صفحه 116 از 121 نخستنخست ... 1666106107108109110111112113114115116117118119120121 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,151 تا 1,160 , از مجموع 1208

موضوع: مهاجرت به انگلستان

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط maahlla نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. احتیاج به یه همفکری دارم (با توجه به تجربه های زیسته مختلف افراد در این فروم) اگه لطف کنید. من با همسرم حدودا 5 سال هست که انگلیس هستیم با ویزای دانشجویی و دیپندنت. من دانشجوی دکترا بودم و همسرم هم در یک شرکت کامپیوتری کار میکرد. الان یه موقعیت پست دکتری به شدت اغوا کننده برای من در المان فراهم شده است (به احتمال زیاد میتونم بلو کارد بگیرم). از طرفی ریس همسرم از کارش راضی بود و حاضر شده تا هم برای اسپانسرشیپ اقدام کند و هم حقوقش رو تا 30000 در سال تا افزایش بده ولی مشکلی که وجود داره اینه اکه تحصیلات همسرم در رشته ای تی نیست و به احتمال خیلی زیاد برای ویزا دردسر خواهدشد (مطمین نیستم این حقوق هم برای ویزای کار تو رقابت فعلی کافی باشد یا نه). اگر ما از انگلیس خارج بشیم و بعد همسرم در کمتر از شش ماه با ویزای دانشجویی برگردد (در جهت تحصیل در رشته کامپیوتر و ترمیم این رابطه ناقص بین سابقه کاری و رشته تحصلیش) و با توجه به اینکه افر لتر هایی برای مستر رشته هایی مرتبط به ای تی دارد و به نوعی طول مدت ویزای تحصیلیش رو به این 5 سال اضافه کند و به امید اینکه در نهایت کاری پیدا کند و یا ادامه تحصیل دهد تا 10 سال را پر کند، ایا به نظر منطقی یا شدنی میرسد یا بهتر است که تمرکز را بر مهاجرت در المان بگذاریم. نکته قابل توجه این سابقه 5 ساله در انگلیس و زبان المانی مورد نیاز در المان است و اینکه اگه همسرم بخواد اونجا درس بخونه به احتمال خیلی زیاد باید اول حداقل یه سالی زبان بخونه و بعد موقعیتی پیدا کنه برای درس خوندن و بعد دنبال کار بگرده و ... . ممنون میشم نظرتون رو بگید.
    نداشتن مدرک تحصیلی برای ویزای ایشون مشکل ساز نخواهد شد (اگر همه چیز به جز این مسئله روبراه است).

سلام دوستان ممنون میشم کمک کنید و جوال سوالم رو بدید من خاله مادرم 50 سال در لندن زندگی میکنند و شوهر و فرزندی ندارن .میتونن برای من دعوتنامه بفرستن که بتونم برم پیششون ؟من 33 ساله هستم

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

ایشان حتما میتوانند نامه ی دعوت بنویسند ولی شما به بسیاری مدارک و شواهد و دلایل دیگر هم احتیاج دارید. یعنی نامه ایشان فقط یکی از چیزها است و شما باید حایز شرایط دیگر هم باشید..

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan_asadi نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون میشم کمک کنید و جوال سوالم رو بدید من خاله مادرم 50 سال در لندن زندگی میکنند و شوهر و فرزندی ندارن .میتونن برای من دعوتنامه بفرستن که بتونم برم پیششون ؟من 33 ساله هستم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

