نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanicoba نمایش پست ها
من دیروز برگ سبزمو گرفتم فهمیدم که غیبت خوردم! علتش پر شدن سقف سنوات تحصیلی. هر کاری کردم نظام وظیفه گفت درست نمیشه. با این اوصاف امریه ، پذیرش و ... همه چیز فنا میشه + 3 ماه اضافه خدمت. دانشگاه ما با مجوز وزارت علوم و توی کمیسیون موارد خاص سنوات ما رو افزایش داده بود. اما نظام وظیفه قبول نداره و میگه باید به شما اخطار کتبی میدادن که ندادن. وقتی دانشگاه به من اجازه دفاع نداد من چیکار میتونستم بکنم. حین تحصیل که نمیتونم واسه اعزام اقدام کنم. نظام وظیفه میگه شما باید ترک تحصیل میکردی! دانشگاه ، تحصیل ما رو به خاطر اینکه اسم استاد تو چند تا مقاله بیشتر بره کش دادن و منو بیچاره کردن! جالب اینجاست که هم رشته ای های پارسال من با اینکه تحصیلشون بیشتر از من طول کشیده بود مشکلی واسشون پیش نیومده بود. اینجوری آینده آدمو نابود میکنن. کسی میدونه من باید چی کار کنم؟ خیلی ممنون میشم کسی راهنمایی فوری به من بده.
سلام دوست عزیز. فکر می کنم تنها راهش این باشه که برگ سبز و باقی مدارک سربازی رو ببرید دانشگاه و قضیه رو توضیح بدید، از آموزش بخواهید نامه ای بده که افزایش سنوات با نظر خود دانشگاه و تایید وزارت علوم انجام شده و شما مقصر نیستید تا اضافه خدمت رو حذف کنن. متاسفانه از این موارد ناهماهنگی بین دانشگاه و نظام وظیفه زیاد پیش میاد و در اغلب موارد هم دود این ناهماهنگی تو چشم دانشجو میره مثل افرادی که معافیت تحصیلی شون از نظام وظیفه برای دانشگاه ارسال نمیشه و اگه خودشون نرن دنبالش و از نظام وظیفه تحویل نگیرن از تحصیلشون جلوگیری میشه. اگر هم قضیه خیلی بیخ پیدا کرد به عنوان آخرین راه می تونین در دیدارهای مردمی با رئیس نظام وظیفه قضیه رو مطرح کنین، به هر حال شاید فرجی شد. امیدوارم هر چه زودتر مشکلتون حل بشه.