صفحه 12 از 83 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 823

موضوع: مهاجرت به کانادا- روش Express Entry- فدرال 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به فدرال با برنامه جدید 2015 Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط alex78 نمایش پست ها
    من فکر میکنم دقیقا همینطور باشه . job offer یعنی چی؟ یعنی یه بابائی تو اونجا به تخصص شما احتیاج داره و مقدمات ورود شما رو براساس نیاز خودش براتون آماده میکنه غیر از اینه ؟ اصلا معنی نداره کسی بیاد و شما رو با offer بیاره اونجا و بعدش با بقیه اش کاری نداشته باشه. والا خیلی ها هستند که شاید بخوان فقط prبگیرن و اونجا یه کار دیگه ای رو که هیچ ارتباطی هم با مدرک و تخصصشون نداره شروع کنند. نمی دونم موضوع خیلی خیلی پیچیده است و هیچ شباهتی به سیستم استرالیا نداره و یه جور سرکار گذاشتنه انگار. امتیازت به یه حدی برسه بعدش بری داخلpool بعد که رفتی اونجا یکی بیاد شما رو انتخاب کنه و offerبده و برین اونجا و بعدش بگن بفرما هر کاری میخوای انجام بده!!؟؟. توی سیستم قبل بود که طرف با آوردن 67 امتیاز و بقیه کارا prمیشد و میرفت و اونجا دنبال کار میگشت (که اکثرا هم ختم به کارهایcasualمیشد!)
    نمیدونم اگه اشتباه میکنم لطفا تصحیحم کنید
    دقیقا همینطور است. به عبارت بهتر، دقیقا همینطور است که باید باشد. تا حالا به قول شما خیلی ها به دولت بیچاره کانادا اعلام میکردند که قصد دارند با تخصصی که دارند به اقتصاد آن کشور کمک کنند و بعد از آنکه پاشون به خاک کانادا میرسید، روی ادعاشون پا میگذاشتند و سراغ کارهای دیگری که هیچ ارتباطی با سابقه و تحصیلاتشون نداشته میرفتند. اون دسته از دوستان در اصل از اعتماد دولت کشور کانادا به نفع خودشون استفاده میکردند. دولت کانادا سالها میلیون ها دلار هزینه میکند تا بتواند با جذب نیروهایی که تخصص لازم برای انجام کارهای مورد نیاز کشور را دارند، به اقتصاد کشور کمک کند و این انتظار کاملا بجایی هست که از افراد انتظار صداقت در عمل داشته باشند. خیلی از تغییر قوانین کانادا در دهه اخیر بدلیل رفتار سوء عده ای از هموطنان ما بوده است. کسی که فقط میخواهد PR بگیرد و قصد کمک به کشور کانادا در تخصصی که برای آن اقدام کرده است را ندارد، در واقع دارد سر دولت کانادا را کلاه میگذارد و عدم اعتماد بوجود میاورد. این عدم اعتماد هم برای سایر داوطلبان ایرانی گران تمام خواهد شد. در واقع آن فرد برای رسیدن به هدف شخصی خود، با اعتبار یک ملت بازی میکند. دولت کانادا با این تغییرات دارد تمام تلاشش را انجام میدهد که داوطلبانی به خاک کانادا وارد شوند که با تخصصی که دارند بتوانند به اقتصاد آن کشور کمک کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering ,Azad Zanjan University

با سلام
    دوستان عزیز چند تا سوال داشتم که خوشحال میشم منو راهنمایی کنید.
    با توجه به اینکه من و همسرم به برنامه امسال نمیرسم و باید از ابتدای سال جدید برای سیستم جدید اکسپرس انتری اقدام کنیم :
    1-با توجه به تاریخ انقضا ترجمه اگر از الان مدارک خودم وهمسرمو ترجمه کنم مشکلی پیش می یاد؟
    2-آیا اصل سند ازدواج برای ترجمه نیاز است یا کپی برابر اصل کافیست ؟ یا اصلا نیازی به هیچ کدام نیست و ذکر اسم همسر در شناسنامه و ترجمه آن کافیست ؟
    3-اگر ممکن هست تقاضا دارم آن دسته از مدارکی که نیازشان در سیستم جدید قطعی به نظر میرسد را فهرست وار بفرمایید
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط shubizkumbuli نمایش پست ها
    معلوم نیست این جاب آفر چجوری میخواد به دست اپلیکنت های بدبخت برسه

از این 5000 و خورده ای نفر که تو جدول global مال fsw 2014 هستند فقط 37 نفر جاب آفر داشتند که اکثراً از داخل کانادا اقدام کرده بودند!!! چیزی کمتر از 0.6%!!

