صفحه 114 از 121 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1208

موضوع: مهاجرت به انگلستان

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به انگلستان

دوست عزیز باز م تاکید میکنم اطلاعتتون غلط و کاملا گمراه کننده است. به من ربطی نداره کجا دوست داری بری و من برای بقیه گفتم. میتونی بری آلمان و بعد از ده سال به عنوان یه مهندس 60 هزار یورو حقوق بگیری و خالص 30 هزار یورو تهش برات بمونه ولی هم رده شما در آمریکا داره 150 هزار دلار در میاره و خالص خیلی بیشتر دستش رو میگیره و حالا تو یه چیزایی هزینه بیشتر میدی. شما بعدا که رفتی سر بازار کار و درآمدت رفت بالا یا یه بزینس خواستی راه بندازی حرف من رو متوجه میشی. من هم هزینه های زندگی رو سرچ کردم ولی میتونید تحلیل آماری و ریاضی ساده بکنی و ببینی آخرش دست کی بیشتر پول میمونه. چند تا نکته رو برای پایان این بحث میکنم و باز توصیه میکنم درست فکر کنید به این موضوع:
    -رشد اقتصاذی آمریکا در آخرین دوره سال 2018 برابر 3.5 درصد و رشد آلمان در همین دوره منفی 0.2 درصد بوده. اطلاعاتتون رو بروز کنید.
    -اینکه مسایل به مهاجر برمیگرده نشون میده خیلی اطلاعی از شرایط مهاجرت درکشورهای دیگه ندچون جو جامعه و دیدگاهش نسبت به مهاجرت مساله بسیار بسیار مهمیه که بعدا با ورود به بازار کار خیلی خوب متوجه میشید (مثلا اینکه در فرانسه اگر فرانسه رو خیلی خوب حرف نزنید اصلا جوابتون رو نمیدن به نظرتون اگه مهم نیست من بحثی ندارم)
    -اینکه فکر میکنید اقتصاد بسته باعث رشد میشه توصیه میکنم مبانی اقتصادی رو بیشتر بخونید و بیشتر در این مورد مطالعه کنید که نیروی کار ارزون اونقدری که فکر میکنید ارزش افزوده برای اقتصاد نداره. حرف خودتون رو باز نقض نکنید چون چین سنگاپور و هنگ کنگ اقتصاد به مراتب بازتری از فرانسه و اسپانیا دارند. نیروی کار ارزون بدون تکنولوژی تولید و طراحی درست هیچ ارزشی نداره. بسته بودن اقتصاد فقط باعث افزایش هزینه برای تولید کننده و مصرف کننده میشه و حتی یک نمونه موفق در تاریخ نداشته (مگر در کوتاه مدت و مقطعی).
    -شما فکر کنم منظور من رو از اقتصاد بسته بد متوجه شدید. منظور من Protectonsim نیست بلکه اقتصاد سوسیالیستی در برابر بازار آزاده
    -برادر بوریس جانسون برخلاف خود بوریس جانسون مخالف برگزیته و برگزیت اتفاقا اصلا دنبال protectionism نیست و برای همین میگم اطلاعتتون رو بروز کنید. برگزیت دنبال حاکمیت ملی و رهایی از اتحادیه اروپا و مقرراتشه. اتفاقا برگزیتیها همیشه حرفشون این بوده که در فردای برگزیت میتونیم راحت با همه کشورها رابطه اقتصادی داشته باشیم و دیگه محدود به اتحادیه اروپا نیستیم. بوریس جانسون قبلا گفته بود مسخره است که مهندس کامپیوتر باتخصص هندی نمیتونه ویزا بگیره ولی کارگر ساده لهستانی راهش رو میکشه و میاد!!! سر همین برگزیت در بلند مدت منجر به بهبود شرایط برای مهاجران میشه و همین الان اثرش رو در مورد بخش پزشکی داریم میبینیم.
    -باز تاکید میکنم اینکه شما در آلمان هر چیزی رو میبینید مال صد سال قبله. هنوز مدیرهای پورشه و بی ام او همون خانواده های صد سال قبل هستند نشون از مریضی اقتصاد میده و نشون میده که شما در آلمان بالا نمیتونید برید و همیشه در یک حد متوسطی میمونید. شما در آلمان میتونید زاکربرگ یا استیو جابز یا دایسون پیدا کنید؟ من نمیشناسم. این نیروی کار ارزون کشورهای اروپای شرقی هم عامل مهمی نیست و شما خیلی زیادی نقش اونها رو دست بالا گرفتید. برید چند تا مطلب رو مطالعه کنید که مثلا در یک گوشی آیفون درصد بسیار کمی از هزینه تولید رو کارگر ساده تشکیل میده. هزینه اصلی اون طراحان رده بالا و مهندسی تخصصی و مدیریت پروژه هست که در کشورهای ارزون انجام نمیشه
