صفحه 65 از 97 نخستنخست ... 15555657585960616263646566676869707172737475 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 965

موضوع: Switzerland-Application and Visa process

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Switzerland-Application and Visa process

نقل قول نوشته اصلی توسط molisoft نمایش پست ها
    سلام. تا قبل از اينكه باهاتون تماس بگيرن نبايد بريد سفارت. ميتونيد ايميل بزنيد بهشون بگيد ويزاتون صادر شده كه زودتر بهتون زنگ يا ايميل بزنن. حتما هم بايد پاسپورتتون يروز بمونه اونجا و راهي نداره. مورد اخر رو هم اطلاع ندارم.
    موفق باشيد.
    ممنون دوست عزیز از پاسخ سریعتون.
    چرا نباید برم؟ من ایمیل دادم، اما خوب دیشب بهم تازه خبر دادن و از اون موقع تا خود یکشنبه صبح که اینا تعطیل هستن کسی چک نمیکنه. من همون ایمیل رو فوروارد کردم و بهشون گفتم. شما تجربه مشابهی داشتین که می‌گین باید صبر کنم؟
    آخه اینجوری دیگه خیلی دیر میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اقتصاد کاربردی - بازل

سلام دوستان،
    منم تجربم ر در مورد درخواست ویزا به همراه همسرم مینویسم، بلکه مورد استفادتون قرار بگیره.

دانشگاه و فاند: من دوره دکترا دانشگاه بازل رشته اقتصاد پذیرش گرفتم با فاند 2500 فرانک در ماه.
    درخواست ویزا به همراه همسرم: به صورت همزمان مدارکمون ر به سفارت تحویل دادیم. باید بگم که اینکه من فاند داشتم تنها واسه خودم کافی بود و واسه همسرم هم یک نامه تمکن مالی جداگانه از بانک گرفتیم و ضمیمه کردیم (باز جا داره بگم که تو سفارت گفتند این نامه تمکن مالی باید به نامه من (شوهر) یا خود فرد یا پدر فرد باشه، ولی بعد یک هفته از اداره مهاجرت بازل بهم ایمیل زدن که نامه تمکن مالی باید به نام من (شوهر) یا خود فرد باشه که باز دوباره نامه تمکن گرفتیم و اسکنش ر ایمیل کردیم براشون).
    نتیجه: بعد 13 روز از اداره مهاجرت بازل ایمیل زدند که موافقت شده و برین سفارت (البته خود سفارت هم زنگ زد بعدش که بیاین).
    پینوشت: این قضیه 13 روز خیلی عجیبه، چون تو سفارت گفته بودند 2.5 ماهه میاد.
    پینوشت 2: کلا رفتار سفارت با دانشجوها خیلی عالی بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط alidar نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    منم تجربم ر در مورد درخواست ویزا به همراه همسرم مینویسم، بلکه مورد استفادتون قرار بگیره.

دانشگاه و فاند: من دوره دکترا دانشگاه بازل رشته اقتصاد پذیرش گرفتم با فاند 2500 فرانک در ماه.
    درخواست ویزا به همراه همسرم: به صورت همزمان مدارکمون ر به سفارت تحویل دادیم. باید بگم که اینکه من فاند داشتم تنها واسه خودم کافی بود و واسه همسرم هم یک نامه تمکن مالی جداگانه از بانک گرفتیم و ضمیمه کردیم (باز جا داره بگم که تو سفارت گفتند این نامه تمکن مالی باید به نامه من (شوهر) یا خود فرد یا پدر فرد باشه، ولی بعد یک هفته از اداره مهاجرت بازل بهم ایمیل زدن که نامه تمکن مالی باید به نام من (شوهر) یا خود فرد باشه که باز دوباره نامه تمکن گرفتیم و اسکنش ر ایمیل کردیم براشون).
    نتیجه: بعد 13 روز از اداره مهاجرت بازل ایمیل زدند که موافقت شده و برین سفارت (البته خود سفارت هم زنگ زد بعدش که بیاین).
    پینوشت: این قضیه 13 روز خیلی عجیبه، چون تو سفارت گفته بودند 2.5 ماهه میاد.
    پینوشت 2: کلا رفتار سفارت با دانشجوها خیلی عالی بود.
    سلام
    خیلی جالبه که به این سرعت ویزاتونو دادن به نظرم جز نوادره.
    در مورد تجربه من.
    من و همسرم با هم اقدام کردیم برای ویزا برای کانتون تیچینو.
    ویزای بنده بعد از ۳ ماه اومد و ویزای همسرم بعد از ۹ ماه. تو این مدت هم دو بار از ما مدارک عجیب غریب خواستن و حدود ۶ میلیون تومن هم هزینه ی اون مدارک شد برامون.
    می تونم بگم مورد ما جز نوادر بود تو بدشانسی و مورد شما هم جز نوادر تو خوش شانسی.
    به هر حال به سوییس خوش آمدید و امیدوارم موفق باشید

