صفحه 11 از 97 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 965

موضوع: Switzerland-Application and Visa process

پیش فرض پاسخ : Switzerland-Application and Visa process

نقل قول نوشته اصلی توسط BrainDrain2011 نمایش پست ها
    لطفا در مورد بیمه مسافرتی , برگه رزرو بلیط و گواهی بانکی ( برای افرادی که دارای بورس کامل هستند) بیشتر توضیح بدید . چون شنیدم این مدارک برای متقاضیان ویزای تحصیلی لازم نیست .
    همینطور آیا در فرم ویزا همه حروف باید با حروف بزرگ انگلیسی تایپ بشوند یانه ؟
    این مدارک برای متقاضیان ویزای تحصیلی لازم نیست .
    در فرم ویزا همه حروف باید با حروف بزرگ انگلیسی تایپ بشوند

من سوالای دوست خوبم را جواب می دهم

1) در شماره 13 فرم که گفته Type of travel document
    باید ordinary passport یا official passport نوشت؟

باید ORDINARYبزنید.

2)در شماره 22 فرم که گفتهیا توجه به اینکه من در دوره مستر قبول شدم در بخش Duration of the intended stay باید چی بنویسم ؟ همچنین دربخش
    Indicate number of monthsچی باید بنویسم ؟
    شما باید مدت موندن در سوییس را به ماه بنویسید مثلا اگر یکسال مستر طول می کشه باید عدد12 را وارد کنید
    3) شروع کلاسهای من از 20 سپتامبر است . اما من باید حداقل یک هفته زودتر اونجا باشم . به نظرتون در شماره 23 فرم که گفتهIntended date of arrival من چه تاریخی باید بزنم ؟ 19 سپتامبر یا زودتر
    من 10 روز قبل از شروع برنامه ام در سوییس زدم استاده هم گفت خوبه

4 )در شماره 24 فرم که گفته probable address in Switzerland باید آدرس دانشگاه را بنویسم ؟
    بله اسم و آدرس دانشگاه
    5 )در شماره 25 فرم که گفته Numbers of entries requested باید چی بنویسم ? باید بنویسم
    ببینید شما یه ویزای سه ماهه (تک ورود) میگیرید ولی اگه بیش از سه ماه میخواهید اونجا بمونید بعد از ورود درخواست کارت اقامت میدید که یکماهه بهتون میدهند بنابراین باید تک ورود بزنید
    6)در شماره 26 فرم که گفته name and adress of education in Switzerland باید مجددا مثل شماره 24 اسم و آدرس دانشگاه را بنویسم ؟
    منظورتون 28 است؟ بله من اینجا آدرس لابراتواری که در دانشگاه قراره کار کنم را نوشتم
    7)در شماره 27 فرم که گفته desceription of the jobباید اسم فوق لیسانسی که پذیرش گرفتیم را بنویسم ؟

نمیدونم انگار فرمی که شما دارید پرسشای 26و27 متفاوتی داره من این سوال آخر را ندیدم؟ من فرم d که مال دانشجویی است را پر کردم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSE- Sharif

نقل قول نوشته اصلی توسط alipoor_bahar نمایش پست ها
    میشه مختصر بگین وقتی میریم اونجا جه کارایی باید کنیم و مصاحبه هست یا نه؛ اگر هست په سوالاتی می پرسند.
    آیا باید شناسنامه ترجمه بشه؟
    ممنون
    وقتی میرین سفارت، جلوی یک در آهنی وایمیسین تا آقای امامی نامی میان و اسمتونو میپرسن و دقیقا با توجه به زمان وقتی که گرفتین، میبرنتون داخل! داخل اول یک حیات خیلی کوچکه با چهارتا صندلی، میشینی اونجا، همون آقا بهتون پاکت میده که پولو میزارین توش. مدارکو آماده میکنین و داخل ساختمون میشین.
    برا دانشجویی باید سه فرم دی پر شه که برا هرکدوم هم باید یکسری مدارک بدین. یعنی شما از هر چیزی باید سه سری کپی داشته باشین وگرنه مجبورید چهار بار تا بیمارستان برین و کلی معطل شید که کپیتون انجم شه.
    بعد که مدارک تحویل شد بهتون اصطلاحا وقت مصاحبه میدن! متناسب با وقت خودتون میتونه هر روزی باشه!
    ولی چیزی که ما دیدیم، مصاحبه نبود.
    وقتی روز مربوطه رفتیم اونجا، یک برگه دادن و گفتن نیم ساعت وقت داری راجه به دانشگاهی که در سوییس میخوای بری بنویسی.
    ضمنا خانومی که اونجا بود گفتن که ویزاتون اصلا به این امتحان ربطی نداره!!!! اگه نداره پس چرا میگیرن، نمیدونم!

