صفحه 50 از 97 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 965

موضوع: Switzerland-Application and Visa process

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Material Science-EPFL

پیش فرض پاسخ : Switzerland-Application and Visa process

نقل قول نوشته اصلی توسط azadyar2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دوشنبه 12 خرداد واسه ویزای کار از EPFL اقدام کردم. مدارکش همون مدارک ویزای تحصیلی هست+ 18.500 تومان پول برای پست مدارک که علاوه بر 271000 تومان میگیرن + سه نسخه فرم Long stay D
    هیچ مصاحبه ای هم نداشتم و هیچ متنی هم ازم نخواستن بنویسم
    فقط من برای ویزای تحصیلی دیده بودم که فرم ترک سویس باید پر شه. روزی که رفتم سفارت من اینو یادم رفت پر کنم و اونجا هم کسی بهم نگفت اینو پر نکردی. امروز زنگ زدم گفتن مثه اینکه برای ویزای کار مشکلی نیست ولی خود خانمی که باهاش حرف زدم زیاد هم مطمئن نبود. اگر کسی از دوستان در اینباره اطلاعی داره مبنی براینکه این فرم حتما باید پر شه ممنون میشم راهنماییم کنه.
    دریافت ویزا: بعد از 68 روز
    این نیز بگذرد ...

چند تا سوال دوستان پرسیده بودم، یکی یکی جواب بدم به درد الان شاید نخوره ولی شاید به درد آیندگان خورد!

1- در مورد نمره تافل یا آیلتس: لازم نست نسخه رسمی اش رو داشته باشید. همون صفحه تافل که نمره شما رو زده رو پرینت بگیرید کفایت میکنه! گیری هم نمیدن اصلا به اینکه چرا اصلش نیست (من خودم اصلش اصلا دم خونه امون نرسید!)

2- در مورد دعوت به مصاحبه: اول اینکه به نظرم به هر شکلی که شده برید! یه سفر سه روزه که کل هزینه رو خودشون میدن پس سوال من اینه که چرا نرید؟ برید با محیط آشنا بشید و جا رو ببینید. چشم بسته PhD شروع کردن یه جوری هست. من خودم خیلی خیالم راحت شد بعد اینکه مصاحبه رفتم
    اما درباره چه جوری بودنش: زنگ میزنید به سفارت وقت میگیرید. احتمالا میگن یه ماه دیگه بعد یه کم التماس میکنید میندازه زودتر! التماس جواب نداد، فرداش پاشید برید خود سفارت که الهیه هست. با نگهبان صحبت کنید (که یه آقای خیلی باحال به اسم آقای امامی هست) میزاره برید داخل و مدارک رو بدید! نوع ویزا هم توریستی بگیرید + اینکه نامه invitation را با خودتون ببرید ... 14 روزه هم آماده میشه ... یعنی همون روز که میرید میگه 14 روز دیگه بیاید پاسپورت به همراه ویزای توریستی رو بگیرید! (پاسپورت هم پیششون میمونه)

3- در مورد ویزای دانشجویی: من خودم تا الان 10 هفته شده و ترم هم از دیروز شده ولی هنوز ویزای عزیز نیومده :-| تازه نوبت ویزا هم رفتم دم در سفارت و با کمک آقای امامی گرفتم! خودشون میگن 8-12 هفته ... امیدوارم بیاد دیگه به زودی ... حوصلم سر رفته تو خونه
    ویرایش توسط delgadoless : September 16th, 2014 در ساعت 04:42 PM دلیل: اختیاری

سلام دوستان

من قراره با همسرم برای ترم آینده بریم سوییس و دانشگاه حقوق 45000CHK در سال رو در نظر گرفته. خود استاد گفت که براتون کافیه و ما هم توی فرم ویزا مدارک لازم برای اینکه نشون بدیم این میزان حقوق برای زندگیتون کافی هست رو قرار میدیم. با این حساب برای ویزا نیازی به ضمانت بانکی و این حرفا نباید باشه. درسته؟

من در بعضی پست ها دیدم که در مورد نمره تافل صحبت شده بود. من هنوز نمره تافل ندارم و دو ماه آینده قراره امتحان بدم و معلوم نیست موقع ای که میرم سفارت نمره ی تافل داشته باشم یا نه. آیا جز ملزومات داشتن نمره تافل؟

اينطور كه متوجه شدم هزينه ويزا مبلغ كمي هست كه بايد به سفارت پرداخت كنيم. خواستم بدونم من كه براي همسرم هم ميخوام اقدام كنم هزينه ويزا چقد فرق داره؟

