نقل قول نوشته اصلی توسط dr_dr نمایش پست ها
من به علت اینکه این مسئله و سوال برای خودم وجود داشت کل تاپیک رو از اول تا آخر خوندم و به نظرم نظر شما واقعا فوق العاده بود.
دوستانی که با این نظر مخالف اند حتما کتاب "جامه شناسی نخبه کشی" نوشته ی علی رضاقلی رو بخونند مطمئنن بعد از خوندن این کتاب قانع می شن که مشکل از خود ماست. اگر حکومت مشکلی داره مشکل از خود ماست اگر ادارات مشکلی دارند مشکل از خود ماست و ..... پس برای اینکه همه ی این ها تغییر کنه باید مردم کشور ما و فرهنگشون تغییر کنه و خوب اگر می خواهیم سهمی در این تغییر داشته باشیم قدم اول طیق گفته ی جمله ی مشهور "be the change you want to see in the world" اینه که خودمون و اخلاق خودمون رو تغییر بدیم سعی کنیم زیرآبی نریم و ....
سلام من پست های شما رو خوندم !!! به نظر من شما فوق رو حتما ایران بخونید تا با واقعیت های سیستم پژوهشی دانشگاه های ما و سطح علمی اساتید بیشتر آشنا بشین!!!! اگه با این طرز فکر بخواین برین ممکنه به اندازه قابلیت هایی که واقعا دارین نتونید موفق بشین (وابستگی ها ممکنه اجازه پیشرفت رو ندن)

ببینید مشکل ریسرچ ما خیلی به امکانات آزمایشگاهی مربوط نمی شه!!! به خاظر اینکه یخش اعظمی از پروژه ها تئوری و یا computational هستند و درصد کمی experimental مشکل اصلی ما فرهنگه خصوصیات اخلاقی اطرافیان (اساتید و دانشحویان) یا شما رو در نهایت دلسرد می کنه یا مانع پیشرفت می شه
اینطوری نیست که هر کس بخواد جامعه رو عوض کنه اگه خودش رو تغییر بده همه چی در ست میشه !! برای اینکه اگه شما بخواین در این سیستم پذیرفته بشین باید خودتون رو مطابق با ارزش های جامعه تغییر بدین !!! اینجاست که ریا و دروغ دامن شما رو می گیره!!!!
به قول دکتر حسابی
جهان سوم جایی که : هر کی بخواد خونه خودش رو آباد کنه باید مملکتش رو خراب کنه اگرم کسی خواست مملکتش رو آباد کنه خونه خراب می شه!!!