آقا من که .. گیجه گرفتم! ??? بعد از گمراه شدن توی چند قسمت مختلف توی سایت MSU که هر کدوم اطلاعات بعضا متناقضی از مدارک لازم برای اپلیکیشن و ددلاینها دادن، شروع کردم به پر کردن فرمهاش. (نکته ی مسخره اینکه شما باید دو تا آنلاین اپلیکیشن جدا رو پر کنید، یکی برای دانشگاه، یکی برای دپارتمان).

خلاصه:

رسیدم سر بحث شیرین bank statement. در توضیح این فرم گفته شده:

STATEMENT OF FINANCIAL PROOF FOR INTERNATIONAL GRADUATE STUDENTS

Note: A certificate of eligibility (U.S. Department of Justice form I-20) will not be issued until sufficient financial support is verified by MSU and this form is completed.

GRADUATE Requirements:

Academic year 2008-2009 proof is required for U.S. $29,454 for graduate students in the master`s program who bring no dependents and U.S. $22,998.00 for graduate students in the Doctoral program who bring dependents. If you plan to attend summer school, proof is required for an additional U.S. $11,778 for tuition and fees, books, room and board, and miscellaneous expenses. Students who accept a graduate assistantship are required to show financial proof in the amount of U.S. $12,818.

The Office of Admissions may require proof of additional funding as costs of attending Michigan State University may increase periodically.

Complete the following affidavit of support. Print it (by clicking the print button below), then send the completed form with an original bank statement.

و بعدش این فیلدها اومده:

1. Sponsor Name
2. Sponsor Address
3. Sponsor Relationship
4. Sponsor Amount Per Year
5. Number of Years

اما مشکلات من:

1- این آقای sponsor من هر کسی می تونه باشه؟ آیا می شه اینجا اسم یه شرکت رو آورد؟ (چون حسابی که می تونم ازش BS بگیرم به نام شرکته نه شخص.)

2- اگر بخوام نام شخص رو بیارم، اینکه اون شخص خودم باشم یا بابام یا پسر خاله م مثلا یا کسی که اصلا نسبت فامیلی نداره، تاثیری توی پذیرش گرفتن داره یا نه؟

3- من می خوام که بهم full-fund بدن. طبق توضیح بالا باید 12818$ ، statement بدم بهشون. حالا سوال اینجاست که آیا این واسه ی کل دوره ست؟ یعنی من باید توی فیلد 4 بنویسم 12818 یا نه چون در فیلد 5 می خوام بنویسم 6 سال (از لیسانس به دکترا) باید این مبلغ 12818 رو تقسیم بر 6 کنم و توی فیلد 4 بنویسم؟

4- تا جایی که من فهمیدم این bank statement فقط واسه صادر کردن I-20 لازمه. اگه اینو همراه مدارک نفرستم (جور کردنش طول می کشه) آیا شانس دارم که مدارکم رو بررسی کنن؟

شرمنده طولانی شد. لطفا اگه کسی بلده یا MSU اپلای کرده کمک کنه. مرسی.