یه سوال دیگه که ممنون میشم جوابمو بدید. من هنوز اصل مدرکم و ترجمه و ریز نمرات ندارم که دانشگاه و استاد خواستن ازم. به تظرتون صبر کنم تا اینا آماده بشه (حداقل دو سه هفته طول میکشه)‌ بعد اقدام کنم و فرم رو بفرستم و یا اینکه الان هرچی مدرک دارم (یعنی ریز نمرات غیر رسمی. گواهی موفقت برای لیسانس که غیر قابل ترجمه است و گواهی فارق التحصیلی ارشد که فکر کنم قابل ترجمه باشه)‌ و Application رسمی دانشگاه رو بفرستم و به استاد بگم که اصل مدارکی که خواستی رو تا چند وقت دیگه میرسونم؟ ممکنه این کار؟ می‌ترسم کار مدارکم طول بکشه و یه وقت استاد منصرف بشه و کس دیگه ای را برای اون موقعیت انتخاب کنه.

ممنون.
    ویرایش توسط molisoft : September 17th, 2014 در ساعت 09:17 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط molisoft نمایش پست ها
    سلام دوستان

من قراره با همسرم برای ترم آینده بریم سوییس و دانشگاه حقوق 45000CHK در سال رو در نظر گرفته. خود استاد گفت که براتون کافیه و ما هم توی فرم ویزا مدارک لازم برای اینکه نشون بدیم این میزان حقوق برای زندگیتون کافی هست رو قرار میدیم. با این حساب برای ویزا نیازی به ضمانت بانکی و این حرفا نباید باشه. درسته؟

من در بعضی پست ها دیدم که در مورد نمره تافل صحبت شده بود. من هنوز نمره تافل ندارم و دو ماه آینده قراره امتحان بدم و معلوم نیست موقع ای که میرم سفارت نمره ی تافل داشته باشم یا نه. آیا جز ملزومات داشتن نمره تافل؟

اينطور كه متوجه شدم هزينه ويزا مبلغ كمي هست كه بايد به سفارت پرداخت كنيم. خواستم بدونم من كه براي همسرم هم ميخوام اقدام كنم هزينه ويزا چقد فرق داره؟

یه سوال دیگه که ممنون میشم جوابمو بدید. من هنوز اصل مدرکم و ترجمه و ریز نمرات ندارم که دانشگاه و استاد خواستن ازم. به تظرتون صبر کنم تا اینا آماده بشه (حداقل دو سه هفته طول میکشه)‌ بعد اقدام کنم و فرم رو بفرستم و یا اینکه الان هرچی مدرک دارم (یعنی ریز نمرات غیر رسمی. گواهی موفقت برای لیسانس که غیر قابل ترجمه است و گواهی فارق التحصیلی ارشد که فکر کنم قابل ترجمه باشه)‌ و Application رسمی دانشگاه رو بفرستم و به استاد بگم که اصل مدارکی که خواستی رو تا چند وقت دیگه میرسونم؟ ممکنه این کار؟ می‌ترسم کار مدارکم طول بکشه و یه وقت استاد منصرف بشه و کس دیگه ای را برای اون موقعیت انتخاب کنه.

ممنون.
    در مورد زبان: یه مدرک حداقل حتما میخوان ولی نمیدونم گیر میدن یا نه ... شاید اذیت کنن سر این قضیه. دو تا کارمند داره اونجا، یه خانوم و یه آقا ... خانومه باشه قطعا میگه برو هر وقت تافل دادی بیا. آقا رو نمیدونم! شاید مهربون تر باشه ... شاید!

در مورد هزینه سفارت: فکر کنم نهایت این که دو تا هزینه ت نفره بگیرن، زیاد فرقی نداره براشون

در مورد مدرک: اون گواهی ارشد قابل ترجمه کافی هست ... یه ریز نمره لاتین غیررسمی هم ببر فکر کنم اوکی کنن. من خودم یه نامه از دانشگاه بردم که به انگلیسی نوشته بود این همه درساش پاس شده ولی تو پروسه زمان گیر فارغی خرید مدرک هست + کارنامه لاتین غیررسمی

در مورد انصراف استاد: فکر نکنم. شما بری اونجا هم طوری نیست همون لحظه همه مدارک رو بهشون بدی. خیلی وقتا بهت یه بازه 3 تا 6 ماهه وقت میدن که مدارک رو کامل کنی. در مورد اینکه استاد یکی دیگه رو انتخاب کنه هم به نظرم این جوری نباشه!

توصیه بنده: هر چه زودتر برو سفارت! یه بار بی تافل برو نهایت میگن نمیشه دیگه ... هر چه زودتر هم امتحان تافل رو بده!

نقل قول نوشته اصلی توسط delgadoless نمایش پست ها
    در مورد زبان: یه مدرک حداقل حتما میخوان ولی نمیدونم گیر میدن یا نه ... شاید اذیت کنن سر این قضیه. دو تا کارمند داره اونجا، یه خانوم و یه آقا ... خانومه باشه قطعا میگه برو هر وقت تافل دادی بیا. آقا رو نمیدونم! شاید مهربون تر باشه ... شاید!

