نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    جناب ghlobe من در مورد کیس های واقعی و برنده طی پنج سال اخیر صحبت کردم. البته در مورد کانادا اطلاعات ندارم ولی امریکا، ایران و برخی کشورهای اروپایی رو میدونم.
    این مساله خیلی وابسته به شرایط هست و هزاران پرونده وجود داره که به جایی نرسیده. در مورد " کفشات قشنگه" خودم شکایت کردم و بردم البته جریمه نقدی نبود و چون موضوعات دیگری به میان کشیده شد متاسفانه ایشون تنیور هم نبودند و براحتی اخراج شدند. دانشگاه اگر مطمئن شوند به یکباره حمایت خودشون رو قطع می کنند. سه موردی که در ایران ذکر کردم مثلا یک مورد متاسفانه شکایت های دیگری هم بود من فکر نمی کنم دانشگاه به چنین افرادی ولو با استعداد و نبوغ فراوان احتیاج داشته باشه. البته که اتهام بی مورد و اخاذی هم وجود داره وهمه باید محتاطانه رفتار کنند. پروسه معمولا طولانی هست و اگر کسی مطمئن هست باید شکایت کنه و گرنه خود فرد شاکی صدمه بیشتری میبینه. در کل من همیشه در پی اخراج فرد هستم تا جریمه نقدی. در مورد جمله ای مشابه جمله ی رادین که در یک جلسه مطرح شد من شکایت نکردم ولی چون هیئت امنا سهامداران و سایر مدیران بودند اون فرد به یک دلیل دیگه کنار گذاشته شد چون در بیشتر موارد اعتبار و وجهه ی کمپانی مهمتر هست.
    این موارد هیچ وقت علنی و پابلیک نشده و در اختیار مدیا قرار نگرفته. حتی سه مورد ایران. مثلا مورد انتقالی در حکم ایشون ذکر کردند به دلیل درخواست خودشون! و اخبار این موارد فقط در موارد خیلی کم سایر مدیران مطلع خواهند شد. نیاز به تحمل چند ساله نیست و وکیل های حرفه ای میتونند در دادگاه ببرند که گرانقیمت هستند. در کمپانی ها سعی می کنند با تذکر و توبیخ یا جداسازی بخش کاری به نحوی مشکل حل کنند. دادگاه آخرین مرحله هست. موفق باشید
    مواردی که میفرمایید در ایران بوده، درست است؟ در ایران حراست و کمیته انضباطی درگیر میشود و داستانش متفاوت است. اینجا بهر حال یک مقدار منطقی تر برخورد میکنند. بنظر شما اصلا منطقی یا صحیح است یک نفر بخاطر گفتن جمله ای که باعث ناراحتی شما شده اخراج شود؟ اینجور باشد که هیچ کس نباید هیچ جا باشد یا حرفی بزند چون هر حرفی بالاخره یکی را ناراحت میکند.

در مورد شرکتها هم بله درست است که شرکتها برای حفظ وجهه شان ممکن است سریعا حتی برای موارد کوچک هم دست به اقدام بزنند ولی دادگاهی شدن قضیه فقط در مواردی است که قضیه خیلی جدی باشد نه یک کامنت. اگر هم اقدام شان بیش از حد شدید تلقی بشود کارمند اخراجی میتواند کارفرما را بدادگاه بکشاند و خسارت بگیرد(مثال کارمند گوگل)
    ویرایش توسط ghlobe : September 1st, 2018 در ساعت 09:58 PM