صفحه 11 از 243 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 2424

موضوع: بررسی واجد شرایط بودن برای برنامه مهاجرت به روش Express Entry

ApplyAbroad Superstar vahid_vp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Hydrology

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به فدرال با برنامه جدید 2015 Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط kolman نمایش پست ها
    این برنامه هیچ نوع لیست مشاغل وظرفیت مشخصی نداره .بعضی از دوستان گمان میکنند رشته های کم تقاضا شانس بیشتری دارند که اشتباه میکنند.سیستم بالاترین امتیازها از همه noc انتخاب میکنه.فقط اگر noc بیش از حد انتخاب داشته باشه اداره مهاجرت close اش میکنه.خلاصه بگم سیستم فقط امتیاز رو ملاک انتخاب قرار میده نه رشته .استان هم امسال عملا بدون job offer نمیشه واردش شد .فقط مانیتوبا یه 500 تایی ونوااسکوشیام 200 تا که روز اول پر میشه.به نظر من خیلی خیلی قضیه پیچیده شده با توجه به ظرفیت این برنامه دوستانی که امتیاز شون زیر 350 هستش شانس کمی دارند
    عذر خواهم
    این مطالب رو از جایی استخراج کردین یا اینکه فکر می کنین اینجوره ؟
    too much love will kill you

Junior Member

من ٣٢ ساله مدرك فوق ديپلم نرم افزار كامپيوتر و دانشجوى ليسانس عمران مى باشم ، درحال حاضر دوره آيلس را در خانه آفرينش شروع كردم و تا عيد ميتوان مدرك آيلس داشته باشم.آيا من با مدرك كارداني ميتوانم براي كانادا اقدام كنم؟چون ليسانسم تا يكسال و نيم آينده تمام ميشود.سابقه بيمه تامين اجتماعي ندارم.بهترين و سريعترين راهي كه بتوانم به كانادا مهاجرت كنم چه ميباشد؟مدرك كنترل جوشكاري ساختماني از شركتي را دارم.بستگاني در كانادا ندارم.با سپاس از همگي بخصوص قلوب عزيز

Junior Member

سلام دوستان.آقا من یه چیزیو متوجه نمیشم توی این سیستم.یعنی حتما باید درخواست کار داشته باشی؟چون توی نوشته های کسانی که لطف کرده بودند و ترجمه کرده بودند خوندم که درخواست کار 600 امتیاز میاره که رفتن شمارو قطعی میکنه و یا اگه از طرف استانی دعوت بشین 600 امتیاز علاوه بر امتیازهای خودت بهت میدن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط naghashi نمایش پست ها
    سلام دوستان.آقا من یه چیزیو متوجه نمیشم توی این سیستم.یعنی حتما باید درخواست کار داشته باشی؟چون توی نوشته های کسانی که لطف کرده بودند و ترجمه کرده بودند خوندم که درخواست کار 600 امتیاز میاره که رفتن شمارو قطعی میکنه و یا اگه از طرف استانی دعوت بشین 600 امتیاز علاوه بر امتیازهای خودت بهت میدن.
    درخواست کار الزامی نیست ولی شانس شما را خیلی افزایش میده و بعبارتی شما را میندازه جلو صف.

آیا داشتن تمکن مالی بالا می تونه تاثیر بیشتری داشته باشه؟ یعنی می خوام بدونم اینجا هم به خاطر پول قراره عقب بیافتیم یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط lvliiiiina نمایش پست ها
    آیا داشتن تمکن مالی بالا می تونه تاثیر بیشتری داشته باشه؟ یعنی می خوام بدونم اینجا هم به خاطر پول قراره عقب بیافتیم یا نه؟
    سلام

در سیستم های مهاجرتی به روش skilled worker هیچوقت افراد را با میزان پولشان نسنجیده اند قبلا هم اینطور نبوده و الان هم نیست . آیا شما در هیچ جای آیتم های مورد نیاز برای برنامه ورود سریع ، اثری از اینکه چقدر پول دارید یا اینکه سرمایه شما چقدر است مشاهده کرده اید؟ به جز کسانی که از روش سرمایه گذاری و یا کار آفرینی اقدام می کنند دولت های کانادا و استرالیا برای انتخاب افراد متخصص هرگز معیارشان پول افراد نبوده. مطمئن باشید اگر اینچنین بود در مقابل این همه آدم با سرمایه های کلان در دنیا هیچ ایرانی نمی توانست برود.

Junior Member

با توجه به سوالات متعددی که برای شما عزیزان در مورد نحوه رتبه بندی در سیستم ورود پیشتاز به وجود آمده برآن شدم که در طی این مطلب کمی بیشتر به این موضوع بپردازم.
    متقاضیان مهاجرت می بایست در ابتدا با ارایه اطلاعات اوليه خود در مورد مهارت ها، تجربه کاری، توانایی زبان، تحصیلات و سایر اطلاعات شخصی، پروفایلی آنلاین تشکیل دهند که به آن اصطلاحا Expression of Interest گفته می شود. نکته متفاوت از قبل این است که در سیستم ورود پیشتاز همه مراحل و محاسبات به صورت الکترونیکی و آنلاین صورت خواهند پذیرفت. سیستم جامع رتبه بندی بعد از دریافت پروفایل شرایط متقاضی را سنجیده و امتیازات را محاسبه و بعد در مقایسه با باقی پروفایلهای ثبت شده در مجموعه نامزدها ، رتبه متقاضی را ثبت می نماید.

