صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 73

موضوع: چه بازه سنی برای مهاجرت مناسبتر است؟ تجربیات افراد از بعد سن و سال.

پیش فرض پاسخ : چه بازه سنی برای مهاجرت مناسبتر است؟ تجربیات افراد از بعد سن و سال.

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من ار یک ترم مرخصی بگیری یا همانطور که یکی از دوستان گفت به عنوان فرصت مطالعاتی بروی هنگ کنگ و ببینید می توانید با شرایط محیط ، دانشگاه، خود استاد و مردم آنجا دوام بیاورید یا خیر. اگر مشکل نظام وظیفه ندارید این کار به شما فرصت میده که یک بر آورد از آنجا داشته باشید و اگر پشیمان شدید راه بازگشت داشته باشید. ضمنا 31 سال سن بالایی نیست. راه دوم هم اتمام دکترا ایران و پیدا کردن پسداک در خارج است که بدون در نظر گرفتن استثنا ها معمولا در دانشگاههای خوب و متوسط امکان پیدا کردن موقعیت است ولی دانشگاههای خیلی خوب بسیار دشوار و نیاز به رزومه خیلی خوب و گاهی کانکشن قوی می باشد.
    من به اندازهٔ شما شاید تجربه نداشته باشم ولی بررسی که کردم عملا پست داک رو همون دانشگاه‌های بزرگ و تراز اول ارائه میدن و همونطوری که گفتین خیلی کار سختی هست برای مدرک داخل. به نظر میاد با مدرک داخل در صورت ارتباط قوی (مثلا از طریق فرصت) این امکان وجود داشته باشه که من چون نتونستم برم واسم ممکن نیست دیگه. رزومهٔ کاری من هم اونقدر برچسته و ویژه نیست که باعث ساده شدن پست‌داک من توی دانشگاه‌های بزرگ آمریکا/کانادا بشه. بهرحال من این سعی رو داشتم که هدفهام رو ایران پایه بذارم ولی متاسفانه نتونستم. دکتری داخل برای موندن در ایران شاید؟؟ بیارزه اما به نظر میاد برای بیرون از ایران مشکل‌تر میشه (هرچند همیشه امکان هست ولی خب اون داستانی شخصیه و هر فردی شانس و مسیر خودشو داره)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : چه بازه سنی برای مهاجرت مناسبتر است؟ تجربیات افراد از بعد سن و سال.

نقل قول نوشته اصلی توسط Geek نمایش پست ها
    دوستان من ۳۱ سالمه و وسطای دکتری داخل هستم.
    اما شرایط طوریه که (عوامل زیادی که اینجا جاش نیست)‌ به نظر میاد بهتره برای یه PhD دوم اقدام کنم. یه موقعیت خوب توی هنگ‌کنگ پیدا کردم که هم دانشگاهش خوبه هم استادش شبکهٔ قوی‌ای داره و هم پولی خوبی میدن که میشه پس انداز هم داشت (زیاد نیست ولی حداقل در حدود ۳۰ الی ۴۰ تومن در سال هست).

هدف نهایی من داشتن یه کرسی تحقیقی در قالب دانشگاه یا R&D هست. یعنی نهایتا میخوام کار تحقیقی کنم و زمینه‌ای که علاقه دارم کار کنم. ولی دنبال مهاجرت و اقامت دائم توی جایی مثل کانادا یا استرالیا یا باقی کشورهای مهاجرپذیر هستم.