    -در مورد آزاد یا مختلط بودن اقتصاد و مقررات بحث بسیار طولانیه ولی همین سیستم مهاجرتی افتضاح انگلیس همین سیستم بیمه درب و داغونشون نشون میده سیستم دولتی همیشه راندمان پایین داره و بدلیل عدم داشتن رقابت همیشه میلنگه. نمیدونم مثلا اگر مدیریت شرکت یک تریلیون دلاری اپل رو میدادن دست دولت آمریکا چی میشد (احتمالا سر یه سال ورشکست میشد) که فکر میکنید شرکتهای بزرگ باید دولتی باشند ولی ایده ای شکست خورده است که نشانه های بسیاری از اون در تاریخ هست ولی باز تاکید میکنم بحث خیلی طولانیه.
    -درآمدها بیشتر و مخارج بیشتر. چطوری دارید تز دکترا رو انجام میدید ولی تحلیل ریاضی ساده انجام نمیدید؟ من براتون انجام میدم. براساس گزارش سازمان OECD متوسط دارایی های یه خانواده آمریکایی 242 هزار دلار و برای خانواده آلمانی 90 هزار دلاره!!! این متوسط جامعه است. برای دهک های بالا (که من وقتی از مهندس با تخصص حرف میزنم منظورم اونها هستند) یه خانواده آلمانی در برابر مشابه آمریکاییش گداست!!! آمارهای شما میخواند بگند که درصد پس انداز آلمانیها بیشتره که بی ارزشه چون 10 درصد 2 هزار دلار بیشتر از 5 درصد 20 هزار دلار نیست.
    -این بسیاری از آمریکاییها رو نمیدونم کجا دیدید و شنیدید ولی سیستم اقتصادی دنیا خیلی فرق کرده با 50 سال قبل و شما دیگه یه ماشین رو یه عمر نگه نمیدارید. اینکه شما با بدهی میخرید ایرادش کجاست؟ همین اتفاقا باعث افزایش فروش و تولید فروش شما میشه. همون بنز بخواد نقد بفروشه فردا ورشکسته!!! همین نشون دهنده یه سیستم مالی فوق العاده قوی و پیشرفته پشت صحنه است. ممکنه بگید این بحران مالی ایجاد میکنه ولی مهم نیست فرقش اینه که شما 10 سال در رفاهی و 2 سال در بحران ولی در کشوری مثل آلمان همیشه در بحران مزمن هستی. تولید هیچ اولویتی به خدمات نداره و تولید هم فقط کارخونه و چرخ دنده نیست. یه مهندس آی تی هم تولید داره میکنه یه بانک هم داره تولید میکنه. ایده شما نشون میده مطلع نیستید از سیستمهای مدرن اقتصادی.
    -در مورد خرید خونه شما میتونید بیشتر بررسی کنید و اصلا قابل مقایسه نیستند کیفیت خونه ها با توجه به قیمتشون در شهرهای مشابه. بله در کالیفرنیا خونه گرونتر از مونیخه چون لذت زندگی در اونجا ده برابر شهر مزخرفی مثل مونیخه!!!
    -در مورد اینکه بهترین محققان نمیرند آمریکا شرمنده کافیه فقط دور و بریهای خودتون رو ببیند که از 100 تا تاپ 90 تاشون آمریکاند. تعداد برندگان نوبل نوآوریهای صنعتی تولید دانش. واقعا این حرف عجیب بود! متقاضیان دانشگاه های آمریکا شاید ده برابر بیشتر از آلمان باشند.
    -در مورد مدیر عاملها من یه مثال زدم و شما اصلا در هیچ رده صنعتی نمیتونید مقایسه کنید. در ضمن من گفتم جنرال الکتریک نه جنرال موتورز. ولی در صنعت خودرو مدیر عامل جنرال موتورز 22 میلیون دلار و مدیرعامل بی ام و 2.7 میلیون یورو درآمد داشتند.
    -اینکه قبول داریدتا سال 2050 اقتصادهای اروپا مطرح نیستند باز ناقض حرف شماست چون شما میگفتید که اتحادیه اروپا قراره بزنه جلو. چون در همون بررسی آمریکا همچنان جزو سه اقتصاد برتره در سال 2050!

