نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: کمک: این MSU منو کچل کرد

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض کمک: این MSU منو کچل کرد

آقا من که .. گیجه گرفتم! ??? بعد از گمراه شدن توی چند قسمت مختلف توی سایت MSU که هر کدوم اطلاعات بعضا متناقضی از مدارک لازم برای اپلیکیشن و ددلاینها دادن، شروع کردم به پر کردن فرمهاش. (نکته ی مسخره اینکه شما باید دو تا آنلاین اپلیکیشن جدا رو پر کنید، یکی برای دانشگاه، یکی برای دپارتمان).

خلاصه:

رسیدم سر بحث شیرین bank statement. در توضیح این فرم گفته شده:

STATEMENT OF FINANCIAL PROOF FOR INTERNATIONAL GRADUATE STUDENTS

Note: A certificate of eligibility (U.S. Department of Justice form I-20) will not be issued until sufficient financial support is verified by MSU and this form is completed.

GRADUATE Requirements:

Academic year 2008-2009 proof is required for U.S. $29,454 for graduate students in the master`s program who bring no dependents and U.S. $22,998.00 for graduate students in the Doctoral program who bring dependents. If you plan to attend summer school, proof is required for an additional U.S. $11,778 for tuition and fees, books, room and board, and miscellaneous expenses. Students who accept a graduate assistantship are required to show financial proof in the amount of U.S. $12,818.

The Office of Admissions may require proof of additional funding as costs of attending Michigan State University may increase periodically.

Complete the following affidavit of support. Print it (by clicking the print button below), then send the completed form with an original bank statement.

و بعدش این فیلدها اومده:

1. Sponsor Name
    2. Sponsor Address
    3. Sponsor Relationship
    4. Sponsor Amount Per Year
    5. Number of Years

اما مشکلات من:

1- این آقای sponsor من هر کسی می تونه باشه؟ آیا می شه اینجا اسم یه شرکت رو آورد؟ (چون حسابی که می تونم ازش BS بگیرم به نام شرکته نه شخص.)

2- اگر بخوام نام شخص رو بیارم، اینکه اون شخص خودم باشم یا بابام یا پسر خاله م مثلا یا کسی که اصلا نسبت فامیلی نداره، تاثیری توی پذیرش گرفتن داره یا نه؟

3- من می خوام که بهم full-fund بدن. طبق توضیح بالا باید 12818$ ، statement بدم بهشون. حالا سوال اینجاست که آیا این واسه ی کل دوره ست؟ یعنی من باید توی فیلد 4 بنویسم 12818 یا نه چون در فیلد 5 می خوام بنویسم 6 سال (از لیسانس به دکترا) باید این مبلغ 12818 رو تقسیم بر 6 کنم و توی فیلد 4 بنویسم؟

4- تا جایی که من فهمیدم این bank statement فقط واسه صادر کردن I-20 لازمه. اگه اینو همراه مدارک نفرستم (جور کردنش طول می کشه) آیا شانس دارم که مدارکم رو بررسی کنن؟

شرمنده طولانی شد. لطفا اگه کسی بلده یا MSU اپلای کرده کمک کنه. مرسی.
    I've got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I'm a good dog, they sometimes throw me a bone in.

پیش فرض پاسخ : کمک: این MSU منو کچل کرد

سلام
    در مورد سوال 1 و 2 من مي دونم كه يك نفر بايد شما را ساپورت مالي كنه يعني ميري محضرخانه و يك نامه رسمي مي گيري كه چنين شخصي شما را ساپورت مالي مي كنه! حالا هركي مي خواد باشه
    در مورد شركتش نميدونم
    موفق باشيد

سلام
    من امروز اپلای کردم
    اولش این مشکلو بهش کلی فکر کردم.بعدبدون این مدرکه بانکی و بدون مشورت با کسی مدارکو فرستادم رفت.در کمال خونسردی ;D اخه اونا اگه بورس ندن که ما نمی تونیم بریم پس چه کاریه این اسپانسر الکی.امیدوارم اونها هم در کمال خونسردی ما رو ریجکت نکن.بعدن اگه چیزی گفتن میگم اگه کلان فاند نگیرم نمی تونم بیام.
    این دانشگاش یه کم قاطی میزنه .من تو سایته تحصیلات تکمیلیش ددلاینه 28 دسامبر دیدم و لی تو سایته دپارتمانش زده 15 ژانویه.هر چی هم میل زدم کسی جواب نداد.تو سایته دپارتمان زده:
    A "Statement of Financial Proof and Affidavit of Support" if you you are an international student and can provide for your own support as a graduate student
    خوب منم گفتم حالا که منi can not pro ovide for your own support as a graduate student
    پس نمی فرستم
    ددلاینت کی هست؟ بفرس بره مهم نیس بعدان می شه چونه زد.

Junior Member

سلام،

من هم همین مشکل رو دارم. کلا این financial certificate برام سوال شده. در این موارد باید چی کار کرد؟ دوستانی که چنین تجربه ای دارند لطفا توضیح بدهند.

با تشکر

سلام
    من به منشی دپارتمان رشته ی خودم(Media,Communication and Information Studies) ایمیل زدم که اگه Financial Form رو نفرستیم چی میشه، گفتش ما مدارکتونو بررسی می کنیم و پذیرش مشروط می گیرین.واسه صادر کردن I-20 اگه بهتون Fund ندن باید واسشون بفرستین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)