نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz نمایش پست ها
اینم از تجربه من:

آقا واسه فوق لیسانس ازون مملکت نیاین بیرون. اگه هدفتون دکتری هست همون ایران فوق لیسانس بگیرین بعدش هرجا که خواستین اپلای کنید. کسی‌ که واسه فوق لیسانس میاد بیرون، نه تنها کلی‌ هزینه روی دست خودش میذاره، بلکه چیز خاصی‌ هم بدست نمیاره. همون ایران بمونید، فوق لیسانستون رو بگیرین، مقاله هم خوب بدین و اونوقت بزیند بیرون. به خدا قسم توی خارج از ایران هیچ خبری نیست، اینو واسه اونایی گفتم که مثل من فک میکردنو می‌کنن که هرچه زودتر کوله بار جم کنیم بزنیم به چاک....
من اين حرف را از خيلي از اساتيد در ايران هم شنيدم ؛ به من توصيه مي كردند كه بخونم و فوق را اينجا بگيرم و با معدل بالا جبران معدل پايين ليسانس را هم بكنم و در كنارش با چند تا كار مقاله براي دكترا اپلاي كنم . كه خودش خيلي در هزينه ها صرفه جويي مي كنه سر جمع دو سال بيشتر نيست اما كلي صرفه جويي مي شه. از طرفي بايد خيلي از فرصتها و قوانيني مهاجرت و يا ويزاي دانشجويي را كه هر روز هم داره سختر مي شه را ناديده نگيريم كه بدجوري ضرر ميكنيم. من خودم هم مي خوام براي رفتن اقدام كنم هم براي فوق مي خونم پارسال براي اولين بار امتحان دادم در هر صورت فكر نمي كنم عاقلانه باشه كه فرصتها را از دست بدم براي همين هر دو را به صورت موازي دارم پيش مي برم. زمان براي ما صبر نمي كنه.