نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا این تاپیک برای شما مفید بود و راهنمایی کافی ارائه ک

رأی دهندگان
29. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله. بسیار مفید بود.

24 82.76%
  • خیر . اطلاعات تکراری بود و به کار هم نمیره

0 0%
  • به توضیح بیشتر نیاز دارم

5 17.24%
  • نظر خاصی دارم که در تاپیک یا پیام خصوصی مطرح میکنم

0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: رزومه برای پذیرش رشته مدیریت

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض رزومه برای پذیرش رشته مدیریت

(به خاطر متفاوت بودن سیستم رشته های مدیریتی، دارم این تاپیک رو باز میکنم.)

بچه های مدیریتی روی رزومشون باید خیلی دقت کنن. یعنی یه نکاتی که تو رشته های دیگه شاید بهش توجه نمیشه تو مدیریت مهم میشن.

مثلا اکثر رشته ها تو دوره لیسانس یه پروژه پایانی دارن یا کارآموزی دارن که خب همین باعث میشه بتونن تو رزومشون یه چیزی به اسم Thesis بنویسن. ولی رشته مدیریتی همچین چیزی نداره و شما باید بتونید توانایی خودتون در research رو از طریق دیگه ای بیان کنید. حالا یا ارشد خوندید از اون طریق یا رفتید سر کار. که خب تو این حالت نحوه نوشتن رزومه خیلی مهم میشه

به خصوص اگر یه کسی با لیسانس مدیریت بخواد برای ارشد مدیریت اقدام کنه برای این رزومه نوشتن حتما دچار کلی دردسر میشه.

توی این تاپیک قرار هست این مطالب مطرح بشه:

1- نحوه نوشتن رزومه به طور کلی
    2- موارد لازم و ضروری که باید در رزومه بیاد
    3- موارد خاص مدیریت، چیزهایی که در رزومتون برای پذیرش مدیریت باید مطرح کنید
    4- موارد اضافی یا چیزهایی که بهتون آسیب میرسونه
    5- بهترین اصطلاحات یا بهترین روش واسه گفتن وظایف یا کارهایی که کردید یا ....
    6- نمونه رزومه
    ...

قوانین تاپیک: (در صورت رعایت نکردن با هماهنگی مدیران پستتون پاک میشه)
    1- به هیچ وجه برای تشکر یا انتقاد تو این تاپیک پست ندید
    2- تنها در صورتی نمونه رزومه بذارید که نمونه رزومه خاص رشته مدیریت یا بهتر بگم Business school admission resume هست رزومه رشته های دیگر رو به هیچ عنوان اینجا قرار ندید
    3- حتما فایلها رو ضمیمه کنید و هرگز متن رزومه رو تو فروم قرار ندید. فرمت فایلها رو ترجیحا word بذارید که دوستان بتونن ازش استفاده کنن
    4- حتما تو پستتون مشخص کنید که این فرد چه مقطعی رو خونده و برای چی میخواسته اپلای کنه. (لیسانس برای ارشد. ارشد برای ارشد. ارشد برای دکترا)
    5- مشحص کنید که این رزومه برای پیدا کردن کار بوده یا پذیرش گرفتن از دانشگاه (چون هر دو حالتش به هبچه ها کمک میکنه، اشکالی نداره که رزومه کاری مربوط به مدیریت رو هم بذارید)
    6- اگر کسی دوست داشت و لطف داشت، رزومه خودش رو بذاره اینجا. مخصوصا دوستانی که قبلا پذیرش گرفتن. البته میتونن برای حفظ privacy بخش اطلاعات شخصی (اسم، آدرس، ایمیل، تلفن و ....) رو پاک کنن یا سیاه کنن.

** مهم :
    7- اگر در مورد نحوه نوشتن رزومه میخواید صحبت کنید یا بحث کنید یا پست آموزشی بذارید حتما این مورد رو ذکر کنید که جز کدوم دسته زیر هستید:

Inexperienced بودید. یعنی اگر تا به حال فقط برای خودتون یا نهایت 2-3 نفر رزومه نوشتید و هرچی به نظرتون خوب بوده نوشتید و در نتیجه فقط بر اساس تجربه شخصی دارید راهنمایی میکنید
    Educated هستید. یعنی در مورد نحوه نگارش رزومه ، مطالعه کردید، کتابهاش رو خوندید، نظرات متخصصان رو خوندید، چندین نمونه دیدید و بر اساس اون مطالعات دارید به دیگران راهنمایی میکنید
    Suppervised یعنی رزومه نوشتید و دادید یه موسسه اون رو براتون ویرایش کنه و بهتون راهنمایی کنه و الان براساس راهنماییهای اون موسسه دارید بقیه رو راهنمایی میکنید
    Professional هستید یعنی کارتون همین کار مشاوره هست و رزومه دیگران رو شما اصلاح میکنید و نظر میدید

