صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 59

موضوع: ادبيات تطبيقي، عمومي و مطالعات ادبي

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : ادبيات تطبيقي | Comparative literature | Littérature comparée

نقل قول نوشته اصلی توسط Cnet نمایش پست ها
    کدام کشور ؟ کدام دانشگاه؟ شرق شناسی چی؟ کسی هست که عملا اقدام کرده باشه؟
    بقيه رو كه نمي شناسم...اما خودم دنبال تطبيقي توي فرانسه ام ايشالله...بعدشم آمريكايي استراليايي جايي !
    بايد برين توي وبسايتهاي دانشگاه ها ببينين يا ايميل بزنين بپرسين..مثلا شرق شناسي رو توي وبسايت دانشگاه ايكس پيدا كنين بعد ايميل بزنين از دپارتمان بپرسين بگين من كارشناسي اين رو دارم ميخوره يا نه؟!
    من از دانشگاههاي فرانسه پرسيدم..كل كلاسها به فرانسه است بخشهاي مرتبط با ادبيات بريتانيا يا آمريكا به انگليسي و مثلا ايتاليا ميشه ايتاليايي !دلف ميخوان..اطلاعاتي كه بالا نوشتم ديگه...
    شما هم برين بپرسين تحقيق كنين براي ساير بچه ها توي همين فروم بذارين :-)
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

من یه سری جستجو کردم که فقط به بینم کجا شرق شناسی و مطالعات خاورمیانه و امثالهم داره با چنان دانشگاههای معتبری مواجه شدم که اصلا ترسیدم ایمیل بزنم من همین ارمنستانی تاجیکستانی نهایتا هند برام کفایت میکنه مهم دانستن زبان و سواد و اینها نیست مهم پوله که من ندارم!

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

من یه سری جستجو کردم که فقط به بینم کجا شرق شناسی و مطالعات خاورمیانه و امثالهم داره با چنان دانشگاههای معتبری مواجه شدم که اصلا ترسیدم ایمیل بزنم من همین ارمنستانی تاجیکستانی نهایتا هند برام کفایت میکنه مهم دانستن زبان و سواد و اینها نیست مهم پوله که من ندارم!
    اينطور نيست...بورس هم حتما براي دكتري وجود داره..خوب يه ذره به نسبت فني سخته اما شدنيه

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

يعني جدي كسي از بچه هاي اين سايت نبوده كه ادبيات تطبيقي خونده باشه؟!

Junior Member

دانشگاه های ایران هم ظاهرا این رشته رو ارائه میدهند در بخش ادبیات فارسی !

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دانشگاه های ایران هم ظاهرا این رشته رو ارائه میدهند در بخش ادبیات فارسی !
    بله ارائه شده...اگر دفترچه سازمان سنجش رو دقت كنين روبروي اكثرشون نوشته "فارسي-عربي" كه اينش هم جذابه براي كسايي كه عربي در حد ادبي بلد باشن البته ! اما زبانهاي ديگه نيست اصلا...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    بله ارائه شده...اگر دفترچه سازمان سنجش رو دقت كنين روبروي اكثرشون نوشته "فارسي-عربي" كه اينش هم جذابه براي كسايي كه عربي در حد ادبي بلد باشن البته ! اما زبانهاي ديگه نيست اصلا...
    همین طوره چون تو رشته ادبیات فارسی حدود 24 واحد عربی تدریس میشه ولی خیلی هم سطح بالا درس نمیدادند یعنی بیشتر از عربی دبیرستان نبود باید شعر عربی رو معنی میکردی یا تجزیه و ترکیب ..

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دانشگاه تهران هم یک همایش خواهد داشت در رابطه با ادبیات تطبیقی...اینجا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    State university of Ilam,English literature

سلام من لیسانس ادبیات انگلیس از دانشگاه دولتی با معدل 14,56 هستم میخوام ارشدمو ایران بگیرم و برای دکتری همین رشته( ادبیات تطبیقی) برا انگلیس یا آمریکا اقدام کنم. 3 سال سابقه تدریس در کانون زبان ایران رو دارم و زبانم خوبه میتونم TOEFL و GRE نمره خوب بگیرم و یه سری برنامه برای بهتر کردن رزومه ام دارم ( مقاله , کتاب , انشالله معدل بالا در ارشد) زبان فرانسه هم بد نیست تا حدودی بلدم که میتونم تا پایان ارشدم بهترش کنم. بزرگترین مشکل من مسایل مالی هست و سؤالم اینه که به نظر شما تو کدوم کشور بهتر میتونم فول فاند بگیرم؟ (آمریکا یا انگلیس یا جای دیگه؟) و آینده شغلیش کجا بهتره؟ اگه ممکنه هزینه تقریبی لازم برای تحصیل و زندگی در این کشورها رو بگید پیشاپیش از وقتی که گذاشتید و جوابتون ممنونم

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط tani4 نمایش پست ها
    سلام من لیسانس ادبیات انگلیس از دانشگاه دولتی با معدل 14,56 هستم میخوام ارشدمو ایران بگیرم و برای دکتری همین رشته( ادبیات تطبیقی) برا انگلیس یا آمریکا اقدام کنم. 3 سال سابقه تدریس در کانون زبان ایران رو دارم و زبانم خوبه میتونم TOEFL و GRE نمره خوب بگیرم و یه سری برنامه برای بهتر کردن رزومه ام دارم ( مقاله , کتاب , انشالله معدل بالا در ارشد) زبان فرانسه هم بد نیست تا حدودی بلدم که میتونم تا پایان ارشدم بهترش کنم. بزرگترین مشکل من مسایل مالی هست و سؤالم اینه که به نظر شما تو کدوم کشور بهتر میتونم فول فاند بگیرم؟ (آمریکا یا انگلیس یا جای دیگه؟) و آینده شغلیش کجا بهتره؟ اگه ممکنه هزینه تقریبی لازم برای تحصیل و زندگی در این کشورها رو بگید پیشاپیش از وقتی که گذاشتید و جوابتون ممنونم
    با سلام
    بين بريتانيا و آمريكا فاندهاي آمريكا بهتر و با پوشش بالاتري است.هزينه زندگي در بريتانيا به مراتب بيشتر از آمريكاست.اما براي رشته ادبيات تطبيقي دانستن حداقل 3 زبان غير از انگليسي الزامي است(فارسي هم اكثرا در دانشگاه هاي آمريكا حساب مي شود)براي دانستن اطلاعات بيشتر به مطالب اوليه همين تاپيك رجوع كنيد.

موفق باشيد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)