نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
ممنون سایمون جان. من چون لیسنینگم خیلی توپ نیست (البته بدم نیست) زمان کم نمیارم؟ چون iBT خیلی listening based هست این رو میپرسم. نمیخوام تجربه پارسال رو امسال هم مرتکب بشم. به نظرتون اگه بخوام همون آیلتس رو ادامه بدم نظرتون چیه؟ کلا اگه بخواین منو بین تافل و آیلتس راهنمایی کنید با توجه به اینکه یه مدت آیلتس خوندم و با روندش آشنام در حالیکه تافل رو از صفر باید شروع کنم برام چه توصیه ای دارین؟ در واقع هدف من 7 آیلتس یا 100 iBT هست. مرسی
من هر چي هم حرف بزنم اينجا آخرش قضيه ي خواستن توانستن است. ببين اين تافل 100 يا آيلتس 7 اصلا مهم نيست. اينا بار روانيشون فرق داره. شما اگر همون آيلتس رو ادامه بدي و قطعا و قلبا بخواي با انرژي كمتري به 7 ميرسي تا اينكه زمان بزاري روي تافل و اونم براي 100. ولي خوب اين بازم به تو و ديدگاهت بستگي داره. يكي ميگه من از آيلتس بيزارم 7 هم ميخوام من به اين فرد هرگز آيلتس پيشنهاد نميدم چون تو ناخودآگاهش بذر بدي كاشته از آيلتس و هرگز به 7 نميرسه اما اگر راهش عوض شه بره سمت تافل شايد 110 هم بياره. حالا شما اگر با آيلتس مشكل نداري و ميدوني كه ميخواي 7 به بالا بياري وقتتو صرف يادگيريه يك شويه ي جديد نكن و همن راه رو مصر تر ادامه بده. ضمنا نمره ي ليسننيگ شما خيلي هم بد نيست بايد كمي بيشتر روش وقت بزاري. شادزي