اگه بخوام PhD دوباره اقدام کنم چون کمی اپلای و ازاد کردن مدارک و اینا طول میکشه من حدود ۳۶ سالگی میتونم PhD رو بگیرم از یه دانشگاه زیر رنک ۱۰۰ (مطابق QS) و به شرط اینکه خوب کار کنم و روزمهٔ خوبی رو بسازم و از تجارب ایرانم هم بتونم استفاده کنم و ارتقاء بدم در بهترین حالت توی ۳۶ سالگی من تازه یه دکتری دارم حالا فرض کنید با روزمهٔ خوب و تازه چند سالی شاید فرصت داشته باشم چندجا پست داک برم. سوالم اینه به لحاظ سنی و هدفم به نظرتون چطوری میشه؟

یعنی فرض کنید با سنی حدود ۴۰ سال که ۴ سالش رو سعی کردم تو کشور مقصد (کانادا/استرالیا مثلا) گذروندم و دنبال پوژیشن کاری مناسب باشم. آیا این استراتژی درستی هست؟ میدونم اگه هدف مثلا کاناداست خب بهتره اونجا اقدام کنم ولی مشکلی که هست اینه که الان پوزشین خوبی دارم و زمینهٔ کاری و استادش هم به من میخوره و بهتر میتونم کار کنم برای همین دارم سبک و سنگین میکنم که کدوم مسیر رو انتخاب کنم؟
    *‌ یه پوزیشن خیلی خب با outlook خوب علمی توی شرق آسیا ولی قصد موندن یا اقامت اونجا رو ندارم. حسن این پوزیشن ارتباط و شرایطش هست که بهم فرصتی رو میده که رزومهٔ خیلی خوبی رو بسازم
    * بیخیال این پوزیشن شدن و دنبال پوزیشن ولو کمی پائینتری بودن اما توی یه کشور مقصد. در این حالت حدود دو سال عقب می‌افتم. دکتری ایران رو ولی تموم میکنم. و توی سن ۳۸ سالگی احتمالا یه دکتری دوم از کشور مقصد میگرم (اگه ویزا سخت باشه قید دکتری داخل رو میزنم).

تردیدها باعث شده نتونم متمرکز بشم راهنمایی‌هاتون قطعا کمک بزرگی برای منه. ممنون
    سلام
    به نظر من توصیه های دوستان واقعا مفید هست و شما بهتر هست که یک فرصت مطالعاتی سه یا شش ماهه برای هنگ کنگ بگیرید و محیط را بررسی کنید از نظر فرهنگ مردم/ ارتباط با مهاجر( که از غرب اسیا وارد شده نه از امریکا یا اروپا) / زبان/ غذا/ اب و هوا و... چون از نظر وجود کمپانی ها و کار چندان مشکلی وجود نداره برای رشته هایی مثل برق یا مخابرات یا کامپیوتر. در مورد کشورهایی که ذکر کردید استرالیا با هنگ کنگ فرق چندانی ندارند از لحاظ رویارویی با مهاجران چون سیاست هر دو کشور وابسته به پول مهاجر هست ( هر چند که استرالیا راجع به تخصص هم مواردی ذکر کرده) و مهاجرت به هنگ کنگ هم میتونید مد نظر داشته باشید( اگر فقط هدف شما داشتن پاسپورت دوم هست زیرا هنگ کنگ دارای مزایایی هست). ولی کانادا همچنان نیاز به سکنه و تخصص دارد و در این مقطع به پول شما نیاز ندارند پس مهاجرت به کانادا راحت تر و با صرف هزینه کمتر و البته به امریکا هم نزدیک هستید و در صورت گرفتن کار در امریکا رفت و امد بسیار راحت تر.
    به نظر من دکترا ی ایران برای فردی مناسب هست که قصد کار در محیط ایران دارند. هیچ سنی برای تغییر مسیر و شروع دوباره دیر نیست فقط شما باید ببینید چه چیزی در ازا این تصمیم از دست می دهید و چه چیزی بدست می اورید. اگر جواب برای شما قانع کننده و چرایی مساله برای شما روشن هست؛ پس موفق باشید.

