نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: مزاحم تلفنی در آمریکا

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض مزاحم تلفنی در آمریکا

من دو نوع مزاحم تلفنی در آمریکا دارم

یک دسته از آن ها زنگ می زنند و بعد چند ثانیه قطع می کنند
    اگر هم ما زنگ بزنیم دو حالت دارد یا می رود روی صندوق پستی یا یک بر می دارد و هیچ حرفی نمی زند
    در این دسته ، چند شماره است که هر روز روزی چند بار زنگ می زنند.

دومین دسته شرکت ها هستند
    مثلا شرکت بیمه، هر دفعه من می گویم من صاحبخانه نیستم. یک ببخشید می گویند و دوباره فردا زنگ می زنند
    بعضی از شرکت ها به صورت کامپیوتری زنگ می زنند و یک فایل صوتی پخش می شود. آخر کار می خواهد که دکمه بزنیم با اپراتور صحبت کنیم. اگر دکمه ای نزنم فایل صوتی مجددا پخش می شود
    بعضی از شرکت ها هم هسند که فقط یک بار زنگ می زنند ولی چون تعدادشان زیاد است آدم را عصبی می کنند

من توی این مدت کمی که توی آمریکا بودم به اندازه کل سال هایی که در ایران بودم مزاحم تلفنی داشتم

شماره ها را هم که در اینترنت جست و جو می کنم، می بینم همان شماره ها (مخصوصا دسته اول) مشکلی است که خیلی کاربران دارند
    من نمی دانم این ها چقدر بیکار و علافند که هر روز به کلی آدم و به هرکدام چند بار زنگ می زنند!

آیا شما راهی برای خلاص شدن از مزاحم تلفنی در آمریکا می شناسید؟
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مزاحم تلفنی در آمریکا

در امریکا فکر میکنم شما میتوانید شماره تان را در دایرکتوری دولتی do not call registry ثبت کنید که مارکتینگ شرکتها اجازه نداشته باشند به شما زنگ بزنند (البته فکر میکنم باز هم شرکتهایی که بخش مارکتینگ وخدماتشان خارج از امریکا باشد زنگ میزنند):

https://www.donotcall.gov

من خودم درمجموع خیلی به این telemarketer ها سخت نمیگیرم و از دستشان عصبی نمیشوم چون میدانم بیشترشان دانشجوهایی هستند که برای تامین هزینه تحصیل و زندگی برای این شرکتها کار میکنند. فقط فوری میگویم sorry not interested و قطع میکنم.

رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    من خودم درمجموع خیلی به این telemarketer ها سخت نمیگیرم و از دستشان عصبی نمیشوم چون میدانم بیشترشان دانشجوهایی هستند که برای تامین هزینه تحصیل و زندگی برای این شرکتها کار میکنند. فقط فوری میگویم sorry not interested و قطع میکنم.
    باز می دانم که این ها برای پول زنگ می زنند. می شود سخت نگرفت

اما دسته اول را نمی دانم چه مشکلی دارند
    تعداد زنگ های دسته اول بیشتر از زنگ های دسته دوم است
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

