صفحه 2 از 121 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1208

موضوع: مهاجرت به انگلستان

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به انگلستان!

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    دوست عزیز برای ازدواج حالا چطوری یکی را پیدا کنیم
    من در تاپیک دیگری جواب دادم اصلا کار به راحتی که دوستمون میگه نیست و الان دولت انگلیس به شدت سر این موضوع حساسه. در ضمن فرقش با ویزای کار فقط دو ساله.

Junior Member

سلام اخه اقا هومن اگر بخواهيم اين دوتا رو باهم مقايسه كنيم منظورم ويزاي ازدواج و ويزاي كار خودتون نظر بديد كدوم سخت تر هست.

دلایل اصلی که باعث پذیرفتن افسر مهاجرت انگلستان جهت اجازهءورود مسافرینی که دارای ویزای نامزدی( fiancé)يا ويزا ازدواج هستند به قرار زیر است:
    این افراد بایستی در تمام طول مدت حضورشان در انگلستان به همراه شوهر یا همسر خود مشترک زندگی کنند.
    1-شخصی که درخواست ازدواج رادارد باید ساک انگلستان بوده وشهروند انگلستان باشد
    2-سن شان بايد 21 سال به بالا باشد قانون جديد است

-3افرادی که با این نوع ویزا وارد انگلستان می شوند می توانند از تمامی مزایای رایگان شهروندان این کشور به آسانی استفاده کنند و همچنین اجازه کار تمام وقت بدون هیچ گونه شرایطی برای انها در نظر گرفته خواهد

4-نکته آخر اینکه فرد متقاضی پس از اخذ ویزای ازدواج و ورود به انگلستان می تواند پس از مدتی تقاضای ویزای دائم و سپس تقاضای گذرنامه انگلیسی کرده واز مزایای اقامت بهره مند شود. جالب اینکه اگر زوج و زوجه بیش از 4 سال در خارج از انگلستان زندگی کرده باشند می توانند به یکباره تقاضای ویزای دائم در بریتانیای کبیر را تقدیم سفارت خانه این کشور کنند.

ولي ويزاي كار:
    1-در نظام امتیازبندی در خواست ویزای / مجوز کاری از کشور انگلستان بکند
    2-ضامن معتبر و قانونی در انگلستان داشته باشند .
    3-مجوز معتبر برای ضمانت کاری را در اختیار داشته باشند

نکته اینکه افراد متقاضی برای واجد شرایط بودن نیاز به کسب امتیاز در موارد ذیل هستند :
    مدارک تحصیلی
    پیش بینی درآمدهای آتی
    ضمانت نامه
    سطح زبان انگلیسی
    تمکن مالی جهت پرداخت امور زندگی وابستگان

امتیازات برای موارد ذیل اعطاء می شود :
    ضمانت نامهُ مالی معتبر 50 – 30 امتیاز
    مدارک تحصیلی و مدارج علمی تا 15 امتیاز
    پیش بینی های مالی آتی تا 20 امتیاز

علاوه بر امتیاز 50 که در بالا ذکر شده است متقاضی ویزای کار در انگلستان بایستی 10 امتیاز اجباری زبان انگلیسی و 10 امتیاز پول کافی همراه را نیز جهت اخذ ویزای کار داشته باشد

امتیازات کسب شده برای مدارک علمی و مدارج آموزشی :
    نداشتن مدرک یا سطح بسیار پائین 0 امتیاز
    مدارک زیر لیسانس 5 امتیاز
    مدرک لیسانس یا فوق لیسانس 10 امتیاز
    دکترا 15 امتیاز

نکته اینکه متقاضی فقط می تواند امتیاز یک مدرک را اخذ کند .
    امتیازات مربوط به درآمدهای آتی
    درآمد کمتر از 17000 پوند 0 امتیاز
    درآمد بین 19999 – 17000 پوند 5امتیاز
    درآمد بین 21999 – 20000 پوند 10 امتیاز
    درآمد بین 23999 – 22000 پوند 15 امتیاز
    درآمد بالای 24000 پوند 20 امتیاز

حالا به نظر دوستان كدوم راه خوبه به من هم پيشنهاد بديد.
    ...We Might Be Dead By Tomorrow
    The stars burn bright .
    Everything's changed between you and I

