سلام دوستان
راهنمایی میخواستم ازتون راجع به بررسی ارزان ترین روش تحصیل در کانادا . این چند وقت خودم خیلی تحقیق کردم و با وکیل و ... صحبت کردم ، به این نتیجه رسیدم که برای یک دوره دوساله دیپلم تو یک کالج مورد قبول dli و ارزون قیمت اقدام کنم. که بعد از تحصیل هم واجد شرایط دریافت ورک پرمیت (pgwp) سه ساله بشم. شهریه اکثر کالج های معروف و معتبر حدود 15000 تاست سالی ، ولی من کالج nova scotia community college و new brunswick community college را پیدا کردم با شهریه حدود 9500 -10500 سالیانه برای دانشجویان خارجی و حتی کالج holland توی پرینس ادوارد که حدود 8000-9000 تاست سالی .
حالا مسئله ای که هست محدودیت مالی منه که نهایت میتونم 30 هزار دلار کانادا هزینه کنم برای دوسال که 20 تا 22 هزار تاش میره برای شهریه کالج و 8 هزار تا میمونه برای زندگی ، که اگر 1000 تا برای یه حداقل زندگی و خوراک حساب کنیم 7-8 ماه رو تامیین میکنه ، برای بقیش من خیلی حساب کردم روی اینکه توی چند ماه اول حسابی برگردم دنبال کار دانشجویی و پارت تایم تا بتونم از پس بقیه هزینه ها برام .
حالا میخواستم نظر دوستان باتجربه را بدونم که با این روش و این بودجه میشه از پسش برامد یا ممکنه خیلی جدی به مشکل بخورم و نتونم کالج را تموم کنم و مجبور شم برگردم و این همه هزینه ایی که کردم برباد بره؟
واقعا ممنون میشم از راهنماییاتون
ببخشید اگر مطالبم بی ربط به تاپیکه ، تاپیک مرتبط تری پیدا نکردم.