اغلب این تماس هایی که می فرمایید برای چک کردن اینه که آیا شماره شما اصطلاحا Active هستش یا نه و مهمتر از اون آیا شما کسی هستید که با این تبلیغات آشنایی داره یا نه.
    مثلا برای یکی از دوستای من هم نصفه شب اس ام اس می اومد که اکانت بالانس شما 320 دلاره توی فلان شرکت!
    در صورتی که نه دوستم توی اون شرکت حساب داشت نه اصلا اون شرکت رو میشناخت. برای همین "بنده خدا" زنگ میزنه به اون شماره به این نیت که شاید شماره مال فرد قبلی ای بوده و اس ام اس ها اشتباها برای اون فرستاده میشده. با اوپراتور هم تماس میگیره و بهشون میگه که من اصلا این فرد نیستم و اصلن شماره حسابی توی شرکت شما ندارم! اتفاقی که می افته اینه که اوپراتور محترم یه سری سوال های "بی ربط" که اتفاقا خیلی هم با ربط بوده ازش می پرسه. مثل اینکه چقدر وقته شماره ارو داره، چه ساعتی نمی خواد مسیج بگیره یا کی می خواد بگیره و الی آخر. دقیقا از فردای اون روز، تازه تله مارکتینگ ها شروع میشن! به عبارت دیگه، این شرکت ها شروع می کنن شماره تماس هارو گرفتن، یا تکست زدن و منتظرن که یه نفر که با این سیستم ها آشنا نیست یا باهاشون تماس بگیره یا reply کنه. همون موقع اون شماره به عنوان شماره ای که قابلیت "تبلیغات تلفنی" رو داره شناسایی میشه! و تازه اول بد بختیه.
    حالا چاره چیه؟ ببینین دوست من اول از همه چیزی که گلوب عزیز گفت رو حتما انجام بدید، چون تقریبا بعد از 1 ماه ثبت نام توی این سایت، خیلی تماس ها کمتر خواهد شد. دوم اینکه بسته به اوپراتورتون می تونین شماره های مزاحم را بهشون گزارش بدید و به این ترتیبت جلوی پیامشون یا تماساشون رو بگیرید (ممکنه مجبور شید چند مرتبه این کار رو انجام بدید، اما حتما انجام بدید چون واقعا تاثیر گذاره). کار بعدی که باید انجام بدید اینه که شماره های خاص رو بلاک کنین البته اگه گوشیتون این قابلیت رو داره. و در نهایت، هیچ وقت! تکرار می کنم هیچ وقت با این شماره ها تماس نگیرید چون تازه شروع تماس های مکرر دیگه است!

اگر تلفن خونه هست که هیچی ، اگر موبایل هست که یه نرم افزار call firewall نصب کنید و تمام !
    http://www.time.ir ساعت و تقویم رسمی ایران
    وقتی حرف راست می زنید
    فقط انسان هایی از دستتان عصبانی می شوند
    که تمام زندگیشان بر دروغ استوار است

رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در امریکا فکر میکنم شما میتوانید شماره تان را در دایرکتوری دولتی do not call registry ثبت کنید که مارکتینگ شرکتها اجازه نداشته باشند به شما زنگ بزنند (البته فکر میکنم باز هم شرکتهایی که بخش مارکتینگ وخدماتشان خارج از امریکا باشد زنگ میزنند):

https://www.donotcall.gov
    بسیار عالی. کار کرد. دیگر شرکتی زنگ نزد!

تمامی شماره های دسته اول به جز ۲ تا نیز دیگر زنگ نزدند

از این جا نتیجه گرفتم که که دسته اول نیز مربوط به تله مارکتینگ است! اما چرا حرف نمی زدند را دقیقا نمی دانم. احتمالا گفته ی programming_ma درست باشد

اغلب این تماس هایی که می فرمایید برای چک کردن اینه که آیا شماره شما اصطلاحا Active هستش یا نه و مهمتر از اون آیا شما کسی هستید که با این تبلیغات آشنایی داره یا نه.

همچنین به یکی از آن دو شماره چندیدن بار پشت سر هم زنگ زدم بالاخره یک زن برداشت. اول مودبانه گفتم زنگ نزن اما دوباره زنگ زد. دفعه دیگر (ابن دفعه نیز چند بار پشت سرهم زنگ زدم تا گوشی را بردارد و حرف بزند) گوشی را دادم دوستم که انگلیسی اش بهتر است گفتم تا می تونی بدترین نوع فحش های F دار بده! فحش جواب داد و دیگر زنگ نزد. همین طور بعد از این فحش آن یکی شماره نیز ، دیگر زنگ نزد! از این جا فهمیدم بعضی ها چند خط دارند و با آن ها مزاحم می شوند.

بدین ترتیب از شر آن ها خلاص شدم
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)