صفحه 5 از 97 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 965

موضوع: Switzerland-Application and Visa process

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Switzerland(application and Visa process)l

من مي‌خواهم براي ويزاي دكتري اقدام كنم. دانشگاه به من گفته كه براي ويزاي كار اقدام كن ولي تو ليست انواع ويزا‌ها ويزاي كار ندارد. كسي اطلاعي دارد كه بايد چه كار كنم؟

Junior Member

سلام . بببخشید من برای یه هفته summer school پذیرش دارم و 3 هفته قبل از پروازم بهم وقت سفارت دادن. شهریه ی summer school رو پرداخت کردم و بلیط هم گرفتم و هتل هم رزرو کردم به نظرتون 3 هفته کافیه برای این که بتونم ویزا بگیرم از طرف دیگه آیا می تونم با این شرایط ویزا بگیرم یا ممکنه نتونم ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Jortex نمایش پست ها
    من مي‌خواهم براي ويزاي دكتري اقدام كنم. دانشگاه به من گفته كه براي ويزاي كار اقدام كن ولي تو ليست انواع ويزا‌ها ويزاي كار ندارد. كسي اطلاعي دارد كه بايد چه كار كنم؟
    ویزای شما ویزای نوع D هست (http://www.eda.admin.ch/etc/medialib...sumd-fr-en.pdf). البته فرم شنگن رو هم باید پر کنید. مدارک مورد نیازتون هم مدارک کلی هست به علاوه مدارک دانشجویی که تو فرمی که لینکشو گذاشتین موجوده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Arina نمایش پست ها
    سلام . بببخشید من برای یه هفته summer school پذیرش دارم و 3 هفته قبل از پروازم بهم وقت سفارت دادن. شهریه ی summer school رو پرداخت کردم و بلیط هم گرفتم و هتل هم رزرو کردم به نظرتون 3 هفته کافیه برای این که بتونم ویزا بگیرم از طرف دیگه آیا می تونم با این شرایط ویزا بگیرم یا ممکنه نتونم ؟
    شنیده های من میگه که به طور متوسط ویزا در کانتون Vaud که مقر EPFL هست 4هفته ای میاد. شما با دانشگاه هماهنگ کنید که ممکنه 1تا2 هفته دیرتر بیایید. البته به فکر تعویض زمان بلیت هم باشید.

Junior Member

برای گرفتن ویزای یک هفته ای میزان مانده ی حسابی که سفارت می خواد چقدر باید باشه ؟ به نظرتون 3 ملیون تو حساب به عنوان مانده ی حساب باشه کافیه یا کمه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abadi نمایش پست ها
    ویزای شما ویزای نوع D هست (http://www.eda.admin.ch/etc/medialib...sumd-fr-en.pdf). البته فرم شنگن رو هم باید پر کنید. مدارک مورد نیازتون هم مدارک کلی هست به علاوه مدارک دانشجویی که تو فرمی که لینکشو گذاشتین موجوده.
    تصحیح میکنم، فرم شنگن نیاز نیست. بلیت هم نخواستن از من.

Junior Member

سلام من امروز مصاحبه سفارت داشتم و چون اطلاعات کمی اینجا هست کمی مینویسم که آشنا بشین.
    یه آقای تپل و مهربون و بسیار مودب میاد ازتون راجع به برنامتون میپرسه. اینکه چرا میخوای بری و چقدر زبان میدونی.
    مطلب مهم اینه که تست زبان به اون صورت نیست. آقاهه گفت تو دو سال اخیر هیچ کسی رو رد نکرده ! گفت تا حالا فقط سه چهار بار پیش اومده که به یکی گفتم یه کم صحبت کن طرف بربر نگام کرده منم بهش گفتم تا زبان ندونه نمیتونه بره و تاکید کرد اکثرا کسانی بودن که به ضرب و زور پول باباشون میخواستن برن ! حتی من 2 سال پیش یه ترم آلمانی خوندم و الان هیچی نمیدونم ولی وقتی بهش گفتم که 2 سال پیش ترم یک زبان آلمانیو گذروندم برای آلمانیم نمره A1 گذاشت و بهم گفت وقتی میگی خوندی حتما خوندی و من به گفته خودت اعتماد میکنم
    من خودم تقریبا خیلی استرس داشتم ولی خیلی مطمئن میگم که بسیار مصاحبه ساده ای بود

Junior Member

سلام
    من می خواستم یدونم از کسانی که مدارکشون رو برای مقطع فوق لیسانس به سفارت تخویل دادن آیا تا حالا کسی جوابی گرفته ؟
    ظاهرا سفارت حداقل 2 ماه برای صدور ویزا وقت نیاز داره و امکان اینگه ویزا به موقع صادر نشه خیلی زیاده !

Junior Member

سلام
    به من دیروز زنگ زدن که ویزا اومده..
    45روز
    نگران نباشید، اشالا ویزا همه به موقع مییاد
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad021 نمایش پست ها
    دوست عزیز برو سفارت. دوست من رفت و گفت داره دیر میشه. گفتند پیگیری می کنیم.
    به اون ایمیل مخصوص دانشجوها هم میل بزن. اون ها میل رو برای کسی میفرستند که بتونه پیگیری کنه.
    دوستم پس از پیگیری 2روزه ویزا گرفت.
    موفق باشی...
    میشه لطفا بگین اون ایمیل مخصوص دانشحوها که بالا گفتین چیه ؟