مرتبط به هم در پست های جداگانه

Junior Member f1996 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : لاتاری 2016

با درود و سپاس

دوستان من تو تاپک2014 بود فک کنم خوندم و خواستم تو این تاپک جدیدم بپرسم تا عزیزان وارد جواب بدهند و مطمئن شم

الان یکی از اعضای خانواده 18 سالش باشه میتونه خودش جدا ثبتنام کنه و پدر خانواده هم علاوه بر همسر و یک فرزند دیگر پسر هم ثبتنام کنه درسته؟
    اونوقت از یک کامپیوتر یا آی پی باشه مشکله؟
    سپااس

Junior Member

پیش فرض لاتاری 2016

سلام دوستان .
    منظور از فرزند تحت سرپرستی چیه دقیقا؟ آیا بچه هایی که تحت پوشش کمیته هستند و ما هم ماهیانه مبلغی رو به حساب این بچه ها واریز می کنیم ، جزء سرپرستی محسوب میشه ؟؟( چون باید مشخصاتفرزند تحت سرپرستی تو فرم قید بشه )

ببخشید یک سوال دیگه : کدوم سایت برای ثبت نام معتبر هست ؟
    ویرایش توسط Mostafa_CM : September 28th, 2014 در ساعت 06:37 PM دلیل: پستهای مرتبط پشت سر هم

Junior Member

سلام دوستان، من و شوهرم میخایم در لاتاری امسال شرکت کنیم، میشه دو بار ثبت نام کرد و یک بار اون همراه باشه و یک بار من؟

Member mohammadmm64 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ateefe نمایش پست ها
    سلام دوستان، من و شوهرم میخایم در لاتاری امسال شرکت کنیم، میشه دو بار ثبت نام کرد و یک بار اون همراه باشه و یک بار من؟
    سلام، بله میشه، برای همینه که شانس زن و شوهر ها دو برابر مجرد ها هستش

Member mohammadmm64 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط f1996 نمایش پست ها
    با درود و سپاس

دوستان من تو تاپک2014 بود فک کنم خوندم و خواستم تو این تاپک جدیدم بپرسم تا عزیزان وارد جواب بدهند و مطمئن شم

الان یکی از اعضای خانواده 18 سالش باشه میتونه خودش جدا ثبتنام کنه و پدر خانواده هم علاوه بر همسر و یک فرزند دیگر پسر هم ثبتنام کنه درسته؟
    اونوقت از یک کامپیوتر یا آی پی باشه مشکله؟
    سپااس
    درود به شما، خیر مشکلی نیست و ربطی به آی پی نداره. خیلی ها هستن از یک کامپیوتر برای چند نفر ثبت نام میکنن ویا توی کافینت ها هم همین وضعه. اما در کل شما اگر مودم adsl رو به مدت چند دقیقه خاموش و بعد روشن کنید آی پی شما تغییر میکنه.

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    NC State University

تعدادی از پستهای اخیر حذف شد. لطفا قبل از ارسال پست جستجو کنید. پاسخ سوالات خود رو در تاپیک سوالات متداول درباره گرین کارت میتونید پیداکنید.

کاربران گرامی، مطلب ارسالی شما در پاسخ به پیامی نامرتبط با عنوان موضوع / تکراری / بدون جستجو، حذف گردید.
    لطفاً یک بار دیگر مقررات فروم را مطالعه فرمایید.
    ممنون از همکاریتون
    مدیریت فروم ApplyAbroad
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

سلام. من برای مستر از یکی از دانشگاه های آلمان پذیرش داشتم و هفته پیش اومدم آلمان. البته هنوز ویزام سه ماهه است و تمدید نکردم برای یک سال. خانمم ولی ایرانه و تا آخر سال کارهاش رو جور میکنه که بیاد. ما قصد داریم برای لاتاری امسال شرکت بکنیم، سؤالم اینه که توی فرم ثبت نام، قسمتهای مربوط به کشور و اینها رو باید چی بزنیم؟
    ممنون میشم اگر کسی اطلاعی داره کمک کنه...

Junior Member myrez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering Structures of MIT

درود دوستان ٫ دیدم سوال ها همه در مورد فرم و پر کردن اون هست گفتم یه توضیه کلی بدم بعد باز جواب تک سوال ... خب یه مقدار ترجمه متن اصلیه یجاهاشم تجربه شخصیمه

بخش کنسولی وزارت کشور امریکا در ایالت کنتاکی در جدیدترین اطلاعیه اش که روز بیستم سپتامبر ۲۰۱۴ ( ۳۰ شهريور ۱۳۹۳ ) در سایت رسمی لاتاری منتشر کرده مهلت ثبت نام مجانی و آنلاین امسال را از ساعت ۱۲ ظهر چهارشنبه اول اکتبر ۲۰۱۴ تا ۱۲ ظهر سوم نوامبر ۲۰۱۴ (همگی به وقت شرق امریکا) اعلام کرده.(امسال به وقت ایران : از ساعت۸ و نیم شب چهار شنبه نهم مهرماه ۱۳۹۳ تا ساعت ۸ و نیمشب دو شنبه ۱۲ ابان ۱۳۹۳ مهلت این ثبت نام است ). ,

