نقل قول نوشته اصلی توسط MoNaz1985 نمایش پست ها
ا سلام

من از یه دانشگاه نه چندان خوب تو اسکاتلند پذیرش فول فاند دکترای مهندسی عمران گرفتم. جواب مثبت ATASام 26 مارچ اومده و منتظر صدور CAS هستم. با توجه به اینکه تا کمتر از سه ماه دیگه باید دفترچه خدمت پرکنم، قصد دارم برای این دانشگاه اقدام کنم تا سرباز نشم. با مکاتباتی که کردم، در حال حاضر یه موقعیت خیلی خوب هم دارم و احتمال 90 درصدی وجود داره که بتونم تا 5-6 ماه دیگه از یکی از دانشگاهای خوب استرالیا پذیرش فول فاند بگیرم و روی پروژه استاد کار کنم. سوال مشخص اینه:

اگر به من ویزای دانشجویی UK داده بشه و به اسکاتلند برم، آیا میتونم با وجود چند ماه دانشجو بودنم در UK، درخواست ویزای دانشجویی استرالیا بدم؟
(ارسال مدارک به اردن، مراجعه حضوری به سفارت استرالیا اونجا، یا هر طریق دیگه‌ای)، تحصیلم در اسکاتلند رو متوقف بکنم، بگم از موضوع کاریم اینجاخوشم نمیاد و به استرالیا برم. دولت UK یا دولت Australia مشکلی با این قضیه ندارن؟ ممانعتی برای گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا با وجود ویزای تحصیلی UK تو پاسپورتم وجود نداره؟

اگر ممانعت قطعی وجود داشته باشه من مشکلی ندارم که سرباز بشم و منتظر جواب استرالیا بمونم، چون قبلا چند ماهی خدمت رفتم (اگرچه ترجیح میدم که حتی 1 روز دیگه هم نرم!).
ممنون میشم اگر کمکم بکنین.

بسیار متشکرم
استرالیا هم ویزای تحصیلیش مصاحبه داره و درنتیجه باید این رو در نظر داشته باشید که ممکنه بپرسند چرا میخواهید وسط درستون برید یه کشور دیگه. ولی اگه استرالیا ویزا بده مشکلی نخواهد بود.