سلام به همگی من الان دو ماهه ونکوورم پست بالا را خوندم گفتم منم استنباط خودم را بگم از این مدت.این مراکزی
که برای کمک به نیو کامر ها هست وطیفه کاریابی ندارن به هیچ عنوان فقط رزومه نویسی و اینتر ویو را یاد شما می دن که این بسیار هم کار مفیدی هست و بعد یه کیس منیجر می دن به شما که اونم کار خاصی انجام نمی ده که البته توقع کار خاص داشتن هم اشتباه هست چون وطیفه اینا فقط یاد دادن رزومه نویسی و اینتر ویو هست . حالا می گن برو کار پیدا کن با این چیزا که یادتون دادیم. خوب همه جا هم سابقه کار کانادایی می خوان. پس کار اول پیدا کردن بسیار مهمه. با والنیری به این منطور خواهیم رسید اما کار مهندسی من نشنیدم و ندیدم که کسی را والنتیر بگیرن.ما اسکیل کانکت ثبت نام کردیم که اون از زانویه نوبتمون میشه که اونم مبلغی میدن دستتون که برای کوالیفای کردن مدارک و ... هست یا کورسی بخواین بردارین که اونم مبلغش 3000 تا بوده حالا تا 1700 شده.یه منتور هم می دن بتون که همرشته شماس و راهنماییتون می کنه چه کورسی بردارین چه کورسی بر ندارین.البته طلبکار که نیستیم و همین حد هم خیلی مهمه که یه کشور به یه غریبه اینا را بده که خودشو منطبق کنه.
.البته از اون برنامه بالا که گفته میشه دولت حقوق والنتیر را می ده ما خبر نداریم که احتمالا تو ونکوور نیست و انتاریو داره. اونو نمی دونم. در ضمن اینجا اگه چیزی را بدونین و اطلاع داشته باشین می کین بهشون توضیخ بدن براتون در غیر این طورت هیچ توضیحی براتون نمی دن. شاید این واحدی که من رفتم این جوریه اینم باز من تعمیم نمی دم چون من ونکوور را دیدم و یکی از این مراکز رزومه نویسی و اینتر ویو یاد دادن.کلا نه تجربه نه مدرکمون را قبول دارن و حق هم دارن. و استانداردکارشون بالاس و ما باید منطبق با اینا بشیم حالا چه طوری میشه انطباق داد درس خوندن یکیشه و مهندسا پنج بگیرن که الان تو سایت اپکا بی سی یه سرچی کنین ببینین چند تا مهندس ایرانی پنج دارن. موارد استثنا هم هست که قبل ا سال کار پیدا می کنن حالا پایین تر موقعیت در ایران ولی کار پیدا کردن .البنه این وضع ونکووره از بقیه جا ها اطلاع ندارم.قبلا اینا را یکی به من می کفت مقاومت می کردم اما اینا را می گم که اماده بیاین چه طوری نمی دونم بازم اماده بیاین.کلا کانادا کشور خیلی خوبیه به شرطی که کار پیدا بشه که ایشالله میشه.در مورد زبان رایکان هم ویتینگ لیست طولانی دارن که به علت خیل مهاجر هست. و باید دو سه ماه صبر کنین. کلا صبر را بسیار تمرین کنین که اینجا بسیار پر حوصله و صبورن.