با عرض سلام خدمت همه
اولا : تشكر از هم
دوما:اخه مومن (بهرنگ)تو مي گي اين همه انتخاب بابا شايد فرضا من رشتم ادبيات عربه.خدايي برم لويزيانا!!!!!!!!چكار كنم؟؟؟هر جايي مخصوصه يه چيزه
سوما:توهمين خاور ميانه اونا اولين رتبه رو دارن(سرچ كن ميبيني)
چهارما:ما بايد اين كانتكتي كه با عربا داريم رو بريزيم دور.من تو دوران ليسانس كلي دوست از كل كشوراي دنيا به خصوص اطاف خليج فارس داشتم و هنوزم كمابيش با هم در ارتباطيم اين ذهنيتي كه ما نسبت به اونا داريم اونا خيلي كمتر دارن يادمه يكي از بچه ها تو قسمت بالا پرسيده اگه جواب ميل بگيريد جايزه ميدم .مومن من با رييس دانشگاه كينگ فهد 2 ماه در مورد شرايط دانشگاشون تبادل نظر كردم كلي به دانشجواي ايراني علاقه مند هستند. اين كه دولتا خوششون از ريخت هم نمياد به جامعه آكادميك چه ربطي داره؟تازه من اينو تازه فهميدم كه بجز ويزاي زيارتي ويزا به افراد خيلي سخت ميدن.
اونا دارن از نظر علمي با آمريكا خودشونو مچ مي كنن ما هنوز در خم كوچه ي عرب و عجم مونديم.چرا يه دانشجوي سوريه كه به اندازه يك دهم شب بيداري هاي ما درس نخونده با توافقي كه دانشگاهاي عربي با كل دانشگا هاي آمريكا دارن ميره 2 3 ترم اونجا در س مي خونه اون وقت ما بايد بريم قبرس تازه به ما گير بدن چرا سربازي مثلا تو سپاه بودي آخه تقصير خودمونه مومن.تفكرمون مشكل داره دايي اما با استعداديم.
بيايم تفكرمون رو درست كنيم همين.
راستي عربستان greهم مي خواد چيزي كه خيلي از دانشگا ها تو اروپا نمي خوان البته نمي خوام بگم اين امتحان چيزه جالبيه منظورم مچ كردن خودشون با آمريكاس
يا حق