سلام دوستان،

ببخشید من برای یه مصاحبه سه روزه (برای دفاع از پروپوزال برای دوره اینترنی) به دانشگاه زوریخ UZH دعوت شدم (توی دعوتنامه قید شده که هزینه های سفر رو خود استادی که من رو دعوت کرده پرداخت میکنه). دعوتنامه رسمی رو امروز دریافت کردم. چند تا سوال اساسی (و شاید خیلی ساده و ابتدایی) از دوستان دارم:

1- پروسه گرفتن وقت از سفارت سویس به چه صورت هست و از کجا و کدوم قسمت سایت سفارت باید اقدام کنم (من حسابی مبتدی هستم !!)؟

2- برای اقدام برای ویزا، به ترجمه مدارک دانشگاهیم نیاز هست یا نه؟

مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط shirazchem نمایش پست ها
    سلام دوستان،

ببخشید من برای یه مصاحبه سه روزه (برای دفاع از پروپوزال برای دوره اینترنی) به دانشگاه زوریخ UZH دعوت شدم (توی دعوتنامه قید شده که هزینه های سفر رو خود استادی که من رو دعوت کرده پرداخت میکنه). دعوتنامه رسمی رو امروز دریافت کردم. چند تا سوال اساسی (و شاید خیلی ساده و ابتدایی) از دوستان دارم:

1- پروسه گرفتن وقت از سفارت سویس به چه صورت هست و از کجا و کدوم قسمت سایت سفارت باید اقدام کنم (من حسابی مبتدی هستم !!)؟

2- برای اقدام برای ویزا، به ترجمه مدارک دانشگاهیم نیاز هست یا نه؟

مرسی
    سلام
    تماس بگيريد سفارت و توضيح بديد كه براي چه موردي ويزا ميخوايد و تاريخ ورودي كه مد نظرتون هم هست رو بگيد بهتون ىقت ميدن.
    در سايت بگرديد مدارك مورد نياز رو ميبينيد. نميدونم چه ويزايي رو بايد اقدام كنيد ولي ميتونيد همونجا پشت تلفن بپرسيد نوع ويزاتونو. و اگر مدركي رو ازتون بخوان ترجمه رسميشو ميخوان.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اقتصاد کاربردی - بازل

من با اطلاعات البته محدودم برداشتم اینه که علاوه بر شانس، کانتون مقصد هم خیلی تاثیر داره.

یک نکته دیگه هم که الان یادم اومد اینه که بعد از اوکی دادن کانتون، تنها 2-3 روز طول کشید تا SEM جواب اوکی نهایی ر داد. یعنی همین 13 روز من بیشترش مربوط به کانتون بود.

ممنون
    شما هم موفق باشین
    سلام
    خیلی جالبه که به این سرعت ویزاتونو دادن به نظرم جز نوادره.
    در مورد تجربه من.
    من و همسرم با هم اقدام کردیم برای ویزا برای کانتون تیچینو.
    ویزای بنده بعد از ۳ ماه اومد و ویزای همسرم بعد از ۹ ماه. تو این مدت هم دو بار از ما مدارک عجیب غریب خواستن و حدود ۶ میلیون تومن هم هزینه ی اون مدارک شد برامون.
    می تونم بگم مورد ما جز نوادر بود تو بدشانسی و مورد شما هم جز نوادر تو خوش شانسی.
    به هر حال به سوییس خوش آمدید و امیدوارم موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط alidar نمایش پست ها
    من با اطلاعات البته محدودم برداشتم اینه که علاوه بر شانس، کانتون مقصد هم خیلی تاثیر داره.