خیلی ممنون از راهنمایی بی دریغ شما - شما با در نظر گرفتن جمیع جهات بغیر از آمریکا کجا رو پیشنهاد می کنید؟؟
    سپاس
    نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    دوست عزیز باز م تاکید میکنم اطلاعتتون غلط و کاملا گمراه کننده است. به من ربطی نداره کجا دوست داری بری و من برای بقیه گفتم. میتونی بری آلمان و بعد از ده سال به عنوان یه مهندس 60 هزار یورو حقوق بگیری و خالص 30 هزار یورو تهش برات بمونه ولی هم رده شما در آمریکا داره 150 هزار دلار در میاره و خالص خیلی بیشتر دستش رو میگیره و حالا تو یه چیزایی هزینه بیشتر میدی. شما بعدا که رفتی سر بازار کار و درآمدت رفت بالا یا یه بزینس خواستی راه بندازی حرف من رو متوجه میشی. من هم هزینه های زندگی رو سرچ کردم ولی میتونید تحلیل آماری و ریاضی ساده بکنی و ببینی آخرش دست کی بیشتر پول میمونه. چند تا نکته رو برای پایان این بحث میکنم و باز توصیه میکنم درست فکر کنید به این موضوع:
    -رشد اقتصاذی آمریکا در آخرین دوره سال 2018 برابر 3.5 درصد و رشد آلمان در همین دوره منفی 0.2 درصد بوده. اطلاعاتتون رو بروز کنید.
    -اینکه مسایل به مهاجر برمیگرده نشون میده خیلی اطلاعی از شرایط مهاجرت درکشورهای دیگه ندچون جو جامعه و دیدگاهش نسبت به مهاجرت مساله بسیار بسیار مهمیه که بعدا با ورود به بازار کار خیلی خوب متوجه میشید (مثلا اینکه در فرانسه اگر فرانسه رو خیلی خوب حرف نزنید اصلا جوابتون رو نمیدن به نظرتون اگه مهم نیست من بحثی ندارم)
    -اینکه فکر میکنید اقتصاد بسته باعث رشد میشه توصیه میکنم مبانی اقتصادی رو بیشتر بخونید و بیشتر در این مورد مطالعه کنید که نیروی کار ارزون اونقدری که فکر میکنید ارزش افزوده برای اقتصاد نداره. حرف خودتون رو باز نقض نکنید چون چین سنگاپور و هنگ کنگ اقتصاد به مراتب بازتری از فرانسه و اسپانیا دارند. نیروی کار ارزون بدون تکنولوژی تولید و طراحی درست هیچ ارزشی نداره. بسته بودن اقتصاد فقط باعث افزایش هزینه برای تولید کننده و مصرف کننده میشه و حتی یک نمونه موفق در تاریخ نداشته (مگر در کوتاه مدت و مقطعی).
    -شما فکر کنم منظور من رو از اقتصاد بسته بد متوجه شدید. منظور من Protectonsim نیست بلکه اقتصاد سوسیالیستی در برابر بازار آزاده
    -برادر بوریس جانسون برخلاف خود بوریس جانسون مخالف برگزیته و برگزیت اتفاقا اصلا دنبال protectionism نیست و برای همین میگم اطلاعتتون رو بروز کنید. برگزیت دنبال حاکمیت ملی و رهایی از اتحادیه اروپا و مقرراتشه. اتفاقا برگزیتیها همیشه حرفشون این بوده که در فردای برگزیت میتونیم راحت با همه کشورها رابطه اقتصادی داشته باشیم و دیگه محدود به اتحادیه اروپا نیستیم. بوریس جانسون قبلا گفته بود مسخره است که مهندس کامپیوتر باتخصص هندی نمیتونه ویزا بگیره ولی کارگر ساده لهستانی راهش رو میکشه و میاد!!! سر همین برگزیت در بلند مدت منجر به بهبود شرایط برای مهاجران میشه و همین الان اثرش رو در مورد بخش پزشکی داریم میبینیم.
    -باز تاکید میکنم اینکه شما در آلمان هر چیزی رو میبینید مال صد سال قبله. هنوز مدیرهای پورشه و بی ام او همون خانواده های صد سال قبل هستند نشون از مریضی اقتصاد میده و نشون میده که شما در آلمان بالا نمیتونید برید و همیشه در یک حد متوسطی میمونید. شما در آلمان میتونید زاکربرگ یا استیو جابز یا دایسون پیدا کنید؟ من نمیشناسم. این نیروی کار ارزون کشورهای اروپای شرقی هم عامل مهمی نیست و شما خیلی زیادی نقش اونها رو دست بالا گرفتید. برید چند تا مطلب رو مطالعه کنید که مثلا در یک گوشی آیفون درصد بسیار کمی از هزینه تولید رو کارگر ساده تشکیل میده. هزینه اصلی اون طراحان رده بالا و مهندسی تخصصی و مدیریت پروژه هست که در کشورهای ارزون انجام نمیشه