من این بحث رو ادامه نمیدم. بحث خوبی بود و جاش اینجا نیست. به جای درگیر شدن اینهمه بحث فقط به این فکر کنید چرا همه تاپها میرند آمریکا؟ چرا بزرگترین شرکتها مراکز تحقیقاتی دانشگاه ها و محققان و برندگان نوبل اونجاند و همون اروپا کار درستهاشون بیشتر تو آمریکا هستند؟ آلمان کار درست شما چرا در جذب نیروی متخصص انقدر ضعیف تر عمل کرده؟ آمارها فراوون هستند در این زمینه و نمیخوام صد تا لینک بذارم براتون.
    باز برای خودتون میگم میتونید برید آلمان و یه زندگی بخور نمیر در یک شهر سرد و بیروح آلمانی داشته باشید یا برید آمریکا و زندگی بسیار مرفه تر و جذاب تری رو تجربه کنید. هر طور مایلید. موفق باشید دوست عزیز.
    ویرایش توسط houman1979 : November 22nd, 2018 در ساعت 01:34 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    دوست عزیز باز م تاکید میکنم اطلاعتتون غلط و کاملا گمراه کننده است. به من ربطی نداره کجا دوست داری بری و من برای بقیه گفتم. میتونی بری آلمان و بعد از ده سال به عنوان یه مهندس 60 هزار یورو حقوق بگیری و خالص 30 هزار یورو تهش برات بمونه ولی هم رده شما در آمریکا داره 150 هزار دلار در میاره و خالص خیلی بیشتر دستش رو میگیره و حالا تو یه چیزایی هزینه بیشتر میدی. شما بعدا که رفتی سر بازار کار و درآمدت رفت بالا یا یه بزینس خواستی راه بندازی حرف من رو متوجه میشی. من هم هزینه های زندگی رو سرچ کردم ولی میتونید تحلیل آماری و ریاضی ساده بکنی و ببینی آخرش دست کی بیشتر پول میمونه. چند تا نکته رو برای پایان این بحث میکنم و باز توصیه میکنم درست فکر کنید به این موضوع:
    -رشد اقتصاذی آمریکا در آخرین دوره سال 2018 برابر 3.5 درصد و رشد آلمان در همین دوره منفی 0.2 درصد بوده. اطلاعاتتون رو بروز کنید.
    -اینکه مسایل به مهاجر برمیگرده نشون میده خیلی اطلاعی از شرایط مهاجرت درکشورهای دیگه ندچون جو جامعه و دیدگاهش نسبت به مهاجرت مساله بسیار بسیار مهمیه که بعدا با ورود به بازار کار خیلی خوب متوجه میشید (مثلا اینکه در فرانسه اگر فرانسه رو خیلی خوب حرف نزنید اصلا جوابتون رو نمیدن به نظرتون اگه مهم نیست من بحثی ندارم)
    -اینکه فکر میکنید اقتصاد بسته باعث رشد میشه توصیه میکنم مبانی اقتصادی رو بیشتر بخونید و بیشتر در این مورد مطالعه کنید که نیروی کار ارزون اونقدری که فکر میکنید ارزش افزوده برای اقتصاد نداره. حرف خودتون رو باز نقض نکنید چون چین سنگاپور و هنگ کنگ اقتصاد به مراتب بازتری از فرانسه و اسپانیا دارند. نیروی کار ارزون بدون تکنولوژی تولید و طراحی درست هیچ ارزشی نداره. بسته بودن اقتصاد فقط باعث افزایش هزینه برای تولید کننده و مصرف کننده میشه و حتی یک نمونه موفق در تاریخ نداشته (مگر در کوتاه مدت و مقطعی).
    -شما فکر کنم منظور من رو از اقتصاد بسته بد متوجه شدید. منظور من Protectonsim نیست بلکه اقتصاد سوسیالیستی در برابر بازار آزاده
    -برادر بوریس جانسون برخلاف خود بوریس جانسون مخالف برگزیته و برگزیت اتفاقا اصلا دنبال protectionism نیست و برای همین میگم اطلاعتتون رو بروز کنید. برگزیت دنبال حاکمیت ملی و رهایی از اتحادیه اروپا و مقرراتشه. اتفاقا برگزیتیها همیشه حرفشون این بوده که در فردای برگزیت میتونیم راحت با همه کشورها رابطه اقتصادی داشته باشیم و دیگه محدود به اتحادیه اروپا نیستیم. بوریس جانسون قبلا گفته بود مسخره است که مهندس کامپیوتر باتخصص هندی نمیتونه ویزا بگیره ولی کارگر ساده لهستانی راهش رو میکشه و میاد!!! سر همین برگزیت در بلند مدت منجر به بهبود شرایط برای مهاجران میشه و همین الان اثرش رو در مورد بخش پزشکی داریم میبینیم.
