صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: گرایش های مرتبط با ریاضی

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

پیش فرض پاسخ : گرایش های مرتبط با ریاضی

بچه های ریاضی معمولا در رشته های اقتصاد و مدیریتی در سطوح بالاتر موفق هستند (گرایش هایی مثلMBA) فقط بهتره لیست دروس اقتصاد رو نگاهی بندازید و تا جایی که براتون امکان داره از واحدهای مشترک اقتصاد بردارید (واحدهایی مثل جمعیت شناسی - کار آفرینی و ...)
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : گرایش های مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط srhosseini نمایش پست ها
    در زمینه های فیزیک نظری هم میتوان با داشتن مدرک ریاضی ادامه تحصیل داد.هندسه و توپولوژی وجبر بسیار در فیزیک نظری کاربرد دارد.
    سلام. میشه دراین زمینه بیشتر توضیح بدین؟

Junior Member

ميشه رشته هايي كه درآمدشون از بقيه بيشتر هست رو به ترتيب بگين؟؟؟؟؟؟

سلام دوستان عزیز
    شاید سوال خیلی کلی باشه ولی میشه گرایش های کارشناسی ارشد ریاضی رو بفرمایید و توضیح مختصری هم بدید در موردشون من نزدیک کنکور ارشد هستمو هنوز هم نمیدونم باید چه گرایشی رو انتخاب کنم!
    با تشکر از شما