با سلام.من در حال حاضر سوم دبیرستان رشته تجربی هستم. کارهای رفتنم رو دارم انجام میدم و میخوام که قبل از مشمول شدن برم المان. یعنی در واقع با توجه به اینکه کلاس یازدهم نظام جدید هستم میخواستم دیپلمم رو هم همونجا بگیرم. الان چند تا سوال دارم: اول اینکه اگر کسی از قبل گرفتن دیپلم اونجا رفته بگه که شرایطش چطوریه برای ادامه تحصیل و گرفتن دیپلم. دوم اینکه ورود به دانشگاه برای رشته پزشکی به چه صورت میشه در المان بعد از گرفتن دیپلم، کنکور داره مثلا؟ باید کالج بری قبلش؟. ممنون میشم کمکم کنید

دوستان من ۲۳ سالمه و خیلی افسوس میخورم که این ۲۳ سال عمری رو که میشد خیلی بهتر و باهدف تر گذروند توی ایران گذروندم
    بنظر شما من تا کارامو انجام بدم و بخوام از یه دانشگاه امریکایی یا اروپایی برای ارشد پذیرش (با فاند)بگیرم یک و نیم یا دوسال طول میکشه (تا مدارک و امتحانات زبان و بقیه چیزارو اماده کنم) و اگه من در سن ۲۵ سالگی برم یه کشور دیگه دیره؟ هر چند مااینجا پیر شدیم
    ویرایش توسط Smartgirl21 : June 11th, 2018 در ساعت 10:57 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Smartgirl21 نمایش پست ها
    دوستان من ۲۳ سالمه و خیلی افسوس میخورم که این ۲۳ سال عمری رو که میشد خیلی بهتر و باهدف تر گذروند توی ایران گذروندم
    بنظر شما من تا کارامو انجام بدم و بخوام از یه دانشگاه امریکایی یا اروپایی برای ارشد پذیرش (با فاند)بگیرم یک و نیم یا دوسال طول میکشه (تا مدارک و امتحانات زبان و بقیه چیزارو اماده کنم) و اگه من در سن ۲۵ سالگی برم یه کشور دیگه دیره؟ هر چند مااینجا پیر شدیم
    دیر برای چه کاری؟

ApplyAbroad Superstar

مردم سر پنجاه شصت سالگی کار و زندگی تثبیت شده را رها می کنن و مهاجرت می کنن اونوقت شما از 23 سالگی شاکی هستین؟ اگر هدف واقعی دارید هیچوقت دیر نیست اگر هم مثل غر و شکایت ها و بی عملی های رایج هست که خب حرفی نیست.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

سلام
    اصلا
    من خودم تو سن تو لیسانسم تمام شد و یه اشتباه بزرگ کردم این بود ارشد رو سریع تو دانشگاه تبریز قبول شدم و سال بعد اومدم تبریز و ارشدم رو گرفتم. چون فکر می کردم باید وقت رو از دست نداد. الان فکر می کنم اگر تو ترم آخر بجای برای ارشد خوندن می رفتم می رفتم دنبال ارشد برای اروپا و مدارک رو یه یکی دو بعد برای سوید می فرستادم چیز خاصی رو از دست که نمی دادم خیلی از الانم بهتر بود. فوقش می خواست یه چند ماه دیگه ارشدم تو سوید تموم بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دیر برای چه کاری؟
    واسه درس و کار و ساختن یه زندگی جدید و موفق شدن . من میدونم سن ملاک نیست و توی هر سنی میشه اینها رو داشت و موفق بود اما برای خودم حس میکنم باتوجه به این این بیست و سه سال واقعا اینجا اذیت شدم روی روحیه ام تاثیر گذاشته اینجا همه نشناخته قضاوت میکنن من آدم سوشالی نیستم پرحرف نیستم از خودم تعریف نمیکنم همیشه بااطرافیانم بخاطر همین اخلاقام مشکل داشتم یعنی اطرافیان بامن مشکل داشتن.میخوام برم جایی که از شر همه اینا راحت بشم من همیشه سرم توی درس و کتاب و هنره خیلی هنرهارو تجربه کردم و بلدم ولی هیچوقت اینجا بدردم نخوردن یعنی اصلا شرایطش وجود نداره نمیشه بروز داد یا خیلی سخته و هیچ حمایتی و تشویقی نیست.من میخوام برم جایی که بتونم از این هنر ها استفاده کنم توی چند فیلد بتونم فعالیتهایی انجام بدم توی نویسندگی رمان ،فیلم نامه نویسی ،نقاشی و طراحی و شایدم اکتینگ و رشته درسیم معماری . یعنی جایی که حمایت بشه و بتونم راحت زندگی کنم ،خودم باشم.حالا من تابخوام این زندگی رو بسازم چقدر طول میکشه من میخوام توی جوانی به چیزی که میخوام برسم و بشم ادم موفقی که میخواستم بخاطر همین از بابت سنم نگرانم