این مورد رو حتما رعایت کنید. چون همه باید بدونن که چقدر روی این منبع اطلاعات حساب کنن. نشه یکی بیاد فکر نکرده و تا حالا رزومه ننوشته یه چیزی بگه و همه فکر کنن طرف یه چیزی میدونسته.
    البته اشتباه برداشت نکنید. دوست داریم که همه نظرات و ایده هاشون رو بگن چون خلاقه و باعث میشه نتیجه بهتر بشه ولی حتما ذکر کنن که با توجه به اون دسته بندی بالا چه پیشینه ای دارن که همه با دید باز از نظرشون استفاده کنن

8- هدف این تاپیک اینه که یاد بگیرید چطور بنویسید ولی خب تا اون موقع راه زیاده. برای همین یه قانون اضافه میکنم (ولی رعایتش نکنید خدائیش از آشناهام بین مدیران و کاربران کمک میگیرم و دستتون رو میبندم که دیگه کسی کمکتون نکنه)

اگر کسی میخواد در مورد رزومش نظر بپرسه، باید این موارد رو رعایت کنه:

1- رزومه رو به صورت فایل word تو تاپیک آپلود کنه و توی پستش هم ذکر کنه که نظر دیگران (یا فرد خاصی) رو میخواد.
    (حتما به صورت فایل Word باشه که دیگران بتونن ادیتش کنن)

2- دوستانی که میخوان روی رزومه فرد نظر بدن
    ، فقط و فقط به همون شخص، پیغام خصوصی بدید و نظرتون رو بگید و به هیچ وجه توی تاپیک بحث راه نندازید.

3- فردی که رزومش رو گذاشته، موظفه تا 2 هفته بعد از پست رزومش، تمام نظرات دوستان رو که براش به صورت پیغام خصوصی فرستاده شده بوده، توی 1 فایل Word بریزه . و نسخه اولیه رزومش رو به همراه نسخه نهاییش و فایل نظرات بچه ها توی همین تاپیک قرار بده
    (اگه کسی نظر نداده که هیچ. ولی دروغ نگید. باور کنید جمع کاربرهای بخش مدیریت اینجا کوچیکه و همه همدیگر رو میشناسن و یه روز لو میرید و حیثیتتون میره زیر سوال و دیگه طرد میشید و تو هیچ کاری هیچکس کمکتون نمیکنه)

این قانون رو حتما رعایت کنید
    .
    دلیل گذاشتن این قانون و اینقدر جدیت من سر رعایت کردنش هم اینه:
    1- تاپیک با نظرات بچه ها شلوغ نشه که همه بتونن با خوندن چند صفحه، خیلی سریع آموزش رو ببینن و بتونن کارشون رو شروع کنن
    2- بالاخره همه بتونن از نظرات دوستان استفاده کنن. برای همین شخصی که نظر خواسته باید فایل نظرات رو برای بهره بردن دیگران، تو فروم قرار بده
    3- اینطوری کسی سواستفاده نمیکنه یعنی از خدمات و کمک دیگران نمیتونه یک طرفه بهره برداری کنه
    4- کسی نمیتونه بیاد فوری عضو فروم بشه، اولین پستش رزومش باشه. و خب اینطوری وقت با ارزش بچه ها رو بگیره (وقتی رو که خیلیها مثل خودم با جون و دل ولی بدبختی میذارن) و آخرش که کارش راه افتاد هیچ سودی به دیگران نرسونه و دوباره بره دنبال کارهای خودش

*ساده بگم: اینجا مرکز همکاریه. اگه همچین روحیه ای ندارید ، نه پست بدید نه نظر بخواید

امیدوارم بابت اینکه من تاپیک رو راه انداختم فکر نکنید که من مامانشم و مسئولیتش با منه و همه چیزهاش رو من مینویسم. اگه میخواید ازش استفاده کنید باید همتون کمک کنید و فعالیت کنید.

امیدوارم تاپیک سودمندی باشه و تمام این دردسرهایی که من کشیدم واسه این رزومه، بقیه نکشن و راحت تو 1 ساعت کارشون راه بیافته

** من در مورد رزومه مطلب زیاد خوندم و مخصوصا واسه رزومه برای پذیرش مدیریت. (البته میدونم تهش رزومه خودم ممکنه زیاد خوب نشه چون مجبورم هی خلاصش کنم و ازش بزنم.) در هر صورت سر اولین فرصت میام و هرچی میدونم رو مینویسم. تا اون موقع بقیه دوستان باید زحمت بکشن و تاپیک رو راه بندازن
    ویرایش توسط mehrabounr : January 29th, 2013 در ساعت 12:35 AM
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)