شاید بشه از طریق سفارت در امارات هم اقدام کرد، اما چیزیکه مشخصه اینه که چک لیست مشخصی برای ایرانی ها ندارن. یعنی اساساً اونقدری اپلیکنت ایرانی نداشتن که بخوان همچین چک لیستی بذارن، پس حداقل اگه دوستان میخوان از طریق دبی یا ابوظبی اقدام کنن بهتره همه موارد در چک لیست آنکارا، ایران، و امارات رو بگذارن. بدیهیه که گواهی عدم سوء پیشینه از مدارک ضروری بوده که الان خبری ازش نیست توی مدارک سفارت در امارات. اینکه منطقی نیس که از ایرونیایی که از طریق انکارا اقدام کردن اون گواهی رو بخوان اما از اونایی که از امارات اقدام کردن نخوان!
من بودم روزه شک دار نمیگرفتم! (((به نظر من)))آنکارا با همه بدیهاش، یه خوبی داره و اونم اینه که میشه با پست فرستاد و این همکاری رو هم میکنن که نقص مدرک رو هم میذارن با ایمیل بفرستیم. حالا شما فرض کن یه مدت بگذره، ویزاتون نیاد، باید برین امارات باز؟ اونا که خدمات پستی ندارن واسه ماها!! یا اومدیم نقص خوردین، آیا اجازه میدن با ایمیل یا حتی با پست بفرستین؟ احتمالشو زیاد نمیبینم!اصلاً نمیشه پیشبینی کرد که چیکار میکنن! در ثانی، پروسه یکیه واسه ایرانیا در همه جای دنیا! درسته سفارت در انکارا شلوغه، خوبیش اینه که مسئول کار ما هستن! همه پرونده ها دست اوناس!یکی دو تا نیست! کلی پرونده ایرانی دستشونه و همه یه پروسه رو دنبال میکنه! اینکه پرونده شما بره یه سفارتی که 3-4 تا پرونده از ماها دستشون باشه، شاید، چندان خوبم نباشه! فقط میخوام بگم دوستان عزیز یه کاری میکنین، به عاقبتش خوب فکر کنین، اصلاً خوب نیس آدم مجبور شه 3-4 بار بره امارات! پروندشم اونجا اسیر بشه و نتونه از جای دیگه ای اقدام کنه!