در مورد هزینه سفارت: فکر کنم نهایت این که دو تا هزینه ت نفره بگیرن، زیاد فرقی نداره براشون

در مورد مدرک: اون گواهی ارشد قابل ترجمه کافی هست ... یه ریز نمره لاتین غیررسمی هم ببر فکر کنم اوکی کنن. من خودم یه نامه از دانشگاه بردم که به انگلیسی نوشته بود این همه درساش پاس شده ولی تو پروسه زمان گیر فارغی خرید مدرک هست + کارنامه لاتین غیررسمی

در مورد انصراف استاد: فکر نکنم. شما بری اونجا هم طوری نیست همون لحظه همه مدارک رو بهشون بدی. خیلی وقتا بهت یه بازه 3 تا 6 ماهه وقت میدن که مدارک رو کامل کنی. در مورد اینکه استاد یکی دیگه رو انتخاب کنه هم به نظرم این جوری نباشه!

توصیه بنده: هر چه زودتر برو سفارت! یه بار بی تافل برو نهایت میگن نمیشه دیگه ... هر چه زودتر هم امتحان تافل رو بده!
    سلام
    ممنون از توضیحاتتون.

در مورد ضمانت بانکی نظری ندارید؟

راستش استاد به من گفته مدارکت کامل شد بفرست برای دانشگاه که من کارای ویزاتو شروع کنم. پس فکر کنم باید منتظر استاد بمونم تا کارای ویزا رو شروع کنه و احتمالا بعدش یه وقت سفارت به من بدن که برم.
    من برای تافل نوامبر ثبت نام کردم نمی‌دونم وقت سفارت بعد از اون میدن یا قبلش. امیدوارم وقتی باشه که نمرم اومده باشه.

الان منتظرم که گذرنامه‌ی همسرم برسه به دستمون که اگر استاد ازم اسکن گذرنامه دو نفرو خواست من داشته باشم ولی خوب ایده‌ای ندارم که می‌خوان یا نه.

به نظر شما با این شرایط کار بهتر چیه؟
    ویرایش توسط molisoft : September 22nd, 2014 در ساعت 08:41 PM

Junior Member

سلام.
    نمی دونستم کجا باید بپرسم.من و همسرم برای ویزای تحصیلی سوییس 10 سپتامبر اقدام کردیم باید 1 اکتبر اونجا بودیم (چون قرار داد دیر اوومد) اونا گفتن با یه تاخیر کوچیک می اد.اما بعد از گذشتن 1 ماه متوجه شدیم که هنوز مدارک ما به دست شهر نوشاتل نرسیده. سفارت گفت ما اشتباه فرستادیم به لوزان.18 روز پیش این رو گفت.اما هنوز هم به دست نوشاتل نرسیده.شما نمی دونین که احتمال داره حدودا چه موقع بیاد یا برای کسی پیش اومده این قضیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط tavoos_hm نمایش پست ها
    سلام.
    نمی دونستم کجا باید بپرسم.من و همسرم برای ویزای تحصیلی سوییس 10 سپتامبر اقدام کردیم باید 1 اکتبر اونجا بودیم (چون قرار داد دیر اوومد) اونا گفتن با یه تاخیر کوچیک می اد.اما بعد از گذشتن 1 ماه متوجه شدیم که هنوز مدارک ما به دست شهر نوشاتل نرسیده. سفارت گفت ما اشتباه فرستادیم به لوزان.18 روز پیش این رو گفت.اما هنوز هم به دست نوشاتل نرسیده.شما نمی دونین که احتمال داره حدودا چه موقع بیاد یا برای کسی پیش اومده این قضیه؟
    شما از ايران براي ويزا درخواست داديد يا از نوشاتل براتون ويزا رو درخواست دادن؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط molisoft نمایش پست ها
    شما از ايران براي ويزا درخواست داديد يا از نوشاتل براتون ويزا رو درخواست دادن؟!
    از ایران درخواست دادیم از اونجا خود دانشگاه پیگیری می کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط tavoos_hm نمایش پست ها
    از ایران درخواست دادیم از اونجا خود دانشگاه پیگیری می کنه
    علتی داشت که از اونجا برای ویزاتون درخواست ندادن؟ اخه معمولش اینه

نقل قول نوشته اصلی توسط delgadoless نمایش پست ها

راستی این مدارکی که گفتید برای ارشد و لیسانس سفارتم می‌خواد؟
    یعنی مثلا اگر مدرک ترچمه شده‌ی لیسانس و گواهی موقت ارشد رو ببرم سفارت قبول می‌کنن با برم می‌گردونن؟ کلا چقد سفارت رو مدارک دانشگاهی حساسه؟
    ممنونم.