    -باز تاکید میکنم اینکه شما در آلمان هر چیزی رو میبینید مال صد سال قبله. هنوز مدیرهای پورشه و بی ام او همون خانواده های صد سال قبل هستند نشون از مریضی اقتصاد میده و نشون میده که شما در آلمان بالا نمیتونید برید و همیشه در یک حد متوسطی میمونید. شما در آلمان میتونید زاکربرگ یا استیو جابز یا دایسون پیدا کنید؟ من نمیشناسم. این نیروی کار ارزون کشورهای اروپای شرقی هم عامل مهمی نیست و شما خیلی زیادی نقش اونها رو دست بالا گرفتید. برید چند تا مطلب رو مطالعه کنید که مثلا در یک گوشی آیفون درصد بسیار کمی از هزینه تولید رو کارگر ساده تشکیل میده. هزینه اصلی اون طراحان رده بالا و مهندسی تخصصی و مدیریت پروژه هست که در کشورهای ارزون انجام نمیشه
    -در مورد آزاد یا مختلط بودن اقتصاد و مقررات بحث بسیار طولانیه ولی همین سیستم مهاجرتی افتضاح انگلیس همین سیستم بیمه درب و داغونشون نشون میده سیستم دولتی همیشه راندمان پایین داره و بدلیل عدم داشتن رقابت همیشه میلنگه. نمیدونم مثلا اگر مدیریت شرکت یک تریلیون دلاری اپل رو میدادن دست دولت آمریکا چی میشد (احتمالا سر یه سال ورشکست میشد) که فکر میکنید شرکتهای بزرگ باید دولتی باشند ولی ایده ای شکست خورده است که نشانه های بسیاری از اون در تاریخ هست ولی باز تاکید میکنم بحث خیلی طولانیه.
    -درآمدها بیشتر و مخارج بیشتر. چطوری دارید تز دکترا رو انجام میدید ولی تحلیل ریاضی ساده انجام نمیدید؟ من براتون انجام میدم. براساس گزارش سازمان OECD متوسط دارایی های یه خانواده آمریکایی 242 هزار دلار و برای خانواده آلمانی 90 هزار دلاره!!! این متوسط جامعه است. برای دهک های بالا (که من وقتی از مهندس با تخصص حرف میزنم منظورم اونها هستند) یه خانواده آلمانی در برابر مشابه آمریکاییش گداست!!! آمارهای شما میخواند بگند که درصد پس انداز آلمانیها بیشتره که بی ارزشه چون 10 درصد 2 هزار دلار بیشتر از 5 درصد 20 هزار دلار نیست.
    -این بسیاری از آمریکاییها رو نمیدونم کجا دیدید و شنیدید ولی سیستم اقتصادی دنیا خیلی فرق کرده با 50 سال قبل و شما دیگه یه ماشین رو یه عمر نگه نمیدارید. اینکه شما با بدهی میخرید ایرادش کجاست؟ همین اتفاقا باعث افزایش فروش و تولید فروش شما میشه. همون بنز بخواد نقد بفروشه فردا ورشکسته!!! همین نشون دهنده یه سیستم مالی فوق العاده قوی و پیشرفته پشت صحنه است. ممکنه بگید این بحران مالی ایجاد میکنه ولی مهم نیست فرقش اینه که شما 10 سال در رفاهی و 2 سال در بحران ولی در کشوری مثل آلمان همیشه در بحران مزمن هستی. تولید هیچ اولویتی به خدمات نداره و تولید هم فقط کارخونه و چرخ دنده نیست. یه مهندس آی تی هم تولید داره میکنه یه بانک هم داره تولید میکنه. ایده شما نشون میده مطلع نیستید از سیستمهای مدرن اقتصادی.
    -در مورد خرید خونه شما میتونید بیشتر بررسی کنید و اصلا قابل مقایسه نیستند کیفیت خونه ها با توجه به قیمتشون در شهرهای مشابه. بله در کالیفرنیا خونه گرونتر از مونیخه چون لذت زندگی در اونجا ده برابر شهر مزخرفی مثل مونیخه!!!
    -در مورد اینکه بهترین محققان نمیرند آمریکا شرمنده کافیه فقط دور و بریهای خودتون رو ببیند که از 100 تا تاپ 90 تاشون آمریکاند. تعداد برندگان نوبل نوآوریهای صنعتی تولید دانش. واقعا این حرف عجیب بود! متقاضیان دانشگاه های آمریکا شاید ده برابر بیشتر از آلمان باشند.
    -در مورد مدیر عاملها من یه مثال زدم و شما اصلا در هیچ رده صنعتی نمیتونید مقایسه کنید. در ضمن من گفتم جنرال الکتریک نه جنرال موتورز. ولی در صنعت خودرو مدیر عامل جنرال موتورز 22 میلیون دلار و مدیرعامل بی ام و 2.7 میلیون یورو درآمد داشتند.
    -اینکه قبول داریدتا سال 2050 اقتصادهای اروپا مطرح نیستند باز ناقض حرف شماست چون شما میگفتید که اتحادیه اروپا قراره بزنه جلو. چون در همون بررسی آمریکا همچنان جزو سه اقتصاد برتره در سال 2050!