البته فکر کنم امید دارن این سیستم جدیدی که برای job bank گذاشتن خوب کار کنه و ملت job offer بگیرن ولی کلاً حساب کتابش با منطق من که حداقل جور در نمیاد که چرا یه employer باید یه خارجی رو به این صورت بگیره و 2 تا 6 ماه هم علافش بمونه تا بره!

سلام دوست عزیز من تجربه شخصی خودم میگم من دعوت نامه شغلی گرفتم از طریق استان بی سی و خدمات غذایی و داشتن اسپانسر سال 2010 به من گفتن 18 ماه آبان امسال 4 سال پر شده رو خیلی از کار هاشون دنبال دلیل عقلی نگردید چون واقعا گیج میشید البته داشتن دعوت نامه شغلی و کار فرما قوی و اسپانسر باعث میشه خیلی از سختگیری ها رو کنار بزارن چون می دانند که شما ساپورت میشی و هزینه ای برای دولت نداری حتما هم باید یکی اونجا داشته باشین که هم کارفرما اعتماد کنه هم به محض اینکه کاری بود اطلاع بدن و پیگیر بشن برای شما در غیر این صورت خبری از جاب آفر نیست چیزی دیگه ای هم که به من اسپانسرم گفت این بود که کارفرما یک وام خیلی خوب می گیره بعد در خواست نیروی کار خارجی میده هم تاخیر در پرداخت اقساط وام دارن هم تا آمدن نیروی کار یک تخفیف مالیاتی دارن خلاصه کلام نگران کارفرما نباشین تنها کسی که بیچاره منتظر در بدر میشه نیروی کار هست که یکیش من هستم هر روز خدا یک آشی پختن برام!!!!!!

Junior Member

سلام دوستان. من نظر شخصي خودمو عرض ميكنم. به نظرم اين روش بسيار مفيدتر و عادلانه تر از روشها قبل است و همينطور هم كه مشخصه از اسمش براي ورود به خاك كانادا مدت زمان كمتري رو بايد در صف انتظار باشيد. البته كه هر سيستمي در ابتدا مشكلات و نواقص خاص خودش رو داره. در ادامه خدمت دوستان عرض كنم كه در مطالب بعدي خودم تعدادي از مقالات رو خدمتون معرفي خواهم كرد. اميدوارم تمامي بجه خاي اين انجمن به خواسته خودشون برسن.

دوستان بالاخره داشتن مدرک زبان فرانسه آیا نیازی هست برای برنامه جدید؟ الان من میخاستم واسه اقامت کانادا زبان فرانسه مو به حد لازم برای گرفتن مدرکش برسونم، الان با برنامه جدید 2015 آیا به زحمتش می ارزه که مدرک زبان فرانسه رو بگیری یا نه؟
    ممنون
    سوال دیگه من متوجه نشدم، الان دیگه بحث مهاجرت کبک و فدرال منتفی شده، درسته؟ فقط همین برنامه اکسپرس انترای هستش دیگه، بله؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoolmazruee نمایش پست ها
    دوستان بالاخره داشتن مدرک زبان فرانسه آیا نیازی هست برای برنامه جدید؟ الان من میخاستم واسه اقامت کانادا زبان فرانسه مو به حد لازم برای گرفتن مدرکش برسونم، الان با برنامه جدید 2015 آیا به زحمتش می ارزه که مدرک زبان فرانسه رو بگیری یا نه؟
    ممنون
    سوال دیگه من متوجه نشدم، الان دیگه بحث مهاجرت کبک و فدرال منتفی شده، درسته؟ فقط همین برنامه اکسپرس انترای هستش دیگه، بله؟

دوست عزيز داشتن مدرك فرانسه در صورت داشتن مدرك آيلتس اختياري است ولي داشتن يكدوم از مدارك ايلتس يا فرانسه اجباري است.
    برنامه فدرال و استاني از طريق برنامه ورود سريع امكان دارد اما كبك همجنان بر قوت خود باقيست و برنامه اي جداكانه دارد.

