نقل قول نوشته اصلی توسط pedramyz نمایش پست ها
سلام . و باز هم ممنون از راهنماییتون .
من تو مرحله لیست کردن دانشگاه هایی که می خوام apply کنم هستم . اولویت بندی هام هم بر اساس rank و tuition fee هستن . فقط مشکل اینجاست که اصلا نمی دونم چه سقف هزینه ای برای یک دانشگاه رو ارزان یا خوب میگن ؟ به عنوان مثال من تو یک لیست top 650 که search کردم ( شهریه 20000) , هیچ دانشگاهی نیومد !!! فقط 2 تا اومدن که هر جفتشون military بودن . چون اگه این جوری باشه سالی حدودا 80 - 100 میلیون تومان( sticker price) هزینش میشه که خب طبیعتا مبلغ سنگینیه . می خواستم بدونم همه افرادی که دارن امریکا تحصیل می کنند این هزینه رو دارن پرداخت می کنند ؟؟ یا نه این هزینه ها به واسطه financial aid خیلی کمتر میشن ؟ و سوال ااصلیم هم همین بود که در وحله اول اصلا چه مقدار tuition fee برای یک دانشگاه رو ارزان یا خوب میگن؟
همان طور که قبلا هم عرض کردم برای مقطع کارشناسی دارم اقدام میکنم .
بینهایت ممنون .
خواهش می کنم
در حالت کلی تنها ایرانیانی برای تحصیل به آمریکا میان که تونستن با رزومهء قوی, فاند مناسبی رو از استاد و یا دانشگاه بگیرن (البته بیشتر در مقطع دکترا و بعضا ارشد). البته هستن هموطنانی که به واسطه بضاعت مالی مناسب, با هزینه شخصی اقدام می کنن.
سوال دوم رو هم عرض کردم شدیدا به ایالت مورد نظر و متوسط هزینه-درآمد در اون محیط برمی گرده
موفق باشید