صفحه 13 از 97 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 965

موضوع: Switzerland-Application and Visa process

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Switzerland-Application and Visa process

سلام
    اگه شما واسه پوزیشن اقدام کردید خود دانشگاه واسه ویزای شما اقدام میکنه و 20 روز بیشتر طول نمیکشه. فرانسه هم که خیلی وقته ویزا نمیده، تعجی نداره.
    موفق باشی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin_z نمایش پست ها
    بچه ها یه سوال مهم:

آیا درصد شانس اخذ ویزای تحصیلی از سوئیس بالاست؟
    آخه من سابقه ریجکت گرفتن از فرانسه رو هم دارم!!!

دوستان یک سوال
    برای کپی صفحات گذرنامه از همه 32 صفحه خالی گذرنامه جدید و قدیم , اونم در 3 نسخه باید کپی گرفت ؟
    و همینطور شناسنامه ؟
    دیگر به خدا نمی گویم که مشکل بزرگی دارم , به مشکلم میگویم که خدای بزرگی دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EPFL

پیش فرض خیلی مهم!!-مدارک سفارت

سلام. بچه هایی که برای فوق میخان برن، آیا کسی هست که تا الان ویزاش رو گرفته باشه؟؟؟ اگر هست لطفا نظرش رو در مورد مدارک زیر بده و اگر بقیه هنوز خبری نشده در مورد ویزاشون، توجه کنن شاید شما هم به این مشکل بر خورد کنین:

من یک ماه پیش مدارکم رو دادم سفارت و منتظر ویزام. اما هفته پیش از دانشگاه ETH ایملیی دریافت کردم که میگفت از کانتون زوریخ نامه ای دریافت کردن که میگه مدارک شما برای پروسه ویزا نواقصی داره :1. bank statement باید در بانکی باشد که در سوئیس شعبه داشته باشه(که قطعا هیچ بانک ایرانی در سوئس شعبه نداره!) 2. مدرک لیسانس و نیز ترجمه آلمانی آن نیاز هست (درحالیکه مدرک موقت لیسانس همونطور که می دونین حداقل 40روزطول میکشه آماده بشه و من مطمنم که تا اواسط شهریور به زوور آماده بشه)

نقل قول نوشته اصلی توسط BrainDrain2011 نمایش پست ها
    دوستان یک سوال
    برای کپی صفحات گذرنامه از همه 32 صفحه خالی گذرنامه جدید و قدیم , اونم در 3 نسخه باید کپی گرفت ؟
    و همینطور شناسنامه ؟
    نه عزیزم فقط صفحه ای که مشخصاتت هست و صفحه روبروش و اگه ویزایی برای امریکا یا اروپا تا حالا گرفتی فقط و فقط همین صفحه ها را. من از صفحه دیگه ای که از کشور دیگه ای آسیای ویزا داشتم کپی گرفتم، خانومه عصبانی شد و کم بود بیاد اینطرف شیشه من را بزنه و حتی می خاست من را به پلیس بین الملل معرفی کنه که چرا صفحات خالی را کپی گرفتی.

سلام
    من 13 ژوئن رفتم سفارت سوییس هنوز جواب نیومده برام. کسی از دوستان هست که این تاریخ یا بعدش رفته باشه و ویزای دانشجوییش اومده باشه؟

راستی من تو فرم D قسمت intended arival date را زدم اول سپتامبر. یعنی حالا به هیچ وجه زودتر از این تاریخ نمی تونم وارد سوییس بشم؟!

سوال آخر: آیا میتونم یک روز بعد از ورودم به سوییس برم یک گشتی بزنم توی کشورای اطراف؟ یا اصلا اگه خوشم نیومد از سوییس برم آمریکا؟

مرسی که جواب سوال آخر را مطمئن و دقیق میدهید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EPFL

من 26 ژوئن اقدام کردم اما دوهفته پیش کانتون زوریخ از طریق دانشگاه بهم گفت مدارک ناقصه! شرحش ما وقع رو اونبالا نوشتم!

Junior Member

خبری از ویزای کسی نشد ؟

Junior Member

میشه یه خواهش بکنم ازتون که منو راهنمایی کنید.؟
    لینک بخشی رو که مدارک ویزای دانشجویی رو تو سفارت نوشته برام میذارید؟
    خیلی وبسایت سفارت یه جوریه معلوم نیست چی به چیه؟ یا من اشتباه میگردم؟
    تاحالا کسی رو شنیدید که از یه دانشگاه بین المللی و خصوصی پذیرش گرفته باشه ریجکت کنند؟ در شرایطی که دیپازیت 3000 یورویی داده باشه؟
    من بین آلمان و سوییس موندم میترسم بهم ویاز ندن با اینکه قبلا ویزای کار و توریستی از اتریش و لهستان داشتم.
    ممونو میشم زود جواب بدید

سلام دوست عزیز . این لینک مربوطه است
    http://www.eda.admin.ch/eda/en/home/...nf/visirn.html

بعد از این که وارد سایت شدید , بر روی Leaflet Study Visa که یک فایلpdf است کلیک کنید در آن اطلاعات مربوط به ویزای دانشجویی قید شده . البته به این فرم اصلا اکتفا نکنید , چون یک سری مدارک مثل ترجمه شناسنامه هم اخیرا اضافه شده که در مدارک مربوطه برای ویزا صراحتا د رموردش مطلبی نوشته نشده. به نظر من کل صفخات فروم مریوط به ویزای سوییس در سایتapply abroad را حتما از اول تا آخرش بخونید.

در خصوص انتخابتون , به نظر من باید به رنک دانشگاه و رشته تحصیلیتون نگاه کنید و بببینید کدوم گزینه بهتریه . در مورد سوییس همون طور که بچه ها در فروم گفته بودند, تا به حال کسی نبوده که رد شده باشه اما آلمان را تا جایی که من میدونم زیاد اطمینای در مورد قبول یا رد ویزاتون نیست . چون یکی از دوستان من چند سال پیش با وجود بورس کامل برای یک دوره کارآموزی , موفق به دریافت ویزای تحصیلی نشد و ردش کردند. به نظر من بهتره یک سری به بخش سفارت آلمان در فروم نگاه کنید .
    من اگه خودم بودم سوییس را انتخاب می کردم , چون هم سفارت نسبتا خلوتتریه و برخوردشون خیلی بهتره , و احتمال گرفتن ویزاتون هم بیشتره .
    موفق باشید
    دیگر به خدا نمی گویم که مشکل بزرگی دارم , به مشکلم میگویم که خدای بزرگی دارم

Junior Member

مرسی خیلی ممنونم ، من هم بخش المان فروم رو کامل خوندم هم سوئیس رو برای همین دارم روی سوئیس اقدام میکنم، نمیخوام ریسک ریجکت آلمان رو بکنم، ممنون از لینکتون