دوستان من یه سوال داشتم که متاسفانه جوابشو نمی تونم پیدا کنم. من حدود 14 روز پیش مدارکم رو برای تمدید کارت PR ارسال کردم. نزدیک 1000 روز حضور فیزیکی داشتم(و از لحاظ پیش نیاز حضور فیزیکی مشکلی ندارم). منتهی یه مشکلِ عمده که دارم اینه که با توجه به دورانِ کرونا ممکنه تا 4 ماه طول بکشه پروسه تمدید. من کارتِ PR فعلیم تا April اعتبار داره و حتما برای موضوع مهمی (عمل مادرم) باید به ایران مراجعه کنم. برنامه ام اینه قبل از اتمامِ اعتبارِ کارتِ فعلیم(قبل از 19 آپریل) به کانادا برگردم. منتهی سوال مهمم اینه که با توجه به اینکه اداره مهاجرت تاکید کرده که به هنگام دریافتِ کارت جدید کارت قبلی رو از بین ببرین، اگر کارتِ من زمانی که ایران هستم ارسال بشه(یا حتی فراخوان بدن برای پیک آپ کردنش)، می تونم هنوز از کارت PR قبلیم که اعتبار داره برای ورود به کانادا استفاده کنم؟ آیا بعد از صدور کارت جدید کارت قبلی که هنوز اعتبار داره؟ اتوماتیک وار باطل نمی شه؟ آیا جرم نیست وقتی کارت جدید صادر شده(تو راه هست توسط پست یا اصلا آماده برای پیک آپ هست) من از کارتِ قبلیم که هنوز معتبره برای ورود به کانادا استفاده کنم؟ ممنون می شم اگر پاسخ بدین. چون خیلی نگرانم و واقعا هیچ جوره نتونستم اطلاعاتی در این مورد بدست بیارم. ممنون