نقل قول نوشته اصلی توسط minay68 نمایش پست ها
سلام دوستان.من یه سوال دارم.آیا از هر کشور دیگه ای انگلیسی زبان یا آلمانی زبان نباشه بخوایم برای آلمان اقدام کنیم بازهم مدرک زبان میخوان؟من و همسرم قصد داریم با ویزای کاری وارد یه کشور بشیم و بعد از اونجا اقدام کنیم.اگر اون کشور انگلیسی زبان باشه چطور؟بازهم برای آلمان از ما مدرک زبان میخوان؟
سلام
چه مدرک زبانی؟ چه نوع ویزایی می خواین تو آلمان بگیرین؟
اگر مثلا برای ویزای دانشجویی یا کاری آلمان اقدام می کنین، سفارت فقط و فقط همون چیزایی رو میخواد که اون موسسات ازتون خواسته باشن. یعنی اگر دانشگاه بگه این شخص باید آیلتس فلان داشته باشه شما باید داشته باشین. اگر هم اون دانشگاه گفته باشه این شخص زبانش برای ما اکیه و نیازی به مدرک نداره و اینو بهتون نامه بده، همون برای سفارت کفایت می کنه.
اما اگر برای دانشگاه بخواین اقدام کنین به عنوان مثال، تو سایت دانشگاها می نویسن که چه زمانی وقتی تو یه کشور انگلیسی زبان زندگی می کنین لازم نیست دیگه مدرک زبان داشته باشین. یعنی مثلا می نویسن داشتن یه مدرک تحصیلی از کشور انگلیسی زبان یا مثلا ده سال زندگی تو یه کشور انگلیسی زبان.
اگر هم برای ویزای کاری می خواین اقدام کنین،‌بازم میتونین از همون کارفرما یه نامه بگیرین که این شخص زبانش اکیه. در هر صورت شما به "مدرک" زبان نیاز دارین. حالا می خواد اون مدرک نامه ی کارفرما باشه یا مدرک آیلتس یا هر چیز دیگه.