صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 59 , از مجموع 59

موضوع: ادبيات تطبيقي، عمومي و مطالعات ادبي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادبيات تطبيقي، عمومي و مطالعات ادبي

سلام من فارغ التحصیل ادبیات فارسی دوره روزانه دانشگاه کاشان هستم و می خوام در رشته ادبیات رمانتیک دانشگاه وین پذیرش بگیرم کسی هست کمکم کنه

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : ادبيات تطبيقي | Comparative literature | Littérature comparée

نقل قول نوشته اصلی توسط badenorozi نمایش پست ها
    سلام وخسته نباشید خدمت دوستان... رشته ی لیسانس بنده غیرمرتبط هست(مهندسی) اما در مقطع ارشد قصد دارم ادبیات تطبیقی (انگلیسی-فارسی) را در یکی از دانشگاه های تهران بخوانم... با فرض اینکه معدل بالایی در ارشد داشته باشم و چند زبان خارجی هم بدانم،آیا رشته غیر مرتبط بنده در دوره لیسانس که مهندسی بوده مزاحم اخذ پذیرش من در مقطع دکترای ادبیات تطبیقی درآمریکا یا سایر کشورهای معتبر می شود؟
    با درود خدمت شما دوست عزيز
    ادبيات تطبيقي در تهران فقط در دانشگاه علامه طباطبايي كوجود هست و شما بايد از طريق كنكور سراسري ارشد در اين رشته پذيرفته بشين
    مي تونين و مشكلي نداره...
    تعداد حداكثر 11 واحد هم بعنوان دروس جبراني خواهيد گذراند.
    اما براي اپلاي به قطع يقين مشكل ساز خواهد شد چه آنكه افراد بسياري هم ليسانس رشته هاي ادبي رو دارند و شما نداريد...اين در پذيرش بسيار موثر است.... غيرقابل انكار است اما مي شود اپلاي كرد مخصوصا اگر تعداد قابل توجهي كار پژوهشي داشته باشين.

موفق باشين.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

سلام دوستان من خواهرم میخواد واسه فرانسه اقدام کنه تحصیلاتشون ادبیات فرانسه هست در اینجا
    برای دوره مستر دو میخواد در رشته ادبیات تطبیقی درخواست بده نیاز به چند موضوع پیشنهادی و یا طرح دارم
    و اگر در رابطه با بوریس ویان و یا ایران باشه
    عالی
    با تشکر

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood68 نمایش پست ها
    سلام دوستان من خواهرم میخواد واسه فرانسه اقدام کنه تحصیلاتشون ادبیات فرانسه هست در اینجا
    برای دوره مستر دو میخواد در رشته ادبیات تطبیقی درخواست بده نیاز به چند موضوع پیشنهادی و یا طرح دارم
    و اگر در رابطه با بوریس ویان و یا ایران باشه
    عالی
    با تشکر
    درود بر شما،

اول که بعید می دونم با لیسانس ایران بتونین در رشته ی ادبیات فرانسه یا تطبیقی از فرانسه پذیرش بگیرین.
    لیسانس ادبیات فرانسه می تونه در بهترین حالت ممکن(!) برای مستر 1 پذیرش بشه، به شرط داشتن DALF C.1 و معدل بالا و ترجیحا دانشگاه تهران!
    این مساله به کنار، برای موضوع مقاله یا طرح من متوجه نمی شم برای چی مدنظرشون هست؟ دکترا که نیست پروپوزال بدن! از مستر 2 هم یک ترم پایان نامه است.
    اگر هم که موضوع مقاله هست در بخش مربوطه بنویسین.

با تشکر،

موفق باشین.

سلام
    من لیسانس ادبیات انگلیسی هستم.
    از پست های اول تاپیک این برداشت رو داشتم که رشته ادبیات تطبیقی رو در آمریکا از مقطع دکترا به بعد میشه دنبال کرد و برای فوق نمیشه روی آمریکا حساب کرد ولی از طرف دیگه دانشگاه های امریکا بیشتر احتمال میره که زبان فارسی رو به عنوان یکی از اون سه زبان غیر انگلیسی که باید بدونیم، قبول کنن.. اولین سوال من اینه که آیا برداشتم درست بوده؟ شرایط توی کانادا به چه شکله در مورد این رشته؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ShiningSky نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس ادبیات انگلیسی هستم.
    از پست های اول تاپیک این برداشت رو داشتم که رشته ادبیات تطبیقی رو در آمریکا از مقطع دکترا به بعد میشه دنبال کرد و برای فوق نمیشه روی آمریکا حساب کرد ولی از طرف دیگه دانشگاه های امریکا بیشتر احتمال میره که زبان فارسی رو به عنوان یکی از اون سه زبان غیر انگلیسی که باید بدونیم، قبول کنن.. اولین سوال من اینه که آیا برداشتم درست بوده؟ شرایط توی کانادا به چه شکله در مورد این رشته؟
    درود بر شما