از آنجا که هنوز نیز متقاضیان باید واجد شرایط اولبه برای اقدام تحت یکی از زیرمجموعه های حرفه و تخصص، پیشه وران متخصص و نیروی با تجربه کانادایی باشند تا بتوانند وارد مجموعه نامزدها شوند، سیستم جامع رتبه بندی، پروفایل متقاضیان را براساس اطلاعات اولیه زیر می سنجد:

• سابقه کاری
    • سطح دانش زبان
    • سطح تحصیلات و عوامل دیگر

اینها در حقیقت تمامی فاکتورهایی هستند که اداره مهاجرت کانادا معتقد است در موفقیت اقتصادی مهاجران در کانادا نقش بارزی را ایفا می کنند. متقاضیانی که گواهی نامزدی استانی از یکی از استانهای کانادا را داشته باشند و یا پیشنهاد کاری معتبر از یک کارفرمای کانادایی که توسط اداره کار کانادا تایید شده باشد، امتیاز بیشتری نسبت به دیگران داشته و به طور اتوماتیک در اولین فرصت، دعوت نامه برای اقدام برای مهاجرت را از سازمان مهاجرت کانادا دریافت خواهند نمود.

اداره مهاجرت کانادا قصد دارد تا بهترین ها و نامزدهایی که بالاترین رتبه را نسبت به دیگران دارند از طریق قرعه کشی انتخاب و آنها را برای ارسال پرونده مهاجرتی دعوت نماید. طبق آخرین خبرهای اعلام شده، اداره مهاجرت کانادا قصد دارد تا هر دو هفته یک بار نسبت به قرعه کشی بین نامزدها اقدام نماید.

ماکسیمم امتیازی که به متقاضیان در سیستم ورود پیشتاز داده خواهد شد ۱۲۰۰ امتیاز بوده و از بین فاکتورهای زیر امتیازها تخصیص داده خواهند شد. این به این معنا است که متقاضیان از سقف ۱۲۰۰ امتیاز رتبه بندی می شوند و بدیهی است که افرادی که به این ماکسیمم نزدیک تر باشند شانس بالاتری خواهند داشت. سیستم جامع امتیاز بندی از چهار فاکتور تشکیل شده :

• مهارت ها و یا سوابق کاری
    • فاکتورهای همسر همراه (مانند سطح دانش زبان، سطح تحصیلات – این عوامل منجر به موفقیت اقتصادی بالاتری برای متقاضی اصلی و همسر خواهند شد)
    • توانایی انتقال مهارت ( شامل ترکیب سطح زبان با سوابق کاری و سطح تحصیلات- یعنی در حقیقت زمانیکه این عوامل با یکدیگر ترکیب می شوند شانس بالاتری را برای کاریابی در اختیارمتقاضی قرار خواهند داد)
    • گواهی نامزدی از یکی از استانها و یاپیشنهاد کاری معتبر از کارفرمای کانادایی

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

دوستان اگر با مدرک تحصیلی آمریکا اپلای کنیم بازم باید IELTS بدیم یا صرف زندگی در آمریکا این شرط رو waive می کنه؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    دوستان اگر با مدرک تحصیلی آمریکا اپلای کنیم بازم باید IELTS بدیم یا صرف زندگی در آمریکا این شرط رو waive می کنه؟
    مدرک زبان اجباری. حتی اگر شما کل دبیرستان و دانشگاه رو در کشور انگلیسی زبان باشید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

سلام دوستان.
    من می خوام برای مهاجرت به کانادا اقدام کنم. چند تا سوال داشتم اگه میشه لطف کنید جواب بدید. (این مساله رو اینجا پست کرده بودم ولی گفتن اینجا بپرسم)
    ّI) با برنامه ی Express entry چه مدت میشه اونجا موند؟ میشه دایم موند و citizen شد؟
    II) سابقه ی کار باید تا چه حد مرتبط باشه؟ من مهندس برقم ولی کار فنی نمی کنم. ۵ سال سابقه ی تدریس در هنرستان (رشته برق) و دانشگاه (رشته برق) دارم. ۹ سال هم سابقه ی بیمه دارم( اموزش و پرورش).
    III) می تونم از یه شرکت سابقه ی کار یا مشاوره بگیرم. البته بدون بیمه، چون فکر نمی کنم توی ایران ۲ تا بیمه بشه همزمان داشت(میشه؟!). حالا به نظرتون موثره؟
    IV) اگه برای تحصیل در کانادا اقدام کنم و بعد از اتمام phd برای همین برنامه اقدام کنم، شانسم بیشتر می شه؟ چه قدر؟(با این فرض که برنامه تغییر نکه)
    شرایطمو این زیر براتون میزارم. لطفا شانسمو بررسی کنید. اگه شانسم بالای ۷۰٪ باشه می خوام اقدام کنم. اگه شانسم کمه لطف کنید و بگید کدوم قسمتو باید تقویت کنم.
    ۱) وضعیت: مجرد- ۲۷ ساله - مرد
    ۲) رشتۀ لیسانس: ‌برق قدرت – نام دانشگاه: تربیت دبیر شهید رجایی تهران – معدل نهای۱۴.۴۴
    ۳) رشتۀ فوق لیسانس: برق قدرت– نام دانشگاه: سمنان - دولتی روزانه – معدل نهایی ۱۵.۵۸
    ۴
    ) نمرۀ زبان: IELTS Academic (L:6 R:6.5 S:7 W:6.5 ) Overall : 6.5
    ۵) انتشارات: 2 مقاله ISI>> در IEEE transactions on power system و Electric Power Components and Systems / یک مقاله ISC >> فارسی/ یک کتاب انگلیسی >> برای تربیت تکنسین های برق.
    ۶) سابقه کار:تدریس در اموزشکده فنی و حرفه ای ۳ سال بدون بیمه- تدریس در اموزش و پرورش ۵ سال (دبیر فنی برق) با ۹ سال سابقه بیمه
    مرسی از توجهتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)