    -در مورد آزاد یا مختلط بودن اقتصاد و مقررات بحث بسیار طولانیه ولی همین سیستم مهاجرتی افتضاح انگلیس همین سیستم بیمه درب و داغونشون نشون میده سیستم دولتی همیشه راندمان پایین داره و بدلیل عدم داشتن رقابت همیشه میلنگه. نمیدونم مثلا اگر مدیریت شرکت یک تریلیون دلاری اپل رو میدادن دست دولت آمریکا چی میشد (احتمالا سر یه سال ورشکست میشد) که فکر میکنید شرکتهای بزرگ باید دولتی باشند ولی ایده ای شکست خورده است که نشانه های بسیاری از اون در تاریخ هست ولی باز تاکید میکنم بحث خیلی طولانیه.
    -درآمدها بیشتر و مخارج بیشتر. چطوری دارید تز دکترا رو انجام میدید ولی تحلیل ریاضی ساده انجام نمیدید؟ من براتون انجام میدم. براساس گزارش سازمان OECD متوسط دارایی های یه خانواده آمریکایی 242 هزار دلار و برای خانواده آلمانی 90 هزار دلاره!!! این متوسط جامعه است. برای دهک های بالا (که من وقتی از مهندس با تخصص حرف میزنم منظورم اونها هستند) یه خانواده آلمانی در برابر مشابه آمریکاییش گداست!!! آمارهای شما میخواند بگند که درصد پس انداز آلمانیها بیشتره که بی ارزشه چون 10 درصد 2 هزار دلار بیشتر از 5 درصد 20 هزار دلار نیست.
    -این بسیاری از آمریکاییها رو نمیدونم کجا دیدید و شنیدید ولی سیستم اقتصادی دنیا خیلی فرق کرده با 50 سال قبل و شما دیگه یه ماشین رو یه عمر نگه نمیدارید. اینکه شما با بدهی میخرید ایرادش کجاست؟ همین اتفاقا باعث افزایش فروش و تولید فروش شما میشه. همون بنز بخواد نقد بفروشه فردا ورشکسته!!! همین نشون دهنده یه سیستم مالی فوق العاده قوی و پیشرفته پشت صحنه است. ممکنه بگید این بحران مالی ایجاد میکنه ولی مهم نیست فرقش اینه که شما 10 سال در رفاهی و 2 سال در بحران ولی در کشوری مثل آلمان همیشه در بحران مزمن هستی. تولید هیچ اولویتی به خدمات نداره و تولید هم فقط کارخونه و چرخ دنده نیست. یه مهندس آی تی هم تولید داره میکنه یه بانک هم داره تولید میکنه. ایده شما نشون میده مطلع نیستید از سیستمهای مدرن اقتصادی.
    -در مورد خرید خونه شما میتونید بیشتر بررسی کنید و اصلا قابل مقایسه نیستند کیفیت خونه ها با توجه به قیمتشون در شهرهای مشابه. بله در کالیفرنیا خونه گرونتر از مونیخه چون لذت زندگی در اونجا ده برابر شهر مزخرفی مثل مونیخه!!!
    -در مورد اینکه بهترین محققان نمیرند آمریکا شرمنده کافیه فقط دور و بریهای خودتون رو ببیند که از 100 تا تاپ 90 تاشون آمریکاند. تعداد برندگان نوبل نوآوریهای صنعتی تولید دانش. واقعا این حرف عجیب بود! متقاضیان دانشگاه های آمریکا شاید ده برابر بیشتر از آلمان باشند.
    -در مورد مدیر عاملها من یه مثال زدم و شما اصلا در هیچ رده صنعتی نمیتونید مقایسه کنید. در ضمن من گفتم جنرال الکتریک نه جنرال موتورز. ولی در صنعت خودرو مدیر عامل جنرال موتورز 22 میلیون دلار و مدیرعامل بی ام و 2.7 میلیون یورو درآمد داشتند.
    -اینکه قبول داریدتا سال 2050 اقتصادهای اروپا مطرح نیستند باز ناقض حرف شماست چون شما میگفتید که اتحادیه اروپا قراره بزنه جلو. چون در همون بررسی آمریکا همچنان جزو سه اقتصاد برتره در سال 2050!