Junior Member

کسی از دوستان ایمیل جدید و دریافت کرده که توش گفته مدرک زبان میخاد؟

Banned

همونطور که قبلا هم گفتم بزرگترین و مهلک ترین ضعف سیستم ورود سریع همون انتظار برای دریافتjob offer برای خارج شدن ازpoolهست که به نظر من بر خلاف اسم و رسم ظاهری این روش یعنی ورود سریع ؛ بلعکس به احتمال خیلی خیلی بالا میتونه پروسه مهاجرت رو سالیان سال(حتی دهها سال) به تعویق بیاندازه که خود این موضوع باعث از بین رفتن فاکتورهای زیادی از جمله سن و استعداد متقاضی میشه . برای من جای تعجبه که چرا برخی دوستان این سیستم جدید رو عادلانه و منصفانه میدونن. بله شاید اگه خودمون رو جای اونها بگذاریم منصفانه باشه ولی اگر دقیق به مساله نگاه کنیم متوجه بی انصافی بزرگی میشیم که اونها به صورت غیر مستقیم و کاملا مستتر در حق متقاضیان روا میدارند. نمی خوام نگاه طلبکارانه به این روش داشته باشم ولی این حق هر متقاضی هست که با یه نرم متوسطی انتخاب و عازم بشه هر چند طبق نوشته پیشین خودم و به احتمال خیلی خیلی زیاد اونها تمایلی به پذیرش مهاجر جدید ندارن و این روش نوعی سر کار گذاشتن و " نه " محترمانه است تا مجامع بین امللی ایرادی نتونن به اونها بگیرن چون بالاخره اونها یه سری تعهدهایی رو(قبلا) قبول کردن که شونه خالی کردن از زیر اونها براشون سخت هست پس با زیرکی تمام بار اونرو انداختن به گردن طرف مقابلشون که همانا مهاجرین محترم هستند.
    البته امیدوارم این نظر من در حد نظر باقی بمونه و روال راحتتر و بهتر و "سریعتر" انجام بشه .

Junior Member

در هر صورت اگر ما بخواهیم به موضوع مهاجرت و سیستم جدید اینقدر ناامیدانه فکر کنیم مططمئنا خودمون ضرر خواهیم کرد و چیزی جز عقب ماندن ازپروسه چیزی عایدمون نخواهد شد. بنده به هیچ عنوان از سیستم جدید طرفداری نمیکنم چون مثل هندونه در بسته میمونه و تازمانی که رسما آغازبه کار نکنه نمیشه چیزی رو با اطمینان گفت. تنها موردی که ما از اون مطمئن هستیم اینه که ما قصد مهاجرت داریم و باید سختی های اون رو نیز به جون بخریم. ولی به نظر من موضوع job offer قطعا در آینده روشن تر خواهد شد چرا که بر خلاف گفته برخی از دوستان کشور کانادا قطعا به مهاجر نیاز داره و اینطور نیست که بخواهد از سر اجبار یا رودربایسی مهاجر بپذیره. به قول یکی از دوستان سیستم مهاجرتی جدید بر اساس پذیرش مهاجر دراستان های کم جمعیت تر متمرکز خواهدبود که باتوجه به تحقیقات بنده و تجربه دوستان مقیم این استان ها همچنان به نیروی کار ٌمتخصصٌ احساس نیاز میکنه. امیدوارم که به خواسته خودتون هر چه زودتر برسید. موفق باشید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    sepehr_5566 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alex78 نمایش پست ها
    همونطور که قبلا هم گفتم بزرگترین و مهلک ترین ضعف سیستم ورود سریع همون انتظار برای دریافتjob offer برای خارج شدن ازpoolهست که به نظر من بر خلاف اسم و رسم ظاهری این روش یعنی ورود سریع ؛ بلعکس به احتمال خیلی خیلی بالا میتونه پروسه مهاجرت رو سالیان سال(حتی دهها سال) به تعویق بیاندازه که خود این موضوع باعث از بین رفتن فاکتورهای زیادی از جمله سن و استعداد متقاضی میشه . برای من جای تعجبه که چرا برخی دوستان این سیستم جدید رو عادلانه و منصفانه میدونن. بله شاید اگه خودمون رو جای اونها بگذاریم منصفانه باشه ولی اگر دقیق به مساله نگاه کنیم متوجه بی انصافی بزرگی میشیم که اونها به صورت غیر مستقیم و کاملا مستتر در حق متقاضیان روا میدارند. نمی خوام نگاه طلبکارانه به این روش داشته باشم ولی این حق هر متقاضی هست که با یه نرم متوسطی انتخاب و عازم بشه هر چند طبق نوشته پیشین خودم و به احتمال خیلی خیلی زیاد اونها تمایلی به پذیرش مهاجر جدید ندارن و این روش نوعی سر کار گذاشتن و " نه " محترمانه است تا مجامع بین امللی ایرادی نتونن به اونها بگیرن چون بالاخره اونها یه سری تعهدهایی رو(قبلا) قبول کردن که شونه خالی کردن از زیر اونها براشون سخت هست پس با زیرکی تمام بار اونرو انداختن به گردن طرف مقابلشون که همانا مهاجرین محترم هستند.
    البته امیدوارم این نظر من در حد نظر باقی بمونه و روال راحتتر و بهتر و "سریعتر" انجام بشه .
    تصور من این هست که اینطور نیست و اونها این تصمیمات رو بر اساس نیاز کشورشون به نیروی متخصص و بر اساس منافع ملی کشورشون میگیرن.

