نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad79
سلام

کسی میدونه کسانی که برا مصاحبه تلفنی بهشون Email زده استاد چقدر شانس دارن؟ فکر میکنم این سوال رو بچه هایی که مصاحبه داشتن و جواب accept/Reject گرفتن بهتر میتونن جواب بدن.
ممنون میشم کسی آماری اگه داره بده.
اصولا رشته هاي مديريتي با به قول خودشون short list يا finalists مصحبه دارند. وقتي به شما ميل مي زنند كه مصاحبه داريد يعني جز انتخابهاي آخر هستيد. ولي اين لزوما به اين معني نيست كه 100% پذيرفته مي شيد.
ولي اگه استادي كه شما رو مي خواد و قراره supervisor بشه زنگ بزنه احتمال پذيرش اگه زبانتون خوب باشه بالاست

نقل قول نوشته اصلی توسط atash
سلام دوستان
من يه سوال دارم ، توي مصاحبه تلفني مشكلي از نظر فهميدن حرفهاي طرف نيست ؟ منظور از لحاظ لهجه و طرز بيان و اينجور چيزهاست.
مي شه راحت فهميد يا نه؟ حتما" اگر دائم بپرسيم "ببخشيد چي گفتيد؟ ميشه تكرار كنيد ؟" خيلي ضايعه ، نيست؟
معمولا اگه خود استاد به شما زنگ نزنه استادي رو انتخاب مي كنند كه لهجه اش خوب باشه به ايالت هم بستگي داره . مثلا براي من صحبت كردن با تگزاسي ها راحتتر از ميشيگاني هاست ! به نظرم راحتتر لهجه اشون رو مي فهمم !
ولي در هر صورت يكي دو بار گفتن " ببخشيد تكرار كنيد" اشكال نداره ... ولي بعد از هر سوال اينكار رو نكنيد. چون يكي از اهداف مصاحبه همونطور كه همه دوستان گفتن سنجيدن سطح زبانه