سلام
من خیلی وقته با این سایت آشنا شده م. چند بار هم اقدام کرده ام برا پذیرش ولی چون مخصوصا دختر بوده ام برا پسادکتری اصلا مایل نبودن بگیرنم.
حقیقتش یک مدتی مونده بودم برم آلمان دنبال تخصص کامپیوتریم برم، ولی یک ماه پیش گفتم اصلا هیچ چی، رشته دیگه هم شروع کنم برا زندگی خوبه، تا فقط از ایران برم.
من مشهد زندگی میکنم و از این که خبرها توش به راحتی پخش میشندو آدم حریم خصوصی نداره اصلا خوشم نمیاد. از طرف دیگه از تهران شلوغ و درهم برهم هم با اون بی نظمی، ترافیک و دود و دمش اصلا خوشم نمیاد (مشهد رو به تهران ترجیح میدم). الآن در فضای مجازی هم طوری شده که هرچند وقت یک بار رسانه ها شروع کرده اند فضا سازی علیه شرکتمون و ما هرچند وقت باید دنبال راه حل باشیم چه جوری جمعشون کنیم. از طرف دیگه هم به همون دلیل خبرکش ها چپو راستیم.
خلاصه اینکه خود ایرانی ها از داخلو خارج خیلی راضین که ما ایران نباشیم. ولی یک مشکلی که هست اینه که من مذهبی هستم و دنبال کشورهای با تاریخ غنی میگردم. از این جهت مثلا چین رو انتخاب کرده ام. اخیرا راجع به کشورهایی مثل چین تحقیق کرده م و مثلا به خاطر مجبور کردن مسلمون هاش برا روزه باز کردن با هندونه در ایالت سین کیانگش (2015) ترسیده شده ام. یک چند باری هم به زبان چینی سرچ کرده ام ایرانی های مقیم چین، و نتیجه مثلا اومده درگیری 200 مسلمان با پلیس (2014) و از این جور ناراحتی ها. برا همین یک جورایی گفتم بشینم سرجامو نرم دیگه. ولی هرچند وقت یک بار میگم برم، شاید ترسیده ام.
مونده م چیکار کنم. کسی میتونه راهنماییم کنه؟
قبلا سال نوی میلادی رو تبریک میگم و از راهنماییتون متشکرم