نقل قول نوشته اصلی توسط Hasti_banoo
سلام

حدود 3 سال پیش از طریق مادرم که قراره 2 ماه دیگه سیتیزن بشن، برام تقاضای گرین کارت شده. فکر کنم گفته شده که پرونده های اون سال در دست بررسی هست. در ضمن خواهرم و خانواده اش هم ساکن آمریکا هستند، اما بقیه خانواده درجه یک من در ایران زندگی می کنن.

مشکلی که من دارم اینه که مقاله من accept شده ( کنفرانس در آگوست برگزار میشه ) و برام دعوتنامه رسمی هم از طرف دانشگاه مربوطه در آمریکا توسط ایمیل ارسال شده. حالا این سوالات رو دارم که ممنون میشم نظراتتون رو بگید.

1- آیا با شرایطی که گفتم اصلا احتمال ویزا گرفتن وجود داره؟

2- به نظر شما آنکارا بهتره apply کنم یا قبرس؟

3- با توجه به اینکه من برای مهاجرت اقدام رسمی کردم ، آیا بردن مدارکی مثل سند خانه و ماشین یا گواهی از محل کار فایده ای داره؟ آیا مدارک دیگری به نطرتون می رسه که مفید باشه؟
به طور کلی تجربه‌ی سال‌های اخیر نشون می‌ده که آمریکا به ایرانی‌ها برای شرکت در کنفرانس چندان راحت ویزا نمی‌ده، شرایط شما که بدتر هم هست و قبلا برای شما درخواست گرین کارد شده که کار رو سخت‌تر هم می‌کنه. به هر حال، اگر هزینه‌های مالی‌اش براتون مهم نیست می‌تونید شانس‌تون رو امتحان کنید، ولی احتمال گرفتن ویزا زیاد نیست.
با توجه به اطلاعاتی که بچه‌ها روی فروم گذاشته‌اند درصد قبولی ویزا در آنکارا و قبرس بسیار نزدیکه و فکر می‌کنم فرق خیلی مهمی نکنه.