ApplyAbroad Guru

دوست عزیز

این دو تا راه اصلا قابل مقایسه به اون صورت که شما میگید نیستند. راه ازدواج برای دو گروه است:
    1-کسی که واقعا قصد او ازدواج است یعنی واقعا از کسی خوشش اومده و میخواد باهاش ازدواج کنه و به مسایل مهاجرتی کاری نداره. البته خود این مزایا هم نصیبش خواهد شد
    2-برای افرادی که یا مهارتی ندارند و یا اگر هم دارند به قول شما خواهان تحمل این سختی ها نیستند. این موضوع که الان مطرح شده برای افراد دسته دوم است. من الان به شما ماجرا را توضیح میدهم:

روش ازدواج:
    در این روش شما بعد از اثبات ازدواج باید سه سال با همسر خود زندگی کنید تا بتوانید تقاضای اقامت دائم بدهید. شرایط به آن آسانی که شما می گویید نیست چون شما از قوانین مهاجرت انگلستان خیلی اطلاع ندارید. ویزای همسر از دسته ویزاهای غیر PBS است یعنی در این نوع ویزا تصمیم شخصی افسر ویزا اهمیت زیادی در ماجرا دارد. شما باید به افسر ویزا ثابت کنید که واقعا ازدواجتان قانونی است. چطوری؟ هیچ جوابی وجود ندارد. ممکن است با کوهی از مدرک نیز افسر ویزا شما را رد کند مانند ویزاهای توریستی که هیچ قاعده مشخصی ندارند. هر روز نیز سخت گیری در مورد ویزای ازدواج بیشتر میشود و حتی اگر در آینده نیز مشخص شود که ازدواج شما ساختگی بوده تمام مدارک اقامتی شما باطل می شود. پس به صرف زندگی کردن و مقیم بودن فردی در انگلستان کار درست نمی شود. من افرادی را میشناسم که هنوز پرونده آنها بعد 7 ماه جواب نگرفته است و هنوز منتظر هستند.
    از سوی دیگر، شما باید فرد مورد نظر را به خوبی بشناسید. وگرنه در تمام مدت این سه سال باید تابع وی باشید و وی هرگاه بخواهد میتواند ازدواج را فسخ کند و درنتیجه اقامت شما نیز بهم میخورد. پس سه سال تبعیت محض را باید در برنامه زندگی خود داشته باشید!!!

روش کاری:
    شما با لغات بازی نکنید. ضمانت نامه چیزی مانند CAS است که کارفرما صادر می کند. بله. گرفتن ویزای Tier 2 از خارج انگلستان بسیار کار سختی است ولی اگر شما در اینجا مدرگی بالای فوق دیپلم بگیرید به شما دو سال ویزای Tier 1 PSW داده می شود. حال اگر در شرکتی فقط برای 6 ماه کار کنید بعد از 6 ماه دیگر شرکت مورد نظر نیازی به اثبات این موضوع ندارد که شما تنها فرد مورد نظر برای این کار بوده اید و میتواند به راحتی برای شما ویزا بگیرد. در ضمن حقوق هایی که شما نوشتید اصلا وحشتناک نیستند و اگر شما فکر می کنید نمی توانید چنین حقوق هایی بگیرید اصلا بهتر است فکر آمدن به انگلیس نباشید چون این حقوق ها اصلا بالا نیستند. در ضمن ویزای Tier 2 از نوع PBS است یعنی اگر شما یک سری مدارک مرتب را داشته باشید ویزا تعلق خواهد گرفت و افسر ویزا نمیتواند گیر الکی بدهد. همچنین اگر حقوق خوبی به شما بدهند میتوانید تقاضای Tier1 بکنید که دیگر نیازی به ضامن و نامه ضمانت هم نخواهد بود. بعد 5 سال اقامت دائم خواهید گرفت.

همانطور که میبینید اصلا این دو مسیر خیلی قابل مقایسه با هم نیستند و ممکن است ترکیب هم بشوند. به نظر من کسی که مهارت و قابلیت بالایی دارد و از دانشگاهی خوب و در رشته ای خوب مدرک گرفته است نیازی به منت کشیدن و اضطراب های ویزای همسر ندارد.

