صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27

موضوع: گرایش های مرتبط با ریاضی

پیش فرض پاسخ : گرایش های مرتبط با ریاضی

نقل قول نوشته اصلی توسط Galois1360
    سلام
    چند سوال:.

3.با مدرک ریاضی محض می توان در رشته Artificial intelligence موفق شد؟
    با تشکر
    Yes, you can .
    Keep widespread knowledge about genetic algorithm(GA) or neural network as much as you can since they have completely mathematicla base.
    then you can do different kind of research related to industrial engineering , mechanical or electronic engineering in which GA or neural network are using as a general approach.

Junior Member

سلام
    من یکم اطلاعات راجع به رشته financial mathematics and finance میخواستم .... بخصوص راجع به بازار کارش تو ایران و خارج از ایران . کسی میتونه راهنمایی کنه ؟!

Junior Member

من شنیدم ( از استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائ-دکتر.ممقا نی‌) که این رشته فعلا جزو یکی‌ از گرایش‌های جذاب ریاضی‌ در دنیاست. در سازمانهای بورس، کلیهٔ شرکتهای سرمایه گذاری، حتا تجاری حتا به عنوانه مشاور مالی این گونه سازمانها و شرکتها چه در ایران و چه در کشورهای دیگه کاربرد داره.

Junior Member dandelion آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mathematic.Ferdowsi University

الان مدیریت ها هم خیلی رو بورسه،بچه های ریاضی تو مدیریت MBA خیلی موفق بودن، بخصوص اینکه وضعیت اپلایشم بد نیست.
    تنها کسی که با من درست رفتار می کند خیاطم است که هر بار که مرا می بیند، اندازه های جدیدم را می گیرد؛ بقیه به همان اندازه قبلی چسبیده اند و توقع دارند من خودم را با آنها جور کنم.(جرج برنارد شاو)

Junior Member dandelion آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mathematic.Ferdowsi University

تو رشته ی ریاضی مالی ،اقتصاد رو با ریاضی ترکیب کردن، بد نیست یه توضیح راجع به ریاضیات مالی هم اینجا باشه

رياضيات مالي در مرز مشترك دانش‌هايي نظير رياضيات،آمار،اقتصاد،علوم رايانه ،وحتي فيزيك با سرعتي فزاينده در حال پيش‌روي است.اين رشته رابطه‌ي نزديكي با رشته‌ي اقتصاد مالي دارد .در اقتصاد مالي بيشتر مباحث تئوري مطرح است در حالي‌كه در اين رشته به مدل‌هاي رياضي وعددي در تجربه‌هاي عملي توجه مي‌شود. مثلا در حالي‌كه يك اقتصاددان مالي دلايل زير‌ساختي اين موضوع را كه چرا قيمت سهام شركتي مقداري مشخص است بررسي مي‌كند، رياضي‌دان مالي قيمت سهام مذكور را همان‌طور كه هست مي‌پذيرد و سپس تلاش مي‌كند به كمك محاسبات فرايندهاي تصادفي ارزش متعارفي ازموجودي‌هاي مشتقه بدست ‌آورد.
    تنها کسی که با من درست رفتار می کند خیاطم است که هر بار که مرا می بیند، اندازه های جدیدم را می گیرد؛ بقیه به همان اندازه قبلی چسبیده اند و توقع دارند من خودم را با آنها جور کنم.(جرج برنارد شاو)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics, Sharif Uni

سلام بر همه ی ریاضی دوست ها!
    ببینم یکی پیدا نمی شه توی این تاپیک از خود ریاضی صحبت کنه؟!
    یکی از MBA و یکی از ریاضی مالی و یکی از ریاضی زیستی صحبت می کنه! با نام ریاضی دارین کنارای آب شنا می کنید؟! بابا بیاین وسط آب، خیلی گود و ترسناک نیست!
    یکی از هندسه و منیفلد های 4 بعدی اش؛
    یا از جبر و گروه های صفر بعدی اش؛
    یا از نظریه ی مجموعه ها و اصل جدل برانگیز انتخابش؛
    حرف بزنه!
    به هر حال برای همه تون آرزوی موفقیت دارم!

Junior Member

سلام دوستان.
    می خواستم سوال کنم من با لیسانس مدیریت صنعتی و فوق لیسانس مدیریت صنعتی گرایش تحقیق در عملیات و تقریباً 3ترم تدریس ریاضی دانشگاه، آیا امکان پذیرش گرفتن برای رشته ریاضیات رو دارم؟ و اینکه اگر بخوام به سمت ریاضیات محض بیام باید چیکار کنم؟ فکر خودم این هست که پذیرش فوق ریاضی کاربردی بگیرم و بعد توی دکتری به سمت محض تغییر رشته بدم. از نظر شما که ریاضی خوندید امکانش هست و می تونم؟ من در حال حاضر زبان ندارم و معدلم هم دقیقاً 14 هست توی هر دو مقطع و ارشدم هم دانشگاه آزاد بوده لیسانسم بهشتی. مقاله هم فعلاً ندارم. لطفاً راهنمایی کنید.

دانشجوی کارشناسی ارشد ریاضی شاخه آنالیز تابعی در یکی از دانشگاههای سراسری تهران هستم و در حال کار روی پایاننامه با موضوع اندیسهای عددی می باشم که کاملا جدیده و اونجوری که به نظر میرسه تا حالا تو ایران کار نشده ، می خوام تحصیلاتمو خارج از کشور ادامه بدم ولی یه مدتیه به این فکر افتادم برای ادامه تحصیل به جای ریاضی محض؛ شاخه تحقیق در عملیات رو انتخاب کنم؛ به نظر دوستان لازمه دوباره کنکور بدم و به صورت شبانه این درس رو در مقطع کارشناسی ارشد بخونم؟ و اینکه اپلای گرفتن برای شاخه خودم راحتتر و بهتره یا این شاخه؟

Junior Member

سلام
    لطفا نظرتون رو راجع به ریاضی و نانوتکنولوزی هم بگید.من فوق ریاضی محض گرایش انالیز هستم. ولی می خواهم دکترا در زمینه نانو تکنولوزی کار کنم .ترجیحا امریکا.
    اگه دانشگاهی در این زمینه سراغ دارید لطفا معرفی کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    math

سلام دوستان
    دانشجو سال دوم ریاضی هستم. دارم روی اقتصاد کار میکنم.میتونم برای اقتصاد اپلای کنم؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)