مثل هرسال امسال هم تمام متولدین ایران (یا کسانیکه یکی از والدین شان و یا همسرشان-اگر متاهل هستند- متولد ایران باشد) و ساکن هرجای دنیا هستند میتوانند مجانی و تنهابصورت آنلاین و با مراجعه به سایت رسمی لاتاری گرین کارت امریکا ، یعنی https://www.dvlottery.state.gov/ فقط در ساعات و روزهایی که در بالا اعلام شده، نام و عکس و مشخصات لازمه را خیلی ساده وارد آن سایت کرده، یک کپی/پرینت برای خودشان هم از تمام فرمهای پرکرده بگیرند و نگهداری کنند،و بعد از submit/ارسال الکترونیکی هم از صفحه success-confirmation که خواهند دید یک پرینت/کپی بگیرند و تا حداقل یکسال برای خودشان نگهداری کنند. ( این پرینت مهمه دوستان )
    نامهای برندگان/انتخاب شده گان ( selected ) های اولیه از May 5, 2015 یعنی از ۱۵ اردیبهشت 1394 در همان سایت رسمی لاتاری دولت امریکا (با وارد کردن confirmation number و سال تولد) قابل دسترسی خواهد بود.

برای شرکت در این قرعه کشی نیازی به داشتن پاسپورت و گذرنامه نیست و پاسپورت و گذرنامه فقط وقتی لازم است که بعد از برنده/select شدن, به شما تاریخ مراجعه به سفارت برای یک مصاحبه حضوری ساده و فرمالیته برای اثبات مدارک شناسایی/پزشکی/شغلی یا تحصیلی و سو پیشینه (و نشان دادن یک حداقل پول بواسط شما یا ضمانت مالی شما توسط یک نفر ساکن امریکا برای سال اول زندگی در امریکا- حدودن بین ۱۷ هزار دلار یا بیشتر) و گرفتن ویزا داده میشود و اونجاست که شما باید کارمزد دولتی اخذ ویزا را به خود سفارت امریکا بپردازید و رسید ازشون بگیرید .

شرايط سنی وجود ندارد. هر شخص فقط می تواند يک فرم به نام خود پر کند و زن و شوهرها می توانند هر کدام يک فرم جداگانه ارسال کنند و بدين ترتيب شانس آنها دو برابر خواهد شد.
    عکس و نام و محل تولد تمام فرزندان و فرزند خوانده های مجرد زير 21 ساله هم در هر دو فرم بايد ذکر و اضافه شوند حتی اگر با والدین شان زندگی نمی کنند و جدا هستند و مایل به مهاجرت به امریکا هم نیستند.
    فرزندان مجرد زیر ۲۱ ساله هم باید جداگانه یک فرم برای خودش ارسال کنند تا شانسشون بیشتر بشه (اگر برنده بشه فقط خودش برنده شده و والدین یا سایر افراد خانواده اش شامل این برنده شدن نمیشن ) ...

ایمیلها و سایتهایی که از شما تقاضای پول می کنند ربطی به دولت امریکا و سایت رسمی لاتاری ندارند بسیاری شون هم سایتهای خارجی کلاهبرداری هستند. هرگز اطلاعات و عکسهای شخصی خودتون را بصورت انلاین به سایتها یا کسانی که کاملن یا اصلن نمی شناسید ندهید.
    هرگز به ایمیلهایی که به شما ارسال میشه و میگه در این یا ان لاتاری یا قرعه کشی برنده شده اید جواب ندهید و اونها را حذف/دیلیت کنید. همیشه از برنده ها (نه ثبت نام کننده های) لاتاری گرین کارت امریکا اونهمفقط در هنگام مصاحبه حضوری در سفارت یا کنسولگری امریکا مبلغی جزیی (دلار امریکایی) بعنوان کارمزد دولتی اخذ میشه. سایر تقاضاها برای دریافت پول از شما (بعنوان برنده لاتاری) کاملن غیر قانونی و کلاهبرداری هستند.

خب این شرایط کلی حالا سوالات ...

