نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: شرایط مهاجرت به استرالیا با سیستم Skilled Select 2012 و مسائل مرتبط

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض شرایط مهاجرت به استرالیا با سیستم Skilled Select 2012 و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    سلام مجدد.
    من این مساله رو با استادم که اتفاقا ایرانیه مطرح کردم. جوابی که بهم دادن این بود که تو استرالیا در پی اچ دی اصلاً رشته مشخص نمیشه! و مثلاً منی که مهندسی صنایع خوندم کارشناسی ارشد اگر بخوام از امتیاز دکترام استفاده کنم (دکترایی که تو بیزنس اسکول می خونم) باید نشون بدم که این مدرک به من تویه مهندس صنایع بودن کمک می کنه و در همون راستا آموزش دیدم و پژوهش انجام دادم. در واقع لیست SOL لیست رشته نیست و لیست occupation هست.

در مورد بورس هم گفت که به مبلغش 10000 $ اضافه میشه چون permanent resident ها نیازی به پرداخت شهریه ندارن stipend بیشتری می گیرن. این مطلب و تو information sheet مربوط به این پوزیشن گفته بودن قبلاً.

با این تفاسیر من بی درنگ اقدام می کنم برای ویزای دایم تا هم ازین بورس استفاده کنم و هم با تغییرات و سخت تر شدن قوانین مواجه نشم. و اینکه ریسک نپذیرفتن مدرک پی اچ دی هم به جون نخرم (به هر حال استاد من به گفته ی خودش وکیل مهاجرت نیست و ممکنه اشتباه کرده باشه در مورد این موضوع)

سپاس بیکران
    اگر بورس شما IPRS یاشه حرف استادتون کاملا اشتباه هست طبق قوانین استرالیا کسانی که بورس IPRS دارند، در صورتی که شش ماه از مدت دریافت بورسشون گذشته باشه و اقامت بگیرند هیچ مبلغ اضافه ایی به انها پرداخت نمی شه و همون قدری می گیرند که در زمان دانشجوی اینترنشنال بودن می گرفتند. من تمام این پروسه ها رو رد کردم، از کسی نشنیدم که مطمئن نباشم. بورس شما از محل دیگری هست برای همین فرق می کنه. این موضوه رو گفتم که دوستانی که IPRS دارند ، بدونند، حالت شما خاص هست که بهتون پس از دریافت اقامت پول بیشتری می دهند.

در مورد اقامت هم من نمی دونم منظور استادتون چی هست. الان استرالیا چند مدل اقامت بیشتر نداره ، پناهنده شدن ، ویزای خانواده و Skill worker. ویزای skill worker هم بر اساس مدرک تحصیلی و تجربه کاری به فرد می دهند، به کسی اینجا برای دکتری گرفتن اقامت نمی دهند. مدرک تحصیلی و سابقه کاری باید با هم همخوان باشند، وقتی مدارک تحصیلی تون را می فرستید برای ارزیابی ، اگر این دو یکی نباشند امکان رد شدن ارزیابی مدرک و یا سابقه کاری خیلی خیلی بالاست. من با دوستم 2 ساعت مصاحبه تلفنی کردن تا سابقه کاریش رو بپذیرند . تازه مدرکش حسابداری و سابقه کاریش حسابرسی بود، که همخوان هم بودند اما می خواستند مطمئن بشوند که دوستم کار حسابداری نمی کرده و کارش دقیقا حسابرسی بود. دوستم گفت انقدر سوالات حرفه ایی و جزئی بوده که فقط یک حسابرس خوب می تونسته جواب بده و مصاحبه کنند هم حسابرس حرفه ایی بوده.

مورد اخر اینکه من استاد شما رو نمی شناسم اما تجربه شحصی من می گه به هیچ وجه از کسانی که همزمان با شما یا 1 سال قیل شما در پروسه اقامت نبوده اند، سوال در مورد پروسه و انیکه چیکار کنید نپرسید، قوانین اینها هر سال عوض می شه و فقط خودتون با خوندن کامل سایت ، و یا از کسانی که به تازگی اقامت گرفتند می تونید اطلاعات درست بگیرید. دو تا از دوستای من سر راهنمایی اشتباه افرادی که 4 سال قبل انها این پروسه رو رفته بودند، به دردسر بد افتادند.

در استرالیا PhD مشخث نمی شه هم یک جم هست. همین الان که به شما offer داده اند، اسم رشته در offer شما هست، در تمام فرمها و مدارک دانشگاه هم اسم رشته هست. اسم شاخصه مشخص نمی شه. مثلا می گن دانشکده business - school management ، حالا شما در school management میتونید مدریک منابع انسانی یا مدیریت استراتژیک بخونید. این رو روی مدرکتون نمی زنند اما در کد ثبت نامی شما هست و خودتون در همون سال اول و بعد از candidacy ، کد department رو تعیین می کنید برا اساس موضوعتون. کاملا هم برخلاف نظر استاد شما !! زمین و زمان می فهمند که مدرک شما چی هست. اگر دنبال کار اکادمیک هستند می پرسند مال کدوم department هستید و کد FOC شما چی هست.
    ( استادتون ادم جالبیه با این همه Misleading ))
    (این پستها ربطی به این موضوع نداره اما چون سوال شد ، جواب دادم )
    ویرایش توسط farveh : February 14th, 2015 در ساعت 07:36 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)