می تونید بگید وقت مصاحبه چند روز بعدش بهمون داده میشه ؟ چون من برای سفارت امریکا بعد از سفارت سوییس وقت گرفتم و می ترسم وقت مصاحبه سوییسم با وقت سفارت آمریکا تداخل پیدا کنه
    در ضمن آیا میشه متنی را برای دلیل انتخابمون از دانشگاه سوییس از قبل آماده کنیم و با خودمون ببریم یا همون لحظه باید چیزی بنویسیم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSE- Sharif

می تونید بگید وقت مصاحبه چند روز بعدش بهمون داده میشه ؟ چون من برای سفارت امریکا بعد از سفارت سوییس وقت گرفتم و می ترسم وقت مصاحبه سوییسم با وقت سفارت آمریکا تداخل پیدا کنه
    در ضمن آیا میشه متنی را برای دلیل انتخابمون از دانشگاه سوییس از قبل آماده کنیم و با خودمون ببریم یا همون لحظه باید چیزی بنویسیم ؟
    ببینین بستگی به خودتون داره! ما که سه شنبه رفتیم ودارک دادیم، چون امتحان داشتیم، گفت دوشنبه بیاید! یعنی هفته بعدش!
    مسلمه که باید همونجا بنویسید چون نیم ساعت وقت میگیره براتون! متنش فقط راجع به دلیل نیست، راجع به دانشگاهم باید توضیح بدی!

واقعا ممنون از راهنماییتون . ولی یک چیزی از گفته هاتون برام مبهمه .منظورتون از اینکه گفتید امتحان داشتید یعنی چی ؟ مگه سفارت امتحان میگیره ؟ من دوره مستر قبول شدم و فکر نکنم سفارت از بچه های مستر بخواهد امتحان بگیره . در ضمن من قبلا در فروم خونده بودم که یکی از مدارکی که سفارت میخواد اینه که از قبل متنی را که باید حداکثر سه پاراگراف باشه تهیه کنیم و در خصوص علت انتخاب سوییس و دانشگاهمون در اون بنویسم . آیا این همون چیزیه که شما میگید یا نه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSE- Sharif

واقعا ممنون از راهنماییتون . ولی یک چیزی از گفته هاتون برام مبهمه .منظورتون از اینکه گفتید امتحان داشتید یعنی چی ؟ مگه سفارت امتحان میگیره ؟ من دوره مستر قبول شدم و فکر نکنم سفارت از بچه های مستر بخواهد امتحان بگیره . در ضمن من قبلا در فروم خونده بودم که یکی از مدارکی که سفارت میخواد اینه که از قبل متنی را که باید حداکثر سه پاراگراف باشه تهیه کنیم و در خصوص علت انتخاب سوییس و دانشگاهمون در اون بنویسم . آیا این همون چیزیه که شما میگید یا نه ؟
    نه. دانشگاه امتحان داشت دوستم. گفت نمیتونم تو این روزا بیام. اونم گفت هر کی میتونی، هفته بعد خوبه؟ اینم گفت باشه.
    سفارت امتحان نمیگیره.
    این چیزی که من گفتم با اون متن سه پارا فرق داره.
    من گفتم که سفارت به شما وقت مصاحبه میده ولی در اصل مصاحبه ای در کار نبود. یه کاغذ دادن گفتن نیم ساعت وقت داری بنویسی!!!! نمیدونم هدفشون چیه واقعن.