================================================== ================================================== ======

سئوالاتی که از شما در فرم لاتاري پرسیده میشه:

1. FULL NAME - Last/Family Name, First نام کوچک و نام خانوادگي ... اسپلینگ اسمها دقیقن باید شبیه همانی باشند که در پاسپورت تان است/یا در پاسپورت تان خواهد بود.
    Last/Family Name یعنی نام فامیلی شما.....مثلا باقری نیا..
    ( همیشه منظور از middle name یعنی قسمت دوم نام کوچک...مثلا برای کسیکه اسم کوچکش محمد تقی mohammad Taghi است:
    middle name اش میشه :تقی .. ..و first name اش میشه: محمد)...
    ولی اگر این محمدتقی در شناسنامه تان یک کلمه و سرهم است
    مثلا mohammadTaghi :
    دیگه middle name لازم نیست و NO middle name را تیک بزنید.)..
    برای خانمها هم همینطوره..

2. DATE OF BIRTH - Day, Month, year تاريخ تولد

3. GENDER - Male or Female جنسيت

4. CITY WHERE YOU WERE BORN شهر يا روستاي محل تولد

5. COUNTRY WHERE YOU WERE BORN - کشور محل تولد

6-COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY کشور مجاز محل تولد ،
    (توضيح : کسانيکه کشور محل تولدشان در ليست کشورهاي مجاز براي اين لاتاري نيست ، يعني مثلا متولد ايران نيستند، ولي کشور محل تولد همسر فعلي يا پدر يا مادرشان در ليست مجاز هست، مي توانند از کشور محل تولد همسر يا پدر يا مادرشان - اگر در ليست کشورهاي مجاز براي شرکت در اين لاتاري است- استفاده ( چارج ) کنند و نام ان کشور را بنويسند ...
    در غبر اینصورت و اگر کشور محل تولدتان در ليست کشورهاي مجاز براي اين لاتاري هست(مثلا اگر متولد ایران هستید) در پاسخ به این سوال:
    Are you claiming eligibility based on the country where you were born?
    گزینه "YES" را تبک بزنید.

7. photographs ( آدرس عکس تان را از توی کامپیوترتان و یا از توی cd یا usb تان پیدا و آپلود کنيد )

8. MAILING ADDRESS – In Care Of, Address LineDistrict/Country/Province/State, Postal Code/Z آدرس پستي شما ( هر آدرسي که برايتان راحتتر است )، اگر برنده شويد نامه برايتان به همين آدرس ارسال مي شود.
    (In Care Of یعنی نام و نام خانوادگی شما.) ...
    ( second address و یا Line 2 هم یعنی دنباله و بقیه آدرس مثلا کوچه و فلکه و پلاک و فلان و غبره.)

9. COUNTRY WHERE YOU LIVE کشور محل سکونت فعلي شما

10. PHONE NUMBER (optional) تلفن شما ( اجباري نيست )

11. E-MAIL ADDRESS ايميل شما ( اجباري است ). برای پیگیریهای بعدی پرونده فقط اگر selected شده ( انتخاب شده ) بشید... selected شدن ( انتخاب شدن ) را فقط با ارایه یک لینک انلاین جدید در صفحه برنده های لاتاری به آنها اطلاع میدهند. از اون به بعدش را با تلفن با ایمیل میتونید پیگیری کنید با مرکز KCC در امریکا یا کنسولگری محل مصاحبه تون. چون سریعتره)

12-WHAT IS THE HIGHEST LEVEL OF EDUCATION YOU HAVE ACHIEVED, AS OF TODAY? :
    آخرين (بالاترین ترين) مدرک تحصيلي فعلی و امروز شما
    (1) Primary school only, دبستان
    (2) High school, no degree, دبيرستان ناتمام
    (3)high school degree ديپلم دبيرستان
    (4) vocational school, فوق دیپلم با هنرستان يا آموزشگاه فني يا خصوصي (يا هر نوع آموزشگاه تخصصي کوتاه مدت خصوصی یا دولتی که قبل یا بعد از دبیرستان و یا بدون داشتن دیپلم دبیرستان براي آموزش يک فن يا حرفه گذرانده ايد و خلاصه فعلا بالاترین مدرک شما محسوب میشه)
    (5) Some university courses, دانشگاه ناتمام يا فقط چند واحد دانشگاهي- هنوز لیسانس نگرفته اید.
    (6) University degree, ليسانس دانشگاه گرفته اید (فارغ التحصیل شده اید در لیسانس دانشگاهی).
    (7) Some graduate level courses, degree, فوق ليسانس ناتمام، يا فقط چند واحد فوق ليسانس
    (8) Master degree فوق ليسانس گرفته اید.
    (9) Some doctorate level courses, دکتراي ( هر رشته اي) ناتمام يا فقط چند واحد دکترا
    (10) Doctorate degree. مدرک دکترا (ي هر رشته اي) را گرفته اید/تمام کرده اید.