من این بحث رو ادامه نمیدم. بحث خوبی بود و جاش اینجا نیست. به جای درگیر شدن اینهمه بحث فقط به این فکر کنید چرا همه تاپها میرند آمریکا؟ چرا بزرگترین شرکتها مراکز تحقیقاتی دانشگاه ها و محققان و برندگان نوبل اونجاند و همون اروپا کار درستهاشون بیشتر تو آمریکا هستند؟ آلمان کار درست شما چرا در جذب نیروی متخصص انقدر ضعیف تر عمل کرده؟ آمارها فراوون هستند در این زمینه و نمیخوام صد تا لینک بذارم براتون.
    باز برای خودتون میگم میتونید برید آلمان و یه زندگی بخور نمیر در یک شهر سرد و بیروح آلمانی داشته باشید یا برید آمریکا و زندگی بسیار مرفه تر و جذاب تری رو تجربه کنید. هر طور مایلید. موفق باشید دوست عزیز.
    چند تا نکته رو لازم دیدم بنویسم.
    1- هنوز حدوده یک ماه و نیم از ساله 2018 مونده، اونی که دیدید احتمالا estimate بوده برای سه ماه آخره 2018 و خیلی بهشون اعتمادی نیست و باید تمام سال رو در نظر گرفت وقتی که سال تمام بشه، ولی این موضوع که اقتصاد آمریکا داره بیشتر از حد رشد میکنه (به خاطر سیاست های غلط ترامپ) هم در کوتاه مدت درسته، اما خواهیم دید در بلند مدت هم درست خواهد بود یا نه!
    2- با شما تقریبا موافقم و آلمان رو بسیار بهتر از آمریکا در بسیاری از جهات میدونم.
    3- چین یکی از بسته ترین اقتصاد های دنیا رو داره و از شدت بسته بودن اصلا با هیچ کشوری شاید قابل مقایسه نباشه. ترامپ خیلی وقته سره همین قضیه دادش بالاست که البته در این مورد حق داره (با توجه به باز بودن نسبی اقتصاد آمریکا.
    4- the Common Market یکی از بسته ترین
    protectionism
    ها رو داره برای کشورهای عضوش، و الا اصلا این the Common Market معنی نمی داشت و اقتصاد باز یا بسته هم فقط همین دو تا یعنی free trade یا
    protectionism هستن. اقتصاد
    سوسیالیستی در برابر بازار آزاد نیست،
    اقتصاد
    سوسیالیستی در برابر اقتصاد کاپیتالیستی هست.
    5- اصلا اینطور نیست، یکی از دلایلی که بسیاری از vote leave ها میآوردن، حمایت از job ها و کارخانجات انگلیسی در برابر هجوم کارگران بلغاری و رومانیایی و ... و محصولات آلمانی بود، این اصلا تعریفه protectionism هست،
    Mark Blyth دقیقا عینه این رو میگفت:
    Because the long run effect of the Euro is going to be to drive Western European wages down to Eastern European levels in global competition for export share with the Chinese.
    و همچنین:
    Now, if you have a system in which one side is running a surplus and the other side isn’t allowed to run a deficit because of the rules the only thing the other side can do is permanently contract their economies to allow someone else to make money selling BMWs.
    من هم نگفتم که برادره
    بوریس جانسون موافق brexit بود، گفتم این فرد وزیره راه و ترابری بود و چند هفته پیش استعفا داد به خاطره قراردهایی که Theresa May داشت با EU میبست.
    6 و 7 و 8- تقریبا تمامه نظرات شما اشتباه هستن. همچنین من دارم راجع به فرد به فرد حرف میزنم، خیلی از این آمارها هم صحیح نیستن، ممکنه متوسط
    یه خانواده آمریکایی در صورت کار تا پایان عمرشون 242 هزار دلار (با احتساب خانه و ماشین) باشه، ولی باید دید اون آمار واقعا صحیح هست یا نه. من نظری در این قسمت ندارم.
    9- ایرادش همین هست که شما نمیتونید پولش رو نقد بدید و از بانک یا جایی مجبورید قرض کنید و بهره رو پولی که قرض کردید بدید، برای همین هست که در اقتصاد میگن cash is the king، چون شما اگه پوله نقده کافی داشته باشید، به یه موقعیته خوب که خوردید، میتونید اون معامله رو راحت انجام بدید و منتظر جواب loan application یا credit application بانک یا جای دیگه ای نمونید، چیزی که در دهه 70 و 80 در آمریکا برای تقریبا همه ممکن بود، حتی با یه کاره بسیار مبتدی و پیشه پا افتاده.
    10 و 11- نظری ندارم.
    12- میدونم، منم گفتم GM که یه شرکت رو گفته باشم که بیشتر در یک زمینه (تولید ماشین) کار میکنه،
    جنرال الکتریک یه شرکته تقریبا همه کارست.
    13- بیشتر مقایسه بین اقتصادهای غربی مطرح بود، همچنین آمریکا تا 2050 به هیچ وجه نمیتونه جز سه اقتصاد برتر دنیا باشه، اگه کسی همچین حرفی زده، از مباحث اقتصادی اطلاعی نداره، یا نمی خواد که واقعیات رو قبول کنه. بزنید:
    United States' share of global gross domestic product (GDP) adjusted for purchasing power parity (PPP) from 2012 to 2022