ApplyAbroad Guru

واسه درس و کار و ساختن یه زندگی جدید و موفق شدن . من میدونم سن ملاک نیست و توی هر سنی میشه اینها رو داشت و موفق بود اما برای خودم حس میکنم باتوجه به این این بیست و سه سال واقعا اینجا اذیت شدم روی روحیه ام تاثیر گذاشته اینجا همه نشناخته قضاوت میکنن من آدم سوشالی نیستم پرحرف نیستم از خودم تعریف نمیکنم همیشه بااطرافیانم بخاطر همین اخلاقام مشکل داشتم یعنی اطرافیان بامن مشکل داشتن.میخوام برم جایی که از شر همه اینا راحت بشم من همیشه سرم توی درس و کتاب و هنره خیلی هنرهارو تجربه کردم و بلدم ولی هیچوقت اینجا بدردم نخوردن یعنی اصلا شرایطش وجود نداره نمیشه بروز داد یا خیلی سخته و هیچ حمایتی و تشویقی نیست.من میخوام برم جایی که بتونم از این هنر ها استفاده کنم توی چند فیلد بتونم فعالیتهایی انجام بدم توی نویسندگی رمان ،فیلم نامه نویسی ،نقاشی و طراحی و شایدم اکتینگ و رشته درسیم معماری . یعنی جایی که حمایت بشه و بتونم راحت زندگی کنم ،خودم باشم.حالا من تابخوام این زندگی رو بسازم چقدر طول میکشه من میخوام توی جوانی به چیزی که میخوام برسم و بشم ادم موفقی که میخواستم بخاطر همین از بابت سنم نگرانم
    سن شما مانعی در راه پیشرفت شما نخواهد بود ولی اگر از الان احساس اذیت شدن یا وقت تلف کردن داشته باشید شانس موفقیت خودتان را پایین میاورید. همانطوری که دوستمان در بالا فرمودند عجله زیادی بیشتر کار را خراب میکند. صبر و تلاش رمز موفقیت است و زود و دیرش مهم نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک، مرکز تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان

از خودم تعریف نمیکنم

نمیشه بروز داد یا خیلی سخته و هیچ حمایتی و تشویقی نیست.
    این دو جمله‌تون کمی من رو نگران کرد: اکثر کشورهای غربی فضا خیلی رقابتی‌تر از ایران هست، و شما اگه توانایی بروز خودتون و توانمندی‌هاتون رو نداشته باشین، به سختی می‌تونین پیشرفت خودتون رو ببینین. البته اگه به کشورهای پیشرفته برین چون وارد سیستم میشین کارتون کمی راحت‌تر هست، ولی حتی در سیستم‌ها هم تنها کسی که می‌تونه کار شما رو بروز بده خود شما هستین.

برای همین پیشنهاد میکنم از همین امروز شروع کنین به یادگیری مهارت بروز و ارائه ی موثر کارها و هنرهای خودتون. چه در ایران باشین و چه در پیشرفته‌ترین کشور دنیا باز هم این مهارت رو لازم دارین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)