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

آقا هومن سلام

خوب حقوق واقها زیاد من میانگین میگیرم درآمد بین 21999 – 20000 پوند 10 امتیاز

شما
    20000*1600 = 32 میلیون من خیلی پایین گرفتم چون پوند الان 1650 است

شما باید در واقع ماهی 3.5 میلیون در آمد داشته باشی اگه طرف کارمند باشه چطوری می تواند این پول را به دست بیاورد

البته شغل ازاد بحثش جدا است .

ایشون درسته میگه منم یکی را می شناختم از طریق ازدواج رفت ولی دوتاشون ایرانی بودند .

یکی ایران یکی هم انگلیس

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    آقا هومن سلام

خوب حقوق واقها زیاد من میانگین میگیرم درآمد بین 21999 – 20000 پوند 10 امتیاز

شما
    20000*1600 = 32 میلیون من خیلی پایین گرفتم چون پوند الان 1650 است

شما باید در واقع ماهی 3.5 میلیون در آمد داشته باشی اگه طرف کارمند باشه چطوری می تواند این پول را به دست بیاورد

البته شغل ازاد بحثش جدا است .
    دوست عزیز این حقوق ها مال انگلیسه. شما چرا داری تبدیل به ریال میکنی. برای انگلستان اصلا این حقوق ها زیاد نیستند و شما جز اقشار کم درآمد جامعه محسوب میشوید.

در ضمن من باز هم میگم هر کی روشی داره. من دو مسیر رو سختیهاش رو گفتم هر کی بسته به شرایطش.

دوست عزیز پناهندگی هم به این راحتی نیست

آخه چه پناهندگی می خواهی بگیر آدم که واقعا پشت گرم باشد

Junior Member

سلام آقا هومن
    من برای ویزای تا یر ۱ قصد دارم به ابو ذبی‌ مراجعه کنم اما گویا مراحل کار ۳ تا ۴ ماه به طول می‌‌انجامه می‌خواستم ببینم آیا راهی‌ هست که پاسپورت خود را پس بگیریم و بر گردیم
    و اگر هست میشود کمی‌ توضیح دهید چه گونه باید این کار را کرد ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط timarad007 نمایش پست ها
    سلام آقا هومن
    من برای ویزای تا یر ۱ قصد دارم به ابو ذبی‌ مراجعه کنم اما گویا مراحل کار ۳ تا ۴ ماه به طول می‌‌انجامه می‌خواستم ببینم آیا راهی‌ هست که پاسپورت خود را پس بگیریم و بر گردیم
    و اگر هست میشود کمی‌ توضیح دهید چه گونه باید این کار را کرد ؟
    خیر دوست عزیز اصلا سه چهار ماه طول نمیکشه من از ایران این ویزا رو 28 روزه گرفتم فکر کنم شما یک هفته تا 15 روز بهتون میدند. نمیتونید پاسپورت رو پس بگیرید. در ضمن حواستون باشه با شرکتتون حتما چک می کنند تمام موارد رو

Junior Member

Question پاسخ : مهاجرت به انگلستان!

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    خیر دوست عزیز اصلا سه چهار ماه طول نمیکشه من از ایران این ویزا رو 28 روزه گرفتم فکر کنم شما یک هفته تا 15 روز بهتون میدند. نمیتونید پاسپورت رو پس بگیرید. در ضمن حواستون باشه با شرکتتون حتما چک می کنند تمام موارد رو
    سلام آقا هومن

خیلی‌ خوشحال شدم که گفتی‌ تونستی‌ ۲۸ روزه این ویزا رو از ایران بگیری. تبریک فراوان...
    راستش من ۲ هفته پیش انلاین اپلای‌ کردم و یه ایمیل اتوماتیک بهم زدن که تا اواخر سپتامبر بهت وقت ملاقات میدیم، من فکر کنم که آخر سپتامبر تازه میخوان تاریخ دقیق رو مشخص کنن! بعید میدونم به این زودی وقت بدن...

کیس شما چطور بود؟ از زمانی‌ که انلاین اپلای‌ کردین تا زمانی‌ که وقت ملاقات دادن چقدر طول کشید؟
    سوال بعدی اینکه از زمانی‌ که مدارک رو تحویل دادین تا زمانی‌ که ویزا رو گرفتین چقدر طول کشید؟

خیلی ممنون می شم اگه جواب سئوال هام رو بدین.

با سپاس
    سیاوش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)