13. MARITAL STATUS -وضعيت ازدواجي فعلي بهنگام تنظيم اين فرم:
    Unmarried, Married, Divorced, Widowed, or Legally Separated
    به ترتيب: مجرد/هرگز ازدواج نکرده Unmarried ، .....متاهل Married ،...... طلاق قانوني Divorced،....... بيوه Widowed، .........جدا شده (قانوني ، و يا با توافق دادگاه يا محضر)Legally Separated ...،
    اگر بدون حکم دادگاه يا محضر (و صرفا شفاهي و لفظي جدا شده ايد و هيچگونه قرارداد کتبي جدايي (قابل قبول دادگاه) بين خودتان نداريد هنوز هم متاهل محسوب مي شويد)

14- Number of children تعداد فرزندان مجرد و زير 21 ساله ( طبيعي، فرزندخوانده، يا تحت سرپرستي ، و حتي فرزندان همسرتان از پدر يا مادري ديگر (يعني از همسر سابقش)، حتي اگر آن فرزندان جدا از شما زندگي مي کنند ، و حتي اگر کلا از آنها و همسرتان جدا شده ايد و حتي اگر آنها اصلا نخواهند به امريکا مهاجرت کنند ، بايد نام و مشخصات و عکس آن فرزندان را در فرم وارد کنيد) . اين خيلي نکته مهمي است که عدم رعايتش باعث مردودي شما خواهد شد. (البته مشخصات و عکس فرزنداني که هم اکنون تابعيت/سیتیزنی يا کارت سبز امريکا را دارند لازم نيست وارد کنيد ولی وارد کردن عکس و اطلاعاتشون اشکالی نداره و باعث رد شدن شما نمیشه)

15. SPOUSE INFORMATION - Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, Photograph. مشخصات همسر ( فقط براي متاهل ها )

16. CHILDREN INFORMATION - Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, مشخصات فرزندان (که در بخش 14 توضيح داده شده)

اگر همسر و بچه های مجرد زیر ۲۱ ساله ندارید آیتم های اطلاعاتی همسر و بچه ها را سیستم ثبت نام لاتاری به شما نشون نخواهد داد چراکه لازم ندارید.
    پس از پايان پر كردن فرم، گزينه Submit را كليك كرده و يكي دو ثانيه منتظر بمانيد. اگر از اينترنت کم سرعت استفاده می کنيد بايد حدود يک دقيقه صبر کنيد. اگر جوابی نيامد باز هم روی گزينه Submit يکی دو بار کليک کنيد . اگر اصلا هيچ جوابی نگرفتيد بايد کل پروسه بالا را از نو دوباره انجام دهيد. شما کلا 30 دقيقه برای انجام و ارسال و دريافت هر پرونده فرصت داريد. اگر جوابی دريافت نکرديد هنوز شانس داريد و سيستم دولت هنوز هيچ پرونده ای از شما نگرفته است . دوباره بفرستيد .
    پس از ارسال الكترونيكي فرم و عكس، بلافاصله يك Success پاسخ از سايت برايتان در همان صفحه ظاهر ميشود كه رسيد دريافت موفق آميز فرم و عكس است، اين پاسخ را Print كرده و به عنوان مدرك شركت در لاتاري تا 2 سال براي خودتان در جايي نگهداري كنيد.

هر عکس باید حتما رنگی ( 24 color bit ) ، با فرمت JPEG ، جداکثر سایزش باید 240 کیلو بایت، اندازه اش 600 پیکسل طول و 600 پیکسل عرض ( یعنی مربع شکل) باشد، .. اگر هم عکسی را می خواهید اسکن کنید باید با رزولوشن 300 dpi باشد. پس-زمینه عکسها باید بی رنگ یا سفید باشد. سر شما باید اقلا ۵۰ تا ۶۰ درصد کل عکس باشه...... هیچگونه روتوش و دستکاری نباید داشته باشه..زمینه پشتش باید سفید یا بی رنگ باشه و سر شما یاید اقلا 50 تا 60 درصد کل عکس باشه... عینک یا کلاه یا هرچیزی که جلوی چشمها و صورت را بگیره نباید داشته باشه... بهتره که بدون عینک باشه حتی اگر عینکی باشید..

خب دیگه فکنم کامل بود باز چیزی یادم اومد میگم .

دوستان میخوام جدا از همه مساءل یه پیشنهاد دوستانه کنم نمیدونم باور کنید یا نه ولی دارم از تجربه زندگیم میگم که هم تو ایالات متحده بودم هم فرانسه ...
    ببینید اگر پول دار هستید که هیچ برید به سلامت انشا اله که موفق بشید اگر نه باور کنید آمریکا بجای بهشت میشه جهنم هزینه ها به شدت بالاس وضع کار خراب شده و تحصیل به شدت کمر شکنه هزینش اونجا بجاش توصیم یکی از کشورهای اروپایی نمیخوام خیلی حرف بزنم فقط خواستم اگر واقعا در جریان نیستین بدونین دیگه اگر در این زمینه هام سوالی بود در خدمتم .

در پناه حق یا علی

صفحه 1 از 90 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)