یک نکته دیگه هم که الان یادم اومد اینه که بعد از اوکی دادن کانتون، تنها 2-3 روز طول کشید تا SEM جواب اوکی نهایی ر داد. یعنی همین 13 روز من بیشترش مربوط به کانتون بود.

ممنون
    شما هم موفق باشین
    سلام
    بله صد در صد به كانتون مقصد ربط داره ولي ١٣ روز ديگه خيلي كمه! ؛-)
    زماني كه كانتون ويزا رو تاييد كنه بايد بره برن و دولت فدرال هم تاييدش كنه (در مورد ما ايرانيا اينطوره) و وقتي دولت فدرال اوكي رو بده همون روز هم سفارت ميتونه به شما زنگ بزنه؛-)

موفق باشيد

Junior Member

سلام
    بله صد در صد به كانتون مقصد ربط داره ولي ١٣ روز ديگه خيلي كمه! ؛-)
    زماني كه كانتون ويزا رو تاييد كنه بايد بره برن و دولت فدرال هم تاييدش كنه (در مورد ما ايرانيا اينطوره) و وقتي دولت فدرال اوكي رو بده همون روز هم سفارت ميتونه به شما زنگ بزنه؛-)

موفق باشيد
    سلام دوستان

من از یک دانشگاه "سوئد" پذیرش گرفتم و کارای ویزای سوئد رو هم کردم و کارت اقامت دانشجویی سوئد رو هم دارم. منتها یکماه قبل از رفتنم به سوئد، استادم ازم خواسته که برم به یک کنفرانس تو سوئیس برای میتینگ با با اون و چند نفر دیگه...
    از اونجا که ظاهرا سوئیس جزء منطقه شینگن نیست لازمه تا من واسه ویزای سوئیس اقدام کنم
    متاسفانه من هیچ تجربه ای در مورد روند ویزای سوئیس ندارم. میشه بگید باید برای چه نوع ویزایی اقدام کنم و روندش رو بهم توضیح بدین؟ آیا باید حضوری برم سفارت یا آنلاین هم میشه واسه ویزا اقدام کرد؟

پیشاپیش از کمکتون ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط tny نمایش پست ها
    سلام دوستان

من از یک دانشگاه "سوئد" پذیرش گرفتم و کارای ویزای سوئد رو هم کردم و کارت اقامت دانشجویی سوئد رو هم دارم. منتها یکماه قبل از رفتنم به سوئد، استادم ازم خواسته که برم به یک کنفرانس تو سوئیس برای میتینگ با با اون و چند نفر دیگه...
    از اونجا که ظاهرا سوئیس جزء منطقه شینگن نیست لازمه تا من واسه ویزای سوئیس اقدام کنم
    متاسفانه من هیچ تجربه ای در مورد روند ویزای سوئیس ندارم. میشه بگید باید برای چه نوع ویزایی اقدام کنم و روندش رو بهم توضیح بدین؟ آیا باید حضوری برم سفارت یا آنلاین هم میشه واسه ویزا اقدام کرد؟

پیشاپیش از کمکتون ممنونم
    سلام دوست عزيز
    سوئيس جزء اتحاديه اروپا نيست ولي حزء شنگن هست و شما ميتونيد بدون هيچ مشكلي رفت و امد كنيد.
    موفق باشيد.

Junior Member

سلام دوست عزيز
    سوئيس جزء اتحاديه اروپا نيست ولي حزء شنگن هست و شما ميتونيد بدون هيچ مشكلي رفت و امد كنيد.
    موفق باشيد.
    سلام
    ممنون بابت راهنماییتون
    ولی هم استادم و هم منشی بخش گفتن کسایی که خارج از اتحادیه اروپا (مثل ما ایرانیا) هستن باید واسه ویزای سوئیس اقدام کنن! یعنی اشتباه میکنن؟