من این بحث رو ادامه نمیدم. بحث خوبی بود و جاش اینجا نیست. به جای درگیر شدن اینهمه بحث فقط به این فکر کنید چرا همه تاپها میرند آمریکا؟ چرا بزرگترین شرکتها مراکز تحقیقاتی دانشگاه ها و محققان و برندگان نوبل اونجاند و همون اروپا کار درستهاشون بیشتر تو آمریکا هستند؟ آلمان کار درست شما چرا در جذب نیروی متخصص انقدر ضعیف تر عمل کرده؟ آمارها فراوون هستند در این زمینه و نمیخوام صد تا لینک بذارم براتون.
    باز برای خودتون میگم میتونید برید آلمان و یه زندگی بخور نمیر در یک شهر سرد و بیروح آلمانی داشته باشید یا برید آمریکا و زندگی بسیار مرفه تر و جذاب تری رو تجربه کنید. هر طور مایلید. موفق باشید دوست عزیز.

ApplyAbroad Guru

نظر من کلا به کشورهای انگلیسی زبانه. آمریکا کانادا انگلیس استرالیا. کشورهای دیگه هم رفتید به صورت موقتی که بعد از اونجا خودتون رو به کشورهای انگلیسی زبان برسونید

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    نظر من کلا به کشورهای انگلیسی زبانه. آمریکا کانادا انگلیس استرالیا. کشورهای دیگه هم رفتید به صورت موقتی که بعد از اونجا خودتون رو به کشورهای انگلیسی زبان برسونید
    حالا اگه آلمانی بلد بودیم چطور؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMaD_95 نمایش پست ها
    حالا اگه آلمانی بلد بودیم چطور؟
    مهاجرت یه امر شخصیه و اصلا نمیشه برای همه یه نسخه پیچید. هر کسی اولویتهای خودش رو داره و براساس اون تصمیم میگیره. از نظر من کشورهای انگلیسی زبان مکانهای بهتری برای بلند مدت و زندگی دائمی هستند تا کشورهای دیگه. حالا شما ممکنه به هر دلیلی آلمان یا اتریش رو ترجیح بدی این تصمیم خودتونه. در ضمن برای اول کار شما ممکنه خیلی گزینه های زیادی نداشته باشید و مثلا فقط در اتریش یا اسپانیا موقعیت خوبی برای شما باشه توصیه من یه نظر شخصی برای بلند مدته

Junior Member

سلام دوستان میشه لطفا راجع به زندگی در بیرمنگام راهنمایی کنید که وضعیت کار برای مهندس کامپیوتر چه طوره و همین طور هزینه های زندگی نسبت به شهرهای بزرگ دیگر مثل منچستر و امکانات و امنیت

ApplyAbroad Superstar

دوست عزیز

برمنگام احتمالا دومین شهر بزرگ ممکلت باشد و تمام امکانات شهری را دارد. قبلا خدمتتان نوشتم (یا دوست دیگری بودند؟) که یکی از ازرانترین شهرهای بزرگ هم هست به خصوص برای مواد غذایی که با وجود یک هاب بزرگ توزیع مواد غذایی قیمتها خیلی متعادل است. محله به محله موضوع امکاتات و امنیت طبیعتا فرق میکند ولی مشخصا شهر نا امنی نیست.

جمعیت مسلمان با ریشه پاکستانی بالا دارد طوری که در بعضی محله ها به خصوص اطراف مساجد -یک مسجد خیلی یزرگ هم به نظرم در محدوده استون به یمن محبتهای صدام حسین دارد که اصلا اولایل به اسم خود او بود- واقعا احساس کراچی رفتن دست میدهد

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Nimabahram نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه لطفا راجع به زندگی در بیرمنگام راهنمایی کنید که وضعیت کار برای مهندس کامپیوتر چه طوره و همین طور هزینه های زندگی نسبت به شهرهای بزرگ دیگر مثل منچستر و امکانات و امنیت

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

وضعیت کار برای مهندس کامپیوتر چه طوره

من فکر میکنم واقعا بازار کاررا در حد کشور ببینید- که برای بچه های کامپیوتر خوانده به شکل کلی از دید من بهتر از متوسط است - روی یک شهر متمرکز شدن شاید مشکل باشد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Nimabahram نمایش پست ها

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)