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2232 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    شاید سوال خیلی کلی باشه ولی میشه گرایش های کارشناسی ارشد ریاضی رو بفرمایید و توضیح مختصری هم بدید در موردشون من نزدیک کنکور ارشد هستمو هنوز هم نمیدونم باید چه گرایشی رو انتخاب کنم!
    با تشکر از شما
    سلام دوست عزیز
    سوال جنابعالی خیلی کلی هست و باید بیشتر توضیح بدید که به چه گرایش هایی علاقه دارید و چه معیارهایی مد نظرتونه... مثلا آیا کاربردی هستید یا محض؟ آیا علاقتون مدنظرتونه یا مثلاً آینده شغلی یا...؟
    به طور کلی گرایش های ریاضی محض در ارشد، جبر، آنالیز، گراف و ترکیبیات، توپولوژی، نظریه اعداد، هندسه و ... است. به نظر من با توجه به آینده کاری این گرایش ها بهتر هست که تنها در شرایطی گرایش های محض را انتخاب کنید که در دانشگاه های خیلی خوب دنیا تحصیل کنید. در این گرایش هایی که نام بردم جبر و آنالیز یه مقداری بیشتر از بقیه در ایران به اشباع رسیدند. اگر قصد تحصیل در گراف و ترکیبیات را دارید به نظر من شاخه هایی که با علوم کامپیوتر در ارتباط هستند بهترند. اگر هم هندسه دوست دارید، اون شاخه هایی که به ریاضی فیزیک نزدیک ترند هم مناسبند. البته هندسه جبری هم از این نظر که خارج از کشور زیاد کار می کنند و گرایش زنده و فعالی هست گزینه خوبی برای دوستداران هندسه محسوب میشه. هندسه جبری محاسباتی هم شاخه جدیدی هست که به نظر من ارزش کار داره (که البته روحیه جبری نیاز داره). در توپولوژی هم توپولوژی جبری گرایش مناسبیه و در خارج از ایران هم زیاد کار میشه ولی یه سری شاخه ها مثل توپولوژی عمومی دیگه قدیمی شده و کم کار میشه. نظریه اعداد هم گرایش خوبیه بین رشته های محض منتها کار کردن در این گرایش یه مقداری سخته. معمولا افرادی در این گرایش حرفی برای زدن دارند که بر سایر گرایش های ریاضی تسلط قابل قبولی داشته باشند. گرایش آنالیز خودش از زیرشاخه هایی مثل آنالیز تابعی، آنالیز هازمونیک و ... تشکیل میشه که به نظر من آنالیز تابعی نسبت به بقیه مناسب تره (به خصوص اینکه می تونید یه دستی هم در معادلات با مشتقات جزئی داشته باشید).
    شاخه های کاربردی هم میتونم از آنالیز عددی، کدگذاری، سیستم های دینامیکی و کنترل، رمزنگاری، ریاضی مالی و ... نام ببرم. به طور کلی در گرایش های کاربردی یه مقداری دستتون بازتره. در حال حاضر ریاضی مالی، رمزنگاری و کدگذاری آینده شغلی بهتری (بخصوص در ایران) نسبت به بقیه دارند. بخصوص اینکه شما با انتخاب رمزنگاری یا کدگذاری و در صورت تمایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور می تونیید شانستون را در دانشکده های کامپیوتر و علوم کامپیوتر هم امتحان کنید. در گرایش هایی مثل رمزنگاری اگر بیشتر ریاضی کار کنید که نیازمند یک روحیه جبری (میدان های متنهی، خم های بیضوی ...) و نظریه اعدادی خواهید بود (هر چند که برای شاخه هایی از نظریه اعداد مثل نظریه تحلیلی اعداد شما به روحیه آنالیزی هم نیاز دارید). اگر هم بخواهید کامپیوتری کار کنید که روحیه کامپیوتری و برنامه نویسی نیاز دارید. کدگذاری هم تا حدی مشابه رمزنگاری هست. هرچند در کدگذاری شما با ابزارهای احتمالاتی و آماری هم باید سر و کله بزنید که طبیعتا باید به این مباحث علاقمند باشید. در ریاضی مالی هم از ابزارهای احتمالاتی (فرآیندهای تصادفی) و آماری استفاده زیادی میشه که اگر به این جور مباحث علاقمندید گرایش خوبیه. البته معمولا یه مقداری هم روحیه سیستم های دینامیکی (اکثرا سیستم های گسسته) هم داره. در مورد آنالیز عددی اطلاع خاصی ندارم ولی می دونم که در بین افرادی عددی کارند یه عده ای هم کارای الگوریتمی و علوم کامپیوتری انجام میدن. معمولا برنامه نویسی و محاسبات کامپیوتری زیادی داره. سیستم های دینامیکی هم گرایش خیلی بزرگیه و از جون مرغ تا شیر آدمیزاد توش پیدا میشه . معمولا افرادی که ریاضی فیزیک، ریاضی زیستی، گاهاً ریاضی مالی و ... کار می کنند در این دسته قرار می گیرند. به طور کلی هم به دو بخش سیستم های پیوسته (معادلات دیفرانسیل) و گسسته (نظریه آشوب، ارگودیک و...) تقسیم میشه. خوبی این گرایش اینه که در خارج از ایران زیاد کار می کنند (گرایش زنده و فعالیه) و بدیش اینه که در ایران هم زیاد کار میشه (تا حدی اشباع شده و استخدام های کمتری داره).
    این یه سری اطلاعات کلی در مورد گرایش های ریاضی دوره کارشناسی ارشد ریاضی در ایران و البته بر اساس اطلاعات خودم بود. برای اطلاعات بیشتر می تونید از بقیه دوستان و یا منابع دیگه کمک بگیرید. گرایش های زیاد دیگه ای هم هستند مثل نظریه بازی ها و ... که اونها هم در نوع خودشون جالب و قابل توجه اند. دیگه انتخاب با شماست و طبیعیه که شما با توجه به علایقتون و معیارهایی که دارید انتخاب کنید...
    ویرایش توسط abab1984 : February 2nd, 2016 در ساعت 05:30 PM

Junior Member

سلام دوستان من ی سوال داشتم اونم اینک با لیسانس ریاضی میشه رقت گرایش الگوریتم یا هوش مصنوعی؟ینی میشه از ایران برای فوق پذیرش گرفت برای این گرایشهایی ک گفتم با لیسانس ریاضی؟؟

Junior Member

سلام. دوستان کسی در مورد علوم اعصاب شناختی و ربطش با ریاضیات، چیزی میدونه؟ میخوام که اپلای کنم برای این زمینه ی خاص برای ارشد. میدونید که توو کدوم دانشگاهها باید سرچ کنم برای استاد؟
    فک میکنم که بهش mathematical neuroscience هم میگن. اگه کسی آشنایی داره واقعا ممنون میشم اگه کمک کنه....

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)