سلام دوستان

من دانشجوی دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس شمالی هستم و راستشو بخواین اینجا با اون چیزی که قبلا فکر میکردم خیلی فرق داره. اول از همه در مورد قبرس شمالی باید بگم که یک کشور به رسمیت شناخته شده نیست و با جمهوری قبرس (قبرس جنوبی) هیچ ارتباطی نداره (قبرس جنوبی یک کشور به رسمیت شناخته شده هست که بخشی از اتحادیه اروپا هم هست و مردمش مسیحی هستن). دانشجوهای اینجا هم نصفشون از قبرس شمالی و ترکیه و نصفشون هم از نیجریه، کشورهای عربی (بویژه لیبی و سوریه و یمن و...) و بقیه کشورها (مثل پاکستان و قزاقستان و آذربایجان و ایران و تاجیکستان و...) هستن. زبان اول اینجا ترکی هست و بیشترشون انگلیسی نمیتونن درست صحبت کنن و اگه ترکی بلد نباشید (مثل من) محیط اینجا آزار دهنده بنظر میرسه. این شهری که من درش هستم و دانشگاه توش واقع شده (قاضی ماغوسا) مثلا بهترین شهر اینجاست و اگه بخوام با ایران مقایسه کنم، در حد یک شهر کوچک در ایران میمونه. تنها مزیت اینجا که من و خیلی های دیگه رو به اینجا کشونده اینه که برای ورود به این دانشگاه مدرک زبان لازم نیست و همچنین هزینه های دانشگاه هم از جاهای دیگه کمتره و البته من پیش دانشگاهی هم نداشتم و نمیتونستم بدون پیش دانشگاهی جای دیگه دانشگاه برم.

حالا من از دوستان یه سوال داشتم. بنظر شما من بدون مدرک زبان و پیش دانشگاهی میتونم به مالزی یا جای دیگه ترانسفر کنم و یا حداقل آیا میشه که این دو ترمی که اینجا خوندم رو برام بعنوان پیشدانشگاهی حساب کنن و برم برای یه جای دیگه اقدام کنم؟ اگه کسی تجربه ای در این زمینه داشته و یا اطلاعاتی در این زمینه داره لطفا حتما راهنمایی کنه