نقل قول نوشته اصلی توسط Meykade نمایش پست ها
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
من متأسفانه لیسانسم رو مکانیک خودم با بی علاقگی تمام و معدلم هم جالب نیست 13.7 . قصد دارم اگر امکانش وجود داشته باشه تغییر رشته بدم به سمت معماری-رشته ای که همیشه علاقه داشتم. می خواستم بدونم آیا امکان داره که بتونم توی دانشگاه میلان یا دانشگاه های آلمان یا اتریش پذیرش بگیرم؟ در این راه هم هر راهی اگر قرار باشه اعم از رفتن کلاس معماری و زبان و ... انجام بدم، خواهم داد چون واقعاً علاقه به کارهای مکانیکی ندارم. در ضمن با نرم افزار کتیای مکانیک، کمی با کد(منظور اینکه نقشه کشی رو زمینه خوبی دارم)، فوتوشاپ در سطح متوسط کار کردم. زبان انگلیسیم آپر اینترمدیت هست و باز هم مشغول خوندن زبان هستم.(این ها رو به این خاطر ذکر کردم که از برخی دوستان معماری سؤال کردم، آشنایی(کامل) با کد و تری دی مکس و فوتوشاپ رو لازم می دونستند و البته اگر این داستان شدنی باشه برای تسلط بر این ها بیشتر تلاش خواهم کرد. فقط می خوام هدفم رو به طور کامل بتونم تشخیص بدم! اگر می شه ایتالیا پذیرش گرفت با توجه به رنکینگ دانشگاه و وضعیت من، شروع کنم به کلاس های ایتالیایی و معماری(ایمیلی که به دانشگاه زدیم نگفتند که نمی شه ولی شاید شانس زیادی هم برای این تغیر رشته نشه قائل شد، تجربیات دوستان رو هم بدونم ممنون خواهم بود)، اگر نه آلمان و اتریش شدنیست، برم به سمت زبان آلمانی.
تا جایی که من دیدم در اتریش حتما باید قبولی کنکور سراسری در رشته مورد نظر (معماری) رو داشته باشید ولی برای آلمان میشه دوباره لیسانس بخونید ولی باید زبان آلمانی رو خوب بلد باشید و رشته معماری در آلمان امتحان ورودی طراحی داره !