نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
دستمزد پایین !!!؟؟ تو امریکا !!؟؟
دپارتمان ما منشی جدید گرفته که ۲۲ سالشه و تازه لیسانس گرفته ... میدونید دستمزدش چنده؟ ۴۰۰۰۰ دلار سالیانه بعد از کسره مالیات که خودش میگفت چون تازه کاره کم میگیره !!... اینجا دانشجوها با ۲۲۰۰۰ حقوق دانشجوییشون خیلی خوب زندگی میکنن ... تازه متاهل ها هم با کمی صرفه جویی دارن با همین پول زندگیشونو میکنن ... شهر ما از گرونترین شهرای امریکاست

اینجا شما یا کار دارین یا نه ... اگه کار پیدا کنین دیگه نگرانی از لحاظ کیفیت زندگی ندارین و تنها دغدغه حفظ کارتون خواهد بود ... اینجا به فوق دکترا سالی ۴۴۰۰۰ دلار میدن و به استاد سفر کیلومتر حداقل ۶۰۰۰۰ تا ... با این پول اینجا از خوشی میمیری ... هیچ کشوریو نمیشه از لحاظ موقعیت کاری و سطح نهایی درامد با امریکا مقایسه کرد ...

مزیتی که ایران نسبت به امریکا داره اینه اگه ! اگه ! کار گیر اوردی حفظ کار آسونه ... لازم نیست آپدیت باشی ... لازم نیست خلاقیت داشته باشی ... لازم نیست با سواد باشی ... اصلا نیاز به درس دانشگاه نداری پس نگران نباش اگه چیزایی که قبلن تو دانشگاه خوندی یادت رفته... تنها ولایت مدار باشی کافیه !!!
سلام دوستان، یه بحث انتحاری میخواستم در مورد زندگی و کار در خارج از کشور مطرح کنم چون ممکنه خیلی از دوستان اینجا هدفشون از اپلای، ادامه کار و زندگی در غرب باشه لذا در این مورد میخوام دوستان دیگه هم دربارش نظر بدن: واقعاً اگه کسی بخواد از نظر مالی پیشرفت کنه اونور انتخاب درستیه یا نه؟ درسته که حقوقا خیلی بالاتر از ایرانه اما در عوض مقدار خیلی زیادی مالیات میدی تازه مخارج زندگیشم بسیار بسیار بیشتره. اگه فرض بگیریم درامد سالیانت تو آمریکا 60 هزار دلار باشه (تازه خیلیا با مقادیر بسیار کمتر هم کار میکنن) باید حدود %36 از اونو مالیات بدی تازه تو اروپا، کانادا و استرالیا مقدار مالیاتم بیشتره؛ از طرفی حداقل 30 هزار دلار هم برای هزینه های یک زندگی متوسط نیاز داری! پس از کسر مالیات و هزینه های زندگی، در آخر سال پس اندازی حدود 8.4 هزار دلار خواهی داشت که بسیار اسفناکه! در واقع تو ایران هم همینقدر و حتی بیشتر از این میتونی پس انداز داشته باشی تازه اینجا کار نمیکنی و حقوق میگیری ولی انجا باید مثل....کار کنی تا به همون برسی! من حقوقم متوسطه ولی پارسال 25 میلیون سیو کردم تازه اگه اهل کارای جانبی غیر از کار اصلیت باشی خیلی بیشترم سیو میکنی! اگرم به زرق و برق اونجام دلتون خوشه میتونین ایران کار کنین و هر سال چند سفر خارجه برین و صفا کنین! واقعاً با این تفاسیر این مسیر اپلای یا مهاجرت کردن درسته؟