نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_90 نمایش پست ها
دوستان عزیز

کسی از پوزیشن های دکتری زوریخ و ای پی اف ال برای م.شیمی (کاتالیست، کنترل، راکتور) اطلاعی داره؟
برای گرفتن پذیرش، کسانی که ارشد رو از اروپا گرفتن .... اولویتی دارن نسبت به کسانی که ایران ارشد گرفتن؟

از دوستانی که قبلا اقدام کرده بودن... وضعیت فاند ها چطور هست؟
توی اکثر سایت هاشون مینویسن فاند بر اساس قانون پرداخت به دانشجوی دکتری ... که دقیق نیست
برای ایرانی ها... گرفتن روادید مشکلی نیست؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
ممنونم بابت پاسختون به سوالم
بر اساس ایمیل هایی که از اساتید دریافت کردم تحصیل در اروپا و به خصوص سوئیس تاثیر خیلی زیادی روی پذیرش داره. به خصوص خود سوئیس حتی در سایت برخی دانشگاه ها همچون برن کلا زدن برای دکترا باید از دانشگاه خودمون یا سایر دانشگاه های سوئیس مستر داشته باشید. ای تی اچ هم که اقدام کردم یکی از اساتید بهم گفت ما معمولا دانشجویان ارشد خودمونو برمیداریم و این قانون دانشگاهه ولی باز هم اپلای کن. البته باز هم رزومه خیلی مهمه برای مثال من برای دانشگاه زوریخ اقدام کردم استاد گفت روزمه خوبی برای دکتری داری و من الان پوزیشن ندارم و 2018 پوزیشن هام باز می شه. این موضوع نه تنها برای سودیس بلکه برای سایر کشورهای اروپایی صادقه من برای دانشگاه ادینبرو انگلیس که رنک خیلی خوبی هم داره و چند دانشگاه دیگه هم اقدام کردم خدا رو شکر برای فوقم به مشکل برنخوردم فعلا و روی پروپوزال داریم صحبت می کنیم.

دانشجوی دکترا در سوئیس کارمند محسوب می شه و حقوق دریافت می کنه که اکثرا 50 هزار فرانک در سال هست که مالیات هم ازش کم می شه البته از برخی دانشجویان اونجا شنیدم که ممکنه یک دانشجوی دکترا اصلا حقوقی دریافت نکنه و با هزینه خودش ادامه تحصیل بده.

در مورد روادید هم اخیرا شنیدم که دوستان به راحتی دریافت کردند و مشکی نداشته البته کمی زمانبر هستش