دكترا كه "بعد" نداره ديگه ! مگه كارهاي آزمايشگاهي و اينا داريم تو ادبيات؟! :-)))
    خير ! مي تونين هم براي پذيرش و هم براي فاند كامل آمريكا رو درنظر بگيريد. هيچ مشكلي نداره...منتهي تعداد كثيري از دانشگاههاي ايالات متحده پذيرش مستقيم از كارشناسي به دكترا دارند...
    در مورد زبان فارسي هم بله! بمراتب بيشتر از كانادا در آمريكا دانشگاهها با زبان فارسي كار مي كنند و كلاس دارند...
    پذيرش معمولا فرق چنداني نمي كنه بين كانادا و آمريكا...و مراحل همونه كه گفته شد شايد مثلا جي آر ايي بايد داشته باشيد براي اينكه تعداد انتخابهاي بيتري براي آمريكا داشته باشيد.
    در مورد ادبيات تطبيقي در كانادا من بهتون 3 نقطه رو توصيه مي كنم:
    1. دانشگاه تورنتو -فرانسه انگليسي-
    2. دانشگاه مونترال - فرانسه-
    3. "مطالعات ادبي" دانشگاه لاوال -فرانسه-

براي ايالات متحده شما بيشتر از 30 دانشگاه و رشته خواهيد داشت.

موفق باشيد.

Junior Member

سلام دوستان من دکترای ادبیات فارسی دارم از دانشگاه یزد؛ موضوع پایان نامه دکترا و ارشدم در حیطه ادبیات تطبیقی هست هنوز مقاله هام کامل نیست، انگلیسیم خوبه اما مدرک ندارم دلف b2 فرانسه دارم و عربی هم کانون خوندم، ایا می‌تونم یک دانشگاه فرلنسوی زبان برای دکترای ادبیات تطبیقی اقدام کنم با بورس؟ شش ماه فرصت مطالعاتی فرانسه بودم‌اون موقع متاسفانه تحقیق نکردم و برگشتم.. فرانسع یا سوییس یا کبک کدوم دانشگاه می‌تونم برای دکترای ادبیات تطبیقی اقدام کنم؟ ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature / Kharazmi University

با سلام.

من 2-3 تا سوال دارم که بجای رفتن توی بحث‌های مختلف همش رو یکجا می‌پرسم که بیخودی فروم رو شلوغ نکنم. هدف من اپلای برای ترجیحاً یکی از دو رشته Critical and Literary studies یا Comparative Literature هست، و در اولویت بعدی اگر مجبور بشم Cultural Studies اولویت سومه. اول خلاصه‌ای از رزومه‌ام می‌نویسم و بعد سوالاتم رو می‌پرسم و واقعاً ممنون میشم اگر دوستان با تجربشون جوابی منحصر به کِیس من بهم بدن.

1. کارشناسی مدیریت از دانشگاه اصفهان (معدل 17.3)
    2. کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی از دانشگاه تهران (معدل 18.1)
    3. کارشناسی ارشد (در حال تحصیل) ادبیات انگلیسی دانشگاه خوارزمی (معدل احتمالاً بالای 18)
    4. یک آیلتس 7.5 سال 2015 گرفتم، احتمالاً امسال بتونم حداقل 8 رو بگیرم.
    5. مقاله چاپ شده ندارم، اما مقاله تألیف شده که در مرحله آماده ارسال یا حتی در دست داوری باشه دارم. (موضوع اکثرش تطبیق آثار فارسی و انگلیسی)
    6. مدرک TTC و دو سال سابقه تدریس زبان.
    7. تعداد محدودی شعر منتشر شده در نشریات داخلی و دو مورد (انگلیسی) در وبسایت‌های ادبی خارجی.

می‌خواستم بدونم با این رزومه:
    1. چقدر شانس پذیرش (همراه با فاند) برای رشته‌هایی که گفتم رو دارم؟ و بیشتر در چه کشورهایی؟
    2. در کدوم کشورها تحصیل در مقطع PhD بیشتر ممکنه به مهاجرت دائمی منجر بشه؟
    3. در هنگام نوشتن CV، بر اساس تجربه‌ای که دارید، اگر زمینه تحصیلی مدیریتم و دستآوردهای اون (مثل پایان‌نامه ارشد و تجربه شغلی در یک شرکت بین‌المللی) رو بیارم کمکم می‌کنه یا حتی ممکنه آوردنش شانسم رو کمتر بکنه؟
    4. آیا مقاله کنفرانسی اعتبار خاصی به من اضافه میکنه که ارزش پرداخت هزینه‌های سنگین شرکت در کنفرانس رو داشته باشه؟ یا اینکه برای ژورنال بفرستم (چون اکسپت ژورنال قطعاً به ددلاین‌های امسال نمیرسه دارم به کنفرانس فکر می‌کنم)؟

پیشاپیش ممنون.

سلام دوستان با لیسانس کارشناسی ادبیات فارسی از دانشگاه دولتی و مدرک ایلتس ۷ میتونم برای کدوم دانشگاه اقدام کنم؟ خودم هدفم ایتالیا هست میتونید کمکم کنید؟

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)