Sorry for writing in English language as my Farsi keyword doesn't work though! Anyway, I've been in Europe for about 12 years (Cyprus, Berlin, and Rome). In addition, I worked for one year in Hong Kong last year. I have recently moved to Toronto. So I would like to be a moderator person between these two friends
    Without any doubt, people in Hong Kong and Macau are among the richest in the world and the purchasing power among people is clearly observable in streets (every street one Rolex shop which is always full of customers). I know you don’t believe it but I didn’t see a single poor or homeless individual in these two places. One of my American friend who was in Las Vegas last year always was keep saying me that Las Vegas is nothing in comparison to Macau.
    Let’s get back to the comparison between England and Germany. I used to live in Berlin, which is my favorite city. However, except Berlin, there is no account to comparison the livability and the quality of life in some places such as Toronto or London to the city of Munich, which is an absolutory cemetery on its kind. No matter how much I will earn in Toronto, I would never choose to go there even with a double salary.
    UK will be a better country after Brexit, however, there will be some problems making it harder to live for the medium class family within the next five years. In sum, the future will be bright.

Europe except UK is not a good place for Iranian people. I am saying this after spending so many time and seeing ups and downs of life. Please go to Europe if you like to be accounted as a SECOND CITIZEN for your entire life. Europe is such an amazing place for study (no tuition fee), have fun, and the low cost of living in comparison to North America. However, you should always see Europe as a bridge to move forward and build a better life somewhere else. I have seen so many Iranian who have been in Germany and Italy for about 40 years, there was one common thing between them, WISH WE DIDN’T COME HERE!