با سلام یک سوال اورژانسی . من برای سوییس 4 شنبه وقت دارم . امروز در کمال ناباوری دبی هم به من یک وقت اضطراری در یک شنبه یعنی چهار روز بعد از روز سفارت سوییس بهم وقت داه . چون همونطور که قبلا گفته شد , سوییس هم یک وقت مصاحبه میده , میشه من از اونا بخواهم که فردای روز تحویل مدارک یعنی 5 شنبه ازم مصاحبه بکنه ؟ به نظرتون عاقلانه است به سوییس بزنگم و بگم چون مشکلی برام پیش اومده وقتم را کمی جلوتر بندازه ؟
    یک راهنمایی دیگه . به نظرتون من اصلا عاقلانه است که برای آمریکا هم اقدام کنم ؟ من از سوییس بورس کامل و از امریکا نیمه فاند گرفتم و جون به رشته سوییس بیشتر علاقه دارم میخواهم اون را برم. از یک طرف محض احتیاط میترسم که سوییس بهم ویزا نده و در مقابل فکر کنم آمریکا بهم ویزا بده ( بنا به دلایلی محکم ). از طرفی هم میترسم اگه ویزای آمریکا بگیرم و بعد اونجا نرم , برام دردر سر بشه . واقعا گیج شدم نمی دونم چیکار کنم . مممنون میشم من را راهنمایی کنید (

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSE- Sharif

با سلام یک سوال اورژانسی . من برای سوییس 4 شنبه وقت دارم . امروز در کمال ناباوری دبی هم به من یک وقت اضطراری در یک شنبه یعنی چهار روز بعد از روز سفارت سوییس بهم وقت داه . چون همونطور که قبلا گفته شد , سوییس هم یک وقت مصاحبه میده , میشه من از اونا بخواهم که فردای روز تحویل مدارک یعنی 5 شنبه ازم مصاحبه بکنه ؟ به نظرتون عاقلانه است به سوییس بزنگم و بگم چون مشکلی برام پیش اومده وقتم را کمی جلوتر بندازه ؟
    یک راهنمایی دیگه . به نظرتون من اصلا عاقلانه است که برای آمریکا هم اقدام کنم ؟ من از سوییس بورس کامل و از امریکا نیمه فاند گرفتم و جون به رشته سوییس بیشتر علاقه دارم میخواهم اون را برم. از یک طرف محض احتیاط میترسم که سوییس بهم ویزا نده و در مقابل فکر کنم آمریکا بهم ویزا بده ( بنا به دلایلی محکم ). از طرفی هم میترسم اگه ویزای آمریکا بگیرم و بعد اونجا نرم , برام دردر سر بشه . واقعا گیج شدم نمی دونم چیکار کنم . مممنون میشم من را راهنمایی کنید (
    اولا اینکه شما میتونین همون چهارشنبه ساعت 2-3 برا مصاحبه برید!
    زنگ هم میتونین بزنین، ولی ممکنه خانومه کلی غرغر کنه سرتون و باید کلی براش توضیح بدین که قبول کنه، بعد میخواد یک ساعت از بی برنامگی ایرانیها براتون سخنرانی کنه و غیر! ولی در هر حال اگر دو روزم زودتر برین فرقی نمی کنه چون میتونین همه کارشو چهارشنبه انجام بدین.
    میتونم بگم 99% سوییس به شما ویزا میده! یعنی من تا حالا دانشجویی که رد شده باشه رو ندیدم. تبریک میگم بهتون و خوش به حالتون. من اگه از سوییس فاند داشتم اصلا سراغ آمریکا نمیرفتم.
    البیته سوییس اگر EPFLیا ETHبود.
    ولی این مساله کاملا شخصیه.
    ما دوستی داشتیم که چون ویزای آمریکاش دیر اومد، گفت یه ترم میرم سوییس و بعدش میرم آمریکا. ولی بعدش دیگه نرفت آمریکا چون از سوییس خیلی خوشش اومد.
    کلا اروپا زندگی آرامی خواهید داشت ولی در آمریکا همیشه باید بدویید!
    منظورتون از دردسر چیه؟ اینکه بعدا آمریکا راهتون ندن؟ شما میتونین اگه پشیمون شدین اصلا ویزارو پیک آپ نکنین و بعدها اگر دوباره خواستین آمریکا برین، در توضیح این امر، دلیلتون رو میگین، اصلا شاید ویزای آمریکاتون به موقع نیاد.
    موفق باشین.

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

تذکر!
    کاریران گرامی این تاپیک داره از مسیر اصلی خودش منحرف میشه!
    لطفا سوالات خود را دقیقا در چارچوب و موضوع مربوط به تاپیک مطرح کنید. در صورت ادامه, پست های نامربوط حذف می شوند و کاربران متخلف اخطار خواهند گرفت.

با تشکر
    مدیریت فروم Applyabroad
    We are always getting ready to live but never living