صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 73

موضوع: چه بازه سنی برای مهاجرت مناسبتر است؟ تجربیات افراد از بعد سن و سال.

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض چه بازه سنی برای مهاجرت مناسبتر است؟ تجربیات افراد از بعد سن و سال.

امروزه افراد در کشور ما در سن و سال های مختلف تصمیم به مهاجرت دارن. بعضی افراد برای مهاجرت یک بازه سنی مشخصی را تعریف می کنن و بعضی های دیگه هم معتقدند که مهاجرت سن و سال نمی شناسه. برخی می گن که ورود به محیط جدید در سنین کمتر، مثلا زیر 18 سال، منطقی نیست و فرد احتمالا نمی تونه زیر بار فشارهای محیط جدید دوام بیاره و برخی دیگه مدعی هستند که هر چه جوانتر، قدرت تطابق با محیط جدید بیشتر.

بنظر می رسه، این موضوع، بویژه برای افرادی که به صورت دانشجویی تصمیم به مهاجرت دارند از ابعاد مختلف اهمیت بالایی داشته باشه. چون این افراد علاوه بر ادامه تحصیل دقدقه های دیگری هم دارند.

اشتغال: همه دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی باید به فکر کار باشند در صورتی که تصمیم به ماندن در کشور مقصد دارند، در چه سن و سالی بهتر کار پیدا می شود. در صورتی که تصمیم به برگشت بگیرند و یا مجبور بر بازگشت به کشور شوند، باید فرصت کافی برای بازسازی شرایط خود را داشته باشند. اینجاست که نقش سن و سال مشخص می شه. مثلا فردی که در سن 33 سالگی قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا داره، تا زمان فارغ التحصیلی احتمالا نزدیک به 40 سال خواهد داشت. در صورت ماندن، می تونه در کشور مقصد شغل مناسبی برای خودش دست و پا کنه؟ اگر به کشور برگرده، برای ورود به بازار کار با مشکل مواجه نمی شه؟

تطابق با محیط جدید: گفته می شه که در این مورد سن و سال مثل تیغ دو لبه عمل می کنه. اگر سن افراد بیشتر باشه، تجربه بیشتری دارند و تحمل آنها در مقابل مشکلات بیشتره و همچنین دچار دوگانگی فرهنگی نمی شون. ولی این افراد در فرهنگ قبلی خود ساخته شده اند و به سختی می تونن محیط جدید رو بپذیرند و در آن آمیخته بشن. پس سوالی که پیش می آید اینه که نهایتا چه بازه سنی مناسب است؟

توان ادامه تحصیل: در این زمینه هم اختلاف نظر هست. همونطور که اشاره شد، بخش اعظم افرادی که عازم خارج از کشور هستن، تصمیم به ادامه تحصیل دارن. عده ای می گن که آدم تو یک سن و سالی باید درس و دانشگاه رو تموم کرده باشه و عده ی دیگه هم می گن زه گهواره تا گور دانش بجوی.

بنظر من بهترین چیزی که می تونه جواب این سوالات رو بده، تجربه افرادی هست. قطعا در گذشته، افرادی در سنین مختلف مهاجرت کردن و از نزدیک هم مشاهداتی داشته اند. تجربه ی اونها می تونه به افرادی که این علامت سوال رو تو ذهن دارن که آیا سن و سال ما برای مهاجرت و یا ادامه تحصیل در خارج کشور مناسب هست یا نه، تا حدودی جواب بده. بنابراین من از همه دوستان خواهش می کنم که از تجربیات و مشاهدات خودشون در این مورد توضیح بدن که شاید کمکی برای دیگران باشه.

پیش فرض پاسخ : چه بازه سنی برای مهاجرت مناسبتر است؟ تجربیات افراد از بعد سن و سال.

هر چند باید افراد با تجربه تجربیاتشون رو در اختیار بذارن ولی مسلما این یک امر نسبیه. ببینید یکی وضع مالی خوبی داره و میتونه بدون ریسک زیاد در همون اوایل جوونی مهاجرت کنه. یکی هم ترجیح میده بخشی از زندگیش رو اینجا آغاز کنه کمی تجربه کسب کنه و کمی هم پول سیو کنه بعد اقدام کنه که احتمالابه دلیل ازدواج و وابستگی های دیگه کمی مهاجرتش مشکل تر میشه. دسته اول اگه بعد از تحصیل به ایران برگرده احتمالا مشکل چندانی نخواهد داشت ولی دسته دوم باید یک بار دیگه از نو شروع کنه و بگرده دنبال کار. از نظر تطابق با محیط جدید قطعا همه با مشکلاتی برخورد خواهند کرد اما به نظرم افرادی با سن بالاتر در مدیریت مشکلات موفق تر خواهند بود. در مورد آموزش هم که من معتقدم هرچه سن پایینتر باشه انگیزه و یادگیری بالاتره. البته اینها نظزات شخصی بود و احساس خودم نسبت به این موضوع که بسیار مهمه.