اگه گزارش مربوط به پیش بینی نیاز بازار کار کانادا تا سال 2020 رو بخونین متوجه میشین که برای داشتن رشد اقتصادی مناسب این کشور به داشتن افراد متخصص بیشتر در سالهای آینده نیاز خواهد داشت با توجه به رشد اقتصادی پیش بینی شده تامین این تعداد از داخل خود کانادا دشوار خواهد بود.بنابراین راه حل مناسب برای کانادا،همانند بقیه کشور ها مثل استرالیا، اینه که این کشور این نیاز رو بدون هزینه کردن برای تحصیل و آموزش افراد و از طریق پذیرش نیروی متخصص مهاجر از بقیه کشورها بدست بیاره.
    در گزارشهای اقتصادی منتشر شده که دو نمونه اش رو در پانوشت گذاشتم نیاز بازار کار کانادار به تفکیک رشته در اون ذکر شده و پیش بینی میکنه که اونها چقدر در طی چند سال آینده به این نیروهای متخصص نیاز خواهند داشت.

البته باید بگم که این فقط یه forecast هست و در واقعیت ممکنه افراد مورد نیاز بسته به تغییر متغیرهای اقتصادی از قبیل بالا یا پایین اومدن قیمت نفت کم و زیاد بشه اما اصل موضوع اینه که این نیاز وجود داره و همون طور که وزیر مهاجرتشون گفتن این پروسه جذب ادامه خواهد داشد منتها اونها میخوان اصلاحاتی که به نظرشون لازمه رو توش انجام بدن تا بتونن به قول خودشون most talented ها رو جذب کنن.

از این جهت دوستان میگن عادلانه تر شده که فرض کنید من و شما در یک رشته اقدام میکنیم شما 80 امتیاز داری و من تنها 67 امتیاز. در سیستم قدیم هیچ تفاوتی بین من و شما با وجود این اختلاف فاحش در امتیاز وجود نداشت و اگر من زودتر اقدام میکردم با وجود امتیاز کمتر موفق به مهاجرت میشدم و چه بسا شما با وجود شایستگی بیشتر به دلیل مثلا پرشدن Cap اصلا موفق به مهاجرت نمیشدی که این عادلانه نبود.
    همچنین با خوندن فروم های خارجی،مواردی که بهش اشاره میکنن خیلی در سالهای اخیر تو کانادا شایع شده بوده تعداد بسیار زیاد افراد متخصص در شغل های غیر مرتبط ( مثلا راننده تاکسی ) بوده و اونها میخوان تو این روش جلوی این موضوع رو بگیرن.

من قبول دارم که گرفتن جاب آفر، اگر خارج کانادا باشی، اگر چه ناممکن نیست اما بسیار دشواره و طبق اسپردشیت جهانی درسالهای قبل کمتر از 1% افرادی که اقدام کردن جاب آفر داشتن.بنابراین به عقیده من نگرانی خاصی در این زمینه نباید وجود داشته باشه و اکثر افراد بر اساس بقیه معیارهای مورد اشاره که همه توش مشترک اند باهم مقایسه خواهند شد.
    ضمنا درصدی از افراد با بیشترین امتیاز که بر اساس امتیازهای مورد اشاره Sort شدن حتی بدون داشتن جاب آفر و توسط دولت فدرال،ویا استانی، برای اقدام جهت Permanent Residence دعوت خواهند شد وشانش این رو خواهند داشت که مهاجرت کنند.

البته هنوز خیلی زوده که بصورت دقیق در این مورد قضاوت کرد و باید منتظر ماند و دید.
    به امید موفقیت همه ایرانیان در سال 2015

پانوشت :
    پیش بینی نیروی کار مورد نیاز در صنعت نفت و گاز ایالت آلبرتا تا سال 2022
    پیش بینی نیروی کار مورد نیاز ایالت بریتش کلمبیا تا سال 2022
    ویرایش توسط sepehr_5566 : December 23rd, 2014 در ساعت 11:49 PM
    گاهی زندگی یعنی سخت کوشی برای رویایی، که هیچکس جز شما قادر به دیدنش نیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)