Junior Member

سلام

با پاسپورت دومنیکا که تحت سلطه انگلستانه میشه برای کار در انگلیس اقدام کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_k32 نمایش پست ها
    سلام

با پاسپورت دومنیکا که تحت سلطه انگلستانه میشه برای کار در انگلیس اقدام کرد؟
    باید برای ویزای کار اقدام کنید

Junior Member

من در انگلیس درس خوندم. در سوئیس زندگی کردم. از اتریش و آلمان هم بازدید کردم و از شرایطشون خبر دارم.
    به درستی، نباید هیچ دریافت و تصمیمی رو عمومیت داد.
    من برای شرایط خودم آلمان و اتریش رو به انگلیس ترجیح می دم. عرض کردم که دلایل شخصی هستند:

1. شرایط روانی و روحی زیست در انگلیس بسیار دشوارتر از دیگر گزینه هاست. برای برخی (بخصوص کسانی که تجربه زندگی در جامعه انگلیسی رو ندارن) شاید این موضوع ملموس نباشه (یا فکر کنند که برای گریز از شرایط ایران، تحمل چنان فضایی آسان هست) اما برای من، زندگی در جامعه ای که به دلیل بحرانهای فرهنگی مجبور به ایجاد "وزارت تنهایی" شده باشه، مناسب نیست.
    2. برگزیت یعنی یک آینده (اگر نگیم شکست خورده) اما بدون شک، نامطمئن. زمانی که برخی شهروندان انگلیسی در تلاش هستند که به نوعی اقامت یا شهروندی دیگر کشورهای اروپایی رو به دست بیارن، باید هشداری برای ما محسوب بشه. (با توجه به تجربه کاری ام و پرسشم از مدیران اتحادیه اروپا) اتحادیه اروپا شمشیر رو برای انگلیس از رو بسته تا هرچقدر که امکانش باشه، با این تصمیم انگلیس قهری برخورد کنه (و در حقیقت میزان امتیازات خودش رو بالاتر ببره. چنان که مورد اعتراف خود مقامات انگلیسی هم هست این روزها). من بعید می دونم برنده این بازی انگلیس باشه.
    3. من به شخصه با آلمانهای سرد اما صریح و روراست راحت تر هستم تا با انگلیسی های در ظاهر گرم اما پیچیده و مغمض و ناراحت.
    4. بدون شک پیدا کردن فاند و فرصت تحصیلی در آلمان و اتریش برای من راحت تر از انگلیس هست.
    5. به دلیل نوع رشته تخصصی ام، و برنامه ام برای راه اندازی یک بیزینس بین المللی، حمایتی که من از سیستم آلمانی می تونم داشته باشم، بیشتر از سیستم انگلیسی ست.
    6. روابط سیاسی ایران با آلمان در طول تاریخ بسیار بهتر از انگلیس بوده. برای من که گوشه چشمی به ایران دارم، طبیعتا آلمان گزینه مطلوب تر و امن تری هست.

سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من دوست دخترم میخواد بره از ایران ۳۰ سالشه بعد میخواد برای کارشناسی پذیرش بگیره . مشکل مالی نداره . اما تو بیمارستان روانی چند روز بستری شده بوده میخام بدونم بهش ویزا میدن و پذیرش ؟ از اطلاعات خودتون کمکم کنید سنش پذیرش برای کارشناسی رو قبول میکنه ؟ اگ میدن حدودا چقدر طول میکشه ؟ خواهش میکنم جوابم رو بدین واقعا مهمه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Human909094 نمایش پست ها
    سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من دوست دخترم میخواد بره از ایران ۳۰ سالشه بعد میخواد برای کارشناسی پذیرش بگیره . مشکل مالی نداره . اما تو بیمارستان روانی چند روز بستری شده بوده میخام بدونم بهش ویزا میدن و پذیرش ؟ از اطلاعات خودتون کمکم کنید سنش پذیرش برای کارشناسی رو قبول میکنه ؟ اگ میدن حدودا چقدر طول میکشه ؟ خواهش میکنم جوابم رو بدین واقعا مهمه
    بله مشکلی نخواهد بود اگه شرایط دیگه رو داشته باشند اون مسئله بیمارستان روانی مشکل ساز نخواهد بود.

Junior Member

دوستان ویزا یا هر مدرکی که از دولت و وزارت خارجه انگلیس گرفته میشه به اسم بریتانیا هستش؟
    اصل سوالم اینه که آیا در کشورهای دیگه مثل ولز یا اسکاتلند یا ایرلند شمالی یا دیگر کشورهای زیر نظر مثل استرالیا یا کانادا هم این مدارک اعتبار داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها

آقا هومن یه سوال، کسانی مثل من که با ویزای کار یا همون Tier 2 اینجا اومدن این امکان هست که برای شرکت های آمریکایی اپلای کنیم و بریم آمریکا؟ من شنیدم خیلی برای ایرانی ها سخت گیری هست، حتی شرکت هایی که همین هستند مثل Avenade یا مایکروسافت و بقیه شرکت ها تمایلی به جذب ایرانی ها ندارند به خاطر بحث تحریم ها. شما اطلاعاتی دارین؟

یکی از مواردی که من دوست ندارم راجع به انگلیس اینه که وقتی شرکتی اسپانسر شما میشه و میاید اینجا به نوعی برده اون شرکتین و نمیتونین به راحتی شغلتون رو عوض کنین، شرکت های مطرح اینجا حاضر نمیشن اسپانسرتون بشن و اون شرکت هم تا جایی که میتونه از شما سواستفاده میکنه از جمله دادن حقوق کمتر و حتی پایین ترین نرخ، از طرفی خیلی ها میگن خب شرکت حق داره کمتر بده وگرنه یکی از همین جا میگرفت، ولی من بعد از اینکه اینجا اومدم دیدم یه فردی با تجربه من اینجا حداقل دو و یا حتی سه برابر من حقوق میگیره و این خیلی ناعادلانست و بدتر اینکه اگه کارتو دوست نداشته باشی یا شرکتو مجبوری تحمل کنی یا برگردی کشورت چون نمیتونی به همین راحتی شغلتو عوض کنی!!

ظاهرا برای یه مسافرت ساده به یکی از کشورهای اتحادیه هم باید ویزای شنگن بگیری و نمیگم کار سختیه ولی قطعا زمان بره و اینجوری نیست یهو هوس کنی بری فرانسه اخر هفته و بلیط بخری و بری! کاری که شاید تو یه کشور عضو راحت تر میتونی انجام بدی و یه جورایی محدود میشی به همین جا.
    ویرایش توسط rtech : May 26th, 2019 در ساعت 10:44 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)