Junior Member sushians آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Microbial Biotechnology - IUST

پیش فرض پاسخ : چه بازه سنی برای مهاجرت مناسبتر است؟ تجربیات افراد از بعد سن و سال.

سلام
    به نظر شما برای من که ازدواج کردم و سنم 27 ساله و میخوام مجددا ارشد بخونم خیلی سخت خواهد بود؟!

Junior Member Setareh1998 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics, Sao paulo

نقل قول نوشته اصلی توسط sushians نمایش پست ها
    سلام
    به نظر شما برای من که ازدواج کردم و سنم 27 ساله و میخوام مجددا ارشد بخونم خیلی سخت خواهد بود؟!
    نخیر سخت نیست اگر فاند دارین تازه اگر فول فاندین بشدت توصیه میکنم دوباره بخونید ولی اگر میخواین به امید کار کردن تو اون کشور تشریف ببرید تا از پس مخارج یربیاین سخته یکم...و بهتون توصیه نمیکنم دوباره بخونید فوق رو در اونصورت چپن متاهلید یکم سخت ترم میشه
    موفق باشید
    این نظر من بود
    ستاره>بهادری>27>سنندج>لیسانس >مازندران>فوق>سائوپائلو>فیز یک حالت جامد>حسرت به دل مونده پلیمر امیرکبیر>دختر 8 ساله(سوفیا)>پسر 5 ساله(سام)>دختر6ماهه(سارا)> درونگرا>اعتماد به نفس بالا>عاقل> نوازنده سه تار> از رشتم متنفرم

سلام من الان ۳ ساله ازدواج کردم. من و خانومم هردو فوق لیسانس معماری داریم با ۱ پسر ۲ ماهه.دارم آماده میشم برای مهاجرت به کانادا برام دعا کنید .تمامی مراحل کارم رو براتون میفرستم. به امید روزهای خوب برای همه

Junior Member Frank_Jr آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sushians نمایش پست ها
    سلام
    خیر اما خیلی از کارهای ایرانی ها عجیب هست واقعیتش. مثلا هم کلاسهای بنده براشون قابل هضم نبود یعنی چی یک نفر همه زندگیشو ول کرده مثلا مهندس بوده معلم بوده مربی بوده یا هر شغلی اومدئه مثلا Medicine بخونه یا رشته های مشابه خاصه در EU به دلیل اینکه سیستم دارای یک برابری نسبی در امکانات و ... هست این کارها معنی ای نداره البته این صرفا مثال بود و ارشد مجدد بخث دیگریه ولی second education مشکل خاصی نداره اصلا بعضا میان چند ترم درس میخونن ول میکنن میرن دنبال زندگیشون باز بر میگردن ادامشو میخونن

سلام
    من یه سوال داشتم نمی دونستم کجا مطرح کنم
    من خودم دانشجوی دکترا هستم (البته کارم تموم شده و منتظر چاپ مقاله و ... هستم). شوهرم هم ارشد داره. هر دوتا معدل و اینهامون خوبه. یه پسر 8 ساله هم داریم.
    نمی دونم برای رفتن از ایران اقدام کنیم یا نه؟
    نمی دونم برای ادامه تحصیل شوهرم اقدام کنیم یا بریم سراغ پروسه های مهاجرت؟
    نمی دونم پسرم با مشکل مواجه میشه یا نه؟

Junior Member

سلام یه سوال داشتم..
    من الان دوم دبیرستان رشته تجربی هستم میخوام از هجده سالگی یعنی بعد پیش دانشگاهی برای دانشگاه برم آمریکا کسی از مراحل این کار خبر داره؟ميخواستم ببینم شدنيه؟آیا به کسایی که ميخوان از دیپلم برن پذیرش میدن؟اول باید کنکور بدم بعد برم??لطفا لطف کنید جواب سوالاتمو بدید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ajn1378 نمایش پست ها
    سلام یه سوال داشتم..
    من الان دوم دبیرستان رشته تجربی هستم میخوام از هجده سالگی یعنی بعد پیش دانشگاهی برای دانشگاه برم آمریکا کسی از مراحل این کار خبر داره؟ميخواستم ببینم شدنيه؟آیا به کسایی که ميخوان از دیپلم برن پذیرش میدن؟اول باید کنکور بدم بعد برم??لطفا لطف کنید جواب سوالاتمو بدید
    مراحلش زبان و پذیرش و ویزا و... است. تاپیک زیر را بخوانید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...d-Visa-for-USA

با سلام . من در مقطع پیش دانشگاهی و در رشته ی ریاضی مشغول به تحصیل هستم ، می خواستم بپرسم که برای مهاجرات بهتر هست که از کشوری که توش چند تا آشنا دارم مثل ترکیه شروع کنم و بعدش به اروپا مهاجرت کنم؟ یا نه بهره که از همون ابتدا به اروپا مهاجرت کنم , ضمنا من کارم برای مهاجرت به 4 کشور حل شده و فقز تصمیم خودم مونده که کشور ها عبارتند از:1- انگلستان 2- آلمان 3- اتریش 4- ترکیه(دوست و آشنا زیاد دارم تو ی این کشور)

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)