دوستان من امروز شخصا رفتم اداره خارجی های شهرمون تا این قضیه دعوت نامه رو تکلیفشو مشخص کنم.
یه سری سوالات از من پرسید مثل اینکه چه قدر حقوق می گیرم؟ چه قدر پول اجاره خونه می دم؟ و چند نفر رو می خوام دعوت کنم.

گفت 3 کار می شه کرد.
1- به ازای هر نفر که می خواد دعوت کنی 8000 یورو بلاک کنی
2- یه دعوت نامه غیر ساپورتیو بهت بدیم (در این صورت خانوادت خودشون باید یه سفارت تو ایران ثابن کنند که توانایی مالی کافی دارند، که در این مواقع سفارت خیلی سخت میگیره. گفت نمی گم که ویزا نمی ده اما خوب سخت می گیره)
3- حقوقت از یه مقداری بیشتر باشه. من که حدود 1500 تا در ماه حقوقمه و 320 تا هم اجاره خونه میدم برام حساب کتاب کرد و گفت 2 نفر رو می تونی دعوت کنی. بعد که شنید ازدواج کردم گفت پس فقط یکی رو می تونی دعوت کنی. گفتم چه ربطی داره؟ خانوم من خودش برای تمدید ویزاش 8000 یوروشو آورده و من اون رو ساپورت نمی کنم. گفت بالاخره تو ازدواج کردی و باید اون رو هم من حساب کنم.در نتیجه تو فقط یک نفر رو می تونی رسمی دعوت کنی.

اما اینم بگم که یکی دیگه از دوستام با همین شرایط من فقط اون مجرده، همین چند روز پیش برا مامان باباش هر 2 تونست دعوت نامه بفرسته.

خلاصه آخرش از خانومه پرسیدم من اگه چه قدر حقوقم بود می تونستم برا 2 نفر دعوت نامه بفرستم ( در همین حالی که متاهلم)؟ گفت حدود 1700-1800 یورو در ماه، اما اگه متاهل نبودی هم با حقوق ماهی 1200-1300 یورو می تونستی برا 2 نفر دعوتنامه بفرستی.