نقل قول نوشته اصلی توسط ssoonnaayy نمایش پست ها
سلام
من از فارغ التحصیلیم ۲.۵ سال می گذره. تواین مدت هم داشتم کار میکردم به توصیه ی یکی از استادام. بک سال سر ساختمان یه سال هم تو دفتر.. من از ترکیه فارغ التحصیل شدم و ۱۱ ترم تموم کردم /به دلیل فوت مادر بزرگم ۱ سال اومدم ایران/ ازاین ۲ سال یک سال را ترکیه کار کردم. یعنی یک سال ایرانم . الان احتمال ویزا گرفتن من چقدره؟ من اصلا نمی دونستم تو ایران ویزا گرفتن از پذیرش گرفتن سخت تره وگرنه ترکیه اقدام می کردم. و اینکه کی ویزا را رجکت می کنه؟ اداره مهاجرت در المان یا سفارت تو تهران؟ حالا با توجه به اینکه من ۲.۵ سال از فارغ التحصیلیم میگذره سوابق اکادمیکمم عالی نیست و خودمم میخام از طریق ضامن در المان اقدام کنم به نظرتان کشور دیگه هم اپلای کنم. دوستم با شرایط من از امریکا ویزا گرفت من تو کف اروپام. البته دانشگام امریکایی بالاترین دانشگاه ترکیه است. و انگلیسی زبان. از طریق ضامن اقدام کردن شانس من را احتمال داره که بیاره پایین؟ و اینکه من دقیقا بعد از پیش دانشگاهی رفتم ترکیه و ۱ سال زبان انگلیسی خوندم.
چون بعد از فارغ التحصیلی کار کردین باید نامه ی اشتغال به کار رو بگیرین. اونطور که از راهنمایی بچه های دیگه که این شرایط رو داشتن و واسه مستر اقدام کردن متوجه شدم که اگر در motivation letter به خوبی بتونید این گپ بین دو تحصیل رو توجیه کنید و به خوبی متقاعدشون کنید که بعد چند سال کارکردن مطمئنید که میتونید با تجربه و انگیزه ی بیشتری واسه مستر ادامه تحصیل بدین خیلی تاثیر مثبتی در روند کارتون داره. یعنی طوری این انگیزه نامه رو بنویسید که اونا متقاعد بشن شما میتونید در عرض دو سال مسترتون رو تموم کنید. دوستانی بودن که در نامه ی ریجکت ویزاشون این دقیقا ذکر شده بوده که مطمئن نیستیم بتونید تحصیلتون رو در این مدت تموم کنید.
شما هم برای طولانی شدن زمان کارشناسی تون حتما باید دلیل موجهی بیارید، اینکه نمی دونم فلان اقوامم فوت کرده و من یک سال به خاطر این مساله مرخصی گرفتم و برگشتم ایران دلیل قابل قبولی برای اونها نیست ! مثلا دلایلی مثل بیماری باز براشون موجه تره.